11
Van olyan amivel ki tudok jáccani letiltott portokat?
  • Mihail
    #11
    az a faszság h az egész koliban vagyunk 28an. ebből kb. 3an használják a netet rendesen kim mivel főleg csajok vannak itt, akik nem vágják a témát meg notebookja is csak kevésnek van. és megnéztem a szerver szobát, kicsit túl van méretezve egy ilyen kicsi facilityhez :D bérelt vonal, meg 8router egymáson :D
  • Mihail
    #10
    kell is basszus, mert az egyik prof.nak megígértem h megszerzek neki egy filmet :D
  • Mihail
    #9
    jah. mmár lezsírozás alatt van a dolog. ezek a dél-tiroliak szart sem értenek a pc-hez :D
  • bld
    #8
    ha ez se megy akkor..... hát igen akkor jön a B terv Bverni az arcát:DDD
  • Lammer
    #7
    vagy egyszeruen csak odaalitasz egy rekesz sorrel(amit a haverokkal ugyis osszedobtok) azt csak megenyhul a szive nekije... :DDDDDD
  • Flamaster #6
    Jó dolognak néz ki, de sajna ez sem oldja meg a problémát....
  • hmhm
    #5
    vpn ?
  • Flamaster #4
    A trükk az, hogy kiköltözöl abból a koleszból.
    A rendszergazda minden portot tilt.Esélytelen hogy kijátszad, hacsak nem vagy hacker . De arra is hama rájönnének.
    Erre azért van szükség, hogy a rengeteg koleszlakó ne terhelje le a servert, és a biztonságot is növeli.
    Valószinűleg minden port le van tiltva, kivéve a webes elérhetés ami asszem a
    8080-as porton mozog. Az Ftp elérhetés 21-es port, de szerintem ez is tiltva van.
    Javaslat: Menj el a rendszergazdához és kérd meg hogy szabaditsa fel neked azokat a portokat amire szükséged van. Ezt simán megteheti ha fasza gyerek.
    A rendszergazda gépenként is lekorlátozhatja vagy feloldhatja a portok tiltását.
    Magyarán csak a te gépedre kell hogy kérd a portok feloldását, mig a többi koleszlakó továbbra sem lesz képes torrent vagy hasonlókra, ezért nem lesz leterhelve a rendszer továbbra sem.
    Az más dolog hogy ugyanugy más is kérheti ezeknek a portoknak a feloldását, de TE előnyben vagy, mert TE ezt már tudod!
    Akár valamit kitalálhatsz,pl. hogy a munkádhoz kell, vagy valami hihető hazugságot produkálsz....
    (én is voltam kollégista)
  • tigeroo
    #3
    NMINDZS!
  • Match
    #2
    ez engem is érdekelne...
    koli rulzik :D
  • Mihail
    #1
    Na szóval. Van itten egy kolesz ahol nem megy pl. limewire dc meg torrent letöltős progik. Van olyan fileshare progim ami képes a portok között úgy lépegetni h menjen? vagy vmi trükk?