30
A magyar filmgyártás egyik remeke.
  • geo91
    #30
    DOKTOR KOTÁÁÁÁÁSZ!!! DOKTOR KOTÁÁÁÁÁSZ!!!
  • geo91
    #29
    itt online meg lehet nézni, ha valakit érdekel
  • geo91
    #28
    <script src="http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/03/15/12/A_tanu.aspx/Embed"></script>
  • Slayerboy
    #27
    Az élet nem habostorta.
  • Quantumleap
    #26
    - Isten hozott, fiam!
    - Meg egy fekete autó, szent atyám!
  • blackgamer
    #25
    itthon se értik sokan, sajnos
  • Dynamic
    #24
    Azért kíváncsi lennék, hogy momdjuk egy amerikai mennyire érti meg a filmet és a poénokat.Mondjuk aki nem ismeri azt a rendszert amelyben a film játszódik, biztos annak is vicces, de nem biztos, hogy úgy értelmezi a poénokat, ahogy kéne.
  • Pheaper
    #23
    imádom a filmet!!!
  • Botond #22
    Én is ezt mondom,hogy nem rossz film,csak ugye itt az első rész a viszonyítási alap,attól meg elmarad.
  • qper
    #21
    Azért a rendszerváltás utáni káoszt, a vállalkozókból lett kiskirályok hatalmát tisztességesen bemutatta. Önmagában szerintem kellemes film, de az elődhöz képest csak egy tisztességes iparosmunka.
  • Prof William
    #20
    - De hát nem értek én az ilyesmihez!
    - Mondja. Szereti maga a mi bölcs vezérünket?
    - Háhogyne!
    - Akkor nem lehet baj.
  • Szabi84
    #19
    -Mi újság Pelikán elvtárs?
    -Hát én tudjam?!
  • jointeer
    #18
    rohatnagy eza film
  • Botond #17
    Nem rossz az se,csak az eredetihez képest gyenge.Meg ugye egy négyéves Horthy-éra restaurációs kísérletet amit az mdf próbált csinálni nem lehet olyan jól kifigurázni,mint 40 év visszáságait.
  • blackgamer
    #16
    egy éve megvettem 3500-ért erre most mindenhol 990 Ft
    amúgy magasan a legjobb magyar film!

    érdekessége, hogy van a dvd-nek külföldi kiadása is, angol címmel, és másik borítóval, de csak angol felirattal, nemzetközi viszonylatban is sokan ismerik és szeretik

    van második része is, még nem láttam, de azt mondják gyenge

  • Hanga
    #15
    lekellvágni aDezsőt:)
  • Szabi84
    #14
    Dr. Kotász, Dr. Kotász
  • Szabi84
    #13
    Dr. Kotász, Dr. Kotász
  • DJviolin
    #12
    Apropó! A Krenadérbab nem egyenlő a tarhonyával? Nemtom. Tudja valaki?
  • DJviolin
    #11
    Köszi. Ezt nem tudtam.
  • jefferson83
    #10
    Az aranycsirkébe esélye se volt bekerülni mert csak az elmúl néhány év filmjeit (asszem 7-8 év visszamenőleg) nézhették a szabályok szerint. Egyébként hidd el ott lett volna a toppon :) Az indul a bakterházzal együtt
  • DJviolin
    #9
    Igaz. Kezdjem gépelni? :-))
  • Botond #8
    A film minden másdik mondatát be lehetne ide írni. :-D Hatalmas ez a mű!
  • DJviolin
    #7
    Igaz. Ezt is kihagytam.

    Aki tud hasonló mondatokat a filmből az írjon, mert van több is, csak nekem nem ugrik be mind. Valszeg újra megnézem majd.
  • DJviolin
    #6
    Tudom. Már én is rájöttem. :-))
  • Botond #5
    Ja elvtársam,az élet nem habostorta! :-D
  • Jimmyke
    #4
    Nagyon jó, csak amikor olvastam (nagyon rövid szerencsétlen) még csak a poénokat értettem belőle, kicsit nőnöm kellett míg a politikai oldalát is sikerült megértenem, akkor nagyokat röhögtem. Filmet nem láttam, de majd megnézem :)
  • Botond #3
    Gulyás az a verőlegény,akitől kérni fognak az Pelikán és elvtárs. :-D
  • DJviolin
    #2
    Gulyás úr helyett Pelikán úr. Bocs. I'm sorry.
  • DJviolin
    #1
    Üdv!

    Érdekes hogy még ennek a filmnek nem nyilt topikja. Tudjátok már fél éve is, hogy volt ez az aranycsirke, és szomorúan konstatáltam, hogy nem a művészi érték szerinti magyar filmeket válogatták be, hanem a mostanában trendi filmeket. (Kontroll, Üvegtigris, stb. A többit nem tudom). Az egész olyan mint az emmy-díj. MIndig az aktuális kedvenc győz. Az igaz, hogy a Kontroll megérdemelten győzött, de ha a nézők az igazi művészi értékeket is figyelembe veszik, akkor bizony beválasztják az elődöntőbe ezt a remekművet.

    Nektek a következő mondatok honnan ismerősek?

    "-Kicsit savanyú, kicsit sárga, de a, mienk!"
    "-Megint tarhonya."
    "-A nemzetközi helyzet, egyre fokozódik!"
    "-Mi egyszer kérni fogunk valamit magától Gulyás úr."
    "-No, áll még odakint a szocializmus Gulyás úr?"

    Kérdezem én hány magyar film volt, amely ennyi híres mondattal ajándékozott volna meg minket? Az üvegtigris-ben csak egy híres mondat volt, az ízi rájder, öcsém. Sajnálom hogy a tanú nem jutott be a top5-be.