36
Elnöknő Emberei
  • thiefpaper
    #36
    Egy kis olvasnivaló ;)
  • mrzed001
    #35
    A kapitalizmusban semmi és senki nincs biztonságban (és ez a mondat sajnos mindenféle értelmezésben igaz)
  • winnie
    #34
    passz. amennyi belefér. van fent már egy supernatural dícsérés, olyan, vagy max a 1,5-szerese.

    szerencsére cancel tuti nem lesz, biztonságban van.
  • thiefpaper
    #33
    Gratula Geena Davisnek a Golden Globe-ért! :)
  • mrzed001
    #32
    És, milyen hosszú legyen?
    Egyébként remélem nem lesz cancel neki (tudom hasraütésre behazudják, hogy ez nézett), kár lenne érte.
    Erősíti a "gondolkodó nő" mítoszát (esetleg okulva a jópéldából pár hölgy mutációs folyamat végén esetleg tényleg elkezd gondolkodni :))))
  • winnie
    #31
    merre megy el a sorozat? milyen? nem lenne egyikőtöknek kedve egy istenítő ajánlót írni a http://sorozatjunkie.freeblog.hu/-ra. (gyűjtjük a vendégbloggerek, rajongók kritikáit - jól jönne).

    amúgy a 6-8. résztől elvileg nem d. petrie, hanem steven bochco viszi a sorozatot, a címek is megváltoztak, pedig előtte jól néztek ki, hogy mindig "the first..." valami volt.

    viszont a kezdeti nagyon erős nézettség is visszaesett a korrekt szintre. gyengébbek lettek a részek, vagy érezhető valami szemléletbeli változás, most hogy más a sorozat felelőse? infót nekem, mert kénytelen voltam cancellálni a sorozatot, gondoltam úgyis lesz itthon majd.
  • mrzed001
    #30
    Én nézem :))
    Csak most nem volt időm elemezni. Egyébként jó rész volt :)
  • thiefpaper
    #29
    Valaki még nézi? A legutóbbi egész jól sikerült, kíváncsian várom a folytatást.
  • mrzed001
    #28
    Nem volt rossz a tegnapi rész sem.
    Spoiler:

    Lecsökkentették végre a gyerekekre szánt időt, az meg hogy behozták az anyját, nos sztem jó ötlet volt (végülis csak kell egy protokollban jártas First Lady :)))
    Kelly végre kapott egy normális frizurát (gondolom direkt csinálták eddig ilyen csúnyára), és felmerült végre a kérdés, hogy az elnöknő indul-e az újraválasztásáért (persze fog, ez gondolom egyértelmű :)))

  • californiastud
    #27
    nah, hatos résznél tartunk:)

    Spoiler:
    Jó volt végre vmi kis testőrösdit látni, mindíg is szerettem az ilyet. Ennek ellenére szívem szakad meg Joe miatt:'( Tényleg kááár...
    A papa baseball-munkáját üdvözlöm, remélem majd lesz vele ilyen-olyan izgalom. Horres meg sztem ráhajt a szóvivő csajra:P
    Majd meglátjuk, de továbbra is frankó ez a sorozat, nézze mindenki!!
  • mrzed001
    #26
    Írd le ahogy szoktuk, spoiler, aztán fehér betűkkel
    Szóval Spoiler:

    Én már előbb kirugtam volna, a francnak kell olyan beosztott, aki minden döntésemet megkérdőjelezi (értelmes indok nélkül), és mindenre húzza az orrát

    Ja, halloween a secret service társaságában :))
    A verzsön: (FBI Style) Mielőtt becsönget a csajszi berugják az ajtót, fegyvert fognak mindenkire, megfenyegetik, hogy viselkedjenek "jól" (és elzárják még a villáikat is), oszt mostmár kimehet a gyerekhez
    B Verzsön: (Keresztapa Style) odaáll az ajtó elé a kislány, becsenget, kinyitják az ajtót, és a kislány mögött 2 háromajtós szekrény srác áll az ajtóra fogott fegyverrel, meg egy vékonyka. Miután tulaj összeszarta magát vékonyka mély hangon közli vele, hogy "én nem okozznék csalódást a kislánynak, már'ha érti mire gondolok"

