214
Vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • St
    #1
    http://index.hu/tech/hardver/szervizteszt/

    Most olvastam az Indexen ezt a sztorit, amelyben PC szervízeket teszteltek ugyanazzal a hibával. A 8 szervíz közül mindegyik jól teljesített (átlag 4-es 5-ös), azonban a Bluefish kiugróan gyenge lett.

    Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy jártam pár hónapja a kecskeméti bluefish-ben, ahol WiFi Access Pointot akartam venni az itthoni hálózatomra. Érdeklődésemre egy magas szőkehajú, rókaképú suttyó markáns grimaszt vágva lekezelően közölte, hogy ilyenről még nem is hallott, ilyen nem létezik (honnan veszek ilyen f@szságot). Erre én bepróbálkoztam a "wireless router" kifejezéssel is mire ő fölényesen az arcomba nevetett: "há-há! úgy már mindjárt más, olyan van, de mi nem tartunk".

    Érdekelne, hogy más is tapasztalt már hasonló hozzáállást a Bluefish üzletekben? Mindenhol ilyen bunkók, vagy csak velem kivételeztek kecskeméten?

    Felmerül a topicnyitó kérdés:
    - vajon a Bluefish üzletekbe szándékosan csak hozzánemértő arrogáns parasztokat veszik fel eladónak?
  • ZsirosKenyer
    #2
    nem durva, de blúfis.
    haver kb 1 éve akart venni videókarit 50-60 körül (azért az nem kis pénz).
    Be is tévedtünk a lokál Bluefish-be, ahol előttünk egyetlen vevő volt, vmi kis szar újraírható cd-t akart venni. Volt vmi spira az áfás számla kiállításával, már nem emlékszem pontosan mi, de a 3 eladóból és a 2 szervízesből akik csak mozdulatlanul lesték hogy az az egy szerencsétlen újonc mit szenved a nyomtatóval. Nemhogy nem kérdezték meg mit szeretnénk, még annyit sem mondtak hogy "kis türelmüket" (ja egyébként belépésünkkor hiába köszöntünk elég határozottanm oda se nézett senki). 10 perc álldogálás után, a kontaktus teremtés reménytelenségét látva távoztunk az üzletből, és megvettük a kártyát az alig 20 méterre lévő kis számtech üzletbe, amit egy szegény srác mindenét eladva nyitott meg nemrégiben..
    azóta sem jártam bluefish-ben mégha az van nyitva legtovább is, inkább várok egy napot hogy vegyek vmit.
  • Al Age
    #3
    Egy magyar számtech portál fórumján is így látják a dolgot, a topicnyitó kérdésre a válasz nagy valószínűséggel igen.
  • FLeK0
    #4
    Utolso szo a lenyeg, ezek csak eladok akik megnezik az arlistarol a cuccokat neked, nem szakemberek, bp-n is ilyen a helyzet a nyugati melletti boltban, segiteni nem tudnak szinte semmiben, persze rabeszelni akarmire siman.
  • CattiBrie
    #5
    Nekem eddig nem volt velük bajom, de azért hozzá kell tennem, hogy nem is nagyon vásárolok náluk (meg igazából sehol). :) Nekem "kemény harcom" pár évvel ezelőtt a misztállal volt (garanciásos ügy)...
  • alert
    #6
    Én sokszor vasaroltam mar a deli pu.-nal levo uzletben es ott egeszen turheto volt a szakmai hozzaertes is... teljesen korrektek voltak.
  • Lammer
    #7
    akkor az ellenpelda az Ors VEzer teri bolt, ehhh ha nevemet megemlited a boltvezetonek(Viktor marmint a boltvezeto) akkor biztos rohognek egy jot, mert en amit szoptam sorozatban egy hangfalszettel az muris volt... es naon jofejek es segitokeszek voltak... mar monnyuk egy honapja nem voltam, de az egesz garda nagyon jofej... oda szereintem nyugodtan beterhet az ember, ha arrafele jar... ;)
    azota joban vagyok veluk, telleg rendes arczok... nekem inkabb a Mustarrol vannak rossz emlekeim
  • Mr.Grent
    #8
    Volt egy két ismerősöm aki ottvolt mint eladó. De csak a próbaidőt kóstolták, de már ott kicseng hogy nagyon gáz ami ott folyik. Egyfolytában nyitvavannak nagyonkevés lovéért, és persze az ilyen munkát nemvállalja el olyan aki egy kicsit is konyít a dolgokhoz. Én is elkerülön a kékhalat, inkább a kissebb boltocskák, ott legaláb tudják miről beszélek.
  • MacrosTheBlack
    #9
    A bluefish mostanra már elég kommersz lett, túlságosan is. Nforce4-ről sztem azóta se hallottak, januárban kerestem náluk, másik helyen még aznapra leszállították nekem. A kiszolgálás tipikus magyar: nem kapkodják el. De hogy jót is mondjak róla, eddig még nem szart be semmi amit náluk vettem, nem kellett letesztelnem a szervizüket. :) Engem leginkább nem is a kiszolgálás zavar a kékhalban, mert nem (sokkal) rosszabb mint a nagy átlag, viszont az már inkább elriaszt hogy semmi jó cuccuk nincs, így hát felesleges is betérnem oda.

