316
Minden, amit tudtok róla
  • mrmzsa
    #316
    HBD!
  • Zephyr Retiring
    #315
    Csak a szövegét, ha jól emlékszem.
    Az intrót és a zenéjét Ray, Jim meg elénekelte.
    Ezt nevezik közös alkotásnak :)
  • highlander15
    #314
    A Light my fire-t Robby Krieger írta.
  • Zephyr Retiring
    #313
    Szerintem meg oda temetik (ha temetik egyáltalán) ahová a végakaratában kérte.
    Sajna erről semmit sem hallani..
    De gondolom, majd hamarosan úgyis kiderül.
    Jól emlékszem? Neki köszönhetjük a "Gyere babám lobbants lángra" c. dal szövegét is?
    Frissítenem kéne már a memóriámat a Doors filmmel :)
  • mrmzsa
    #312
    Nem valószínű, hogy Jim mellé Párizsban lesz eltemetve. Ray Németországban halt meg, és úgy tudom, hogy csak John-al voltak jó viszonyban, Robbie nem koncertezett velük, talán össze is vesztek, nem volt tagja a riders on the storm zenekarnak. Arról nincs infóm, hogy Ray családja mennyire szeretné, ha Jim mellé kerülne, de szerintem erre kevés az esély.
    (Amiket leírtam csak feltevések, és régebbi infók, ha rosszat írtam, bocsánat, várom a helyesbítéseket) Köszönöm.
    Nyugodjon békében a legjobb orgonista!
  • highlander15
    #311
    Ez miatt nekem naponta vannak összetűzéseim az emberekkel,még a "barátokkal" is :-D
    Én is addig nem szeretnék meghalni,míg nem láttam a sírját!Nem tudom,hogy Rayt hova temetik,de úgy lenne szvsz az igaz,ha Jim mellé temetnék!
  • sz4bolcs
    #310
    Számomra semmi furcsa, vagy misztikus nincs a halálában, akár tüdőgyulladásban is meghalhatott. Miután valaki föléli az összes energiáját, elég fogékonnyá válik arra, hogy bármiben megmurdeljen. És amúgy annyira nem ritka drogos körökben szerintem.

    Ez az idézet azért jól mutatja, hogy lehetett látni, merre tart:

    1968. DECEMBER 8-ÁN Jim Morrison betöltötte a huszonötödik életévét. Az irodában rendeztek neki egy kis ünneplést, tortával, gyertyákkal. Utána Jim Bill Siddons csinos, szőke barátnőjével, Cherievel ment lefelé a lépcsőn. Azt mondta nekem: "Na, huszonötig már kihúztam. Szerinted bírom még harmincig?" És mindketten tudtuk, hogy nem fogja bírni.
  • Zephyr Retiring
    #309
    Nos (bár a doktorit még nem tettem le) szerintem az alkoholizmus és a kiégés ritkán okoz sűrű köhögést.
    Persze ez nem zárja ki, hogy valóban ez okozta Jim halálát. Droggal kapcsolatban is ritkán hallani ilyen halált.
    Viszont az nagy poén lenne, ha az ürge aids-et és egyéb halálos betegségeket nem szedett össze miközben végigkefélte fél amerikát, ivott mint az állat s mégsem kapott májkárosodást, drogozott és mégsem lőtte be halálos adaggal magát, meg csak a jó ég tudja mi minden életveszélyes helyzetet megúszott, és ezek ellenére egy szimpla tüdőgyulladás vitte volna el, amit egy esős koncert alatt vagy után kapott volna el :)

