16
Ati Readon 9600 probléma XP alatt
  • Borg
    #16
    Ez a téma is befért volna máshova. Van radeonos topik, segitségkérő, sőt még windows xp-s is.
  • tigeroo
    #15
    vidd be egy szervizbe..
    nem éri meg kísérletezéssel elbaszni egy 30ezres videókarit
  • Max7
    #14
    bele fert volna a segitseget kerek topicba is! itt voltam :)
  • Rafaelo
    #13
    microsoft .net framework -öt kell mellé fölrakni
  • Rafaelo
    #12
    .net nevü programot kell fölraknod netről lehet levenni akkor menni fog
  • McGrady
    #11
    jah nekem is megy a VGA ha ilyen probléma lett volna akkor kidobtam volna az ablakon:DD
  • Atkamon
    #10
    Ugye tudod, hogy ez a 45000-redik topic a fórumban?
  • Narancs
    #9
    Csökkentett módban töröld az összes ATI drivert a gépről, majd tedd fel az OMEGA drivert. Sztem segít majd, kivéve ha hardverhiba van. Szines csíkokból ítélve ez sem kizárt...
  • kuncika
    #8
    Igen, felraktam.
  • Calver
    #7
    és őt felraktad?
  • kuncika
    #6
    Az az érdekes, hogy rengeteg embernek van ilyen karija és nincs vele semmi bajuk XP alatt, nekem meg ott nem indul. 98 alatt meg nem jó vegetálni, amikor driver nélkül 65hertzel villag a pofámba a monitor.
  • Atkamon
    #5
    Ez furcsa! Nekem ugyanolyan káttyám van, de jó volt mindig!
  • kuncika
    #4
    Kipróbáltam régi és új drivert is.
  • Met
    #3
    második jótanács, próbálj ki újjabb vagy ha új akkor régebbi drivert
  • Met
    #2
    első jó tanács, topic kereső használata
  • kuncika
    #1
    Üdvözlet!

    A következő a problémám. Van egy Ati Radeon 9600 tipusú videókártyám, ami win98 alatt tökéletesen fut, XPn viszont a bejelentkezés után a következő hibaüzenet jelenik meg:

    ''The ATI Control Panel failed to initialize because no ATI driver is installed, or ATI driver is not working properly. The ATI Control Panel will now exit.''

    Tehát nem töltődik be a kártya drivere, úgy tűnik, hogy az Xp beépített drivere érvényesül. A saját kártyám funkciói nem működnek. Mintha fel se tettem volna a driverét.

    Kipróbáltam a legújabb Catalysttal is, itt viszont már kép sincs, jobban mondva lenne, de összevissza színes csíkok formájában. De ettől persze még lehet hogy van hibaüzenet ekkor is, csak nem látom.

    Elnézést kérek, hogy új témát nyitottam ezért, de még sehol máshol nem találkoztam hasonló jelenséggel és már hónapok óta ezzel küszködök.
    Kipróbáltam angol és magyar nyelvű XPvel, SP1, SP2-vel, updatetekkel, és egy BIOS frissítésen is túl vagyok. Az alaplapom tipusa Abit IS7-G, 256 mb ramom van.

    Az eszközkezelőben videókártyaként két eszköz jelenik meg, pont mint 98 alatt:
    - RADEON 9600 SERIES
    - RADEON 9600 SERIES - SECONDARY

    Mindenféle segítséget szívesen fogadok, mert már úgy érzem nincs kiút. Új kártyát meg nem akarok venni, hiszen 98 alatt tök jól működik, meg amúgy sincs annyi pénzem.