63
S.O.S. New Orleans! - Olajpánik
  • sz4bolcs
    #63
    Attól még igaz.
  • jointeer
    #62
    igen, irracionális
  • sz4bolcs
    #61
    Amúgy miért gondolod, hogy úgy találtam ki? Annyira hihetetlen?
  • sz4bolcs
    #60
    Nocsak... Fölfalták az anyóst?
  • fifi
    #59
    OFF
    nekem vannak méheim/még mielőtt okoskodna valaki:55család/ és tudnék érdekeseket mesélni róluk, amikte tuti nem fogsz a biógia könyvben olvasni
    ON
  • sz4bolcs
    #58
    Olvastad az 51-es hozzászólást is? Fogd, amire akarod... :-)
  • djukel
    #57
    Sz4blocs! Nem vagom melyik mondatreszem kesztetett eme ostobasag megfogalmazasara, fogjuk ra inkabb a rossz idore.
  • sz4bolcs
    #56
    De biztos nem azok nézik meg, mint akik a nézettebb sáv műsorát nézik, vagy tévedek? 54 első mondata poén akart lenni, csak nem jól durrant. :)
  • winnie
    #55
    félreértesz, ha valami nézett sávban nem sikeres, az éjszaka még lehet nagy siker (ld. maffiózók vagy elnök emberei)
  • sz4bolcs
    #54
    Az már tényleg fenomenális lehet, ami MÉG (vagy már?) a nézett sávban sem sikeres. :PPP

    Jó értem.. más igényeket elégít ki. pl sokak fizikai szükségletét, azt, hogy letojják. :-)
  • winnie
    #53
    én nem is mondom, hogy sz*r, mert nem láttam:)

    a kevésbé nézett sávokban olyanok mennek, amik a nézett sávokban nem lennének sikeresek
  • sz4bolcs
    #52
    Pedig jó volt. :)
  • sz4bolcs
    #51
    Az a része már djunkelnek ment, ő kicsit indulatosabb volt, bár újra elolvasva őt sem zavarja túlságosan, csak előtte nagyon sok olyan hozzászólást olvastam, hogy így szar film, úgy buzi jenkik, ratyi szar, aki megnézi... Inkább nekik írtam.
    A kevésbé nézett sávokra meg ugyanolyan filmeket fognak rakni, mint amik a többi időszakban mennek, vagy nem így szokott menni? elég csak belenézni a TV újságba. :-)
  • [NST]Cifu
    #50
    Csak egy részét láttam, mert annyira nem fogott meg... Kicsit olyan "C" kategóriásnak éreztem a megvalósítást (a Houston-i olajfinomitók mellett történt hajókatasztrófa...).
  • sz4bolcs
    #49
    Halál komoly, mind2t a tv-ben láttam!
  • winnie
    #48
    láttam a szép képeket, és ottragadtam előtte. Nem tudom, miért zavar, ha vannak olyanok, akik sok időt töltenek olyannal, amit te nem szeretsz.

    ezt most nem is értem...

    már miért zavarna? (csak kérdeztem valmit és csodálkoztam - mert a jelenség meglétét, gondolom te sem vonod kétségbe) - én csak örülök, hogy sokan nézik, mert tudom, hogy ezekből a b-filmekből szerzett reklámpénzekből van lehetősége a csatornáknak igényes sorozatokat vásárolni a kevésbé nézett sávokra.
  • jointeer
    #47
    ezt most találtad ki:|
  • sz4bolcs
    #46
    Kis offtopic:
    kvíz a tvben: Ha fúj a szél, a füst függőlegesen fölfelé száll?
    a., Igen
    b., Nem

    másik:
    "-segítek... fölírtam erre lapra a három számot. Én látom!(-természetesen nem fordítja meg) Na melyik három szám?
    -088.
    -ÓÓÓ sajnos nem nyert, (-megfordítja a lapot) Pooóóóónt a duplája: 166. ..nagyon sajnálom."