  • californiastud
    #25
    putyin meg bush...na mindegy!:)

    5.résznél járok, és örülök annak, ami a legvégén történt. (direkt nem írom le, hátha vki még nem nézte meg) én is így tettem volna egy ilyen beosztottal.
    A Halloweenezésre kíváncsi lettem volna, h mutatják e Amy-t Trick or Treat-et játszani DC egypár utcáján. Na mindegy.
    A First Gentleman-nek meg csinálnia kéne vmi olyat, amivel elkerülhetné ezt a viccelődést. Talán a baseball most ilyen téren is jól jóhet.

    Majd meglátjuk.
    Egyéb vélemények??
  • mrzed001
    #24
    Azzé az más :)))
    Mondjuk az is durva, ahogy smárolták régen a ruszki vezetők az amcsikat, ebben az esetben pl extradurva lenne :))
  • thiefpaper
    #23
    Persze, hogy megkérdőjelezhető! Képzeljétek el, ha Bush meg Putyin... :)))
  • californiastud
    #22
    nekem egyenlőre naggyon tetszik minden egyes része!
    be fog ez indulni, remélhetőleg lesz majd még 2. 3. meg sokadik évad is!;)

    (orosz-amcsi keringő diplomáciailag -realitásilag- megkérdőjelezhető, nade egyefene...)
  • mrzed001
    #21
    Hát, a 4. rész sem volt semmi :))
    Spoiler

    Vicces volt, az első nemzetközi csúcstalálkozója.
    A ruszki elnök nem tekinti partnernek, de ugyebár a háttérben a nők vezetik a politikusokat is :)
    Az pedig iszonyat poén volt, hogy az amcsi elnök keringőzött az orosz elnökkel :))
    Melyik is volt közben a legnagyobb beszólás, talán a vezérkari főnöke: De ugye az elnöknő vezet

  • californiastud
    #20
    én még csak a 3. epizódnál járok, de az tényleg felűlmúlt eddig minden epizódot. egyenlőre tényleg nagyon tetszik a sorozat!
  • thiefpaper
    #19
    1x04: hogy ez a Nathan Templeton egy mekkora nagy szarkeverő! :))) (már ha eddig nem derült volna ki).
  • californiastud
    #18
    óóhh...
    nem is tudtam, h van ilyen fórum itt.

    akkor ezentúl én is szeretnék aktív részese lenni a beszélgetésnek! megvan mindhárom bemutatott rész, de a 3.at csak most fogom majd megnézni.

    majd írok, ha megnéztem!;)
  • mrzed001
    #17
    Hát igen, mivel a west wingben az elnök férfi, eléggé csak rá koncentráltak (a család az asszony dolga). Itt viszont éppen az asszony az elnök, aki ez mellett még családanyai feladatait is el kell, hogy lássa. Meg persze a skacok jelleme is megfelelően változó (laza nagyfiú, lázadó lány ...)
    Meg az a sok poénos helyzet, ahogy a First Lady-vel (azaz First Gentleman-nel :)) viselkednek, és amik a feladatai :)))
  • thiefpaper
    #16
    Tökéletesen egyetértek. :) Azt tudtad, hogy az egyetlen egy új sorozat a CiC, amelyik növelni tudta a nézettségét? (jó persze ebbe tényleg belejátszhatott a House hiánya a múlt héten, de mi van, ha az embereknek tényleg tetszik?)
    Ami még tetszik a soriban, hogy nem csak Mac-re koncentrál, hanem a férjére és a gyerekeire is.
    Ja és jó volt az a kis flashback Templetonnal és Bridges-szel. :)
  • mrzed001
    #15
    Hát, megnéztem az 1x03-at, és ütött.
    Az elnök emberei legjobb részei jutottak eszembe róla.
    És jól csinálja, piszkosul :)) nem tököl, nem politizál, gondolkodik és odacsap

