439
  • AnuluWork #1
    Tudja ezt valaki rögzíteni??? Most indult egy új sorozat az HBO-n Amerikában.

    Már a második résznél tartanak.

    A történetből ítélve nem lehet rossz. Julius Caesar korában játszódik.
  • winnie
    #2
    az első részhez van magyar felirat - és a másodikhoz is hamarosan kész lesz
  • AnuluWork #3
    Oh, ez yoo!
  • Zsolo007
    #4
    Én tegnap néztem meg az első részt, jó kis sorozat ez :P
  • AnuluWork #5
    Honnan lehet leszedni, mellesleg ...
  • winnie
    #6
    próbálkozz valami torrentkeresővel. torrentspy.com
  • Yossarian
    #7
    Winnie, a felirat mexerzésében tudnál segíteni?
  • LezLee
    #8
    Csak az első részhez van, azt meg megtalálod ITT.

    Amúgy ma csekkolom én is az első részt, túl sokan dícsérték már ahhoz, hogy kihagyjam :)
  • Montanosz
    #9
    nagyon élethűvé teszi, és életszerűvé, könnyedén beletudjuk magunkat képzelni a karaterek bőrébe, és nem okoz gondot "élnünk" ebben a világban hogy figyelnek olyan apróságokra , ne legyenek holmi szürke ködben lebegő hősök, mert itt bizony hétköznapi emberekkel van dolgunk, csak valakinek van hatalma, valakinek nincs)))
    például a graffitik, meg amikor unalmában az asztalra firkál szénnel olyan könnyen elfogadhatová teszik ezt a világot, holott pár ezer élv választ el tőlük.
    nekem a hasonló empire sorozatban pont ez a részletesen kidolgozott világ hiányzott, ott tényleg úgy hatott mintha csak beledobálták volna a karaktereket abba az ókori világba.
  • mrzed001
    #10
    Nagyon jól eltalát volt az első rész, sokkal életszagúbb volt, mint a Lost :))
    Ma megnézem második részt, holnap scifi nap lesz .... de szeretem én az ilyen hétvégéket :)))
  • Yossarian
    #11
    Köszi!
  • mrzed001
    #12
    megnéztem a második részt, és SEMMI rosszat nem tudok rá mondani.
    realisztikus, életszerű, durva, intrikus, szexista, szóval nagyon eltalált
    Csak ajánlani tudom :))
  • a.carkey
    #13
    Az első lejött erről a szar Torrentről, a másodikat most "szedem". De baromi lassú ... :(

    Pont a Nero megy a TV2-n, utána megnézem az elsőt. Egész jó hozzá a felirat.
  • gergod
    #14
    pedig vannak benne "bugyutaságok" :)
  • mrzed001
    #15
    Sorold :))
  • gergod
    #16
    - Csata 2*20 fővel
    - Róma inkább egy kis falucskának tűnik
    kezdetnek ennyi is elég :)

    Amúgy tényleg nézhető film.
  • Montanosz
    #17
    róma tényleg egy sáros kis falucska volt!!! míg néró fel nem gyújtogatta, és aztán kezdődtek az építkazések.

    miért ne lehetne egy rajtaütés egy felderítő szakaszon, ki is jön a 2*20 fő)))
  • gergod
    #18
    Azért nem 2 házból állt. Mondjuk csak néha egy nagytotál bevágás hiányzott nekem, ami egy kicsit is elhiteti, hogy nagyobb volt.

    Aminek következtében behódol a királyuk? :)
  • mrzed001
    #19
    Csata 2*20 fővel
    A többit képzeld oda. Talán ezért nem mutatták a teljes csatateret, csak a story szempontjából fontos részt

    Róma inkább egy kis falucskának tűnik
    ahogy montanosz írta + akkoriban nem volt olyan nagy a népesség és a népsűrűség. Mit vártál, egy millió lakosú várost ?
    A nagytotál sztem elvitte volna a filmet, mivel a legkisebb egység, az ember szintjéről indult (meg az olyan gagyi régi filmes hangulatot adott volna neki)

  • Yossarian
    #20
    Róma már akkor is nagyon nagy város volt...
  • Montanosz
    #21
    nem a kiterjedése nem volt nagy, hanem pont ilyen sáros, girbe-gurba utcácskák, egyszintes házikók voltak.
    az építkezések a császárkorban kezdődtek.
    nem vitázzunk róla, több ókori hivatalos okirat, szerző említi ezt, valamint a középiskolai tanulmányok.
  • a.carkey
    #22
    Nagyon jó ez a sorozat.

