723
(Ezüst fülbevaló, Awakened, Arséne Lupin, Jack the Ripper stb.)



  • ricky
    #41
    2007 január 4-én fog megjelenni!

    GameSpot INFO
  • kirol
    #42
    Kik csinálják? Mert ha németek akkor jó az infó, német előbb, vagyis amit írtam, angol később, amit ti írtatok.
    Ha nem németek csinálják, akkor rossz az én általam megtekintett forrás.
  • hykao #43
    Ugyanazok csinálják, akik az előző Sherlock Holmes játékot is csinálták vagy a 80days-t (pontosabban a kiadó ugyanaz). Ha jól tudom, nem németek.
  • kirol
    #44
    Hát pedig mindenütt november végét írják. (Nov. 23)
    Oldal 1
    Oldal 2
    Oldal 3
    Oldal 4

    Na majd kiderül, bár én még mindig azt mondom, hogy szerintem nem lesz túl jó, legalábbis az eddigi látvány alapján. Persze itt most nem a grafika minőségére gondolok, hanem én az olyanokat szeretem, mint pl a NiBiRu, Tunguska, Syberia. Ha olyan lesz, mint az ezüst fülbevaló akkor jó, de félő, hogy inkább 80Days lesz, ami nagyon gáz.

    Én most inkább a Reprobatest várom.
  • kirol
    #45
    Sőt a trailerben (NÉMET) is azt írják/mondják, hogy november végén lesz az üzletekben.
  • hykao #46
    És hol van az a német trailer? Adhatnál linket.
  • hykao #47
    Kijött a német demó (cirka 700mega)

    Egyébként azt az infót kaptam egy csókától, aki már tesztelte a játék újságíróknak szánt verzióját, hogy FPS nézetű - lehet használni a nyilakat és az egért irányításra, átvezetőknél külső szemszögre vált, a környezet teljesen 3D-s. Nemsokára kiderül, már töltöm a demót.
  • hykao #48
    Na belekukkantottam. Igen, teljesen 3D-s, és alapvetően FPS nézetben császkálunk, ha olyan hely környékére nézünk, ahol lehet valamit csinálni, akkor megjelenik egy egérmutató (szem, kéz, stb.) Néhány helynek van közelebbi nézete, mint itt alant a képen a lábnyomoknak. A lábnyomokat is immáron nekünk kell lemérni a centivel pl. Az inventory hasonló a korábbi Sherlock játékhoz. Meglátjuk. Szerintem jó lesz.









  • kirol
    #49
    Na eddig se voltam elragadtatva, de most hogy írod, hogy FPS lesz, még jobban elásta magát nálam. Azért megnézem a demót.

    Akkor mégiscsak németek csinálják, mert nem túl sanszos, hogy az angolt németre fordították, hogy kiadhassák a demót.
  • hykao #50
    A 80Days-ből is először a német verzió jött ki. A FROGWARES elméletileg nem német, de nem tudom, kik maguk a fejlesztők.

    Amúgy mi a baj az FPS nézettel? Szerintem semmivel sem rosszabb, mint a sima állókép hátteres megoldás.
  • kirol
    #51
    Gondolom már megtaláltad, ahol a német demo van, ott van a trailer is.
  • hykao #52
    Hát meg, de mostmár annyira nem érdekel, hogy belekukkanthatok a játékba magába is. :)

    Egyébként a grafika szvsz elfogadható, és elég gyors is, valamint jól állítható a menüből minden. (élsimítás, AF, felbontások stb.)
  • kirol
    #53
    Hát ez szokás kérdése. Én az olyan megvalósításnak vagyok a híve, mint pl. a Syberia, Tunguska.

    És csak meg kell majd nézni, hogy pl. ennek hol lesz a "sikere" pl. Tunguskához képest. Vagy milyen volt a 80 days, szánalmas.
    Ezek az FPS nézetes "kakik" régebben jók voltak, a fent említett játékokban sincs Unreal Engine 99-es emberitest modellezés, és akkor ezek még azt is elspórolják?