    Csak ajánlani tudom, eddig csak jókat tudok mondani róla :))
    [lassan feleszmélek ..]
  • mrzed001
    #14
    Úgyám, mondjuk vicces volt, ahogy mind demokrata, mind republikánus oldalról megpróbálták befenyíteni az Egyesült Államok Elnök(nő)jét :)
  • thiefpaper
    #13
    Jaja, nyilvánvaló, hogy Donald bácsi (nem jut eszembe a szereplő neve) akarta egy kicsit megszorongatni. Aztán a második részben, ez a harc tovább erősödik. :)
  • mrzed001
    #12
    A West Wingben voltak olyan részek, hogy az elnök beteg, ezért pl nem látta a súgógépet sem, de mivel elsőosztályú szónok, ezért senki (a feleségén kívül) észre nem vette, hogy nem azt olvassa fel, amit elé tettek (a stáb már hozzászokott, hogy minden beszédet átír, és improvizál).
    Mindenesetre itt másra mentek, nem arra, hogy olyan zseni, hogy észre sem veszik rajta, hanem hogy nem f.ssa össze magát egy kis problémától
  • thiefpaper
    #11
    Nekem tetszett a pilot annak ellenére, hogy a WW-ből csak pillanatokat láttam. A más nézőpont nyilvánvaló. Különösen tetszett az utolsó jelenetek eggyike, amikor SPOILER: a szöveggépről elment a szöveg, és újdonsült elnöknőnek a beszédet egymaga, magától kellett befejeznie. :)
  • Chief
    #10
    teccik' a címe!
  • mrzed001
    #9
    Én is csak a TVrip-jeimet tartottam meg belőle :)
  • _Vegeta_
    #8
    Beszerezzuk a west wing nagyon kiraly volt csak sajna letoroltem az elso szezont. :(
  • mrzed001
    #7
    A második részben tűnt fel :)
    Az biztos, hogy akinek tetszett az Elnök Emberei, annak ez is fog :)
  • _Vegeta_
    #6
    Bruce is szerepel?
    Eredetileg nemerdekelt ez a sor, de asszem kivetelt tehetek. :)
  • mrzed001
    #5
    De ott, csak nem az a politika a köbön. Ami a legdurvább, hogy az elnöknő független, tehát egy párt sem dirigál neki
  • [NST]Cifu
    #4
    Tehát nem a Fehér ház folyosóin játszódik?
  • mrzed001
    #3
    Van, jelentős. eleve más perspektívából közelíti meg az egészet
  • [NST]Cifu
    #2
    Gyak. ugyan az, mint a West Wing, vagy van jelentősebb eltérés?
  • mrzed001
    #1
    Elindult ez a sorozat is, és eddig igen pozitív csalódás.


    Úgy gondoltam, hogy az Elnök Emberei (The West Wing) után ebben a témában már senki labdába se rúghat.
    Hát, tévedtem.
    Martin Sheen elsőosztályúan játsza a demokrata elnököt, és Jimmy Smits (Star Wars: Bail Organa :)) is remekül alakítja az elnökjelöltet. Erre elindul egy sorozat, ahol egy eléggé csinos hölgy (Geena Davis: Földi lányok csábítók) mutatja be, hogy erre bizony egy nő is képes.
    És a további szereplők között is van pár ismertebb név, pl: Donald Sutherland, vagy feltűnt már Bruce Boxleitner is (Sőt, még Bosco -Jason Wiles- is)
    Szóval, ha így folytatják, bizony konkurenciája tudnak lenni a most 7. szériáját kezdő Elnök Embereinek