487
Hajrá Lyukóbánya FC!!!4
  • Jagi
    #367
    Kocka sör?
  • Takezó
    #366
    mennyit kérnek étted, kizsmokuzs? :o
  • Jagi
    #365
    esetleg így:

  • Jagi
    #364
    TISZTELT CSAPATVEZETŐSÉG!!!

    Haliho most raktak ki transferre. Tokyoi alagútásó FC-től. Vmi brazzil jött a helyemre, aki többet fut, de kevesebbet tud. :P

    185/80

    heading: 16
    positioning: 18 (altalában védőitaltól függ)
    tackling: 12-20 (ballal 12, azt féltem, jobbal 20)
    anticipation: ??? (mikor mennyi, ez is védőitaltól függ)
    strenght: 18 (védőital mennyiségétől, akár 20+ os is lehet.)
    jumping: 15
    marking: 20 (felismerem, a táblákat)

    Ja Bal oldali középpálya.
    Isten a bál lábam, a jobb meg Jézus
    (nem az szar, az csak támaszt a lövésnél meg kivállóan rúg bokát :) )

    "Fajomat" tekintve Japán anyától Afrikai apától (igy lettem Jagger - japán- nigger - ,ha tetszik "Hip-Hop szamuráj") Ja, fehér bőrű szőke kékszemű. :)
    Haliho most raktak ki transferre. Tokyoi alagútásó FC-től. Vmi brazzil jött a helyemre, aki többet fut, de kevesebbet tud. :P

    185/80

    heading: 16
    positioning: 18 (altalában védőitaltól függ)
    tackling: 12-20 (ballal 12, azt féltem, jobbal 20)
    anticipation: ??? (mikor mennyi, ez is védőitaltól függ)
    strenght: 18 (védőital mennyiségétől, akár 20+ os is lehet.)
    jumping: 15
    marking: 20 (felismerem, a táblákat)

    Ja Bal oldali középpálya.
    Isten a bál lábam, a jobb meg Jézus
    (nem az szar, az csak támaszt a lövésnél meg kivállóan rúg bokát :) )

    "Fajomat" tekintve Japán anyától Afrikai apától (igy lettem Jagger - japán- nigger - ,ha tetszik "Hip-Hop szamuráj") Ja, fehér bőrű szőke kékszemű. :)
    Apám kameruni a muter meg Kyotoi virágárus
    A tejes nevem: Yagiu Miasato Jamal Okabani Mutombo Jubei.
    De a Yagi tökéletes.

    Néhany promo kép:


    Ez akkor készűlt mikor a csapat leszerződtetett. (a fickot a képről nem ismerem, csak úgy odaállt)



    Ez meccs közben. Vmi csapattársam megdícsért, milyen ügyesen tudok felrúgni(már nem emlékszem a nevére)



    Ez egy régi családi fotó, az unokatesómmal. Mutattam neki egy pár trükköt.
    (azt monják a mosolyunk ugyanolyan, én nem tudom...)



    Van esélyem???
  • Takezó
    #363
    csütörtökön a köv rangadó, készüljetek srácok transzparensekkel, hogy a sok kis rajongócsajnak a kezébe nyomhassuk a rudakat!!!444
  • Takezó
    #362
    lekjopp!!44 (y)
  • Takezó
    #361
    lál, látom vannak itt még jómunkásemberek!!44
  • Takezó
    #360
    ezt miden rendes helyit udjaö :o
  • Takezó
    #359
    mi és az edzés? az olyan, mint a cigány meg a munka :o
  • cyrus #358
    itt még dédapáink csapata

    érdekes megfigyelni hogy ekkor egy csapat még csak hatfős volt, viszont használhatták a bányászlámpát segédeszközként, így nagyobb biztonsággal tájékozódtak a pályán az éjszakai rangadók során.
  • Kanál
    #357
    dizájnozs
  • McFrost
    #356
    full extrázs!
  • cyrus #355
    itt a csapat busza :|
  • IlluminatoR
    #354
    ne szúrjál be ilyeneket :c
  • IlluminatoR
    #353
    mocskos keciek milyen jól védtem huahualoal
  • cyrus #352
    [nagyon tetszik neki a szar poénja]
  • cyrus #351