    Az egyedül lépni az útra meglátásod viszont abszolút helytálló...
    Mindig könnyebb minden út, ha nem egyedül kell megtenned..
  • Zephyr Retiring
    #308
    Igen, talán tényleg kevesen értették meg.
    De ezt a "magunkfajta" művészlelkek már megszokták. Sokan meg sem próbálták őket megérteni. A Doors ettől függetlenül egy kuriózum lett a zenei élet piacán. Nem sokan lélptek utánuk erre az útra. Mármint zeneileg :)
    Az exhumálással nem értek egyet.
    Vannak dolgok, amiknek jót tesz az "örök" titokzatosság.
    Párizsba továbbra sem jutott időm eljutni, de azt már közöltem a párommal, ha egyszer mégis ott járnánk, Jim sírjának felkeresése napirendi pont lesz :)
    Apropó sír...
    Ray-t hová temették? Erről tudni valamit?
  • sz4bolcs
    #307
    Hogyhogy milyen betegség? Mondjuk a masszív alkoholizmus, meg ami általában azzal jár, ha valaki már életében legendává válik egy olyan képpel, ami az ő lelkében volt? Annak ára van, ha valaki ennyi ideig ilyen magas hőfokon ég. És ő megfizette.
    A filből is lejön, hogy Párizsba már teljesen kiégetten érkezett. Talán még volt választása, pár év csendes, átlagos életet élni, de nem hinném, hogy egyedül sok esélye lett volna rálépni arra az útra.
  • highlander15
    #306
    Nekem ő mindig is olyan ember volt,aki valahogy átmenetet képezett a földöntúli és a földi világ között...Nagyon kevés ember értette meg szerintem pont ez miatt,olyat alkotott,amivel kitűnt a többi közül. Igazából utólag már mindent lehet mondani a halálával kapcsolatosan,akkor kellett volna jobban megvizsgálni,1971-ben!Ezeknek a rejtélyeknek nagyon egyszerű megoldása lenne:exhumálni kellene a sírt!
  • Zephyr Retiring
    #305
    Nekem ez a film alapmű.
    Van még pár film, amivel ugyanígy vagyok...
    Minap meg az M1-en elég későn (nem is az elejétől láttam) meg leadtak egy doku-filmet a Doors-ról. Ott egy kicsit másként meséltek Jim haláláról..
    Szerintük már beteg volt és sűrűn is köhögött mire Párizsba utaztak Pam-mel.
    Aztán egyszer csak egy napon kikiabált Pam-nak a konyhába:
    "Pam! Itt vagy?"
    De a választ már nem hallotta..
    Azért két dolgot kicsit furcsállok:
    1) A Doors filmben ez a köhögős rész miért nincs? Vagy csak én nem figyeltem rá oda?
    2) Mi volt ez a "betegség" ami szerintük elvitte?
    Egy biztos: amilyen titkokzatos és furcsa életet élt Jim, olyan titokzatos és furcsa volt a halála is.
    Abban is hiszek, hogy Jim és Ray tovább él legtöbbünkben.
  • highlander15
    #304
    Most reggel néztem a Doors-filmet,aztán utána feljöttem a netre,és ez volt az első hír,amit megláttam...Ijesztő...
  • sz4bolcs
    #303
    A billentyűsök Jimmy Page-dzse. :-)
  • sz4bolcs
    #302
    Igen :( Egy legenda..

    "Don't worry, God doesn't close a Door without opening a window."
  • highlander15
    #301
    Elhunyt Ray Manzarek :-(
    http://index.hu/kultur/2013/05/21/elhunyt_ray_manzarek_a_doors_billentyuse/
  • hontiedit
    #300
    sziasztok,
    egy lehetőséget szeretnék megosztani veletek, hátha valakit érdekel. Live Nation elindított egy karácsonyi játékot ahol a nyeremény az, hogy az összes jövő évi koncertre nyer egy valaki páros belépőjegyet. Ha jól értelmeztem a játékszabályt.
    http://www.facebook.com/LiveNationHungary?sk=app_290659337639121
  • Zephyr Retiring
    #299
    egyéni értelmezésben ugyanez (ha nem haragszol):
    " jimnek, mint minden költőnek lelke volt.
    de az ő lelke..
    nem szállt a pokolba s nem jutott a mennyországba sem.
    a purgatóriumban hideg és sötét van.
    de mégis megégsz ha éltedben már kiégtél."
  • sz4bolcs
    #298
    "...To some, Jim was a poet, his soul trapped between heaven and hell. To others, he was just another rock star who crashed and burned. But this much is true. You can't burn out if you're not on fire."
  • highlander15
    #297
    Srácok,van köztetek aki elég jól tud gitározni és dobolni?Basszusgitárost és dobost keresünk a frissen alakult Limited Energy Rock Band -be.
  • Jim Morrison
    #296
    ja azt mar tudtam :D legkozelebb ha pesten jarok beugrok :p
  • Zephyr Retiring
    #295
    mi az hogy
    sőt doors emlékzenekar is van
    bár ezt már talán te is tudtad
  • Jim Morrison
    #294
    hoppá, ilyen van ? :o
  • Zephyr Retiring
    #293
    ha legközelebb pesten jártok a 7. kerületben,
    gyertek el a damjanich utcába is..

  • sz4bolcs
    #292
    And one morning you awoke ...and the strange sun ...and opening your door. ://///
  • ddomi87
    #291
    jó lenne már kis napsütés is...

  • Jim Morrison
    #290
  • sz4bolcs
    #289
    Hát akkor szóljon!