    :-)))
  • sz4bolcs
    #45
    Elég ritkán kapcsolom be a tvt, hogy huzamosabb ideig úgy is marad, de most épp megláttam ezt a filmet, láttam a szép képeket, és ottragadtam előtte. Nem tudom, miért zavar, ha vannak olyanok, akik sok időt töltenek olyannal, amit te nem szeretsz.
    "Amit én nem teszek, másnak sem szabad."? Háborodjunk fel... Istenkém :-) Tudtad, hogy ennek a felfogásnak az alapja az egoizmus, és valamiféle kisebbségi komplexus? :)

    -Első fele winnie-nek ment, másik fele djunkelnek.
  • djukel
    #44
    Rengeteg embernek eleg nyomorult az elete (akar anyagilag, akar szellemileg) ahhoz, hogy estenkent ne legyen mas valasztasa mint a fosadek, ingyenfoghato kereskedelmi csatornak bamulasa.
  • winnie
    #43
    ez komoly, hogy mindenkit így be lehet hálózni reklámmal, hogy tényleg ennyiennézik az rtl-filmjeit? tudom, kereskedelmi tévés generáció meg minden, de akkor is meglep.
  • sz4bolcs
    #42
    Cifu: Neked is tetszett a film? :)
  • sz4bolcs
    #41
    Csak én vagyok így az amatőr filmekkel, vagy más is kurvára unja ezt a mesterkéltséget, ami mostanában megy a tvben? Úgy értem, százszor inkább ez, mint egy Twister. Most vannak pécsen filmnapok, tuti el fogok menni pár vetítésre. (sajnos csütörtökön nem tudtam, elmosta az eső)

    Welcome to the Jungle egyik klipje is hasonló volt. :-)
  • sz4bolcs
    #40
    az az... természetfeletti. ;];];]
  • sz4bolcs
    #39
    "Csak a hasonlóságra, hogy hogy lehet?" -Erre mondják azt, hogy jó katasztrófafilm... nem ám a gyilkos hangyák, ahol minden jelenet olyan messze van a valóságtól, mint innen a Pluto.

    Nekem tetszett a film. Eddig nem láttam jó katasztrófafilmet az utóbbi években ezen kívül. Talán túl mesterkéltek, rendezettek. És nem éreztem azt az egyoldalúságot, mint amiről lentebb beszéltetek, azon kívül, hogy Amerikáról szólt, és nem magyar zászlót lobogtattak. A képek nagyon jók voltak, sok megdöbbentő volt, és az az érdekes, hogy nem effektekkel gyártottak hurrikánt. ;]

    Hogy miért tudta előre? Eddig csak az iszonyat nagy mázli miatt nem kapott egy ilyen katasztrófát New Orleans.
  • [NST]Cifu
    #38
    Akkor gondolj bele, hogy mennyire jól járnak most az OPEC tagországok. ;)

    Oroszországban a kitermelési költségek hordónként valahol 14-18$ körül vannak, Szaud-Arábiában valahol 7 és 9 dollár között. :)
  • _Atti_
    #37
    off topic már :
    néhány filmben még csak nem is számitogép a tüz...berakják a kamerát vmi tüz elé azt zoomolnak..

    de a legjobb akkor is azok a cápás filmek amikben ugy morognak ,bömbölnek a cápák mint egy medve vagy egy oroszlán..meg amikor egy zugo helikopterről segédeszköz nélkül lazán beszélgetnek mondjuk egy háztetőn állo emberrel..

    vagy amikor a legátlagabb krumplipucolok kapnak hirtelen olyan képességeket mint bombák összeszerelése vagy egy rakétavető használata.

    de a legeslegnagyobb akkor is tippelgetni hogy melyik bárgyu szereplők nyiffanak ki elsőnek:D
  • BADE
    #36
    ezen a héten volt valami premierként beharangozott gyilkos méhes gagyiság a retekklub-on,na azon aztán fetrengtem!A méhek valamint a tűz is számítógépes effekt volt,de valami nagyon gagyt képzeljetek el.Komolyan mondom paintben jobbat csinálok:)
  • _Atti_
    #35
    legjobbak..olyan jokat nem lehet ám minden filmen röhögni mint ezeken a vaciuj katasztofafilmeken..
  • Grenzjager
    #34
    Egy a lényeg Oroszországnak ez mind jó!! 7-10%kos kölcségvetéséi többlet keletkezett magas olaj ár miatt!


