30
  • sokadikgab
    #30
    Nemertem!

    A http://www.dpreview.com -on pont az ellenkezoje olvashato:
    1,http://img2.dpreview.com/reviews/sonyW7/MOV01045.MPG -itt egy video, sokkal szebb mint a fent emlitett!!!

    2,"Timing & Performance
    Sony cameras have long offered excellent performance where it really matters, and the W7 is no exception. Focus speed is excellent - and very reliable - and everything else feels responsive enough in use not to get in the way of your picture taking."
    "Shot to Shot Flash off 1.4 " - eleg gyorsnak tunik ...

    3,"Sony's 7MP chip has impressed us in every camera we've tested, offering significantly lower noise and better dynamic range than the 5MP chip that preceded it (Sony didn't make a 6MP version), so image quality is, unsurprisingly, pretty good."


  • vax
    #29
    Szerintem nem rosszak a képek minősége. De a téma választás nem igazán jóra sikerült, mint minta kép. Ennyi erővel lehetett volna egy szemetes kuka is. Az talán jobb lett volna, több benne a szines dolog.
  • Loál János #28
    Ha teljes automata módban ennyit tud a gép...?
  • Nethyrrea
    #27
    olyan szép az a félképernyőnyi galambszar....

  • cloud.strife
    #26
    :)

    Enyhe túlzással lehet ezeket tesztképnek hívni, nem?
  • Loál János #25
    Nem értelek.

    "Képminőség

    Sajnos ezen a téren nem sok pozitív jellemzéssel tudok szolgálni. A már említett Zeiss név semmit nem jelent a Sony gépeknél. Sznoboknak biztos csapda, de semmi több. Háromszoros optikai zoomnál szétesik a kép, eltűnnek a részletek, ami valljuk be, nem túl szívderítő."

    Van egy állítás, ami a tesztképek alapján pontosan helytálló, plusz még le is van írva.
  • cloud.strife
    #24
    A "kedves" cikkíró Úrnak aszem én már írnám a felmondólevelét!! :)

    Köze nincs a dologhoz. Mi az, hogy a Zeiss csak sznob cucc? Ez elmebeteg! LOL
  • RpPRO
    #23
    Az elmosodasok nem feltetlenul az optika hibai, inkabb az expozicio utani szoftveres javitgatasok eredmenyei. Rengeteg alsokategorias gep betegsege ez.
  • envagyok
    #22
    Az analóg és a digitális fotózás közötti különbség az érzékelő és a film közötti különbségen alapul.
    Pl. a filmnek mindegy hogy merőlegesen vagy kicsit frdén érkezik a fény, az érzékelő csak a tökéletesen párhuzamos sugarakat tudja jól kezelni.
    Érzékenység : A filmnél megszokott értékek a digitálisokon egészen máshogy esnek, de ez függ az érzékelő méretétől is.
    Pl nekem nagy cmos szenzoros canon eos350d-m van. Azon még 1600-as iso beállítással is szép képet, míg 100-200 iso beállítással hibátlan gyönyörű képet lehet alkotni.
    Van egy ixus v3-om, azon a 200 iso már horror. Ráadásul ha a kis érzékelő nagyobb felbontású (megapixel) akkor még rosszabb lesz az érzékenysége, mert kisebb egy egy képpont érzékelője.
    És még lehetne tovább ragozni, de lényeg hogy az analóg technika, és a digitális között nagy különbség van, de még digitális és digitális között is.
  • Fenjoy
    #21
    nekem egy régebbi modell van, DSC-W1 Cyber-shot 5.1 megapixels Sony... és ilyen képeket mint amit itt láttam, kezdő koromban csináltam...:) Amugy mint tévén és mind gépen is "nézzem" a képeket, av out kimenet etc... ha már van használom, nem csak gépen:) Amugy nekem egy nagy Sony utálat jött le a cíkkből... lehet rosszul érezzem
    :)
  • vax
    #20
    1. video felvételt általában én tv-n nézem. Bár nem is ez volt a lényeg, hanem, ha azon is megnézte volna, nem lenne ilyen lehangoló a véleménye a szerzőnek.
  • Pepemix
    #19
    Ez a gep tenyleg egy hatar szar...meg ugy is hogy ingyen volt...
  • Cat 02 #18
    és ha alból digitálsi van ??? :D
    1ébként sok gépen van Tv-out csatlakozó pl az enyémen ami nem csúcsmodell ( canon powershot a400)
  • Damon
    #17
    Nem érteni, inkább szokni kell az analóg után a digitálist. :-)
  • Blasta
    #16
    Ugyan meséld már el nekem plz, hogy mit kell érteni a digi fotózáshoz, amit egy analógon edzett fotós nem tudhat?
  • vg
    #15
    A kérdésem még mindig áll:

    "a digitális fényképezéshez külön kell érteni????"

