2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • B0B0
    #2282
    Óóóó, gratulálok kedves Kisteleki balfasz István!
  • [Jakuza]
    #2281
    Na uj hir "NS".
    Vajoin miert nem lepodok meg, hogy ismet egy botranyrol van szo ?
    Sebaj gondolom majd rakennek mindent az elozo vezetesre.


    "MLSZ: befagyasztották a FIFA-tól és UEFA-tól járó pénzeket"

    A figyelo.net internetes oldal értesülése szerint a Kentaro-ügy miatt befagyasztották a Magyar Labdarúgó-szövetségnek járó FIFA- és UFEA-fizetések utalását.
    A gazdasági lap úgy tudja, hogy erről a zürichi területi bíróság és a nyoni békéltetőbíró határozott. Erről a cég tájékoztatta a portált.

    „Ezzel a FIFA és az UEFA által az MLSZ részére teljesítendő valamennyi fizetés befagyasztásra került, és a Kentaro részére a kártérítési ügy sikere esetén a kötelezettségek összegeként rendelkezésre áll. Azt a tényt, hogy a felfüggesztési kérelmet mindkét bíróság elfogadta, jelzésértékűnek értékeli a cég abból a szempontból, hogy a Kentaro a kártérítési igényét nagy valószínűséggel érvényesíteni tudja majd” – írta a figyelo.net.

    Az MLSZ és a Kentaro AG 2004. május 14-én 2010. június 30-ig szóló együttműködési szerződést kötött a magyar labdarúgó-válogatottak hazai mérkőzéseinek nemzetközi televíziós, valamint a kapcsolódó média- és reklámjogok értékesítéséből származó bevételekre.

    A megállapodás érvényesítését a Bozóky Imrét követő MLSZ-elnök, Kisteleki István először „megtagadta”, majd a kontraktust fel is bontotta a szövetség.
  • B0B0
    #2280
    Ó, ezt próbáld nekik te is elmagyarázni, hogy könnyű EB selejtező csoportba kerültünk, mert én próbáltam, de ők váltig állították, hogy milyen kurva erős csoport ez. (persze a jelenlegi magyar válogatottnak már minden csoport nehéz)
  • [Jakuza]
    #2279
    Ja igen.
    Ok lattak elore, hogy mast kell hozni Mattheus helyett es utat kell engedni, a Kisteleki,Meszoly,Gyarfas es a hasonlo mihasznak szamara.
    Nos kiderult azota, hogy a szarbol is lehet varat epiteni. :D
    Akkora szarkupacot csinaltak, hogy szerintem elbuzlik az egesz egeszen Kinaig.
    Meg kell valljam az gondoltam, meg mielott Mattheus megjott volna, hogy a Magyar foci nem sullyedhet lejjebb, most ra kell ebrednem, hogy meg mindig van lefele.
    S minnel melyebbre sullyedunk annal nehezebb lesz kilabalni belole, hiszen lejjebb rangsorolnak minket es ezaltal meg nehezebb csapatok ellen kell kuzdenunk.
    Pedig most itt lett volna a lehetoseg.
    Ha maradt volna Mattheus, nagyon nagy esellyel palyazhattunk volna az EB-re, ami megmozgathatta volna a labdarugasunkat. Raadasul eleg konnyu selejtezocsoportba is kerultunk.
    Persze koszonheto a simlis bandanak csunyan leszerepeltunk, mind az EB rendezes, mind pedig a selejtezocsoportunkban.

    A nagyobb baj pedig az, hogy nem is lat az ember alternativat a hogyan tovabbra.
    Nincs lehetoseg a feljebb kapaszkodasra sajnos.
    S kozben eszre kell vennunk, hogy a vilag labdarugasa elszalad mellettunk, es sajnos nem csak a nagycsapatoke, de a kozep es alsobb regioke is.
    A kornyezo orszagok leggyengebb labdarugo valogatottjaval rendelkezunk.
    Szlovakok,Csehek,Szlovenek,Szerbek,Horvatok,Romanok,Ukranok,Osztrakok,Bulgarok, mind-mind elottunk jarnak megpedig nem kicsivel es meg csak azt sem lehet mondani, hogy hamarosan utolerhetjuk oket.