    RUSSIA WILL RISE AGAIN
  • 2XP
    #33
    X-akták rajongók biztos tudják mi az a Lone gunmen (a többieknek: az x-akták spin-off-ja, ami a három hackerről szól). Nos ott az első rész arról szólt, h az amerikai kormány távirányítással egy 747-est vezet a wtc-nek, h aztán az arabokra kenve a dolgot, háborút indíthasson ellenük. Nos, a forgatásokat 2001 elején csinálták... Akkor ezek szerint elég sok jövőlátó van közüttünk.
  • jointeer
    #32
    elég szomorú ha az emberek ilyenre vevők:c
  • winnie
    #31
    nagy.
  • Montanosz
    #30
    ja! a méhecskés filmeket is minek erőltetik vajon? kiváncsi lennék a legutóbbinak mekkora volt a nézettsége?
  • Jagi
    #29
    ...meg LOL! :)
  • jointeer
    #28
    katasztrófafilmek többsége nagyon fárasztó, idegesítő és igénytelen ám:|
  • Garfield
    #27
    További, a valósággal megdöbbentő párhuzamot mutató filmtémák:

    Örvénylő pokol (cunami csap le Japánra)
    Fehér halál (lavina borítja el a kis osztrák falut, az életben maradók a túlélésért közdenek)
    Földrengés San Franciscoban
    Tüzes pokol (pusztító tűzvész Kaliforniában)

    U.i.: Azt bírom a legjobban, mikor egyes emberek mindenféle látomásokat meg jövendöléseket látnak bele olyan eseményekbe, melyek más, tájékozott emberek számára teljesen egyértelmű.
  • djukel
    #26
    Nagyon szep gondolatok, csak kar hogy nem a tieid.
  • Cat #25
    Miért nem rokkan bele az amerikai gazdaság a Katrina hurrikán pusztításába?

    A New Orleansból sugárzott képek csaknem a bibliai végítélet napját idézik ötvözve az árvíz, a betegségek, az éhínség és a pusztítás borzalmait. Rövidtávon minden természeti csapás katasztrofális hatással jár a helyi gazdaságra. A megszokott üzleti és fogyasztói viselkedési minták széthullanak. Otthonok, vállalkozások és munkahelyek válnak semmivé. Az elveszett üzleti tevékenységek nagy része soha nem állítható vissza. Az érintett személyekhez hasonlóan az ilyen hatásnak kitett helyi gazdaság is végighalad a szerencsétlenség okozta fájdalom öt állomásán. Ezek: tagadás, düh, racionalizálás, depresszió és felépülés.

    Lassan túljutunk a tagadási szakaszon, így az elkövetkező néhány hétben várhatóan a düh lesz a legjellemzőbb érzelem; düh a kormánnyal szemben, amiért nem tett meg mindent a katasztrófa ellen, düh a fosztogatókkal szemben, amiért kihasználják mások elesettségét, düh az anyatermészettel szemben, amiért ilyen súlyos áldozatokat követelt, és düh az elszabaduló energiaárak miatt. Ezt követi majd a racionalizáció szakasza, hogy a nemzet, és maga New Orleans városa lábra tud állni, túl tudja élni ezt a szörnyű katasztrófát; majd jön az életek és értékek elvesztése feletti depresszió. A vagyoni károk és az emberi veszteség nagyságrendje miatt a fenti szakaszok várhatóan hosszabbak lesznek, mint amit például tavaly Floridában, az államot egymás után végigpusztító hurrikánok nyomán tapasztalhattunk.

    Ha a múltbeli tapasztalatokra lehet támaszkodni, az utolsó, a felépülés szakasza gyorsabban eljön, mint arra a legtöbben számítanak. Floridában a gazdaság az utolsó hurrikán pusztító átvonulása után három hónappal már ismét csúcsra járt. A Katrina hurrikán által okozott özönvizet a Szövetségi Katasztrófaelhárítás és a biztosítási kifizetések dolláráradata fogja követni. A szövetségi kormány eddig 10,5 milliárd dollár támogatást ígért, és további forrásokat is át fog csoportosítani. A biztosítási kifizetések becsült összege 10 és 15 milliárd dollár között mozog, ami lényegesen több mint a floridaiaknak tavaly kifizetett 7,5 milliárd dollár. A szomszédos államokba irányuló tömeges kivándorlás hozzájárul a befogadó területek fogyasztói költéséhez és más gazdasági tevékenységeihez, amint a korábbi New Orleansi lakosok - ha csak átmenetileg is - beolvadnak a helyi gazdaságokba.

