46
  • hoju
    #46
    Meg tudná valaki magyarázni, hogy a VODAFON milyen alapon kér 80000 Ft-os kauciót új mobilkészülék vásárlása esetén, ha kifizetem a készülék vételárát? Milyen nagyfokú disznóság ez? Vagy ez teljesen szabályos disznóság? üdv hoju
  • Bucser
    #45
    HIdd el a M$ sem mindent ellopott és kifejlesztett hanem szépen vásárol is.. Mikor arról hallasz, hogy megvett egy céget akkor tulajdonképpen a cég tulajdonában lévő szabadalmakról és márkajegyekről van szó amit megvásárol.. nem működő tőkét akar szerezni, hanem eljárást. Hisz tőkéje van elég...
  • FTeR
    #44
    tökéletes az, ami a céljaid eléréséhez tökéletesen megfelelő eszköz, nem az ami önmagában próbál tetszelegni.
  • FTeR
    #43
    á, szóval te a külsőségek alapján ítélkezel, elős diszkriminatív előitéletekkel, és a belső szépség teljesen hidegen hagy. ejnye-ejnye :P
  • IoIa
    #42
    Furcsa elképzelésed van a tökéletesről.
    Elképzeltem, hogy neked milyen lehet ezek után a tökéletes nő:
    lomha, kövér, buta, állandóan beteg, vamzer nő, akinek a táskája tele van csupa felesleges holmival, viszont 5 kg festék van rajta. Ja, és drágán árulja magát...
  • Caro
    #41
    Nem is kell, hogy az legyen.
    Netes kommunikációnál a méret a lényeg.
  • Caine
    #40
    Tudom.
  • mrzed001
    #39
    Persze minden szép és jó lenne, ha nem lennének csomagvesztések/késve érkezések, de vannak. VoIP-nál is épp ez az egyik legnagyobb probléma, megoldás nem, csak trükkök születtek a kiküszöbölésére
    A DivX-be másfajta indexelés fejlesztettek bele, ezért nem hibatűrő ha jól emlékszem
  • Caro
    #38
    Erről igazából az elavult hálózati modell tehet.
    Egy routernek illene korrigálni a hibákat, és nem pedig a végpontok közötti folyamatos információcserének kéne ezt biztosítani. Így nem kellene az összes routeren újraküldeni a csomagot, ha hibás, hanem csak 2 között(amik végpontok is lehetnek persze).
    Redundancia viszont minden file-ba építhető, típustól függetlenül, és használható hibakorrekcióra. De akkor megint a méret lesz a problémás.
  • kbupdate
    #37
    és így lett egy tökéletes os....
  • mrzed001
    #36
    Az mpeg a leginkább streamre termett, de iszonyat nagy a sávszéligénye, és van benne egy kis beépített mákosodás, ami zavaró :)
  • Gregorius
    #35
    Ezen kívül megjegyezném, hogy egy szabadalmat nem csak ellopni lehet, meg kipereskedni, hanem megvenni is. Az miért nem jutott még eszébe egyik cégnek sem, hogy mondjuk felkeresse a kutató egyetemet, és megvegye tőlük a technológiát?
  • Gregorius
    #34
    Én meg úgy tudtam, hogy az mpeg azon kívül, hogy majdnem mindenhol szabványos még stream kompatibilis is.
  • Gregorius
    #33
    Akkor lesz munka bőven.
  • Gregorius
    #32
    Ugye-ugye a szabvány milyen jó dolog.
  • Bucser
    #31
    Azt ugye tudod mit jelent a vagyon a tőke a forgótőke és a készpénz fogalma??? akkor következtesd ki hogy mekkora baromságot beszéltél:D
  • MerlinW
    #30
    ugyan:) ne vitatkozz a sok gazdasági mérnökkel:D
  • MerlinW
    #29
    "Bill Gates és Steve Ballmer fizetésemelést kapnak"

    Ez jó:D Van érzékük hogy meglepjék magukat:D
  • mrzed001
    #28
    Egyértelmű, hogy miután lelopták a Divx-be a wmv kódját, nekiáltak szépíteni és fejleszteni, így tényleg szebb és jobb lett, mint az eredeti
    Stream-elésre viszont a DivX-Xvid nem alkalmas, mert nem igazán hibatűrő kódolási metódus (sajna erre manapság csak a wmv van)
  • vg
    #27
    "Miért keresne többet?
    Ez szerintem csak egy jelképes összeg, nem a fizetéséből gazdagodott meg, hanem a részvényiből. A világ leggazadagabb emberi közül egyik sem fizetésből lapátolta össze magának a vagyont. Legtöbbjüknek SOHA nem is volt fizetése ..."

    Tudod mi az a részvény?
  • immovable
    #26
    Hmm...kezd olyan érzése lenni az embernek, hogy az ms semmit sem talált ki/fejlesztett...stb, csak mindent összelopott majd egybegyúrta...
  • KIP
    #25
    na szép ez aztán nagyon kellett Billi fiúnak, most már még jobban fog gyarapodni az 53 milliárd dolláros vagyona vagy tévedek ?:D
  • FTeR
    #24
    sztem meg az csúztatás amit te állítasz... (profit orientált vállalat, nem vöröskereszt)
    ms nemnagyon kér jogdíjat szoftveres szabadalmakért. hárdver közeli speckokért szokott (pl fájlrendszer), de ha cserébe tudsz vmi hasznosat ajánlani, akkor ingyens is megúszhatod.
  • Focew
    #23
    De egy amerikai bejegyzés nincs közvetlen befolyással európára,nem? Azaz az amerikai szabadalmat sértő termékek Európában árusithatók, mivel itt nincs szoftverszabadalom. NEM?

