19
  • Bith
    #19
    "a HD-DVD és a Blu-ray között zajló piaci harchoz hasonló küzdelemre már sor került korábban, az 1980-as években a Sony Betamax és a VHS szabvány között."

    Na ja, és sajna a minden szempontból rosszabb VHS nyert sajna :/ (legalábbis otthoni videózásban). Csak nehogy itt is a szarabb nyerjen (bár biztos így lesz).
  • Hegyikecske
    #18
    az 5let a leg életképesebb az összes közül, viszont nem értem ezt a vergődést én se... A cikk írója is a VHS es esetet hozza fel példának, nos annál a másik elbukott viszont a VHS befutott itt is, ha nem tudnak megegyezni, győzzön a jobbik!
  • Gregorius
    #17
    Szerintem meg tök dupla ára lesz ennek a dolognak. Kb annyiba fog kerülni, mintha megvennéd egyenként mind a 2-t, csak egy helyet fog foglalni. Olyan nincs, hogy ezért ne sarcolják le kőkeményen a Samsung-ot.
  • Fenjoy
    #16
    ezekel tisztában voltam eddig is köszönöm:) én ezen felül nem értem, a vergődésüket...
  • zoland
    #15
    Hogy drága-e a kombó, azt rögtön eldönti az, hogy olcsóbb-e, mint a két másik készülék együtt. Azonkívül ha valakinek drága, hát megveszi az egynormás olcsót. Néztem én (sok más százezer emberrel együtt) egynormás TV-t Bécstől néhány kilóméterre 1960-ban (-tól).
  • pemga
    #14
    A lemezgyártók azért, mert akkor nem kéne lecserélniük a gyártósoraikat. A formátum kiötlői pedig azért, mert minden legyártott/eladott író/olvasó után jogdíjat kapnak... A kínaiak anno nem véletlenül probálkoztak saját "DVD" formátummal, nem akarták fizetni a jogdíjakat.
  • Fenjoy
    #13
    nem értem, miért erőltetik ezt a HD-DVD-t, Blue szerintem jobb...
  • dez
    #12
    Nem inkább bal felső? A jobb felső olyan, mint egy öreg videó. :)
  • vax
    #11
    A jobb felső még a harmadik generációs konzol formának is jó lenne. Legalábbis véleményem szerint jobban néz ki mint amilyeneket bemutattak.
  • 12346
    #10
    nah. 20ér akarok venni br írót vagy mind1 mi jót, aztán 200ér lemezt.
    htxvm-.-
  • arty
    #9
    BR felvevők évek ota vannak, de azon tul h azonos a technologia, szabványügyileg semmi közük a majdani BR formátumhoz :) filmeket nem fogja vinni ...
  • NuCLEARScoRp
    #8
    Ezaz kombót a népnek... ami persze olcsóbb mint külön egy Blu-Ray és egy HD-DVD meghajtó... de az is biztos, hogy drágább mint ha csak egy szabvány lenne pl Blu-ray...

    Konklúzió: Megint a fogyasztók basznak rá,,,
  • takysoft
    #7
    én azt mondom, maximum 2-3 év, azt mindenkinek már írója is lesz mindezekhez. a toshiba, meg a sony is beadja majd a derekát, azt csinálnak majd kombócuccokat azok is. sony volt pl az első, aki "pluszminuszos" írót csinált.

    eddig a bluray vezet nálam, nagyobb kapacitás, értelmesebb név... bár állítólag drágáb lesz.
    ha a hd-dvd kérétegő 40 gigával lesz pl 500ft, a bluray meg 50 gigával 1500, akkor eleve marad a hddvd...(nem cikizni az árak miatt, ezek ilyen képzeletbeli dolgok..)
  • Pharaoh
    #6
    Panasonic már pár hónapja kijött az asztali BR felvevőjébel.
  • Inquisitor
    #5
    Miért? 2004 végén keresett nálunk egy fazon Sony BluRay írót, azt hittük megőrült, közben kiderült, hogy 830.000-ért lehet szerezni kintről.
    Pedig elvileg csak pár hónapja fogadták el a BR specifikációkat, vagy tán még el se fogadták!
  • Inquisitor
    #4
    Ez vicces. A Toshiba a HD-DVD-t támogatja, a Samsung erre gyárt egy Combo írót?
    Az nem gyanus, hogy összes Samsung és Toshiba optikai meghajtón a TOSHIBA SAMSUNG Storage Technology felirat van? :)
  • citkar
    #3
    gondolom a samsung nem fektetett be egyiknek se a fejlesztésébe,szal neki mindegy melyik nyer majdnem,az ő szemszögéböl ez a legjobb,de képzeld el a sonyt HDDVD gyártásával? amíg nincs szabvány minek csinálna olyat?
  • tudatlanka
    #2
    Meg mire ez ide eljutna számomra mefizethetetlen lenne...mire meg igen addigra meg új szabvány is lesz uj média stb...
  • IMYke2.0.0.0
    #1
    Szerintem meg onnan fúj a szél, hogy a két utódszabvány-fejlesztőnek ég a pofája, hogy nem nekik jutott eszébe ez a megoldás...