    A felépülési-helyreállítási szakasz nagyon pozitív hatással lehet egy város közösségi szellemére és önbecsülésére, ahogy az emberek együttműködnek a közösség újjáépítésének nemes ügyéért. Bár néhány korábbi lakos soha nem tér vissza New Orleansba, az újjáépítés számos munkahelyet teremt a helyi építőiparban, ami új munkavállalókat is vonz a régióba. Jövő februárban remélhetőleg ismét olvashatunk a sajtóban a Mardi Gras ünnepről egy újjáépülő New Orleansban.

    A magas energiaárak hatásai

    A Mexikói-öböl energiatermelésének összeomlása miatt az egész országban élesen emelkedtek a már amúgy is magas benzin, fűtőolaj és földgáz árak. A gazdaságot ért ilyen arányú sokkhatás 0,5%-1% közötti visszaesést fog eredményezni a GDP-növekedésben mostantól az év végéig. Az energiaárak emelkedésének nagy részét várhatóan a kiskereskedelmi és fogyasztói termékeket előállító vállalkozások fogják "lenyelni". A megrázkódtatás csak átmeneti, mivel a finomítói és termelő kapacitást előbb-utóbb helyre fogják állítani. Tavaly az Ivan hurrikán miatt szünetelt az olajkitermelés a mexikói-öbölben, és ez az árakban is éreztette hatását. Ennek ellenére a gazdaság kiemelkedő teljesítményt nyújtott 2004. második félévében.

    Minden energia-felhasználó vállalkozás tapasztalni fogja a költségek növekedését, ám alig lesz lehetősége ezen költségek továbbhárítására a fogyasztók felé, ami rontani fogja a vállalkozások nyereségességét. A gazdaság lassulása miatt szünetelnek majd a Fed kamatemelései is, amivel ellentételezhetők a magasabb olajárak negatív hatásai. A jelzáloghitelezők máris olyan kamatcsökkentéseket jelentettek be, amelyekhez foghatót nyár eleje óta nem látott a piac. A gazdaságnak rövidtávon minden lehetséges ösztönző tényezőre szüksége van. A Mexikói-öbölben végbement pusztítás nyomán az elmúlt 30 év során az egy hónapon belül mért legnagyobb foglalkoztatás csökkenés következik be, ami meghaladja a szeptember 11-e után a munkahelyek számában tapasztalt azonnali csökkenés mértékét.

    Idővel, ahogy az öböl olaj-, gáz- és földgáztermelő kapacitása helyreáll, az árak mérséklődnek, és a gazdaság visszatér a 3,5-4%-os növekedési pályára, ami megfelel az elmúlt három év tapasztalati átlagának. Bár a benzin és olajárak rekordszinten vannak, ezek hatása sokkal kevésbé lesz negatív az amerikai gazdaságra nézve, mint korábban. A 70-es és korai 80-as évek olajárrobbanása óta az olajkitermelés mennyisége sokszorosára emelkedett. A jelenlegi amerikai olajfelhasználás mindössze 7%-kal haladja meg a 70-es évek második felében regisztrált csúcsot annak ellenére, hogy azóta az ország gazdasága 115%-kal növekedett.

    A gazdasági növekedés és a felhasznált olajmennyiség emelkedése közti különbség a termelékenység javulásával magyarázható. Az amerikai fogyasztók és vállalkozások megtanulták, hogy hogyan lehet sokkal többet elérni sokkal kevesebb energiával. Az emelkedő olajárak mérhető hatásáról akkor kapunk valós képet, ha a fogyasztási csúcs óta mért összesen 183%-os inflációt is figyelembe vesszük. Annak ellenére, hogy az olajár közelíti a hordónkénti 70 dollárt, a korrigált olajárak nem érik el az 1975-1979 közti időszakban tapasztalt értékeket, és lényegesen elmaradnak az 1980-as évek elejére elért és gazdasági válságot okozó hordónkénti 170 dolláros szinttől.
  • djukel
    #24
    Ezt a sztorit amit a dokfimben lattunk, egy fellabu majom is osszerakta volna, nincs benne semmi meglepo, csak talan az hogy nem most fog az a durvulas bekovetkezni (170$ olaj stb)