    Szóval csak amerikában igényelne változtatást ha a MS veszit. És persze ekkor az egész világnak változnia kéne...
  • kbupdate
    #22
    hát perszeeee:)
  • Caro
    #21
    A wmv tömörítése szinte a legbénább.
    XviD vagy DivX lenne a legjobb.
  • kbupdate
    #20
    Ne félj, majd az MS elintézi, hogy legyen, wmv:) De persze az úgy se lesz jó...
  • Caro
    #19
    És ki tehet róla, hogy nincsenek megfelelő szabványok a webes tartalmakhoz?
    Mert ez a jelenlegi helyzet eléggé tűrhetetlen. Még egy általános videóformátum sincs.
  • IoIa
    #18
    "ms nem azért szabadalmaztat, h másokat szivasson vele (ha így lenne minden szoftver céggel perben állna), hanem, h megvédje magat az ilyen esetetektől, mint pl ez is." - erős csúsztatás. Ez a pénzéhes tolvajbanda azért szabadalmaztat mindent, amit csak lehet, hogy jogdíjat szedhessen érte. A szabadalmaknak ez az egyetlen célja.
  • fie
    #17
    Nyerjen csak az egyetem. Kicsit átalakul a web, ennyi az egész.
  • kbupdate
    #16
    Látod, erre nem tudtak már mit mondani a fikamesterek:)
  • archkoven
    #15
    Pontosan így van. Elég viccesen is hangzik, hogy "fizetést kapok a saját cégemtől". Inkább úgy mondanám: rendszeresen kiveszek egy kis költőpénzt.
    A dolognak inkább csak szimbolikus jelentőssége van a többi dolgozó felé.
  • Caine
    #14
    Miért keresne többet?
    Ez szerintem csak egy jelképes összeg, nem a fizetéséből gazdagodott meg, hanem a részvényiből. A világ leggazadagabb emberi közül egyik sem fizetésből lapátolta össze magának a vagyont. Legtöbbjüknek SOHA nem is volt fizetése ...
  • NEXUS6
    #13
    Na de ez egy tök jó példa a szoftverszabadalmakra, hogy mennyit érnek.

    Az open alapon működő fejlesztések is (pl FF) lehet hogy szopni fognak ha valamelyik bíróság majd úgy dönt, csak ők azért többször kijelentették az ezzel kapcsolatos ellenérzésüket.

    Az M$ meg azért teljes mellszélességgel nyomul azért hogy a szoftverszabadalmakat a világon mindenhol elfogadják.

    Hát most a fagyi szépen visszanyalt!

    Nem tudom, hogy ezt a cikket linkelte e már valaki, de pl van egy elég érdekes bekezdés arról, hogy hogyan fékezi be a sok jogi procedúra az M$ munkáját is pedig nekik van kapacitásuk ugye erre.

    "Other staffers say that almost every move requires a lawyer's signature and that even routine approvals can take weeks. Recently one employee waited a month while a $10,000 purchase order for outside development work was held up by legal. By the time the lawyers were done, the budget for the deal had evaporated."
  • FTeR
    #12
    bármelyik jólelkü polgár bárkit beperelhet, az nem számít, h ők mit terveznek, a per precedens értékű lesz...
    (biztos a egyetemi focicsapat támogatására kell a pénz, és jó amerikaihoz méltóan pereskedésből akarnak meggazdagodni)
  • dikki*yysw
    #11
    azt nyilván nem olvastátok, hogy nem terveznek nyilt forráskódú böngészőket is ba**gatni a szabadalommal, csak az m$ fog szopni.
  • vg
    #10
    Én azt hittem, hogy a világ egyik legnagyobb cégének feje többet keres mint havi 50e dollár. Tévedtem.
  • FTeR
    #9
    Szakértők attól tartanak, hogy egy Microsoft-ellenes végső bírósági döntés romba döntheti a web működését, mivel a technológia több más vállalat termékét is érinti, például Adobe és Macromedia szoftvereket, a RealPlayert, a QuickTime-ot, a Sun Java virtuális gépét vagy akár a Firefox böngészőt.

    A szabadalmaztatott eljárás ugyan megkerülhető, de ehhez szoftverek tucatjait és weboldalak milliárdjait kellene módosítani. A hat éve tartó persorozat kimenetele továbbra is bizonytalan, a Microsoft egyetlen esélye, ha a fellebbviteli bíróság mégis megsemmisíti a szabadalmat.
    - HWSW
  • FTeR
    #8
    1. megint egy cikk, ahol a második résznek semmi köze az elsőhöz.
    2. ha ms veszít, akkor nagyrabecsült opera és firefox is szívni fog, mivel a szabadalom rájuk ugyan úgy vonatkozik (a cikkből nem derül ki, de a beágyazott multimédiás objektumokról van szó)
    3. Inquisitor: ms nem azért szabadalmaztat, h másokat szivasson vele (ha így lenne minden szoftver céggel perben állna), hanem, h megvédje magat az ilyen esetetektől, mint pl ez is.
    BG egy korai céges leveléből is kiderül, h marhára nem ért egyet a sw szabadalmakkal, de mivel változtatni nem tud rajta, marad a védekezés. Minnél több szabadalmat birtokolni és minnél többet cserélni másokkal (ha te megengeded, h használjam, akkor én is megengedem, h használd...).
  • kbupdate
    #7
    Hűha...