47
  • Mike
    #47
    szerintetek ez 100 dolláros laptop?

  • zoli_x
    #46
    amúgy a memóriakártya winyó helyett nem véletlen: kevesebb fogyasztás, kissebb hely, soxor nagyobb adatbiztonság (ugye itt gyerekeknek készülő cuccról van szó, rázkódásállóság sem mindegy, meg egyáltalán) strappabíróság, - viszonylagos -egyszerűség, etc
  • Omega
    #45
    Figyeljétek már tiszta Sony Vaio érzés kerít hatalmába mikor ránézünk erre a gépre :)
  • irkab1rka
    #44
    Mi van fogyasztó? :)
  • BiroAndras
    #43
    "így minek vegyem meg."

    Ne vedd meg! Úgysem neked készült.
  • yodaaa
    #42
  • fapapi
    #41
    1gb mi fér fel rá a telefonszámaim ?
    azért rakhattak volna bele valami szirszart ami legalább 10 giga. így minek vegyem meg.
    Amire bejon magyarotszágra lesz 50 ezer is 75000 ért meg veszek olyan laptopot amiben legalább van tárhely.
    De azé jó ötlet na!
  • yodaaa
    #40
    NA hez fasza golndolj bele 1 nemkell féltened h ellopják 2 1 giga ha kevés akkor rakj bele egy pendrivot és máris 2 gigád lesz ha nem akkor nemtom h van e ilyen mmc kártyaolvasóbol usb-be variáló cucc de ha van még több helyed lesz de szntem 1 giga is elég föleg ha vki csak webet művel rajta meg ilyenek de ha ithon drágább lesz 20 rongynál kicsinálom ezeket!! gun]
  • dez
    #39
    (Na, azért a sulinak nem csak a tanulás a lényege, hanem a "szocializálás" is.)
  • HUmanEmber41st
    #38
    Jó kis cucc ez, majd Afrikából csempészik az EUba...
    lolololol...
  • Inquisitor
    #37
    Nem hiszem, egy másik cikkben említik, hogy az érintős kijelző valami 12$, amit a géphez fejlesztettek. Meg tud monochrom (FF) módot, és olyankor jobban látszik a képe ellenfényben is.
  • atlagember
    #36
    Jól látom tablet PC-ként használható érintőképernyővel? Vagy ez csak egy átverés?
  • atlagember
    #35
    A flash memória a winchester helyett lesz benne.
  • Hegyikecske
    #34
    nagyon teccik ez a gép.. a konfig alapján, ilyen, tudásban egyező gépeket selejteztek le nálun ka suliba most :D Ahhoz képest már egy előny ennél h nem kell pl töredezettségmentesíteni (télleg xp lesz rajta?)
    És hivatkoznak itt a tanulók létszámának csökkentésére.. na most ha netezni lehet rajta, akkor mi az akadálya a távoktatéásnak? Szerintem még sok itteni diák is örülne neki, annál isi nkább mer maradhat otthon... Nah de maga a gép tetszik :)
  • fv82
    #33
    figy szerintem a dollár előbb lesz 50 forint, mint 500, de amúgy 500 Mhz gép 1 GB háttértárral?? inkább 300Mhz 3 GB-tal.
  • abelr
    #32
    igaza van Negroponte-nak...
  • kukac78
    #31
    Fejlődő országokba szánják, nem hanyatlóakba...
  • Wilddog
    #30
    Már készülnek is a "Tesco gazdaságos" cimkék is rá.
  • citkar
    #29
    azt hiszem te nem vagy tisztában azzal h mi van eges országokban,ahol nincs kaja ott nehoyg azt hidd ilyenen gondolkoznak

    ez ha el vna látva pár dologgal ami kell egy laptophoz nagon is jó ár,sztem európában si vinnének belőle,pl netezni nagyon jó,meg sok apróságra,ami fontos lehet s ennyi pénzért?
  • dnes82
    #28
    Undorito, hogy meg azt a keves penzt is el akarjak szedni az amugyis ehezo emberektol... Persze, hogy a gyerekeket kell "behulyiteni", masokat eleg nehez lenne.
  • Inquisitor
    #27
    Jogos, álmos vagyok már :)
    De azért érdekelne felmegy e a SkyOS?
  • pepe003
    #26
    ,,iskolások számára, akik bárhová magukkal hordhatnánk azt"
    de jó nekik.... bár inkább minden reggel adnának nekik egy zsemlét meg vmit inni
    aki ezt kitalálta
  • szombi
    #25
    Nálunk nem fogják árulni, ahogy máshol sem, mert akkor nem fogynának a laptopok, mp3 lejátszók és flash memóriák...
    A 100$ reális, mert mi a gépeinkben jórészt a kutatás-fejlesztést fizetjük meg, na meg a piacot(erről később írok bővebben).
    Én inkább az élettartamra lennék kíváncsi. Na meg a szoftverfrissítési lehetőségekre...
  • hmhm
    #24
    lál ld: #21
    fejjel a falba ?
  • Inquisitor
    #23
    SkyOS felmegy rá? Vagy csak Windows? Vagy valami spéci kell hozzá? (pl. saját Linux kernel?)
  • Klapanciusz
    #22
    Ja igen, van rajta USB is.
  • Klapanciusz
    #21
    Az oldalukon megemlítik, hogy Linux-alapú a cucc. Nem mellékesen a Red Hat is kiemelt támogatója a projektnek, ebből mondjuk ki lehet találni, hogy ki készít majd disztibúciót a masinára. Gondolom kap makd egy sajátot a speciális igényeket és hardvert kielégítendő.

