18
Cinderella Man
  • zaki
    #18
    egy cikk James J. Braddock-ról
  • zaki
    #17
    én most láttam a filmet, és szóhoz sem jutok... igazi mestermű, 10/10
  • zaki
    #16
    hallottam róla... de azokkal a filmekkel, amikett írtam, összehasonlíthatatlan :P
  • 0ppika
    #15
    Jó a cím fordítása ...
  • Bucser
    #14
    Nem tudom Ilyen a Box-ot láttad-e:) az sem rossz boxos film:)
  • ChevyG #13
    jool hangzek a sztori, tuti megnézem
    sztem is jo szinész Crowe
  • zaki
    #12
    lehet, ennyire nem vágom a filmes témát :/
  • winnie
    #11
    decemberben lesz a munich és nem engedheti meg egy stúdió, hogy több filmet is futtasson legjobb film lkategóriában, pölö.
  • zaki
    #10
    münchen mikor lesz kész? még a köv. oscar előtt?

    én biztos vagyok benne, hogy a legfontosabb kategóriákban jelölni fogják a filmet... king kong meg max az effektekért kap díjat :P

    habár érdekes lesz, mert érdekes lenne, ha megint egy bunyós film vinné el a pálmát, mint tavaly a millió dolláros bébi...
  • winnie
    #9
    szerintem nem fog jelölést kapni.

    1. nyári filmnek kevés az esélye.

    2. a universal a film forgalmazója és nekik 2 oscarra nyomott nagy durranásuk lesz demberben - a spielberg-féle münchen és a proucerek c. musical + ugye a king kong is ott van.
  • zaki
    #8
    következő oscaron ez a film fogja kapni a legtöbb jelölést szvsz...
  • zaki
    #7
    sg kritika
  • zaki
    #6
    hát inkább ilyen filmekkel legyenek tele a mozik, mint pl a lopakodó, meg a sok szenny tinihorrorral... különben a rocky, dühöngő bika, és a millió dolláros bébin kívűl nincs is említésre méltó boxos film... vagy csak nem jut eszembe most több...
  • rezsofiz
    #5
    hja, már nehéz manapság új ötleteket kitalálni, inkább régebbi témákat valósítanak meg illetve dolgoznak újra jobban.
  • artschiatwork
    #4
    biztos jó film lesz, de én vhogy nem szeretem az ilyen stílusú filmeket. Boxol, eltöri a kezét, karrier vége, újra elkezd edzeni, megint boxol, újra bajnok lesz. Az ilyen stílusú sztorit már eljátszották jó pár filmben szvsz.
  • zaki
    #3


  • zaki
    #2
    idmb-n elég durva helyen áll már a film... én csípom Russell Crowe-t, nagyon jó színész. Ron Howard meg qrva jó rendező, a csodálatos elme az 1ik kedvenc filmem. na meg Zellweger is ott vana filmben, még egy Oscar díjas.
  • zaki
    #1
    " Ron Howard filmjében Russell Crowe játssza James J. Braddock amerikai bokszolót, akinek remekül alakult karrierje, s boldogan élt felesége és három egészséges gyermeke körében. Ám, nagyjából a nagy gazdasági válsággal egy időben kezét törte egy balszerencsés meccsen, s pályafutásának hirtelen vége szakadt. Ezzel együtt nem csak bokszolóként indult el lefelé a lejtőn. Munkát nem kapott, a dokkban törött kézzel volt kénytelen rakodni - már amikor éppen ő részesülhetett abban a kegyben, hogy dolgozhatott egy-egy napot. El kellett adniuk mindenüket, s felesége (Renée Zellweger) a gyerekekkel a város utcáin lopkodta össze a tűzifát. Miután kikapcsolták az áramot is, s már nem tudták egészségben, biztonságban nevelni gyermekeiket, Braddocknak elege lett a megaláztatásokból.
    Egy napon váratlan lehetőséget kapott: beugorhatott valaki más helyett bokszolni, s, bár ki kellett volna kapnia, megnyerte a meccset. Ez után olyan jól ment neki újra a boksz, hogy az akkori nehézsúlyú világbajnok ellen is ringbe szállt. Az emberek biztosak voltak benne, hogy Braddock felett eljárt az idő, s Max Baer ellen világbajnoki címmérkőzéséről mindenki le akarta beszélni. Azzal nem számoltak, hogy ő valami másért is küzd, célja nem csak az ellenfél legyőzése. Azért vette fel újra a kesztyűt, hogy visszaszerezze saját és családja méltóságát. A szeretet, mint doppingszer pedig csodát tett: a lecsúszott munkanélküliből, aki tegnap még segélyért állt sorba, újra ünnepelt bokszoló lett. A nemzet reménysége."