    [míccs]
  • cyrus #350
    [meccs]
  • Kanál
    #349
    MECCSET MÁN :@@@
  • McGrady
    #348
    igazad van
    nekem pl. még nincs ötletem
    de régibb fanoknak kötelező lenne mondani vmit
    szal halljuk ;))
  • Nh Shevits
    #347
    Jólenne kitalálni valami nevet nekünk a fanatikusoknak /szupportereknek. Ötletek?
  • McGrady
    #346
    jó elég má a vitából...mi lesz ha felnéz ide 1 másik fan és azt látja h ti itt veszekedtek?
  • cyrus #345
    jóhogynem, kezdő csak bányásszakszervezetis igazolvánnyal lehetsz.
  • McFrost
    #344
    nem értelek vazze!
    mi tuggyuk ezt és szóltam hogy Ő a tudatatlan...mit piszkász, akkó se lesző kezdő;-)
  • cyrus #343
    nalátod, hátakkómeg ! :CC:
  • McFrost
    #342
    fővájár segédhejettes vok
  • cyrus #341
    mitha te nem a bányában dolgoznál :@
  • cyrus #340
    étem :|
  • McGrady
    #339
    aki új rajongó (pl. én) annak itt kell kezdenie a hagyományoknál
  • McFrost
    #338
    tudatatlan...
  • McFrost
    #337
    pedig órjási hatyományokkal rendelkezik a klupp!
  • cyrus #336
    minek írod ezt ide, mind tudjuk :W::C:C:C:C:C
  • McGrady
    #335

    bannernek? lol
  • McGrady
    #334
    Lyukóbánya – Magyarország 3. Legnagyobb városától, Miskolctól – alig 10 km-re, északra helyezkedik el.

    A borsodi medence több mint két évszázados szénbányászati múlttal rendelkezik. Ezen belül Lyukóbánya 60 évre tekinthet vissza.

    A bánya fejlődését, létét minden időben a térség ipari környezetének tüzelőanyag-igénye határozta meg.

    Területén 5 széntelep fejlődött ki, amelyek közül ezidáig 3 telepet vontak művelés alá. Jelenleg – 1950 óta – a közel 300 m mélységben húzódó négyes (Adriány szinti) telepet művelik.

    A barnaszén telep 2,0 – 2,8 m vastagságú. Átlagos fűtőértéke 11 600 kJ/kg. A kitermelt szén alapvetően a Borsodi Hőerőmű tüzelőanyag-ellátását szolgálja.

    A bányának 4 függőleges aknája van. A 2 fő akna centrális telepítésű. Ezek személy- és anyagforgalmazási, szellőztetési, valamint termelvény-kiszállítási célt szolgálnak. 7 tonnás bödön.

    A bányaüzemben 3 műszakban heti 6 napon keresztül folyik termelés.

    A magyarországi bányákat veszély szempontjából minősítik. A bánya nem sújtólégveszélyes és nem vízveszélyes. Szénporrobbanás, gázkitörésveszély, valamint por- és sugárártalom szempontjából nem minősített.

    A szenet frontfejtéseken termelik. Az aknák aljához vágatok csatlakoznak, amelyeket a termelő bányamező határáig hajtanak. A vágatpár közötti területen a szenet hazafelé haladó művelési módszerrel fejtik. A fejtési berendezés a fő vágatrendszer felé visszafelé halad. Az alkalmazott berendezések között fejtésbiztosító hidraulikus pajzsok, jövesztő/rakodó gép és láncos vonszolók találhatók. A frontfejtések kb. 100 m-es homlokszélességűek, s 1,0-1,5 km-es kifutási hosszal.

    Lyukóbányán nem mindig ezt a technológiát alkalmazták. A kezdetek jellemző művelési technológiája a robbantásos jövesztésű fémgerenda biztosítású frontfejtés volt. A szállítást kis kapacitású csillékkel oldották meg. Ma a szenet a frontfejtésekről 400 t/h maximális kapacitású gumiszalagos berendezésekkel szállítják az aknához.

