28
  • rynn
    #28
    Így utólag olvasva nekem is mintha úgy tűnt, mintha hiányzana az elméletemből valami... hát az a valami az volt amit Te mondtál...:DDD
  • BiroAndras
    #27
    Valamit félreértettél. Az 1 fix magasság (36000km ha jól emléxem) csak a geostacionárius pályára vonatkozik. Ez az a pálya, aminél a műhold a Föld egy adott pontja fölött van állandóan. Egyébként bármilyen magassábban keringhet műhold (ésszerű határok közt), de a keringési sebesség az alacsonyabb pályák esetén nagyobb, hogy a centrifugális erő ellensúlyozza az erősebb gravitációs teret. A kémműholdak (egy részük legalábbis) nagyon alacsony pályán kering, hogy jobb képeket készíthessen, de ennek az az ára, hogy ott még van egy pici légkör, ami folyamatosan fékezi, így a műhold élettartama viszonylag rövid.
  • rynn
    #26
    azért a műholdak nem repülnek mindenféle magasságokban... Egyetlenegy!!! magasság van, amit most kapásból nem mondok meg, ahol még nem zuhan le a műhold, és nem is száll el a világúrbe! És ez a magasság onnan jön ki, hogy ott a föld forgásából adódó centrifugális erő és a gravitációs (centripetális) erő egyenlő! Tőle kijjebb a centrifugális erő nagyobb mint a centripetális és így elszáll a semmibe, míg a beljebb a centripetális nagyobb, és lezuhan! Harmadik lehetőség az egyenlő, és ekkor "lebegnek" ott a semmiben...
  • BiroAndras
    #25
    "Szakembertol hallottam, h ma mar 1 meteres pontossagon belul be tudnak mindent merni a foldon a vilagurbol."

    Jelenleg a legjobb civilek számára is elérhető felbontás 0.5m-0.25m körüli. Természetesen az igazi kémműholdak ennél sokkal többet tudhatnak, de részben azért, mert jóval alacsonyabb pályán keringenek.
  • RpPRO
    #24
    Amit most latunk a google terkepevel, azt kb 20 eve tudtak mar a kemmuholdak.

    Szakembertol hallottam, h ma mar 1 meteres pontossagon belul be tudnak mindent merni a foldon a vilagurbol.
  • Dj Faustus #23
    Aha, fasza lenne... Nyugodtan megfigyelhetnek téged, családodat, barátaidat (szerelmedet) - és ezt bárki büntetlen megteheti. A tolvaj kilesi mikor nem vagy otthon - és kirabol.
    Másrészt ehhez (a valós idejű, teljes földfelszínt egyszerre figyelő rendszerhez) igen sok műhold kellene - ami igen sok pénzbe kerűlne. Ki támogatná mindezt?

    A cikkre reagálva: ez a Mori vagy ennyie mázlista, vagy az ottani régészek ennyire lusták.
  • Tibmanus
    #22
    oksa. szóllj és feljelentelek :)
  • BiroAndras
    #21
    "Azért ha a polgári alkalmazása már ilyen szintű, mit gondolsz hol jár a katonai? Szerintem ők simán lesik a szöszik szilikonjait is lazán, legfeljebb mi nem tudunk róla :-)"

    A felbontás már valszeg elég hozzá, de azért a mindent nem látnak. Egyszerre csak egy nagyon kis területet tudnak fényképezni, és nem tudnak megállni egy adott pont fölött, hogy még pár képet csináljanak. Emellett a pályájuk kiszámítható, így adott sokminden elrejthető előlük.
    Ezért kezdenek újra repülőgépeket is használni a felderítésre.
  • Ironka
    #20
    Szted ezt naponta frissítik? Ne röhögtess.
    Wikipedia: "Age: Usually less than 3 years old."
  • Raszkolnyikov
    #19
    "Több mint 10 000 látogató fordult meg Mori blogján szeptember 14-e óta."

    Ez tényleg ennyire érdekes?
  • Balo
    #18
    Persze mindenki kertjébe be lehetne nézni...
    Még jó hogy nincs ilyen!
  • M2 #17
    A mi közelünkben is van egy ilyen ovál folt a guglin, akkor most hol kezdjek el ásni!?
  • Antifasiszta
    #14
    hogy mire jó ez a google earth!
    én is körül nézek a környékemen hátha találak valami ókori bizbaszt, és ha igen tutira nem szólok senkinek, azt ásatásokat kezdek el folytatni és csomó lóvéért eladom a talált cuccosokat, nah meg az aranyat!
  • Frenzy
    #13
    Azért ha a polgári alkalmazása már ilyen szintű, mit gondolsz hol jár a katonai? Szerintem ők simán lesik a szöszik szilikonjait is lazán, legfeljebb mi nem tudunk róla :-)
  • Sanyix
    #12
    Azt viszont nemértem, ha gugliörtön találták akkor a koordinátákat miért felejtik el megadni?
  • pepe003
    #11
    jönnek az UFO-k
  • cSuwwi
    #10
    "Ókori villla"
    csak két l :)

    erről a gabonakörröl hogy állapították meg hogy egy régészeti lelet, arra kíváncsi lennék. :o
  • Sliders
    #9
    A Google Earth akkor lenne fasza ha az Pl: Az Andrássy úton online láthatnám a forgalmat ajárókelőket mozgás közben, és úgy nagyíthatnék h pl egy szöszinek a szilikon völgyei is tű élesek legyenek.
    Akik elvontabbak azoknak úgy h a földön fekvő cigaretta csikkra is tű élesen lehessen közelíteni :) Mondjuk ez egy álom, meg jönne a sok tüntetés, h mi ez már. De nem lenne rossz.
  • szgombos
    #8
    Az ásatás kkomoly pénzbe kerül manapság. Pénz nélkül csak Mórának ment. A Google megsegítette őket, ők meg vállaták, hogy a Google áltel fedezték fel. A baj akkor kezdődik, amikor már ők is elhiszik. Azon túl ott a mátrix.
  • norbre
    #7
    nemtom hogyan készülnek a műholdfelvételek, de sztem egyrészt simán lehet hogy nem nézik meg mindet mert pl automatikusan műxik az egész, vagy ha mindet megnézik nem biztos hogy minden furának tűnő alakzatot részletesen elemeznek. Gondold el hány nkm-t fotóznak a műholdak
  • gyege
    #6
    szerintem meg igaz lehet, csak az a fura, hogy mások is néztek ezen felvételeket, pl akik csinálták, és nekik nem tünt fel?
  • janyikzs
    #5
    Nem hinném, hogy kitalációval állunk szemben (bár elég sok esély van arra is).
    Ez egy nem rossz dolog, csak akkor lenne az igazi, ha sokkal több helyen lehetne nagyítani, és jóval többször frissítenék (de ez csak egy álom), azért ennek is örülhetünk.
  • IoIa
    #4
    Ez nevetséges.
  • SuperCow
    #3
    jaj most miért menj és keres te is régészeti leleteket a Google Earth-be. :)
  • davos80
    #2
    Ez reklámszagú...
  • CsabiDuke
    #1
    wow :)