21
  • Caro
    #21
    Az RSA egy matematikai formula, amiről bebizonyították, hogy feltörhetetlen.
    Persze lehet próbálgatni a kulcsokat, de azért az "kicsit" sok időbe kerül, főleg nagy titkosítások esetén, még komplex szuperszámítógép-parkokkal is.
    A 3. kulcs(helyesebben inkább 0.) pedig kb 1.5 másodpercig létezik a gép memóriájában, máshol nem.
  • uniu
    #20
    Ez bizony igy van. Bar a PGP-nel azt probaltak elerni(USA), hogy ne jusson ki az orszagukbol. De rossznyelvek szerint bizonyos verzioitol van benne valami backdoor, nemzetbiztonsagi esetre. Sott vannak specialis szgepek erre a feltoresre, specko procikkal, Deepcrack neven ha minden igaz.
    caro: ennek mi ertelme volt:"Az RSA feltörhetetlen. Legfeljebb bruteforce-al lehet feltörni." ? Most akko feltorhetetlen, vagy sem ?:)
  • IoIa
    #19
    Minden állam csak olyan titkosítási módszereket engedélyez nemzetbiztonsági okok miatt, amit meg tud fejteni szükség esetén. Az RSA engedélyezett...
  • IoIa
    #18
    Minden, ami elkódolt, az egyből gyanús. Sokkal egyszerúbb más módszereket használni :))
  • IoIa
    #17
    Tényleg azt hiszed? Belegondoltál már abba, hogy esetleg 3 kulcs van, de csak kettő van hangoztatva?
  • Caro
    #16
    Az RSA feltörhetetlen. Legfeljebb bruteforce-al lehet feltörni. Vagy ha megszerzik a kulcsaikat.(de ha normális operációs rendszert használnak, akkor nem fogják. A normális itt kizárja a zárt forráskódú termékeket.)
    A bitek számát pedig szépen lehet növelni, a feltörhetetlenségig.
  • uniu
    #15
    hmm.. es kiknek a penzebol ? es kiknek a penzebol tartja fent a rendszer magat ? Fizessek azert, hogy megfigyeljenek es b@szogathassanak barmiert, ha kedvuk van ?
  • Lame
    #14
    Mar az felhaborito, hogy mindenkirol eltarjok az adatokat. (Most mindenki gyanusitott, vagy mi van?)
    Ezek meg azon vitatkoznak, hogy 1 vagy 4 ev. Mi meg majd tokre orulhetunk, ha csak 1 ev lesz. Hurra!
  • IoIa
    #13
    Annak a módszernek rengeteg buktatója van. A legegyszerűbb módszer, ha csinálnak egy weblapot valami ártalmatlan tartalommal (pl. blog), és a szöveget úgy írják meg, hogy abból egy előre egyeztetett megfeleltetési rendszer szerint az igazi tartalma kiolvasható legyen. A lényeg: olyan helyen kell csinálni, ahol sokan vannak. El lehet tűnni a sok semmitmondó zagyvalék között. És persze gyakran kell oldalt váltani.

    Sokan azt hiszik, hogy egy információ csak akkor lehet rejtett, ha azt kétkulcsos/sokbites módszerrel siffrírozzák. Holott nem itt van a lényeg, hanem a módszerben.
    A másik lényeges elem, ha mégis elkódolva akar valaki küldeni valamit: iszonyú sok hamis zagyvalékot kell legyártani és elküldeni, mert az mind csökkenti a kódfejtők kapacitását.
  • IoIa
    #12
    Ez az egész ellenőrizősdi tiszta 1984.
  • IoIa
    #11
    Sima szokásos kacsa. Nem hinném, hogy interneten kommunikálnának.
  • IoIa
    #10
    Ha van egy kis eszük, akkor semmilyen közismert, publikus eljárást nem használnak, mert azoknak a fejtésére cél-hardware eszközök vannak.
  • hmhm
    #9
    256 ot még igen, viszont ha SSL-en keresztül megy, és annak a kulcsa a 256 bites akkor b*szhatják
  • Mice
    #8
    ez nagyon szép, de ahány szerverük van ezeknek... minden account/draftot ellenőrizni...

    az ilyen földalatti egész netet elemző szuperszg-es hálózatban meg nem hiszek.
  • Mice
    #7
    "dán, a svéd, az észt, a litván és a belga" jóvan innentől kezdve róluk is megvan a véleményem...
  • Caro
    #6
    Nem kell így trükközni, a sima 256 bites RSA titkosítást se törik fel, soha az életbe.
  • hmhm
    #5
    A hotmail helyett nyílván használható bármi. erről hallottam énis, szerintem ötletes dolog.

    #4 persze hogy lehet, de ahhoz az egész internetes kommunikációt figyelni kéne.. szerinted?
  • Admiral
    #4
    Ez igy nem helytálló...

    Ha te megírsz a saját gépeden egy levelet, és "elmented", azzal elküldöd a saját gépedről a Hotmail serverére, tehát áramlik adat, így elfogni is el lehet...

    Sőt, nem is kell elfogni, hiszen a Microsoft hozzá tud férni a saját servereihez, így az azon tárolt levelekhez is, a Microsofton keresztül pedig a CIA/FBI/stb. is.

  • Cat #3
    olvastam egy amcsi lap által idézett CIA jelentésben, hogy zarkaviék csoportja (iraki terroristák) pl. úgy kommunikálnak a neten, hogy nyitnak egy hotmail accountot, abba beleirják amit akarnak, elmentik draftként (vázlatként - tehát nem küldik el sehova, senkinek, ergo utközben elfogni se lehet), és az ehhez tartozo loginnevet és jelszót két különböző hálózaton jutattják el annak, akivel beszélnek, pl. egyiket ircn, a másikat MSNen, illetve valamilyen SSH talkon keresztül. Tehát hiába tudják meg valamelyiket, semmit nem érnek vele a hatóságok, mindkettő kell hozzá, és még az is, hogy melyik levelezőrendszerben van az adott utasítás...
    na ezt kapd el bazz.
  • FTeR
    #2
    azért, nem kéne terjeszteni az urban legendet, mert nem a telefon beszélgetést és az sms tartalmát akarják tárolni, csak a rá vonatkozó infókat (ki-kit/kinek, mikor, meddig, milyen formában ).

    Ennek ellenére egyáltalán nem értek vele egyet. Eu kezdi túlzásba vinni ezt a szabályozósdit.
  • Luminas
    #1
    LOL
    Nem igazán értem miért jó ez. Akinek titkolni valója van, úgysem MSN Messengert használ, hanem legalább egy GPG-t. De ha ez jól esik nekik, tegyék - gyorsabban fognak fejlődni a titkosítási technikák, és végre a P2P develop az EU-tól is kap egy kis lökést, nem csak az USA-tól..