14
  • Horváth János
    #14
    Nagyon érdekes lenne a hurrikán-tornádó vadászatot tökéletesre fejleszteni, és az észleléseket kielemezni.
    Bár szerintem a "hurrikán - Vadász " kifejezés sántít egy kicsit,a magyarban én ugye arra gondolok, hogy megkeresik a hurrikánt, becserkészik, majd lelövik-ugye?
    Tehát ezen cselekedet csak észlelés lehet.
    De utána pedig jó lenne beavatkozni emberi módon valahogy,- hogy csökkentsük a pusztítást.
    H.J. Tán nem hjség...

  • Szelep
    #13
    Tornádóvadászatról is lehetne hasonló cikk!

    Ott is vannak speciális járművek. :))
  • [NST]Cifu
    #12
    Talán az NGC-n vagy a Discovery-n volt régebben egy dok. film a hurrikánokról, amelyben voltak a hurrikánvadász gépekről készített videók is. De letölthető formában sajnos a neten én sem találtam semmit (volt egy ilyen téren valószinüleg igen jó oldal, a hurricanhunters.com, amelyet az 53-asok csináltak, és végülis róluk szólt, de már nem él sajnos...)

    Azért egy érdekes link: mthurricane.com
  • [NST]Cifu
    #11
    Sajnos a képválasztás talán nem volt túl szerencsés - az Aerosonde nagyon kicsi. Ennyire:

    [center]
  • [NST]Cifu
    #10
    Az én cikkeimet is lektorálják, sajnos fogalmazás és helyesírás terén olykor szükség van rá. ;)
  • nenad
    #9
    nagyon kira!
    Hurrikan szemeben, szemerol keszult vidot lehet talalni valahol? Nagyon erdekes lehet ahogy mozoghatnak a felhok.
  • HUmanEmber41st
    #8
    Jó lennhe az is, ha némely SG cikkíró elküldené neki lektorálni a cikkeit a megjelenés előtt..
  • Epikurosz
    #7
    En vennek ilyen aerosonde-ot.
    Gondolom, meg lehetne buhizni szemelyszallitasra :-)
  • MrTressy
    #6
    cifunak lassan védjegye lesz az érdekes,képekkel illusztrált cikkei
  • nbj
    #5
    egy-kettő harcirepülőből volt átalakítva :)
  • HUmanEmber41st
    #4
    Csak meg kell nézni, ki írta...
    THX cifu !!!
    Látom nem csak a fegyverekről tudsz cikket írni :) :) :)
  • nubismarck
    #3
    ja
  • irkab1rka
    #2
    Tök durva, hogy az sg-n nem csak szar cikkek vannak, szóval még véletlenül sem lehet leírni a site-ot, mert időnként tök jók vannak...

    1st class
  • TommyGun
    #1
    Király cikk, érdekes volt