  • Zephyr Retiring
    #288
    boldog névnapot a téma indítónak :)
    mifelénk úgy illik, hogy az ünnepelt ajándékoz ;)
    ezért megajándékozhatsz minket egy számodra kedves doors nótával :p
    természetesen elég lesz pszichoszomatikusan is..
    talán a gyíkkirály is így szeretné.
    az én ősi indián lelkemet a riders on the storm mozgatja meg mostanság..
    ha valaha eljutok párizs legnagyobb temetőjébe a pere-lachaise-be, miután tiszteletemet tettem majd édith piaf, moliére, yves montand, frédérick chopin és többek közt guillaume apollinaire sírjánál,
    mindenképp legutoljára felkeresem jim sírját is.
    elmondom majd neki, hogy európa szívében egy magyarország nevű helyen is akad még egy maroknyi emberke, akik az ő halála után közel 40 évvel is meghallgatnak néha-napján egy-egy doors zeneszámot..
  • Jim Morrison
    #287
    nővérem is megjegyezte, mikor hallottuk hiirét.
  • sz4bolcs
    #286
    Én nem általánosítanék így...
  • highlander15
    #285
    Igazad van őt kifelejtettem.Aki érdekes ember egy kicsit is az mind alkoholista/kábszeres és ebbe hal bele sajnos.
  • sz4bolcs
    #284
    És Cobain :(
  • highlander15
    #283
    Újabb tagja lett a 27-esek körének:meghalt Amy Winehouse,27 évesen:mint Jimi Hendrix,Janis Joplin és Jim.
  • Zephyr Retiring
    #282
    #280-ra:
    én is jártam már csúnya helyeken hosszab-rövidebb ideig..előfordult, hogy akaratom ellenére, de önként és dalolva, mert ha nem mentem volna, akkor vittek volna..
    ám tudod, a testünket fogva tarthatják, de a lelkünket azt soha. én mindíg hallom a zenét. akkor is, ha nem szól.
    akkor dúdolom, vagy énekli más.
    a zene, az kell.
    ez a lélek tápláléka.
    ha egy nap már nem hallom,
    akkor a lelkem is meghal.
    jim mindíg vágyta a halált,
    mert nem látta az élet szépségét, csak a mocskát.
    de ha látta volna, sosem lett volna doors..
    és azok a versek sem születtek volna meg sosem.
    én szeretem jim verseit.
    mindíg is szerettem, és azt hiszem
    mindíg is szeretni fogom..
  • highlander15
    #281
    Van olyan verse ami önmagában is jobban odabasz mint ha meg lenne zenésítve.Sok Doors számot már akkor megírt amikor nem létezett még a banda.
  • sz4bolcs
    #280
    Nem értékelem.. Nekem Jim versei/víziói zenei aláfestéssel "ütnek".
    Még mindig szeretem a Doorst, de már nem érzem a zenét, csúnya helyre jutottam az elmúlt 5 évben.
  • Zephyr Retiring
    #279
    most kicsit megleptél, hiszen
    közel 5 és fél éve, mikor megnyitottad ezt a totyikot,
    még érdekeltek téged is a versei :)
    köztünk szólva, érdekelnének téged ezek a versek (látomások) csak hát érteni nem nagyon érted a mondanivalóját. jól gondolom?
    figyu. semmi gáz, jimen kívül senki sem érti :)
    de attól még ez egy érdekes világ. nem a drogra gondolok,
    hál'isten elvagyok nélküle.
    de a világ, amibe általa léphetsz, milliókat vonz nap, mint nap.
    annakidején megnéztem egy ilyen drogos filmet. a trainspotting-ot. szétröhögtem az agyam bizonyos részeken, máskor meg durván arcomba csapott a fájdalom a főhős szemében,
    mikor átélte a leszokás poklát.
    magam részéről csak a cigiről kellett leszoknom.
    hát nem a legkellemesebb 3 hónap volt az életemben..
    de kellett, hogy tudjam, milyen pokol is a vágy, amit nem enyhíthetsz.
    ezektől a dolgoktól is jobb ember lehet az ember,
    mert elkezdi látni az élet szépségeit. ezek kellenek ahhoz, hogy ne csak nézzünk
    hanem lássunk is..
  • sz4bolcs
    #278
    Metallicában egyik tagnak sincs akkora kultusza, mint amekkora Jimnek volt a Doorsban, de így sem gondolom, h. mondjuk Hetfield elvesztését túlélné az együttes. Ha nagyon tapló akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy "basszerozni akárki tud", de ezt nem mondom hangosan, mert haverom rögtön kibelezne. :D


    ...én nem szeretem Jim verseit, és a számokat sem szeretem versekként olvasni. Nekem ő zenész (és még sok minden, de költő nem)... a doors a zene, és zeneként nagyon is lehet 'érteni', ami anélkül csak összevisszaság. Szerintem költőnek Jim csapnivaló.
  • highlander15
    #277
    Azért az ember természetéből adódóan olyan, hogy meg akarja ismerni azt amit nem ismer,amit nem ért.Lehet Jim is ez miatt próbált ki mindent,még a halált is meg akarta ismerni szvsz valamilyen szinten(lásd erkélyeken való egyensúlyozás).SZerintem a verseiben is olyasmikről van szó amit mi nem ismerünk de ő már megtapasztalta,megélte.Amelett a szimbolista vonás is elég erőteljes a műveiben,Rimbaud hatása lehet,aki Jim egyik példaképe volt.