1089
Jött egy hurrikán ... és jött vele más is



  • qper
    #281
    Spoiler:


    szerintem mindenkit kijátszik ezerrel a fószer. A múltkori epizódban pl. a saját családját.

    Azért az mindenesetre elgondolkodtató, hogy 9 évvel ezelőtt a felesége halála után egy nappal már ezerrel csapta a szelet a Mariel-nek. Nomeg a múlt héten ugye kiderült hogy ezerrel készül a város feletti takeover-re :)
  • icewolf
    #282
    Spoiler
    Igen de valahogy, mégis... mintha ő is kétségek közt lenne. De tény hogy a saját malmára játszik.
  • Geeryy
    #283
    Invasion S01E14 *HDTV* *XViD*
    kb 12oraja
  • Serpa
    #284
    ahogy gondoltam. ^^
  • Bandy
    #285
    már nyomják a reklámot a retekklubbon :D
  • #286
    Szinkronhangokat lehet hallani?
  • Bandy
    #287
    nem, csak képek vannak és egy narrátor ennyi :P
  • zaki
    #288
    mikor indul a sorozat a retekklubbon?
  • Serpa
    #289
    a retekklubon?
    kérlek szépen, 2 hét múlva pénteken, a Lost sávjában.
  • winnie
    #290
    kíváncsi vagyok, hogy meddig fogja bírni a sávban:)
  • mrzed001
    #291
    Vagy esetleg rájönnek (ismét, mert ezt még a szoci időkben is tudták :p), hogy a "nagy" sorozatok időpontja a 20:00-23:00 sáv, és hogy jéééé , há ezt's ennyien nézik ?
    Mindenesetre kíváncsi leszek, mekkora számot hazudnak erre a <1000 "szavazó" alapján
    Hasraütök: 783.218 :pp
  • zaki
    #292
    kösz szépen
  • icewolf
    #293
    Találtam román feliratot az Invasion 1x14-hez... LOL!
  • icewolf
    #294
    Egyébbként jó lenne ha lenne már magyar...
  • Geeryy
    #295
    eddig (ha jol tudom ) a resz es a felirat kozott pont egy het telt el.szerintem most se lesz ez maskepp.
    ha majd beindul az rtl-klubon es tobben kivancsiak ra vagy valami ilyesmi , majd akkor talan gyorsabb utembe fordit a fordito
  • qper
    #296
    na engem a magyar szinkron egy rész erejéig fog érdekelni, hogy a szereplők hangját miképpen cseszték el a legtökéletesebben.
  • qper
    #297
    na az tuti :)

  • maffe
    #298
    kb ez van, tegnap találtam hozzá rendes angol subot, szal a szerdai adás után 3-4 nappal jó ha van angol sub, ez kb 5-600 soros szokott lenni, ami jó esetben elvesz egy fél napot, ha egyhuzamba csinálnám. plusz felváltva készül, ami ugye két ember időbeosztásából adódóan méginkább csúszásveszélyes, de a lényeg, hogy elkészül. mondjuk valamikor fel fogok nyomni az egészből egy javított pakkot, mert maradtak benne hibák. kérlek titeket, időzítés, villogó feliratok, félrefordítások ügyében mindenképp keressetek meg ezen a mailen: [email protected]
    thx
  • winnie
    #299
    a szoci időkben nem is lehetett mást nézni - a mostani időkben (az utóbbi 8 évben meg 3 sorozat tudott igazán sikeres lenni, najó 3,5 a bepróbált 29-ből (minimum, lehet, hogy valamit kihagytam.), vagyis mutat valamit az arány a magyar lakosságnak a hozzáállásáról a sorzatokkal kapcsolatban. (a sikerek pedig ugye kiszámíthatóak voltak, illetve olyanok, melyek másik sávban is bizonyítottak, szóval nem random eredményekről van szó - mert akkor bizony nem egységes szinte leledzenének a sorozatok, hanem lennének kiugró sikerek is.)

    nyilván majd az invasion hozni fog egy 1,6-1,7M szintű kezdést, ami szerintem 2-3 rész alatt visszamegy 1,1-1,2M-ós szintre, ami nem lenne jó, de ez várható a sorozat dinamizmusa okán, mert nem nézőmegtartó sajnos az eleje.
  • icewolf
    #300
    Eddig sztem nem végeztetek rossz munkát... RESPECT nektek azért amit tesztek, és ahogy teszitek. Várom a 14. részhez a feliratot
  • mrzed001
    #301
    Sorolnád a főműsoridőben nem sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?
    Sorolnád a nem főműsoridőben nem sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?
    Sorolnád a nem főműsoridőben sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?
    És legvégül sorolnád a főműsoridőben sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?
    Szóval lássuk a példákat :p