    Mivel BBC, nem arra mentek rá, hogy minél látványosabb legyen, hanem, hogy tényleg Elit Alakulat szinten szórakoztasson. Ott sem láttuk a full partraszállást. Sem az ardenneki csata minden részletét, csak akikkel történt a sztory. Az Arthur királyban sem hú de nagy számú seregek küzdöttek.
  • gergod
    #23
    hbo de nem baj
  • gergod
    #24
    ooopsz tévedtem, hbo bbc közös produkció
  • Yossarian
    #25
    a nagyon nagyot én se kiterjedésre értettem, hanem lakosságra. (mivel előttem mrzed001 milliós városról beszélt) És az egymilliós város nincs is messze a valóságtól, sőt egyes történetírók szerint éhinség idején megközelítette a másfelet is, az ingyen osztott gabona miatt beözönlő nincstelenek miatt.
  • Montanosz
    #26
    a számokkal nagyon ovatosan bánok amióta az Új Kronológia-ai számitásokat egyre több mérvadó történész elfogadja.
    például: hispániát és dél-francia hont az iszlámisták 7000 berber és 300 arab harcossal foglalták el. Elképzelhető mekkora volt az ellenük kiállított roman-vizigót-frank hadsereg....

    ellenpélda persze hogy dzsingisz kánnak mára röbb mint 20 millió egyenesági leszármazottja volt.
    vagy hogy az ókornál maradjunk ábrahámnak 300 fős volt a testőrsége. mekkora lehetett a hadserege ha egy minivilágháború keretében 5 király hadseregét páholta el.

    szal csak arra akarok kitérni, bármennyire is dokumentált már az ókori róma, én hajlandó vagyok mindig harmadolni a főleg róma párti történészek által jegyzett adatokat.
  • Yossarian
    #27
    na de gondolom a hatalmas római vereségeknél nem lehettek elfogultak a történetírók és bizony van olyan csata, ahol 80.000 elesett rómairól írnak...

    "Ne is menjünk tovább, mint a Kr. e. 293. évre (u. c. 451), a mikor adataink szerint 262,322 volt a polgárok száma. Innentől kezdve 252-ig (u. c. 502) a lakosság szaporodik, s ekkor 297,797 polgárt számláltak meg Rómában. E kortól kezdve a város népessége általában fogy, s csak száz év mulva éri el ismét régi sűrűségét. Elég lesz megjegyeznünk, hogy az eddig tárgyalt korszakban a köztársaság fegyveres ereje körülbelül 280,000 polgárból állott, s így Róma teljes lélekszáma 1.400,000-re tehető."
  • Montanosz
    #28
    igen de gondolj bele hogy ebbe a veszteségekbe beleszámítják a lelécelt légiósokat, segédcsapatokat is.
    például a krimi expediciós hadsereg 10ezer főjéből fele az uton kiesett mindenféle betegség, hadihajó veszteség, megszökés,satöbbi által.
    a rómába juttatott jelentés már alig 4-5 ezer hadra foható emberből ált, és ebből is lejönnek a helyőrségek. és még csatára nem is került sor mert a királyocska behódolt.
  • Yossarian
    #29
    Figy, a mi szempontunkból lényegtelen, hogy lelécelt, vagy felnyársalták a csatatéren. :D Csak a szám nagyságára kívántam felhívni a figyelmed, szembeállítván a #26-ban említett számaiddal.