    Csodálkozom hogy a tesztben a misztrál ilyen korrekt volt, én kb 0-ás eredményt vártam volna mind3 szempontra.
  • CattiBrie
    #10
    "Csodálkozom hogy a tesztben a misztrál ilyen korrekt volt, én kb 0-ás eredményt vártam volna mind3 szempontra."

    bunda
  • MacrosTheBlack
    #11
    Azért szakértelemben a Ready is üt nagyon, még a vadász sztríten volt hogy mikroszoft egeret kértem, erre kihoz a tag vmi 2 gombosat, mondván hogy ms kompatibilis. Nem mintha azt mondtam volna neki hogy elég a csak kompatibilis...
  • Adi
    #12
    Viktor az jó fej.. együtt buliztam vele!
  • Adi
    #13
    Vagy legalábbis vmelyik üzlet vezetővel.. bár nem vok egészen bizti a nevébe!:D
  • [Walaki]D`Lair
    #14
    Bannold :)))))))))) vagy nemis! Adj neki büntipontot! :DDDDD
  • St
    #15
    Igazából ez már legalább több mint féléve történt, csak most az index cikk kapcsán eszembe jutott. Egyébként nem zavart a dolog, átmentem egy másik boltba, ahol volt.
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    igaz egerben van, de csak ajánlani tudom: Covex...nagyon korrektek, olcsó...az összes itthoni gép tőlük van...
  • Montanosz
    #17
    ha már itt tartunk: nem tudja valaki szegeden hol érdemes számtech cuccot vásárolni?
  • keeper2
    #18
    Hehe. Olvastam a tesztet, és rögtön eszembe jutott a kékhal szállítósráca. Én egy nagykerben vagyok szervizes, ahonnan ők vásárolnak, és ott kérdezte meg egyszer amolyan prózai kérdésként, hogy miért van az, hogy őket mindenhol csak szidják? Hmm, van már róla fogalmam... Mindenesetre, macros...-nak üzenem, hogy az, hogy nem tartanak normális cuccokat, már csak rajtuk áll, mivel pl. a munkahelyemről nyugodtan tudnának venni, de inkább csak az olcsóbb vackokat veszik... Azért, visszagondolva, amit gariba hoznak vissza, azok általában korrektül el vannak intézve, hogy a teszt ok minimális legyen. Én, ismerve a módszereit, hogyan tud minden eszköz úgy meghalni, hogy nyoma ne legyen, de általános meghibásodásnak tűnjön, mernék rá tenni egy normálisabb pénzösszeget, hogy ők teszik tönkre a nem túl egyértelmű hibájú dolgokat.
    Azért kíváncsi lennék rá, hogy sikerült megjavítaniuk az index tesztben szereplő gépet? Ahhoz, hogy a tápkábelt visszakössék, mindenképp fel kell nyitni a gépet, akkor meg már feltűnik a memória kiesése. Vagyis, vagy nem is néztek bele, vagy ????
    A mistralról nekem a legrosszabb véleményem van. Addig minden oké, amíg nincs szükséged a szervizbe visszamenni, mert ott általában lehúznak, és átvernek. Régen vásároltam ott, amíg rá nem jöttem, milyen is a garanciális ügyintézésük, és milyen az átlag minősége a termékeiknek. Azóta meg ismerősök hajmeresztő történeteiről hallottam ott... Hát, én nem sokáig maradnék meg a jelenlegi helyemen, ha az ő stílusukat venném fel.
    A ready szervizét még akkorról ismerem, amikor még eléggé hozzá nem értő voltam a gép szervizelésében, jópár éve... A legemlékezetesebb történet, ahogy a slot1 keretet majdnem széttörte a szervizes, mert fogalma sem volt róla, hogyan kellene kiszedni a procit belőle. Aztán nem olyan régen láttam azt, hogy már nem is a vadász utcában vannak. Nem tudom, hova tűntek.
  • robotnyk
    #19
    tavaly nyáron próbálkoztam gépfejlesztéssel, sulinet keretén belül. ha már a kezemben van a pénz arra amit venni szeretnék, akkor türelmetlen leszek, ez tény, de amit a bluefish csinált az kabaré.
    fehérvárit találtam meg neten, megnéztem az árakat, aztán bementem. 3 fatuskó még fél órával a nyitás után is a csippát törölgette a szeméből. megkérdeztem vannak-e ezek az alkatrészek (memória, processzor, alaplap lett volna), azt mondták nincs, megrendelik, kb 1-2 hét mire megjön, mert nem olyan egyszerű, mert sulinetes, blablabla. mondtam rendben, kértek 10 rugó előleget, azt is megadtam.
    napra pontosan két hét múlva felhívtam őket, hogy van-e valami, vagy nincs, azt mondták baj van a viszonteladókkal, újat kell keresni, lehet hogy árváltozás lesz, érdeklődjek egy hét múlva. 1 hét múlva megint 1 hetet kértek. ekkor már a plafonon voltam, és írtam egy mailt a bluefish panasz e-mailjére, hogy miért vállalnak el olyat amit nem tudnak teljesíteni, vagy ha elvállalják és nem tudják megcsinálni akkor minek hitegetnek. kb 2 órán belül csöngött a telefon, mert pestről leszóltak fehérvárra a levéllel kapcsolatban. elmondtam mégegyszer, hogy ne ködösítsenek, hanem mondják meg, hogy mi van, lesz-e alkatrész vagy nem. azt mondták nem, visszaadták a pénzt.

