29
-
Horváth János #29 Hát ha ez bekövetkezik, akkor igazán baj lessz.
De azért én bízok az ember immunrendszerében, talán még sem vagyunk annyira "legyengülve", mint a I-II.Vh. idején.Máskülönben a gyógyszerkutatás rengeteget fejődött, vannak szerek, amiket be lehet vetni egyes "különleges" bajok ellen.Más kérdés, hogy ezeket kiadják-e a titkos laborokból,a millió földi halandóknak, vagy csak egy kissebb, gazdagabb réteg kapná meg !!??
Persze vannak rejtélyes kórok, - légionarius ebola stb.(most Kanadában, vagy hol ) amik megoldásra várnak.
-
dez #28 Nem ez a baj. Az a veszély fenyeget, hogy ebből és más vírustörzsekből létrejön egy olyan, ami könnyen terjed emberről-emberre, és halálos is egyben. -
Horváth János #27 Én azért mégis optimista vagyok, nem kell ennyire felfújni a madárinfuleza kifejezést, 2005-ben.
A kiinduló országokban, Kina, Indozénia, Közelkeleti államokban;- a szárnyasok tartása,nevelése lehet hogy az alapvető humán-higéniás követelményeknek sem felelt meg, nem kaptak levegőt, napfényt, tiszta vizet,csak rejtett faketreceket. És akik foglalkoztak velük lehet hogy eggyütt aludtak, éltek velük.A híradásokban csak pár 50-száz ember halt meg, ami nem jelent máris járványt. -
dez #26 Nem is a halliszt a legnagyobb baj, hanem a hormonok, szteroidok, és egyéb szerek, amiket adnak nekik. -
Epikurosz #25 azér vannak halevő madarak is... -
Horváth János #24 A mostani "madárinfulenza" kifejezés szerintem pont a nevében rejtözik.
Nézzük csak az elözményeket; a keletkezése onnan indul ki, ahol több évtizede a szárnyasok, csírkék tartása a napi megélhetés biztosítéka volt. (Kína,Indonézia, távol-keleti államok.)
Persze it Európában is.
Mára most a minél több, gyorsabb késztermék elöállítása a cél, és ez "természetellenes" gyors hatású tápszerek etetésében nyílvánul meg.A látszólag kifejlett baromfiakat aztán futószalagszerüen levágják, nem gondolva arra , hogy még ki nem fejlett immunrendszerü állatokban a lappangó,(esetleg emberre is veszélyes vírusokat)betegségeket csomagolnak a késztermékbe.
Nem várják meg, amíg az állat természetes körülmények közt, rendes életciklusban eléri a levágást!
Például a csirkének "hallisztes" kiegészítésű gabona-darát adnak.Mikor volt kapcsolatban a csirke a hallal? Tán halászott?
A madarak; galambok,sirályok,verebek meg az etetőkből továbbviszik a hallisztet,vitaminozott-agyonkezelt tápokat,stb. -
citkar #23 sztem lenne sokkal veszélyesebb vírus is erre a célra,bár lehet így kevésbé feltünő?:o)
de van olyan szakértő aki meg van győződve h az AIDS is mesterséges s nem a természetben kialakult vírus -
Caprioli #22 Sajnos nem volt időm végigolvasni a fórumot, csak átfutni. De az egyik Robin Cook könyvben ugyanígy ásták elő a spanyolnátha-vírust, és élesztették újra. Persze ott a "sötét oldal", és a cél az új járvány volt, ami nem jött létre, mert mégse tudták teljesen helyreállítani a vírust.
Bocs, ha már írta vki!! -
dez #21 Hát igen, több tényezős a dolog, nem jó egyet kiemelni, és mindent arra fogni.
Amúgy most megint eléggé betegesek az emberek. Még ha ez nem is látványos betegségekben nyilvánul megy (legalábbis nagy számban). -
Epikurosz #20 Bizony, így volt.
Mert a pestisvész után mindjárt jött a reneszánsz (újjászületés, rinascimento).
Elkezdtek az emberek olvasni, többek között olyan ókori szerzőktől, akik hasonló járványokat már leírtak. Vagy más földrészekről érkező információkat is kezdtek elemezni. A pestis után megnőtt a munkaerő ázsiója. Másrészt, a szegényekkel már nem bántak olyan könyörületesen, mint előtte, mert látták, hogy a mocskos, higiéniát nem ismerő emberek jobban terjesztik a kórt. A reneszánsz idején fellendült a természetgyógyászat is, hogy aztán a boszokrányüldözések idején kicsit visszaessen. Szegény javasasszonyok, füvesemberek, - már a fehér mágiát művelők, mert voltak fekete mágiát gyakorlók is - előszeretettel adták szentek neveit a gógyfüveknek, mert így nem lehetett bemártani őket, mint bocszorkányokat.