    Es ez fokent a kusza allapotoknak koszonheto, ami korul oleli a szovetseget a benne labatlankodo vezetoket.

    persze ralehet fogni a penzhianyra, de kerdem en olyan jol allnak anyagilag a Bulgarok vagy a Romanok ?
    Nem, nem hinnem bar van egy ket klubcsapatuk amibe tisztesegesen belefektetik a penzt. De itthon csak a penzlopas es a hatalmi harcok folynak. Nincs remeny be kell latni, amig a gyulevesz,siherehad megtalalhato a honi labdarugas szegmenseben.
    Minnel tovabb vannak ezek a lehutok a kozegben annal hamarabb adhatjuk az utolso kenetet a "focinknak", ami valljuk be egyenerteku a nullaval.
  • B0B0
    #2278
    Taibit kihagytad :DD
  • [Jakuza]
    #2277
    Koszonhetoen a Szanics feleknek. :(
  • Grenzjager
    #2276
    a nagyobb baj, hogy még sokáig maradnak...
  • B0B0
    #2275
    Hogy mi történt? Nos csak annyi, hogy leégették magukat az EB pályázaton, az egész magyar szurkolói társadalmat maguk ellen fordították és még ráadásul a válogatottat is sikerült a szarnál is szarabbá alakítani (0:6) a rendkívül felékszült Bozsik és Várhidi mesterekkel!

    Impozáns? :)
  • [Jakuza]
    #2274
    Igy igaz.
    A magyarazkodas persze mint mar annyiszor, megy nekik.

    Amugy felteszem a kerdest, amiota a kisteleki az MLSZ elnoke, mit tettek le az asztalra ?
    Nagy huhoval beharangozott valtozasokrol beszeltek ugyebar, amikor kiturtak Bozokit es Mattheust.

    Nos, mi tortent azota a botranyokon kivul ?
  • Grenzjager
    #2273
    nem kell csodálkozni, ő CASHTELEKI, nem kapott volna pénzt ha lemgy zalába...

    gusztustalan senkik...
  • B0B0
    #2272
    Nem mondok rá semmit
  • Monoton
    #2271
    kiemelnem az MLSZ es részt
  • B0B0
    #2270
    Szerintem most már mindegy. Amióta ezen a néven fut, szépen ki is halt... :/
  • Monoton
    #2269
    igy akár ismét lehetne átnevezni mivel MLL nincs DDDDDDd
  • Monoton
    #2268
    pontosan
  • B0B0
    #2267
    Te kis mazochista! :)))
  • banok
    #2266
    én lennék Szöv. Kap. :D
  • Grenzjager
    #2265
    "nemzetközi hírű, külföldi jó szakembert hozok a válogatott élére"


    CASHteleki istván
  • B0B0
    #2264
    A topic eredeti nevének adó személy kisebbfajta csodát tett, csak nem hagyták dolgozni!
  • Zenszkij
    #2263
    Sztetek ki az a marha, aki magyar válogatott edző akar lenni ebben az országban? Örülnek, hogy Várhidi nem mond le, mert akkor nem lenne más (akit szidnánk), vagy azt szidnánk aki lenne, a játékosok nullák, ennyi, jöhetne ide akár maga Jézus is edzőnek, csodát azse csinálna....
  • B0B0
    #2262
    Ha egy csepp tartás lenne benne, akkor már rég lemondott volna...
  • Gabe18
    #2261
    A töretlen bizalom akkora hogy csak 3 embert (Mészöly Kálmán, Dunai Antal, Bicskei Bertalan) helyeztek Várhidi fölé,"felügyelni"...

    Ha egy csepp tartás is van Várhidiben,azonnal lemond...
  • B0B0
    #2260
    "A szövetség részéről töretlen a bizalom Várhidi Péter felé"

    Azt hiszem, ezzel a szövetség minősíti is magát...
  • B0B0
    #2259
    Ilyen az MLSZ ma!