    Egyébként a népszámlálási adatokat nem hiszem, hogy évről évre meghamisították volna :) És ezekhez vedd hozzá azt a rengeteg embert, aki nem volt római polgár. pl rabszolgák...
  • Montanosz
    #30
    OFF:
    ja képzeljétek, lehet át kell írni a történelmet mert bolgár régészek 15 ezer darabos thrák királyi kincsleletett találtak. még a trójai kincs leletett is felül múlja, és olyan pazar a kidolgozottságuk, hogy a kis-ázsiai kultúr körből származó leletek sem ilyen kidolgozottak.
    valamint a minden napi élelet ábrázoló vésetek, domborművek miatt úgy néz ki hogy sokkal fejlettebb volt a thrák kultúra mint idáig hittük!

    "...Bolgár régészek az egykori Trója kincseinek megfelelõ értékû aranyékszerekre bukkantak az ország közepén elhelyezkedõ Dabene nevû faluban végzett ásatások során. Több mint 15 ezer trák királyi ékszert tártak fel, melyek a Kr. e. 3. évezredbõl származnak. „A lelet azért is bír nagy jelentõséggel, mivel ezek a darabok a királyi ékszerek remekeinek számítanak. Egész Európában, valamint a Közel-Keleten csupán egyetlen feltárás vetekedik ezekkel a különösen finom darabokkal – ezek az õsi Trója kincsei. Az aranytárgyak nagy száma, illetve a hozzáértõ megmunkálás megkérdõjelezi Trója fõségét az aranymûvesség legnagyobb õsi centrumát illetõen” – nyilatkozta Bozhidar Dimitrov, a bolgár Nemzeti Történelmi Múzeum igazgatója. A Dabene közeli ásatások egy évvel ezelõtt kezdõdtek, miután egy régész az egyik falusi farmer feleségének nyakában egy olyan aranyláncot fedezett fel, melyet a farmer a saját földjén talált.
    A szakemberek úgy vélik, hogy több aranytárgy kerülhet még elõ. Ez év júliusában a múzeum archeológusai rátaláltak egy a Kr. e. 4. században élõ trák király sírjára, amely tele volt kincsekkel, köztük egy aranykoronával, ezüst- és bronzkelyhekkel. A múlt évben egy másik régészcsapat a közép-bulgáriai Shipka közelében egy aranymaszkra bukkant, amely nagyon hasonlít a Heinrich Schliemann által Trójában megtalált Agamemnon maszkjához. Az õsi trák civilizáció bölcsõjének Közép-Bulgáriát tekintik, melynek kiterjedése a Kaukázustól Délnyugat-Európáig tartott a Kr.e. 4. évezredtõl a Kr. u. 3. századig..."

  • a.carkey
    #31
    Amúgy így visszanézve a "csatát", az 1 db. cohors volt. Vagyis a legiot alkotó (először 6, majd) 10-ből 1 db. Az kb. 500 embert jelentett (később úgy ezret).

    Amit díszletet láttunk, az a régebbi Cleopatra című filmből újból előszedettek közül volt való. Azonkívül mivel a 2. résznél tartunk, amit láttunk Rómából, az nem feltétlenül volt az összes részlet. Valami gondolom marad a további 8 (nekem 9) részre is.
  • a.carkey
    #32
    Van már a 2. részhez felirat?
  • mrzed001
    #33
    Érdekes volt a 3. rész, csak a Rip-et fejezhetnék egy fokkal normálisabban be :)
  • winnie
    #34
    az hbo megújította a sorozatot, így lesz 2. évad is.
  • mrzed001
    #35
    Pozitív :)
  • Yossarian
    #36
    már csak felirat kéne ezerrel, mert ennyire nem tok angolul, viszont a téma a kedvencem. A legeslegesleglegebb :)
  • Yossarian
    #37
    megvan a második rész felirata is.
  • Zsolo007
    #38
    Lesz 2. évad???
  • EmThor
    #39
    ja. legutóbbi résznek télleg úgy lett vége, hogy ott lóháton mennek? annyira el volt vágva, vártam volna még vmit..
  • a.carkey
    #40
    Spoiler!


    Azt a baszott agyműtétet amit Titus Pullon csinált a doki ...

    Altatás nélkül, csak úgy. Überbrutál!