Szent László füve = keresztesfű
...mert azért mégsem lehetett kígyófűnek nevezni a pestis ellenszerét, hisz a kígyó a Paradicsomban a csábítás jelképe volt
St. John's worth (orbáncfű)
Roppant érdekes ez a cikk: http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/V/2/106main.htm -
dez #19 Nem csak külsőségek változtak, hanem az emberi lelkület is. És mint már közismert, az is hatással van az immunrendszerre. Azaz, ha jó élni, akkor nem sietünk meghalni... -
jerec #18 Igen ilyenre én is emlékszem a suliból. -
pedrohsi #17 AZ 1300-as évek pestiséhez, mint történész:
Minden technológiai szinthez kapcsolódik egy maximális népesség, amit azon a szinten el tudnak tartani. Az 1300-as évek közepén az akkori technológiai feltételek mellett elérték a lehető legnagyobb népsűrűséget, miközben rendkívül rossz higiéniai viszonyok uralkodtak a városokban. Törvényszerű volt, hogy visszaesésnek kell bekövetkeznie, és a következő fejlődési szakaszt a túlélőknek kell megkezdeniük.
A vírus a nyugati országokban vitt véghez nagyobb pusztítást, egyrészt mert ott nagyobb volt a népsűrűség, másrészt a főleg A-vércsoportba tartozó nyugatiak kevésbé voltak ellenállók a jellemzően B-vércsoportba tartozó keletiekkel (pl magyarok) szemben.
A járvány pusztítása után kezdtek megváltozni a városok, és nagyobb hangsúlyt fektettek a tágasabb, levegősebb utcákra. Igaz, ez még Londonban is inkább az 1666-os tűzvész után vált jellemzővé, de csírájában már ekkor megindult.
A mezőgazdaságban viszont megindult a fejlődés, új eszközökkel, feltételekkel. Miközben a népességi mutatók épphogy csak stabilizálódtak, máris megnökevedett az eltartó-képesség, és megteremtődtek a feltételek a következő szinthez. -
Gábor #16 80 éve azért egy világháború megrengette a glóbuszt...Lerombolt városok, alultáplált emberek, kevés gyógyszer, higiénés előírások hiánya mind mind közrejátszottak egy gyilkos kór gyors elterjedésében!
Azért a mai helyzet közel sem hasonlítható a 80 évvel ezelőttihez. -
Aspirin #15 "Azért ez nem teljesen így van. Mert ha így lenne, akkor - leszámítva a bevándorlókat - ma csak olyan ember élne itt, aki mind immunis a pestisre és az AIDS-re." - sajnos, ahogy genetikai sérülések történnek, génekből igen sok kicserélődik generációról generációra. -
#14 Rengeteg veszélyes vírus ás más kórokozó van a nagyvárosokban. Kezdve a légiós betegséggel, az elveteműlt korházi törzseken keresztül, a hajléktalan "inkubátorokban" kitenyésző rezisztens TBC törzsekig.
Valahogy még sem tör ki a világjárvány!
Valahogy mégis meghaltak 50 millióan alig 80 éve... -
Epikurosz #13 személyesen Mr. csaktomhoz van szerencsénk?
:-) -
citkar #12 te elég sokmindent belevegyítettél de a légiós betegség más,mert csak legyengült embereket támad meg,ha a Legionellára gondolsz
a tbc-töl sem félek,akinek jó az immunrendszere elég kicsi az esélye h megebtegszik,pl a tbc osztályon a nővérek sem lesznek betegek,és profilaxisban sem részesülnek
az aids meg speciálsi vírus,ugyanis mikor megefrtőzödsz a szervezet kiírtja a vírusokat,csak néhol egyes fehérvérsejtekben elbújik pár s átalakul,de kulcsfontosságú h ha jól melékszem a CD4 receptorhoz tudjon kapcosldni,na pl egyes maláj hölgyeknél akik rendszeresen létesítenek szexuális kapcsolatot megjelin a vírus a vérükben s eltünik,de nem betegszik meg,valszeg mutálódott ez a receptor,talán,de mikor informálódtam még nem tudtak biztosat mondani,ma már nemtom mi a helyzet,az általad említett filmröl nem hallottam,nemtom mennyi valóságalapja van,fura h azt írtad sorra meghalnak,aidsben nem halunk meg egyik naprol a másikra,sőt ha nem bújsz a névnélküliség mögé Magyarországon még kapsz jó gyógyszereket s sokáig is élhetsz vele
És nem egy higiéniailag elhanyagolt város nem véd meg,ott egy gyorsz szelekció megy végbe,aki fogékony s gyenge meghal benne,de ezt kihasználni elég etikátlan ,hogy eltüntetjük a gyengéket s akkor nálunk senki sem fog a betegségben meghalni:o)
És hogy értsd miért is félnek ettöl az influenzátol:ez egy rendkívül variábilis vírusféle,állandóen keletkeznek újak,ezért nincs elelne védőóltás,amit adnak az néhány elterjedt félére véd,de nem mindenre,ha új jön az végigsöpörhet a világon,azaz pandémia alakul ki s amiért félnek,mert ez nem laboratóriumban keletkezik hanem pl indíiában,ugyanis ott közel élnek az álaltok madarak,könnyen keletkezik új influezavírus,nem véletlen h arrol jön sok új. És jellegzetessége a vírusnak h gyorsan terjed, és mint a hétköznapi influenza akár fél óra alatt ágyba dönti az embert nagy lázzal,ez ráadásul nagy %ban halálos.