    Ami a leginkább tetszik ebben a cikkben:

    "Stábunk valamennyi tagja nevében ezúton ... kívánok ... a Magyar Labdarúgó Szövetség összes munkatársának ... eredményes munkát!"
  • Grenzjager
    #2258
    MLSZ-kommunikáció: Nincs rád időm, öreg!
  • B0B0
    #2257


    Ez nagyon fain!
  • B0B0
    #2256
  • Monoton
    #2255
  • Grenzjager
    #2254
    ide is be kell, már csak a néhai topikcím emlékére

    Matthäus: az MLSZ súlytalan nemzetközi szinten

    A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) súlytalan nemzetközi szinten - jelentette ki Lothar Matthäus, a magyar válogatott volt szövetségi kapitánya. Az osztrák bajnokságban éllovas Salzburg edzője a Duna Televíziónak adott interjúban fejtette ki véleményét a 2012-es Európa-bajnoki pályázatról.
    Matthäus szerint a cardiffi döntés borítékolható volt, hűen tükrözi a magyar futball jelenlegi megítélését. Hozzátette: kétéves magyarországi kapitánykodása során az akkori futballszövetséggel karöltve mindent elkövetett, hogy a magyar labdarúgás visszakerüljön a nemzetközi vérkeringésbe. A Lothar Matthäusszal készült interjút a Duna Televízió pénteken, a Diósgyőr-DVSC (19 óra) bajnoki találkozó szünetében mutatja be.
  • Grenzjager
    #2253
    Ma reggel a nyilatkozta a hírtv-nek tepszics, hogy minden feladatot amit az mll-nek kellett volna ellátnia, már 2006. júniusa óta az MLSZ látja el.
  • Grenzjager
    #2252
  • B0B0
    #2251
    #2231
  • DJ BP
    #2250
    én már bő éve kiszálltam a történésekből, belefáradtam, hogy a nagy katyvaszt kell kibogozni állandóan :DD
  • Monoton
    #2249
    most akkor egy gyors kérdédés :)

    az MLL megszűnt?
  • DJ BP
    #2248
    "Új makettek? Rendezzetek gombfoci Eb-t!", "Se stadion, se foci, se Eb"

    :DDD

    Mikor szállnak már magukba a tisztelt focivezetőink? Hát ki az oka annak, hogy ilyen szar a magyar foci? Az UEFA, a bekiabálók, az Isten? Hát kinek a dolga, hogy jó legyen. Jelenleg egy kalap sz*r 20 éve, akkor rosszul végzitek a munkátokat. Szóval Mészöly komám, te csak ne háborodjál fel. Eszem megáll, legalább tűrje a kedves MLSZ, hamár csak a zsebüket tömik eredmény nélkül. Micsoda dolog ez
  • Grenzjager
    #2247
    pontosan, bárki innen az sg-éről egyedül egy grafit ceruzával és darab papíron tud prezentálni egy olyan EB pályázatot, ami 0 szavazatot lap, maximum jóval olcsóbb mint a gyárfásék verziója....
  • [Jakuza]
    #2246
    A 0 szavazat, mindent elmond.
    Es akkor emlekezzunk csak arra, hogy mekkora felhangokkal ajnaroztak magukat meg nehany napja ezek a senkihaziak, hogy csak es kizarolag mi lehetunk az eselyesek, miutan az Olasz botranyok utan, valoszinusitheto volt, hogy ok nem rendezik.

    De nezzunk vissza az utobb kozel 1,5 evre.
    Valoszinusitheto volt, hogy Mattheus es Bozoki kifurasa utan, nagyon keves lesz az eselyunk.
    Miert mondom ezt ? Nezzuk csak meg a Kistelekit, mit is tud felmutatni.
    Ugyanolyan 0-t mint ahany szavazatot kaptunk. Mintha nem is letezne, miota belekerult a barsonyszekebe. Bozokinal legalabb a munka latszott.
    Csabitottak ide a jobbnal jobb csapatokat a valogatott neves ellenfelekkel jatszott. Az mas kerdes, hogy az eredmeny sajnos nem jott.
    Viszont elkezdtek egy utat, aminek az elso talan legnehezebb lepeseit megtettuk. Amit ezek a kutyautok egyetlenegy masodperc alatt tonkretettek.
    Jol lathato peldaja volt ennek a Ferencvaros, mint szenvedo alanya.
    Igy epittik az elvtarsak a Magyar football jovojet.
    Amihez minden joerzesu magyar focirajongo csak gratulalni tud.