    A terjesztést valami 1 laptop/gyerek módszer szerint végzik majd, de én a helyetekben nem reménykednék, hogy boltban is meg tudom venni. Illetve reménykednék, mert nekem is nagyon tetszik az ötlet, meg az ügyes megvalósítás, de nem adok neki sok esélyt. Biztos vagyok benne, hogy vastag kormányzati és nemzetközi támogatással lett ez a gép csak "100 dolláros", és nem tartom valószínűnek, hogy egy ilyen célzott programot kiterjesztenének egy EU tagállamra is.

    Ja, van még egy kép amin látszik, hogy a hordszíjat /mert ilyenje is van ám/ egybeépítették a tápvezetékkel és a trafóval. Az egész hardver olyan helyre kis átgondolt elegáns valami, remélem ha pont ezt nem is, de valami hasonlót dobnak majd felénk is a gyártók. Akár még 150 dollárért is megvenném, ha nem megy lejjebb a forint. :)
  • HUmanEmber41st
    #19
    Hát eléggé titkolják a belsejét az már igaz..
    Meg jó az 1GB flahs, hiszen nincs benne mozgó alkatrész.
    DE!
    Azért már tehetnének bele 1 USB portot, meg lehetne hozzá napelemes töltő opcionálisan :) :)Hiszen a "fejlődő országokban" elég sok a napsütéses órák száma..
    Remélem a tekerős cucc az akksikat tölti..
  • Caro
    #18
    Nem hinném, 1 GB az nagyon sok hely tud ám lenni.
    Persze nem M$ office szoftvereket kell használni, amik minden mentésnél kB-okkal növelik a file-méretet.
  • hmhm
    #17
    Nem érted meg a lényeget.
    Az osztály létszám csökkentése azt jelenti hogy kisebb létszámú de több osztályt akarnak indítani. Szal 60 fős osztály helyett két 30 főset.
    Ezzel a túlzott modernizálással nem értek egyet az elmaradottabb országokban.. ahol gondok vannak az infrastruktúrával, egészségügyi ellátással, és egyéb alapvető szolgáltatásokkal, ott nem erre kéne költeni..

    A készülék viszont tetszik, és jóötletnek tartom.
    Mivel olcsó gépről van szó, gondolom vmilyen desktop linux lesz rajta, amit jól hozzálehet igazítani az igényekhez. De azt is eltudom képzelni, hogy az OS e nem a flashen lesz rajta, hanem firmware szerűen epromban.
  • schrank
    #16
    mire ez a szar bejön magyarországra 50000ft lesz 100$ és akkor már ezeket a dolgokat tuggyák majd a mobilok és használtan annyiért akkor már lehet venni igazi laptopot nem egy ilyen szart (se CD se vinyó se semmi
  • stinkydiver73
    #15
    az 1GB flash a vincsi helyett van, RAM is lesz benne, csak nem írták le, hogy mennyi. (mondjuk min. 128MB). A célnak tökéletes, csak enniük is legyen mit.
  • Akuma
    #14
    "Sokak szerint a fejlődő országokban tanárképzésre és az osztályok létszámának csökkentésére kellene fordítani a rendelkezésre álló pénzeket"
    melyik barom találta ki, hogy csökkentsék az osztálylétszamokat?? biztos cigány volt, azok lennének akik kerülik a tanulást és helyette az úgynevezett "ügyeskedésből" próbálnak megélni több kevesebb sikerrel (nem vagyok rasszista, mindezt statisztika is kimutatja)
    minnél nagyobb osztályokat kell tanítani, de csak néhány embernek szabad megadni a diplomát, így tökéletesedhet a tudás kis hazánkban és minden országban
  • Steroid
    #13
    de ennek aztán külön os e lesz mert 1 giga a winfos magába :D szal vmi csoda palm szerűség lesz az elképzelés jo nagyon ha jól kivitelezik!
  • Antifasiszta
    #12
    lehet rajta doom3-oz ni is?
  • shusaku
    #11
    Ja a másik dolog, hogy itthon tuti, hogy dupla annyiért fogják árulni
  • shusaku
    #10
    Valahogy nekem az a flash-memória nem tetszik az egészben. Gondolom jó lassú a hagyományos RAM-hoz képest, de a nagyobiik baj, az, hogy a flasht nem csak egymilliószor lehet újraírni? RAM-ként használva már nem tűnik az olyan soknak.
  • GABOR16
    #9
    Azért remélem legalább 1 USB port lesz rajta, és hogy otthoni számítógépes hálózatba bekapcsolható lesz.
  • Mipi
    #8
    HA megy rajta jól a net akkor veszek én is olyat!
  • rgerg
    #7
    és persze kiegészítőnek fejlesztenek hozzá aksis kurblit:-),meg konyektorosat is:-)