Amúgy nagyon kevés betegség van ami 100%os mortalitású,pl a veszettség kezelés nélkül gyakorlatilag az,de az ebola stb sokkal kisebb mortalitású kezelés nélkül,csak hát az ellen nincs védőóltás -
Yfel #11 Egs.
Y -
Epikurosz #10 "És leleteken bebizonyosodott, hogy azért nem halt ki Európa teljes lakossága az 1300-as évek környékén, mert ugyanez a mutálódott gén adott védelmet a pestis ellen is."
Azért ez nem teljesen így van. Mert ha így lenne, akkor - leszámítva a bevándorlókat - ma csak olyan ember élne itt, aki mind immunis a pestisre és az AIDS-re.
Sokan azért menekültek meg akkor is, mert 1xűen nem léptek kapcsolatba a pestis vírussal. Elszigetelten éltek, pld.
Persze, ha tévedek, akkor várom a helyesbítést. -
MacrosTheBlack #9 haaaaaaaaapciiiiiiiiii.... :D -
#8 És még mondja valaki hogy felesleges fórumokra járni!
;)))) -
Gábor #7 Köszönöm, még laikusnak is érthető magyarázat volt! -
mikike007 #6 Az tévedés, hogy nem kapja el, a vírust hordozza, csak nem betegszik meg. A szóban forgó gént, akkor fedezték fel amikor amcsiban elkezdett az AIDS terjedni. És tényleg volt egy manus aki nem betegedett meg, az említett körülmények között.
Aztán megtalálták az ezért felelős delta 32 nevű gént. És leleteken bebizonyosodott, hogy azért nem halt ki Európa teljes lakossága az 1300-as évek környékén, mert ugyanez a mutálódott gén adott védelmet a pestis ellen is. Talán érdemes lenne megvizsgálni a mostani madárinfluenza kapcsán is…
-
Mijo #5 Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Valaki (egy sejt/egyed) nem azért lesz immunis valamire, mert megvan egy bizonyos génjének egy bizonyos fajtája, hanem azért, mert az expresszálódik(fehérje képződik). Az sem mindegy, milyen mennyiségben. Ehhez viszont már precízen szabályozottnak kell lennie(negatív visszacsatolás a legtöbb esetben), azaz nem csak maga a génszekvenciának kell helyesnek lennie, hanem előtte és utána is jódarabig. Ezeket a szekvenciákat más fehérjék ismerik fel, tehát a szabályozórégióknak az adott genommal(fajjal) kompatibilisnek kell lennie...
Remélem érted, miért csak kísérleteznek ilyenekkel, és miért nem lesz belőle pillanatok alatt védőoltás. -
Gábor #4 Nem értek sem a bonyolult kémiához, sem a géntanhoz, de ha van olyan örökölhető gén, ami gátolja ezeknek a meglehetősen letális vírusoknak a megtelepedését, akkor nem lehetne ezt az információt felhasználni védőoltások létrehozására? -
sonicXX #3 Igen, az AIDS és a pestis között vannak kapcsolatok. Vannak olyan emberek, akik valamelyik felmenőjüktől olyan géneket örököltek, amik megvédik őt a pestistől. Ugyanez az immunitás megvédi viszont az AIDS-től is. Az ilyen emberben a HIV vírus nem képes elszaporodni, így hordozóvá sem válik, nem jelent veszélyt. -
#2 Rengeteg veszélyes vírus ás más kórokozó van a nagyvárosokban. Kezdve a légiós betegséggel, az elveteműlt korházi törzseken keresztül, a hajléktalan "inkubátorokban" kitenyésző rezisztens TBC törzsekig.
Valahogy még sem tör ki a világjárvány!
Volt egy film az AIDS-ről, meg valami nagy járványokozó betegségről, azthiszem a pestisről. Lényeg hogy mindkettőnek marha hasonló a terjedési mechanizmusa. Ami azt jelenti hogy az európai lakosság jelentős része a sok középkori járványnak "köszöbhetően" sokkal elenállóbb mint más népek. Ami az AIDS viszonylagos lassú európai terjedését is magyarázhatja.
Na de erre úgy jöttek rá, hogy volt egy manus akinek minden buzibarátja meghalt csak ő nem fertőződött meg soha.
Bement a korházba, hogy miért van ez így.
Senki nem tudta. Csak ekkor kezdtek el ezzel foglalkozni.
Szal szerintem néha azokat a tényezőket is kutathatnák, ami az olyan ketyegő bombát mint egy higéniailag elhanyagolt nagyvárost megvéd az ilyen járványoktól! -
citkar #1 lehet próbálkozni gyóygzerekkel de ha épp egy másik variáció fog keletkezni akkor felesleges volt az egész
arrol meg semmi h azért is halt meg ennyi ember mert az első világháború után volt,szal azok a körülmények erősen hozzásegítették h az ember elkapja s a roszs körülmények miatt meg is halljon
azonkívül meg az h az hasonló a most lassan terjedő madárinfluenzához nem biztos h segít is,de mondjuk próbálkozni érdemes lehet