    "Uraim" le kellene vonni a tanulsagot es elkotrodni, minnel tavolabb a palyak kozelebol is, mert az onok puszta jelenlete is mergezi a kozeget.
  • B0B0
    #2245
    "- Hol rontottuk el?"

    ...

    "Van három csodálatos programunk ... még nagyon az elején állnak."


    Nincs több kérdésem.
  • Grenzjager
    #2244
    Mint ismeretes, az ukrán-lengyel pályázat kapta a 2012-es Eb rendezési jogát. A kudarc okairól beszélgettünk a hazafelé tartó úton az MLSZ elnökével.

    - Hol rontottuk el? Egyáltalán elrontottuk-e?
    - Szerintem nem rontottuk el, ugyanakkor logikus, hogy biztosan követtünk el olyan hibákat, amiket másképpen lehetett volna csinálni, de összességében nem hiszem, hogy hibáztunk. Ezt két dologra alapozva is mondhatom. Egy: láttuk a saját szemünkkel azt az UEFA értékelést, ahol toronymagasan megelőztük az ukránokat, tehát ott nem tudtuk elrontani. Kettő: a prezentációban elsők lettünk, tehát minden olyan UEFA előírásnak megfeleltünk. Éppen ezért én hadd kérdezzem meg: mit lehetett akkor elrontani?
    - De valami miatt vesztettünk...
    - Hogy diplomatikusan fogalmazzak, biztosan van olyan terület, ahol mi nem tudtunk együttműködni az UEFA-val. Ezzel együtt amit kértek, abban a legjobbnak bizonyultunk...
    - Mit érzett az eredményhirdetéskor?
    - Nagy ürességet és igazságtalanságot... Mindig elfogadtam, ha a jobb nyer, de most nem éreztem, hogy a jobbik nyert, ha például az olaszok győztek volna, más érzések lennének bennem. Arra senki nem készülhetett fel, hogy egy nálunk lényegesen gyengébb győz.
    - Sokan máris kritizálják otthon...
    - Ezekkel a hangokkal még nem találkoztam, illetve áttételesen eljutottak hozzám. Nagyon sajnálom azt, hogy Magyarországon nem tudunk eljutni odáig, hogy együtt örüljünk, és együtt szomorkodjunk. Ezek alapján biztosan volt egy része a focitársadalomnak, amely ellenünk szurkolt, ezek az emberek szerintem önmagukat minősítik. Ez magyar ügy volt, nem Kisteleki-, Gyárfás-, vagy kormányügy. Mindenki beleadta a szívét-lelkét a munkába, aki nem tud ezzel azonosulni, azt nagyon sajnálom.
    - Mi jön most?
    - A nap holnap is felkel, ugyanúgy lesznek emberek, akik szeretik ezt a nagyon szép sportágat, én biztosan közéjük tartozom. Van három csodálatos programunk, ami az Eb-rendezéssel szárnyakat kaphatott volna. Egyértelmű, hogy ezeket kell folytatni és befejezni, mert még nagyon az elején állnak. Egy dolog mindenesetre világosan kiderült: a magyar labdarúgás csak saját magára számíthat, önmagunknak kell megoldani a gondjainkat. Ez egy álom volt, amelyben én is nagyon hittem, az eredményhirdetés azonban egy keserű ébredés volt mindannyiunk számára.
    (nb1.hu)
  • B0B0
    #2243
    Méghogy nincs benne egy fillérje sem...

    Ezek azt hitték, hogy itt mindenki az EB mellett áll. Hát most egy kurva nagyot koppantak.