59
  • mousee
    #19
    Igen, sajna a külföldi szexoldalak ilyenek..na meg a jó öreg krekszpont áem... ott is van vírus dögival...sőt....sztem ott csak az van :)) Többek között ezér nincs is nekem belőve a net win alatt :P
  • archkoven
    #18
    Úgy látom nem csak nekem vannak rossz tapasztalataim a Nortonnal, elég csak egy nagyobb fájlt átmásolni az egyik meghajtóról a másikra és megáll az élet. Persze ez a funkciója kikapcsolható, de alapbeállításban borzasztó. Lehet, hogy kurvabiztonságos, de én ebből inkább nem kérek.
    Én a Kaspersky-t nem szeretem igazán, többször feltettem már valamelyik éppen aktuális verzióját, de valahogy soha nem tetszett.
    A McAfee-t használtam hosszú ideig, de mikor lejárt az adott verzió támogatása akkor nem volt nekem meg az új és azóta sem azt használom pedig nagyon elégedett voltam vele.
    Jelen pillanatban Nod32-őt használok és ez olyan gyors és annyira kevés erőforrást zabál, hogy az ember el sem akarja hinni, hogy egyáltalán tényleg csinál valamit. Pedig tényleg megfogja a vírusokat, már tapasztaltam pár alkalommal.

    Egyébként normál használat mellett nem kell tartani a vírusoktól tapasztalatom szerint. Ha viszont az ebmert sokat fájlcserélőzik, vagy sokat kavar külföldi szexoldalakon akkor nagyon beszoptathatja magát, főképp az utóbbival, ott 100% hogy vírust kap.
  • Yfel
    #17
    En mar hosszu ideje az AVG Free Edition-t hasznalom es meg soha nem panaszkodhattam ra. Sokkal kevesebbet zabal mint a NAV meg tarsai es tobb virust elkap.

    Amugy a NAV-ot el is lehet felejteni, annyira lelassit mindent.

    Y
  • kbupdate
    #16
    jaja, NOD32 sem rossz, de mondom kaspersky sem. Én teszteltem anno EGYSZERRE a 2-t::) Még ketten se fogták le anynira a gépet, mint a NAV egyedül...

    Kaspersky is csak 1 service-t telepít, és azzal indul.

    De a legerőforrás kíméletes mód, a vírusírtó kikapcsolása teljesen. Persze ez ABSZOLÚT NEM AJÁNLOTT olyan gépeken, ami nincs rendszeresen Windows Updatelve és nem SP2-es Windows XP. Meg azoknak sem ajánlott, akik a legkisebb mértékben is bizonytalanok a Windows használatával.

    Amúgy Kaspersky régebben tényleg be tudott fagyani, de ezt már javították.
  • westerneer
    #15
    Nod32 az isten szentem :) kaspersky sem rossz de amikor nekem volt egy rarolt fájltól 1 órára kifagyasztotta magát... :)
  • westerneer
    #14
    Nod32 az isten szetnem :) kaspersky sem rossz de amikor neekm volt egy rarolt fájltól 1 órára kifagyasztotta magát... :)
  • fie
    #13
    Alvó ügynökök voltak a cégnél.
  • FTeR
    #12
    nav és a panda zabálja az erőforrást az 5-10 service-eikkel. valóban a nod32 a leg erőforrás barátabb. teljes fájrendszer átvizsgálásnál is csak 1-2%ot eszik és még hamarabb is végez mint a másik kettő (navnál behal a gép...).
  • aliens
    #11
    és ha nem akarod lassitani a rendszert akkor neked is Nod32-őt írok fel
  • aliens
    #10
    amúgy szerintem: Nod32, vagy ha ingyenes Antivir.

    Norton, Panda, McAfee nagyon kommerszek, lassú lamer csalógató felületek. A Norton AV kb olyan 5 service-t tesz fel, a Panda szintén és zabálják az erőforrásokat.
  • aliens
    #9
    gyerek, a két különböző dolog
  • Mikeux
    #8
    Nod32 Rulezzzz
  • dirty dogg
    #7
    jó ez a link. az már a cikk problémája, h azt mondják, hogy valószínűleg Netware szerveren futott Apache, de erről az oldalról, ha megnézitek a linket, ott van, hogy system: linux.
    ezt most a Netware védelmében írtam.... :D
  • kbupdate
    #6
    Hogy az sg.hu-sok se maradjanak le semmiről :)
  • kbupdate
    #5
    Mindenesetre émn inkább rendszeresen Windows Update-elek, minthogy bármelyik vírusírtóval is lassítsam a rendszert. (Mellesleg ha már antivírus, akkor Kaspersky)
  • kbupdate
    #4
    "A Symantec mindig is a fizetős modell mellett volt. Egyszerűen: a Symantec pénzt kér, ezért cserébe sok-sok szolgáltatást ad,"

    Na igen.. minden szirszart, és telepít +10 Service-t Windows-on, és ha 30-40%-kal nem lassítja le ez a rendszert, akkor 1%-kal sem...
  • izb
    #3
    na jól megaszonták a bácsik
  • Gweb1984
    #2
    Miért kell az ingyenes vírusírtókat ennyire lefikázni? Az AntivirXP-t meg sem említik, pedig már több mint egy éve azt használom és megfelelő védelmet nyújt számomra, mindennap többször is frissül, ráadásul a fejlesztő cég biztos fenntartja magát, mivel az Antivir-nek már van fizetős változata is. A nagy "menő" cégek itt papolnak a biztonságról, meg, hogy csak az a jó, amiért pénzt is kiadnak az emberek. Az azonban elfelejtik, hogy Magyarországon az emberek többségének még a megélhetésre is alig jut pénz, nem még arra, hogy még vírusírtójért is fizessen. Ennyit erről.
  • DKm
    #1
    Éljen a vírusírtás!