    ezután elmentem egy nevenics boltba, megrendeltem ugyanazokat az alkatrészeket, 4 napon belül minden megvolt, ráadásul ingyen össze is dobták a gépet.
  • robotnyk
    #20
    még egy sztori ha már dilettáns boltok

    tönkrement a noname hangkártyám, gondoltam a helyi bolt megfelelő lesz, elvégre csak egy ugyanolyan 2000 forintos cuccot akartam beletenni. elmentem, azt mondták nincs, de megkérdezi a fehérvári központot, hiszen úgyis délután hoznak árut. telefon, van kérem-e? kértem, mondták jöjjek vissza 4 óra körül. visszamentem, nem volt ott, kérték hogy menjek fél 6 körül, akkorra biztos ott lesz. nem volt ott, kértem hogy kérdezzék meg telefonon hogy mi van. telefon, nincs ilyen hangkártya raktáron, nem tudnak hozni. ekkor fogtam az árlistát, kiválasztottam egy 30 ezer forintos példányt (akkoriban az első audigy lehetett talán), aztán azóta is megyek érte. remélem rájuk rohadt :)
  • PLackó
    #21
  • Inquisitor
    #22
    Nagyrészt igazságtok vagyon, de pár észrevétel:
    Szerintetek mennyi és mi köze pl. a kecskeméti BF-nek a a budapestihez?
    Nem e lehet összefüggés a között, hogy mennyire értenek adott boltban az eladók a témához, és a között, hogy szinte nem tudsz 2x látni egy-egy arcot a boltban?
    A SuliNet-et meg ... nos amennyi köze a boltnak van hozzá.