    A jelenlegi frontfejtéseken alkalmazott technológia bevezetésére már a 60-as évek végén sor került, ami akkor sikertelennek bizonyult. A 70-es évek végén az újabb kísérleteket siker koronázta és hamarosan mindhárom frontfejtés ugyanezzel a technológiával üzemelt.

    A jövesztőgép kb. 0,6 m mélyen vágja a szenet a fronthomlok mentén. A jövesztésnek megfelelő előrehaladást a hidraulikus pajzsegységek folyamatos léptetése követi, a fedő és a talp kőzetek biztosítása céljából.

    A jövesztőgép két végén egyenként 1,6 m átmérőjű tárcsák találhatók. Ezek úgy helyezkednek el, hogy a jövesztés irányától függetlenül az elől haladó henger a felső szeletet, a hátsó henger az alsó szeletet vágja.

    A lényegében 20 évvel ezelőtt bevezetett technológiát ma is alkalmazzák. Jelenleg a pajzsegységek lengyel, a jövesztőgépek német gyártmányúak.

    A fronthomlokról kitermelt szenet az alapvágaton törik. Ezt a műveletet pofás törők látják el.

    Az előkészítési és a fejtési rendszerek szoros egységének megteremtése kiemelt feladat minden földalatti művelésű bányánál. A vágatokat hernyótalpas vágathajtó gépek segítségével hajtják.

    A 4 m átmérőjű vágatokat zárt körszelvényű, TH biztosítású vágatépítések jellemzik. A földalatti bányatérségekben kialakított nyitott vágatszakaszok hossza Lyukóbányán eléri az 50 km-t. Ez megközelíti a budapesti metróvonalak teljes hosszát.

    1977-től a bánya évenkénti termelése megközelíti az 1 millió tonna szenet.

    A bánya technológiai folyamatának irányítása a diszpécser központon keresztül történik.

    A szén külszínre való szállítása 7 tonna rakodósúlyú bödönnel történik.

    A szkip szállítási rendszer mellett fontos szerepet tölt be a pneumatikus szénszállítás is, amelynek során a kis méretű széndarabok levegőáram segítségével jutnak el a külszínre.

    A szenet a külszínre jutás után osztályozzák. Ennek során a nagy meddődarabokat kézzel kiválogatják, és a meddőhányóra szállítják. A szén a Lyukó-Berente között kiépített, mintegy 14 km hosszúságú kötélpályán 1,5 tonnás csillékben éri el a szénosztályozót, ahonnan – egy törőn keresztül – a végleges felhasználási helyre, az erőműbe kerül. Évente kb. 8 PJ elszállítása történik meg. A kitermelt szén kisebb hányada a lakossághoz jut el.

    Az 1996 augusztusában végrehajtott privatizáció óta az üzem tulajdonosa és üzemeltetője az AES. A cég jelentősen csökkentette a dolgozói létszámot. A korábban veszteséges bánya ma nyereséges és baleseti mutatói is lényegesen javultak. A 200.000 munkaórára eső balesetek száma 17-ről 3-ra csökkent. Ez a magyarországi átlag 20 %-a, az E.Á.-beli átlag 50 %-a.

    A bánya jelentős szénkészlettel rendelkezik. Kereslet esetén a bánya folyamatos fejlődése tovább biztosított. Lyukóbánya működtetésére az ezredforduló után is van remény.
    a focicsapatról nem mondanak semmit :'((
  • cyrus #333
    ettőlféltem :C:CC:C:CC:C
  • McFrost
    #332
    az gabberé...
  • cyrus #331
    csináljak kérdezem :|

    [jelentkezik mer tudja ha gaber megjön akkor nagyon nagy banner lesz atmegnemjó :C]
  • R9
    #330
    kéne banner :D
  • cyrus #329
    hát énse játszok máshol, felsérti a bütykömet a durva fű...
  • McFrost
    #328
    esik mán rekke nyóc óta.....nem bay én úgyis csak ángól gyöpön tok jáccani...