6
  • pemga
    #6
    Mondom tudásközpont. Ehh, hagyjuk... Ha te vazsban gondolkodsz akkor nem egy nyelvet beszélünk :).
    Egyébként a ZTE is Cisco meg hasonló matricájuk termékeket ad el, ami lehet hogy kínai gyártmány, de amerikai cucc. Már amennyiben ennek a mondatnak így van értelme manapság :).
  • shabba
    #5
    Kínaiaknak IT cuccokat gyártani és eladni kb. olyan mint homokot vinni a sivatagba. :)
  • pemga
    #4
    :( pedig jó lenne
  • pemga
    #3
    Hmm, amit mondasz az erősen import, nem látom benne azt, amiről a cikk szólna. Nevezetesen magyar IT vállalkozások exporttevékenységét, vagy kutatásfejlesztési együttműködési lehetőségek, esetleg nagyvállalatok és szakemberek részére európai tudásközpontjuk Magyarországra telepítésé. :)
  • shabba
    #2
    A ZTE tavaly kötött megállapodást Invitellel, valami 10ezer körüli modem és DSLAM oldali cuccokra. Huawei ugye fatávnak adott el 100ezer körüli modemet. Core hálózati eszközöket is vett valamely ISP, enterpise szegmensben meg bank vagy biztosítós megrendelésről olvastam valahol. Persze kínaiaknak ez a megrendelés szám csepp a tengerben, de a hazai számadatok tükrőben jelentős tételek.
  • pemga
    #1
    A www.zte.hu az kemény :). A Huawei-re is egy importőr jön be. Hol rejtőzködnek ezek? A kínai zte oldal se semmi 3 nyelvű: angol, kínai, orosz :)). Ez amit találtam róla, hát nem túl sok... A HTEC-en is pályázatokra vannak lehetőségek csak... Én vagyok béna, vagy gyenge a PR?