    Mellesleg még egy dolog, amit nem szabad elfelejteni: attól függően hogy mennyire értelmes dolgok mennek a tv-ben lesznek a fiatalok és felnőttek értelmesek (márpedig 90%-ban csak a fenti csatornákat nézik, tehát igenis: Nem lehet mást nézni). Akinek csak Nyaló Nyilág megy, az olyan segnulla lesz, míg aki értelmesebb sorozatokat néz, annak az IQ-ja és kreativitása is fejlődik (értelmesebb lesz). Ez tény, ezzel talán nem kellene vitatkoznod :p (tudod, az agy is csak olyan, mint bármelyik izmod, ha nem használod elsorvad).
    Szóval miért is és kinek is jó az, hogy csak idióta szarságokat, nyálat és szappant adnak?
  • Geeryy
    #302
    legyen mar magyar felirat 1x14hez :(
  • Serpa
    #303
    szted más fordítani való nincs?
  • mukika
    #304
    #298

    idáig is 1 hét telt el egy új rész és a felirat között. inkább örüljünk neki, hogy csak ennyi. :)
  • Geeryy
    #305
    ezzel most nem a forditot surgettem vagy ilyesmi.tisztelem h csinalja, csupan varom.ennyi
  • Serpa
    #306
    pedig úgy hangzik.
  • Geeryy
    #307
    hidd el h nem.de nem fogok veled errol vitatkozni:D
  • sadvagabond
    #308
    sziasztok.az invasiont most kezdeném el nézegetni,jókat írtok,meg minden,elkezdett érdekelni.de...sajnos elég kezdő letöltögető vagyok,lehet h rosszul használom?mininovárol és pirate bayről szoktam,de szuperlassan jön.1-2 kb-tel.valaki tudna segíteni?privát.köszi
  • icewolf
    #309
    #279

    Ott megadtam a linkeket... az Angernet direktlinkes.
  • winnie
    #310
    Sorolnád a főműsoridőben nem sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?

    tremors, alias, kojak, charmed, fastlane, SU:2, grace klnika - amúgy szinte mind.

    Sorolnád a nem főműsoridőben nem sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?

    west wing, alias, threat matrix, bsg, one tree hill, narancsvidék

    Sorolnád a nem főműsoridőben sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?

    without a trace, shield, tru calling, walker, harmadi kműszak, stargate

    És legvégül sorolnád a főműsoridőben sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?

    vészhelyzet, lost, kés/alatt, helyszínelők, miami helyszeínelők, new york helyszínelők

    Akinek csak Nyaló Nyilág megy, az olyan segnulla lesz, míg aki értelmesebb sorozatokat néz, annak az IQ-ja és kreativitása is fejlődik (értelmesebb lesz)

    van értelmetlen sorozat? ki dönti el?

    Szóval miért is és kinek is jó az, hogy csak idióta szarságokat, nyálat és szappant adnak?

    ööö, ezt nem tudom miért kérdezed. ha azt tartod idiótának, amit te nem nézel, és azt nem, amit nézel - akkor az annak jó, aki sugározza, aki hirdet a reklámszünetben és aki nézi. de ez evidencia.
  • icewolf
    #311
    pls... hagyjátok abba, vagy dumáljátok meg privátban... Ne offoljátok szét ezt a topicot...
  • _Vegeta_
    #312
    Ne nyavajogj mar legalabb van mit olvasnunk. :)
  • mukika
    #313
    köv. rész (persze a tegnapi után :) ) 16: The Fittest 3/8/2006

    3 hét alatt a feliratok is beérik legalább majd a részeket. :) de akkor is sok idő! :[
  • mrzed001
    #314
    "Sorolnád a főműsoridőben nem sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?"
    tremors, alias, kojak, charmed, fastlane, SU:2, grace klnika - amúgy szinte mind.

    Alias ment főműsoridőben (19-23:00)? A Charmed mint a Monk 1-2 rész volt, jól emlékszem? Meg reklám és hype semmi (Monkot már majdnem kezdték reklámozni, de aztán úgytűnt feladták). Mondjuk a Charmed rossz nézettségén enyhén csodálkoztam, te nem?. A többi meg hát igen "másodosztály".

