33
  • Epikurosz
    #33
    szagsérült,
    szagfogyatékos,
    szaglószervi bántalmai vannak
    orrbajos,
    szagtalan,
    szagolni nem tudó,
    szaglásában korlátozott,
    gyengén szagló
    szagláskárosult
    szaglása miatt hátrányos helyzetű
    :-)
  • Esrohnoil
    #32
    "...de aki nem érzi a szagokat az mi?"
    Azt cigánynak hívják mifelénk. :D
  • Rodostó
    #31
    Semmit nem szabad kidobni! A régi "nagylemez" és "kislemez" adatrögzítő fóliája alkalmas a nap nézésére. Az mcse szakértői mindig elmondják, hogy a nap nézésére FÉMTARTALMÚ szűrőt kell használni, és vajon mivel rögzítik az elektromágneses adsatokat a számítógépek floppyjai? Persze nem egyformák, a nagyon régi floppyk kevesebb fényt engednek át, és el is mennek a színek a zöld felé. De videokamera előtt is sikerrel használhatók. (Nyilván fényképezőgépeknél is működik.) Én napfoltokat szoktam vele nézni a távcső elé téve. (És még nem vagyok teljesen vak.) (Jut eszembe: van valakinek ötlete, milyen szót használjunk arra, akinek elromlott a szaglása? Mert aki nem lát, az vak, aki nem hall az süket, aki nem beszél, az néma, de aki nem érzi a szagokat az mi?) A mai fogyatkozást egyébként néha szabad is szemmel is nyugodtan lehetett látni, mert a felhők is szűrnek, de a legjobb az, amikor egy pocsolyában tükröződik a kép. Persze ezt derült időben nem szabad csinálni. Mindez azért érdekes, mert jövőre megint lesz részleges fogyatkozás (márc. 29.)!!
    Tudom, sokakat nem érdekel, hiszen ez a jelenség mindig ugyanolyan, inkább nézik meg huszadszor is ugyanazt a filmet, mint hogy életükben kétszer megnézzenek egy napfogyatkozást. Pedig gyakrabban nem nagyon lehet.

