28
Driver nmélkül win98 USB hogyan?
  • MrTressy
    #28
    Van hozzá usbs driver hogy felismerje a pendrive ill kártya olvasókat elvileg ez azlink
  • Inquisitor
    #27
    Amiket én próbáltam ME alatt, azt mind alapból lekezelte.
  • Dark Angel 666
    #26
    A Tiny XP valemelyik verzióját próbáld vagy a Windows NT4et esetleg
  • gcsomesz
    #25
    A WinME automatikusan felismeri a pendrive-okat? :O Tényleg?
  • gcsomesz
    #24
    Gondolod a WinME megoldás lehet erre?Vagy a win2000 ne újabb disztró?
  • Inquisitor
    #23
    "Tehát van valami megoldás arra, hogy a Xp szerű automata rendszerben működjön az usb csati."
    Valószinüleg nincs, ha csak nem írt direkt valaki "mindentegyben" Pendrive drivert alá ...
    Windows ME?
  • gcsomesz
    #22
    Felfrissíteném a témát mivel lenne egy kérdésem ami idevág.Tehát van egy Sony VAio PCG-N505X subnotebook, de sajna csak win98se van rajta, és mivel XP-t még csak a környékére sem lehetne rakni (64MB RAM :D), hogyan tudnám megoldani, hogy a Pendrive-okat felismerje és ne kelljen a pendrive tulajnak magával hurcolnia a driver cdjét ha erre a gépre akar csatlakozni?Tehát van valami megoldás arra, hogy a Xp szerű automata rendszerben működjön az usb csati. Megoldás erre pl a win2000 oprendszer, vagy semmi köze ehhez?
  • Gebriel
    #21
    Sikerült, és mind a két megoldás jó volt.
    Megnéztem a BIOS-ban is.
    És a progi is segített.

    Köszönöm szépen
  • Csaba
    #20
    Gebriel, sikerült megoldanod a problémát?
  • Inquisitor
    #19
    Azért mondjuk az USB 1.0-át (P1-es lapoknál!), meg a jó öreg ALI chipsetes USB-t kész rémálom bármilyen windows alatt életre lehelni. Nem is sok USB cucc működik rajtuk, ezért is lepett meg, hogy egyik Bluetooth kütyüre rá volt írva az 1.0 is, mint támogatott csatoló.
  • Gebriel
    #18
    Az enyém is hasonló.


    Viszont Örülök, hogy ilyen érdekes témát dobtam fel!!
  • Csaba
    #17
    Akkor lehet, hogy azért ment az ismerősömnél. Egy régi 700Mhz-es Celeron proci volt benne egyébként.
  • Inquisitor
    #16
    "Már miért ne menne? Én próbáltam, és ment."
    Szerintem akkor megy csak, ha inteles chipset és jó régi, de már tud USB-t. De én azt SE használnám chipset driver nélkül, W98 USB kezelése annélkül is trágya.
    Viszont újabb inteles chipsetnél és/vagy VIA, SiS, ALI/ULI, akkor tutira kell a chipset driver.
  • Gebriel
    #15
    Folyamatban van a probléma megoldása
  • Csaba
    #14
    Még annyit, hogy mivel nem tudtam én sem az alaplap típusát, esélyem sem volt drivert keresgélni hozzá... Az, hogy az everestet letöltsem, nem jutott az eszembe még akkor. De szerintem már Gebriel azóta megoldotta a problémát.:-)
  • Csaba
    #13
    Az is csak egy sima port, mint a régi soros vagy párhuzamos portok, amit alapból felismer a win98 Se. Szerencsére már a win98SE is ismeri ezt a portot. A 2.0 változatot természetesen már nem ismeri, hiába vett az ismerősöm 2.0-ás usb portokat a gépébe, csak szabvány 1.0-ként mentek, de mentek.
  • izb
    #12
    Az is egy dolog hogy a win felismeri és az is egy dolog,hogy milyen alaplapon van az a USB csati.
    Nem fogok vitatkozni, elhiszem hogy neked ok de itt nem a te gépedről volt szó azt hiszem.
    Elöszőr is tudni kéne milyen alap és hasonlók.
  • Csaba
    #11
    Már miért ne menne? Én próbáltam, és ment. Saját szememmel láttam. Mondom, a win98Se is ismeri alapból az usb portot, és feltesz egy szabvány drivert hozzá, ami esetleg egy usb winyóhoz nem lenne elég jó, de egy sima usb nyomtatónak bőven megteszi.
  • izb
    #10
    Ha nincsen felrakva az alaplapi driver csomag akkor állítgathatja nem fog menni a USB.
  • Csaba
    #9
    Ha a biosban nincs letiltva az usb port, akkor a Win98Se alapból felismeri a sima usb portot és ráteszi a saját driverét. Csak a 2.0 verzióhoz kell külön driver, de gyakorlatilag egy nyomtatónak elég a sima usb.
    Ez a saját tapasztalatom: Ismerősöm gépére telepítettem nulláról win98 Se-t, de egy noname használt alaplap volt, driver sem volt hozzá. Így nem tettem fel külön alaplapi drivert. Anélkül is simán ment az usb nyomtató.
    Szóval csak a Biosban kell utána nézni, hogy usb port legyen Enabledre téve.
  • Gebriel
    #8
    Köszönöm megpróbálom.
    És bocsi figyelmetlen voltam
  • hmhm
    #7
    a #3 ban a megoldás.
    http://letoltes.prim.hu/
    innen leszeded az everestet, az kiírja a HW infókat.
    másik:
    BIOS-ban nincs letiltva véletlenül?
    LPT-s nyomtatót nem tudnak rátenni?
  • izb
    #6
    Mondom elöszőr használd az Everestet.
  • Gebriel
    #5
    Na azért nem vagyok, tehát tudom mia az a driver.

    Viszont az alaplapon sehol sincs egyetzlen felirat sem.Még a chip-eken sem
    Tehát nem tudom milyen az alaplap
  • Met
    #4
    mindenképpen kell neki az alaplapi driver
  • izb
    #3
    Everestel nézd meg milyen alap,és ezután látogasd meg a gyártó honlapját.
    Ha ez megvan keresd meg a tipusát és az alaplapi cuccokat töltsd le és telepítsd.
    Ha ez megvan,akkor a USB is menni fog.
  • tomo
    #2
    sztem driver nelkul eselytelen vagy.
    ui, a driver az amivel megmagyarazhatod a windoznak, hogy letezik az usb port.

    szal megis meg kene nezned, mifele alaplap az.
  • Gebriel
    #1
    Adott egy számítógép ami noname alaplappal van szerelve, még a chipsetet sem tadtam megállapítani.
    Az alaplapon van egy USB csati, a régi rendszerrel, ami szintén win98se volt, működött.
    Sajna az a rendszer teljesen meghalt, ezért újra kellett tenni. azóta nem tudom megmondani neki, hogy van egy USB portja is.
    Azért lenne fontos az USB mert egy nyomtató lenne rákötve ezen keresztül a gépre, readásul mindez egy polgármesteri hivatalban, tehát fontos nekik a nyomtató.

    Kérdésem:
    Hogyan magyarázhatom meg a Windows-nak az USB portját, ha nincsen neki drivere?

    U.I.: Nagyon fontos lenne. előre is köszi!