    Na de mondom, majd kb 2 óra múlva mondom meg véglegesen a véleményemet, hogy mennyire rossz, mert akkora talán leér.
  • hykao #54
    A 80days lehetett volna jó, ha nem komolytalanítják el a történetet.

    Amúgy itt most elakadtam a demóval:

    Tudja valaki, hogyan tovább?
  • kirol
    #55
    Ez is lehetne jó. :)
    Nekem még le se ért.
  • kirol
    #56
    Amúgy ebben a full játék benne van, vagy miért 746 MB ez a demo?
    A SC-DA 750 MB és gondolom kicsit más motor van bennük.
  • kirol
    #57
    Hát eldobom az agyam.
    Telepítem felfelé, erre a végén telepíteni akarja ezt: AGEIA PhysX v6.10.25

    Mindenesetre én nem raktam fel. Bár lehet, hogy így meg nem indul majd el.
    Ezzel a húzással még szánalmasabb lett számomra ez a progi.

    Na most mi a fütyiért akarja ezt felrakni ehhez a játékszerűséghez?
  • kirol
    #58
    Hát menü után egy szép kék képernyő jön és kész.

    Hát még megálmodom, hogy felrakjam e ezt a szar drivert (AGEIA PhysX v6.10.25). Ha az Unreal T. 2010-ről lenne szó megérteném, de itt kérdem én minek?

    Vagy valami extraszuper fizikai effektek lesznek benne?
  • kirol
    #59
    Egye fene felraktam. Így elindult.

    Hát így 5 perc nézelődés után azt kell mondanom, hogy egész pofásan néz ki. HM,ha nem FPS nézet lenne.

    játszani már nincs időm vele, majd holnap.
    Hát lehet nem lessz oly rossz :)
    Na majd holnap kiderül.

    Nem tudom, milyen felbontásban nyomtad, nekem valami még sosem látottat állított be és a videószerűség, a kezdő beszéd alatt 20 FPS-el megy, majd amikor már menni is tudok akkor 75.
  • hykao #60
    Na és ugyan miért nem raktad fel? Mit zavar az téged, hogy felrakja, ha kell neki?

    Én 1440x900-ban játszottam vele, és csak a vsync bekapcsolása miatt állandó 75 FPS-en megy. (amúgy nyilván több lenne, de ennyit tud a monitorom...)

    Soha nem látott felbontás? Olyan felbontást állítasz be a menüben, amilyet csak akarsz!
  • hykao #61
    Amúgy a játékmenet elég hasonló a Silver Earringhez. Itt is hol Sherlockot, hol pedig Watsont irányítjuk. És a képen, amit beraktam épp Sherlock kérdezi ki Watsont, csak itt nem elég kiválasztani a jegyzetek közül a választ, hanem BE KELL GÉPELNÜNK, majd katt a pipára!
    Naja, ha érteném a kérdést...de sajna a némettudásom nem kielégítő...
  • hykao #62
    Ismerős kép Sherlock falán:
  • kirol
    #63

    A kolostor, vagy mi, ahol az ösvényen kellett bóklászni.
  • kirol
    #64
    Valami ilyesmi:
    "London melyik részéről származik a fiatalember (Maori) elrablóinak egyike?"

    Az "einer der beiden" miatt nem vagyok teljesen biztos benne. De hátha segít valamit.
  • kirol
    #65
    Ez az a "napvégi kvíz"?
    Hát az elég gáz volt a SE-ben, főleg ha az ember nem tökéletesen értette a szöveget. Ott párbeszéd meg nemtudom mi volt, 3 féle, itt hogy zajlik pontosan? Hány kérdés volt eddig?
    Itt meg az lehet a gázos, hogy csak pontosan beír szavakat fogad el, es ha nem tudod, sose jutsz tovább.
  • kirol
    #66
    Viszont könnyen fordítható, bár lehet, hogy csak limitesen.
  • hykao #67
    Köszi, ezt nagyjából kibogoztam, csak a választ nem tudom, mert ugye az infót tartalmaző szöveg is német... :)

    Ez az első kérdés, nem tudom lesz-e több, mert még nem tudtam rá válaszolni.