    "Sorolnád a nem főműsoridőben nem sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?"
    west wing, alias, threat matrix, bsg, one tree hill, narancsvidék

    És még lehetne hoooooosszan sorolni. Valyon miért ilyen szép nagy ez a lista, ilyen kiemelkedően jó sorozatokkal?
    (NEM, nem azért mert mi magyarok nem értjük az elnök embereit, vagy mert nekünk nem szórakoztató az Alias, Monk, vagy az Angel. Erre mondtam -amit még mindig nem fogadtál sztem el- hogy A LEGJOBB SOROZATNAK IS LEHET SZAR NÉZETTSÉGE SZAR IDŐPONTBAN ADVA)

    "Sorolnád a nem főműsoridőben sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?"
    without a trace, shield, tru calling, walker, harmadi kműszak, stargate

    És még ezeket is legetne hosszan sorolni (JAG és egyebek). És ezek közül hány volt hétköznap? Nos igen, a szombat/vasárnap délután még felfogható (majdnem)főműsoridőnek (tehát megint igaz lett a tézis, hogy főműsoridőben jól nézettek a nagy sorozatok)

    "És legvégül sorolnád a főműsoridőben sikeresre sikeredett NAGY sorozatokat TV2, Retekklubb, Viasat műsorából ?"
    vészhelyzet, lost, kés/alatt, helyszínelők, miami helyszeínelők, new york helyszínelők

    és bizony ezt is lehetne még elég sokáig sorolni vissza egész a Dallasig. A legjobb példa a vészhelyzet és a CSI-ok arra, hogy ha valamelyik sorozatot megszokott időben adod hétről hétre, akkor annak megszokás (rászokás) hatása van, így a nézők jóelőre rákészülnek, és NÉZIK !

    "Akinek csak Nyaló Nyilág megy, az olyan segnulla lesz, míg aki értelmesebb sorozatokat néz, annak az IQ-ja és kreativitása is fejlődik (értelmesebb lesz)"
    van értelmetlen sorozat? ki dönti el?

    Van értelmes sorozat inkább azt mondanám. A DH pl nem az, végülis abból mit tanulhatsz házasságtörési praktikákon kívül :pp. (amit még kínában is engedélyeznek, mert annyira semmitmondó )
    A CSI-ok pölö kreatívak (bár light), de azért bemutatják, hogy mi mindenre is lehet következtetni apró nyomokból (lényegében egy pörgősebb Colombo technikailag a 21. századra felfejlesztve)
    Vagy mondhatnám pölö a Cold Case-t, aminek megint csak van egy oktató hatása
    vagy az Outer Limits (erről sztem felesleges is többet írni, hiszen talán az eddigi sorozatok közül ez az, ami szinte CSAK a nevelésre/okosításra ment rá -remekmű-)
    vagy a B5-öt is említhetném, ahol a részek közötti szünetben bizony elindult az emberek fantáziája, hogy ugyan hogy lépne tovább
    De még a legbutusabb Aliasnak is van nevelő jellege (család, haza, önfeláldozás)!

    "Szóval miért is és kinek is jó az, hogy csak idióta szarságokat, nyálat és szappant adnak? "
    ööö, ezt nem tudom miért kérdezed. ha azt tartod idiótának, amit te nem nézel, és azt nem, amit nézel - akkor az annak jó, aki sugározza, aki hirdet a reklámszünetben és aki nézi. de ez evidencia.

    Nem értetted meg a kérdés lényegét winnie :)
    Ezzel arra akartam célozni, hogy ... gondolom te is láttad már a Pusztítót. Remek betekintést ad abba, hogy mi is várhat ránk, ha tovább folytatódik ez a elkorcsosulási/elnyálasodási folyamat.
    Lényegében minden ilyen idióta/nyál és antigondolkozást kiváltó szappan egy újabb lépés ebbe az irányba, és erről bizony a médiák tehetnek. Tagadják rendesen, de ez az ő felelősségük, az ő saruk és az ő hibájuk.
    Gondolod ma nem néznék pölö a Deltát (gyermekkorunk egyik kedvenc tudományos műsorát)? Ja megy valami, idióta időben, idióta ipsével, és nagyrészt idióta hírekkel/illusztrációkkal (és valahogy nagyon nincs meg az egésznek az a komoly technikai híreket mondunk hangulata).
    Vagy gondolod ma nem néznének a gyerekek egy Öveges prof féle műsort?
    Vagy ha már a gyerekeknél tartunk, szerinted nem szívesebben néznének értelmes rajzfilmeket, mint X-men, Spiderman (és barátai), Hulk, Robocop, Batman, meg hasonlók, ahol még volt történés, és nem összevissza leadható értelmetlen rajzfilmek (meg a japó szarrok ... brrrrr). Persze tisztelni kellene a gyerekeket is annyira, hogy SORBAN adják le azokat a k.rva részeket, nem pedig az ahogyesikúgypuffan elv alapján (ez egyébként minden sorozatnak a gyilkosa !)
  • mrzed001
    #315
    Úgybizony, és aki elég értelmesnek és felkészültnek érzi magát, az nyugodtan be is kapcsolódhat ebbe a "szellemi párbajba" :))
  • _Vegeta_
    #316
    En inkabb megmaradok kulso szemlelonek. :)
  • icewolf
    #317
    nem nyavajgok... :D
  • winnie
    #318
    Alias ment főműsoridőben (19-23:00)?

    igen.