    Ellenben a cikkből egyértelmű, hogy a gépet ki se nyitották. Szerintem. :(
  • Phat Smoker
    #23
    Bluefing suxx..itt is az utolsó helyen végeztek!
    szervizteszt
  • Inquisitor
    #24
    "Lááááássss, lááááássss, NE CSAK NÉÉÉÉÉÉZZZ!"
  • Phat Smoker
    #25
    kifejted bővebben ?
  • kiskorúbézoltán #26
    #1
  • Mr.Grent
    #27
    Nemkell védeni ám! Tudjuk hogy ottmelózol :D
  • Phat Smoker
    #28
    ehh..ezt elnéztem valóban :)
  • PLaci #29
    A Mistrál az ziher bunda....
    3-4 éve vett az öcsém ott egy Gef3 Ti200-at, akkori áron kb 38k-ért. Hazahozta, de akármilyen 3D elidítására totál fagyás volt a válasz bármely verziójú Detonator-al. Kívéve 1-el, de az az a verzió volt, ami először ismerte fel a Gef3 Ti200-at, és siralmas eredményeket produkált. (A Gef2MX400-am leverte.) Vissza vittem, berakták egy Intel-es gépbe, szuperül működött, majd berakták egy AMD-s gépbe... ekkor lehidaltam.... megkérdezte az egyik szervizes a másikat, hogy ehhez a kártyához hogy kell a driver-t installálni... (mármint az nVidia Detonator-t) Az AMD-s gépben fagyott, mire közölték velem, hogy vegyek egy Intel-es platformot. (akkor volt 2 hónapos az ABIT KT7 -esem meg az 1700+ -os AMD-m, és egyébbként is fúúúj intel :)) Végül egy kis ráfizetéssel becseréltem egy OEM BBA Radeon 8500-ra.
  • Takezó
    #30
    hát nemtom... nekem kurva unottnak tűnnek mindig,...
  • Takezó
    #31
    amúgy legjobb a Budakalászi Corában található FEFO Computers ^^ eskü, remek szakemberek dolgoznak (és dógoztak ^^) ott, csak messze van :Ð
  • jazzy
    #32
    Nem bluefishben tortent, de hasonlo eset. Ismeros boltba bemegy, koszon, leszarjak, nezelodik, leszarjak. Odalep az egyik eladohoz:
    -Szia! Megismersz?
    -oo.. nem..
    -EN VAGYOK A VEVO B*MEG.

    na, kopni nyelni nem tudtak :)


    ui: en mindossze 2x jartam bluefishben Szolnokon de itt eleg magas fokon ertett az uriember a munkajahoz.
  • PLaci #33
    Az én ajánlásom:

    RealSys

    2 üzletük van Dunakeszin, jók az áraik és korrektek :)
  • gabber_saviola
    #34
    jó drága
  • gabber_saviola
    #35
    amúgy legjobb a MagiComp ^^ , olcsó árak ......meg minden :P
  • Bandee1987
    #36
    nekem a cikkből egy dolog derült ki igazán: hogy egyes szervizek mennyit képesek elkérni. Pl. a pcdoki. Meglehet, hogy korrekt a szolgáltatás ,de 6000 ft-ért elég drága.(1 óra 6000 ft...). Inkább a szerelés nehézségétől és idejétől függően kéne fizetni. (bár egy nem korrekt szerelő mondhatja azt, hogy ez nehéz munka volt)
    (Pl lehetne fizetni percdíjtől függően)
  • robotnyk
    #37
    a helyszíni javítás drága. aki azt akarja hogy házhoz menjenek, az fizesse meg
  • haxoror
    #38
    A mistral a legszarabb szvsz, szar minőségű cuccok szinte biztos hogy vissza kell vinni :/
    A BlueFish lehet hogy unottfejű embereket alkalmaz de legalább korrektek és értenek hozzá
  • MacrosTheBlack
    #39
    Persze hogy rajtuk áll, azért őket fikázom. :)

    A ready már évek óta eltűnt a vadászból, a moszkvánál vannak az ostrom computer boltjában. Lehet összeolvadtak, 2 kicsiből egy mégkisebb, talán annyira nem ment a bolt.
  • MacrosTheBlack
    #40
    A sutyinet más tészta, az nemcsak a kiskeren múlik! Sutyinetben csak olyan stuffot lehet árulni, ami a kijelölt királyi beszállítóktól származik. Ezek olyan közbeszerzés szerű korrupcióval kiválasztott, a szart dupla áron eladó haveri-braty bt-k, akik kenőpénz fejében lezsírozták hogy csak tőlük lehessen rendelni. Na ezektől vásárolhatnak csak a sutyinetes boltok, akik persze maguk is rápakolnak uzsorahasznot, ezért kapod a végén dupla áron ugyanazt ami rendes forgalomban feleannyi. Nameg ezek olyan lassúsággal dolgoznak, amilyennel akarnak, megkerülni őket nem lehet, nincs miért sietniük, és ezt ki is használják.