    Szerintem az Ezüst fülbevalóban is jó volt a kikérdezősdi. Így legalább csak az tudott továbbjutni, aki figyelte az eseményeket a játékban... :)
  • kirol
    #68
    Persze legalább oda kellett figyelni, csak lehetett szopni vele. :)
  • hykao #69
    Hát ez az, limites fordítás = halál... Amúgy mivel nyitottad meg a szövegállományt?
  • kirol
    #70
    Hát nem igazán foglalkoztam vele, csak sima Total Commanderrel néztem meg.
  • kirol
    #71
    Ó a francba, játszottam kicsit, eljutottam a lábnyomos részhez, meg a kerítés tetején láttam, hogy van valami, de nem tudtam vele mit csinálni, visszaindulva a ház elejéhez a ... hibát észlelt és kilépett. :(
    Menteni meg nem lehet, vagy csak nekem nem hagyta?
  • kirol
    #72
    Na én hamarabb elakadtam, a háznál biztos nem találtam meg valamit, így nem tudom visszamenni a házamba.
    A haldarab, lábnyom, kavics, szövet, zár, alakzat megvizsgálva.
    Mi van még?
  • ricky
    #73
    kár hogy nem tudok németül :(
  • kirol
    #74
    Még egy lábnyomot találtam, de még mindig semmi.
  • kirol
    #75
    Biztos lesz nemsokárra angol is.
  • hykao #76
    Le kell mérni a lábnyomot, és észrevenni valamit rajta...valamint a kerítésen lévő dologhoz kell még valami, hogy meg tudd nézni...
  • kirol
    #77
    A kerítésest megnéztem a valamivel, a lábnyomokat is lemértem.
    Akkor ez a lábnyomon észrevenni valamit hiányozhat.
    Pegid én végignéztem vagyítóval is, de eredménytelenül.
    Na majd mégegyszer megnézem.

    Csak kicsit idegesítő, hogy megint előrről kell kezdeni. :(
  • kirol
    #78
    Na én is eljutottam oda, ahol te voltál, vagyis a kérdéshez.

    Hát az az igazság, hogy bár van németből nyelvvizsgám kétféle is (ORIGO+Pannon) nem is rossz eredménnyel, de dögöljek meg, ha tudom a választ a kérdésre, van infó róla, az egyik hindu meg egyebek, de hogy Londol melyik részéről származik gőzöm nincs.

    Hát ezzel a játékkal se fognak sokan játszani, mert ide nem elég szerintem alap nyelvtudás, hanem oda kell figyelni, amit én most nem nagyon tettem meg sajnos.

    Viszont be kell vallanom, hogy amúgy egész jó kis játék lett, pozitívan csalódtam a kezdeti információk, képek után.

    Ha lesz egyszer magyarítás hozzá, akkor szuper kis játék lesz minden kalandjátékkedvelő számára, de ennek hiányában elég gázos.

    Persze most nem beszélek azokról, akik végignyomkodják a játékot, úgy hogy gőzük sincs miről van szó, aztán itt a fórumon meg kérdezgetik folyamatosan, hogy mik a válaszok a kérdésekre, mert ez nem játék szerintem. Pedig ez lesz, amint kijön a játék, az tuti.

    MErt ha csinál is valaki hozzá fordítást, az nem lesz kis munka, mert nekem úgy tűnik, hogy ebben is van bőven olvasnivaló.

    Na de addig is, neked van valami ötleted az első kérdésre?
    Bár menteni nem lehet, de még nem léptem ki belőle, így vissza tudok én is menni, amíg nincs áramszünet. :)
  • hykao #79
    Mivel egy német csaj megmondta a kérdésre a választ, így tudom:

    ...de a demónak gyakorlatilag a válasz után nem sokkal vége is van.
  • kirol
    #80
    Köszi, hát ennyi volt.
    Szemét kis Holmes nem segítene.