    A Charmed mint a Monk 1-2 rész volt, jól emlékszem? Meg reklám és hype semmi

    minden főműsor kap promót és jó pár rész volt, míg végre levették.

    (Monkot már majdnem kezdték reklámozni, de aztán úgytűnt feladták). Mondjuk a Charmed rossz nézettségén enyhén csodálkoztam, te nem?. A többi meg hát igen "másodosztály".

    egyiken sem. a charmed tini, a monk entellektülebb - utóbbi eleve napira volt tervezve...

    És még lehetne hoooooosszan sorolni. Valyon miért ilyen szép nagy ez a lista, ilyen kiemelkedően jó sorozatokkal?

    nincs itthon sorozatkultúra. ez nem megy egyik napról a másikra, sajnos. ki fog alakulni.

    adtál sztem el- hogy A LEGJOBB SOROZATNAK IS LEHET SZAR NÉZETTSÉGE SZAR IDŐPONTBAN ADVA)

    az alias három időpontba is bukta volt, a monk is 3-ban. egy jó sorozat, egy sokakat érdeklő sorozat, _általában_ minden időpontban hozza a nézőket, megveri a másik csatornát. az elnök embereit leverte a without a trace, pl.

    És még ezeket is legetne hosszan sorolni (JAG és egyebek). És ezek közül hány volt hétköznap? Nos igen, a szombat/vasárnap délután még felfogható

    shield, wat.

    (majdnem)főműsoridőnek (tehát megint igaz lett a tézis, hogy főműsoridőben jól nézettek a nagy sorozatok)

    tévedsz. siker, mint írtam 3 volt. bukás több mint 10 főműsorban. az utóbbi időben az NCIS jól hoz, köszönhetően az áll az alkunak, de a DH még mindig gyenge, dettó a grace.

    legjobb példa a vészhelyzet és a CSI-ok arra, hogy ha valamelyik sorozatot megszokott időben adod hétről hétre, akkor annak megszokás (rászokás) hatása van, így a nézők jóelőre rákészülnek, és NÉZIK !

    az emberek leszoktak a jagről is - egy tévé sem teheti meg, hogy sokáig várjon. ha megtennéd kirúgnak és jön olyan, aki nem vár sokáig a helyedre.

    sorozatoknál ritka, hogy idővel nőni kezd a nézettség. nem szokás ikszedik résznél bekapcsolódni.

    ha jól megfigyelted, hogy miket sorolok: a vészhelyzet sikere az mtv-s múltnak köszönhető, a csi miami meg a csi: ny pedig a csi-nek, ami egy kis tévén siker, de ugyanúgy siker volt az axn-en a lost is. érdekes lenne meggnézni, hogy a csi lehetne-e siker nagy tévén.

    Lényegében minden ilyen idióta/nyál és antigondolkozást kiváltó szappan egy újabb lépés ebbe az irányba, és erről bizony a médiák tehetnek. Tagadják rendesen, de ez az ő felelősségük, az ő saruk és az ő hibájuk.

    a nézettség egy dolog, hiszed, nem hiszed, whatever. de látod, hogy a bulvár a menő könyben is, újságban is, mindenben.

    Gondolod ma nem néznék pölö a Deltát (gyermekkorunk egyik kedvenc tudományos műsorát)? Vagy gondolod ma nem néznének a gyerekek egy Öveges prof féle műsort?

    á, nem hiszem. más kor volt nekünk. most egy szétdrogozott fejű 10 éves, nem övegesezne, szerintem.

    rajzfilmeket, mint X-men, Spiderman (és barátai), Hulk, Robocop, Batman, meg hasonlók, ahol még volt történés, és nem összevissza leadható értelmetlen rajzfilmek (meg a japó szarrok ... brrrrr).

    nem vagyok gyerek, de te full nosztalgiával gondolkozol. attól, hogy te azt szeretted - mert egyszerűen azt kaptad/kaptuk, nem volt más - még nem következik, hogy ma is azt szeretnék. az anime ma sokkal menőbb, mese nincs. nem véletlen a pokemon népszerűsége, el kell fogadni. többen hallgatják a tinipopot, mint a régi nagyokat
  • qper
    #319
    sz.tem semmi értelme ennek a szájkaraténak. mé' nem meetingeltek egyet aztán szkanderezzetek vagy mittomén

    ez itt így és ebben a formában kurvára offtopik.
  • icewolf
    #320
    én is rühelem amikor offoznak... nyissatok magatoknak más topicot! ott oszthatjátok egymást.