    Katona László
  • Ch_Slater
    #30
    én nem láttam (szegeden), csak ku*va sok felhőt..
  • Skynet723
    #29
    Jaja Én is szegeden lakom és ma nem mentem suliba (beteg vok :D ) nah mentem az újságért és szabad szemmel belenéztem... Eddig nem vakultam meg :DDD
  • Hmuda
    #28
    Huh, mákunk volt itt Szegeden. Kb tíz percre eltüntek a nap körül a felhők és lehetett látni egy kicsit normálisan. Nem olyan nagy szám mint a régebbi teljes napfogyatkozás, de azért ez se egy mindennapi dolog.
  • Esrohnoil
    #27
    Faca idő van hozzá...
  • Dodo55
    #26
    Esetleg floppyval lehet nézni? Vagy ha több darabon keresztül.
    Természetesen nem a floppy külső műanyag borítására gondolok, hanem a belső fekete lemezre
  • Epikurosz
    #25
    Az 1999-es napfogyatkozásnéző szemüvegem már eldobtam, de aszem tavaly vettem egy másikat, amikor a Vénusz nagyon kicsit eltakarta a Napot.
    Mondanom sem kell, hogy semmire sem volt jó, semmit nem láttam a Nap előtti vénuszból, és bosszankodtam, hogy kidobtam 500 forintot, de legalább jó, hogy ezt nem dobtam el, és most hasznát tudom venni.
  • Hegyikecske
    #24
    hm asszem erről most lemaradomk mer pont suli lesz...
  • dez
    #23
    Csak ugye az a baj a napfogyatkozással, hogy nagyon pici részen jön csak át a napfény, így nem érzékeli a szem, és a kamera, hogy sok a fény, viszont egy pici részen beég.
  • Ronnieka
    #22
    pff... nincs meg a régi szemüvegem... meg fogok vakulni :DDDD mert úygis belenézek :P
  • Roli
    #21
    Vannak szűrők, sőt egész objekívek is akár sima ultrakompaktokhoz is csak elég drága. Kifejezettten megszállottakak. De a napfogyatkozás-néző szemüveget eléteszed bőven elég!
  • zotya000
    #20
    Akkor veszek zseblámpád
  • Diocles
    #19
    3-4-es szürke szűrővel meg maximális rekesszel nem hiszem hogy baja lesz. Ha pedig tudsz 1/2000-es expozíciónál rövidebbet, szerintem még tudsz értékelhető képet is csinálni.
  • Lanyaworks
    #18
    és ha a digifényképező elé raksz egy hegesztőszemüveget + még lcd-s a keresője?
  • Epikurosz
    #17
    Kár, hogy a kameragyártók nem adnak spéci szűrőket, vagy talán vannak ilyenek, csak mi nem tudunk róla... (pld. Olympushoz).
  • Dodo55
    #16
    Nekem a kamerám(JVC GR-FXM40) és a digitális fényképezőm is (Olympus Camedia 725UZ) a nap felé nézve egyszerűen elsötétíti a képet, a környezet sötét lesz, a nap meg szépen látszik. Ugyanezt csinálják lámpába nézéskor is.
    De a mobilom (Nokia 3230) is ugyanígy besötétít fényesebb dolgokra nézéskor.
  • Roli
    #15
    Egyszer a tükörreflexes Zenit elbillent a Nap fénye egy csíkot égetett a prizmájába, tehát ne nagyon próbálgassátok, igaz nem lett zavaró elváltozás és vagy 5 percig volt úgy, de akkor is látni időnként...
    A digit-gépem meg a Napot ha esetleg még tükrözés útján is rákerül a képre egy fekete pontként jeleníti meg, csak nem árt tán neki. Azért mikor a napfogyatkozást fénykepezem a gép elé is odateszem a napfogyatkozás-néző szemüveget és állványon B záridővel egész szép képet sikerült csinálni
  • Dodo55
    #14
    Pár másodpercig néztem már bele a napba(nem napfogyatkozáskor, hanem rendes napsütésben) kamerával és digitális fényképezőgéppel, és semmi baja nem lett nekik, persze az más, hogy percekig nézném velük.
  • burninhell
    #13
    távcső kell és 1 tükör aztán kivetíteni vele a földre 1 A4-es lapon nézhetitek :D
    az egészséges :D de amióta kiderült h a sima látható fény is káros....
  • Horváth János
    #12
    Pár éve a teljes napfogyatkozást akartam egy manuális tükrös fényképezővel leképezni, akkor is részben homályos lett a kép. Nagyon nehéz eltalálni a megfelelő arányokat, pláne a mostani automata gépekkel.Hagyjuk meg ezt a profi csillagászoknak.
  • Horváth János
    #11
    Ezek a finom "földi-természetes" kamerák csak a szemre azonos érzékenységű történések rögzítésére alkalmasak, tehát nem ajánlatos napra irányítani őket.

  • fie
    #10
    Nem ajánlom a napba nézést fényképezővel, sem kamerával, mert a ccd úgy elég mint a sicc. (Az optika úgy működik, mint egy nagyító ami pont a ccd-re fókuszál, gondolhatod, hogy mit okoz az eszközön)
  • Horváth János
    #9
    Sokkal érdekesebb lenne,ha valamikor a Holdat érné egy "krumpli nagyságú" meteor becsapódása.Ekkor azonban jó jöhet a nagyérzékenységű lcd, nagyítás, állványról leképezve stb...
  • Horváth János
    #8
    Kár a spéci kamerákat ilyen extrém témára irányítani, különben sincs nagy értelme ilyeneket leképezni.! (Jani)

  • BiroAndras
    #7
    Én inkább nem próbálnám ki. A szemednek semmi baja nem lesz, de a gép tönkremehet.
  • nickname
    #6
    Persze hogy nézheted az LCD-n keresztül. Csak nem valószinű hogy sokat fogsz látni...és nem biztos hogy a gép fogja szeretni - bár erről már hallottam ellenvéleményt is.
  • Dodo55
    #5
    Azon az oldalon ezt írják: Soha ne nézzünk ...se fényképezőgéppel, vagy a videokamera keresőjével...

    Itt olyan fényképezőgépre vagy kamerára gondol, aminek a keresője analog?

    Mert nekem a digitális fényképezőgépemnek, és a videokamerámnak is digitális(lcd) keresője van, azzal szabad nézni? Gondolom szabad mert egy lcd kijelzőn látott képtől nem nagyon lehet megvakulni de azért megkérdezem mert ott azt írták hogy azzal se nézzük.
  • megrab
    #4
    Asszem beszerzek egy hegesztőmaszkot és azzal megyek hétfőn suliba.
  • Battlefront
    #1
    ez nagyon király