    Igen.
  • Yeltzin
    #14
    Sajnos ez a gép ennyit tud, a tesztképeken pontosan úgy készültek, ahogy a megcélzott réteg is készítené őket (automata módban, motívumprogramokkal). De ha technikai problémákkal találkoztál, sztem oszd meg mindenkivel, ne sajnáld másoktól a tudásod!
  • Blasta
    #13
    A kérdésem még mindig áll:

    "a digitális fényképezéshez külön kell érteni????"
  • Blasta
    #12
    Miért néznék TV-n?
    Max egyszer amíg le nem mentik a kártyáról/gépről, onnantól kezdve az átlagusernek eszébe nem jut a TV-vel babrálni, ott a PC-n a cucc és kész.
  • vg
    #11
    "Továbbá: a digitális fényképezéshez külön kell érteni???? Ez nekem új..."

    Aki egy "újságba" cikket ír egy termékről az igenis legyen maximálisan tisztában a dolgokról! Maximálisan tudja használni azt a vacak gépet!
  • vg
    #10
    "Ez -már megbocsáss- de nagy butaság! 1 kezemen megtudom számolni azokat akik TV-n nézik a képeket/videókat amit a gépükkel készítettek. Mivel a PC tárolja a digitális állományokat, semmi köze a TV-nek az egészhez!"

    Ez úgye nem mondod komolyan?
  • Blasta
    #9
    "a videó felvételt nem számítógép monitoron hanem tv-n kellene nézni."

    Ez -már megbocsáss- de nagy butaság! 1 kezemen megtudom számolni azokat akik TV-n nézik a képeket/videókat amit a gépükkel készítettek. Mivel a PC tárolja a digitális állományokat, semmi köze a TV-nek az egészhez!
  • Blasta
    #8
    "nem akarom megbátnani"
    "totál nem ért a digitális fényképezéshez"
    "ez így egy kalap szar..."

    ????????

    Továbbá: a digitális fényképezéshez külön kell érteni???? Ez nekem új...
  • vg
    #7
    Nem akarom megbántani Orosz Miklós úrat, de totál nem ért a digitális fényképezéshez. Ilyen gyenge képeket még a mobilommal is simán csinálok (d750i). Érezhetően nem jó beállitásokat használt. Sajnálom, de ez így egy kalap szar...
  • Zedas
    #6
    Nézd, hiába írsz bármit, a 8.8mmx6.6mm-es CCD teljesen alkalmatlan 7.1 megapixelhez. Még négyhez is, egy tonna korrigáló szoftver nélkül. Nézd meg a DSC-828 képeit és sírva fakadsz a kromatikus aberrációtól és a zajtól. Egyszerűen zavarják egymást a pixelek, olyan közel vannak.

    Ez a Sony pl. jó, de ez nem 100000-es kategória:
    http://www.dpreview.com/articles/sonydscr1/
    viszont ez már egy egészséges méretű CCD (sőt, CMOS).

    Ha kíváncsi vagy melyik a legjobb, nézd meg a http://www.dpreview.com/ oldalt. Ott nagyon részletes infót találsz majdnem minden létező digitális fényképezőgépről, mintaképeket, stb. Össze is hasonlítják őket, eldöntheted hogy melyik tetszik a legjobban.
  • vax
    #5
    Csak kiváncsiságból: ebben a szegmensben és árkategóriában melyik gép a "legjobb" a szerző szerint?
  • vax
    #4
    Érdekes, nálam a sebességre nincs panaszom.
  • vax
    #3
    A háromszoros zooom-ig nem romlik annyira a minőség a véleményem szerint. Nem lehet, hogy a digit zoom bekapcsolva maradt?
  • vax
    #2
    Más: a videó felvételt nem számítógép monitoron hanem tv-n kellene nézni. Ott már más lenne a vélemény a video minöségéről.
  • vax
    #1
    Csak kis plusz info:

    nem fém házas hanem müanyag.