208
Hogyan fenyegeti a világot Yellowstone?
  • Arvind
    #163
    Tényleg mi?
  • sz4bolcs
    #162
    újra nekifutok a topicban feltett kérdés megválaszolásának:
    Tényleg.
  • Prof William
    #161
    Valami poén filmben volt....

    A kisbaba körülnéz majd....

    - Hé hol a fenébe vagyok?
    Meglátja magát a tükörben...
    - Na bazdmeg mégis a piros drót volt, de azért azt nem hittem volna hogy ilyen gyorsan reinkarnálódok :)
  • akyyy
    #160
    jön győzike a zebrájával meg a sárga sportkocsijával, és elgyepálja anépet amiért nem segített neki kutyát keresni (amit pesze a villája pincéjébe dugott el, lefizetve a festőket hogy vigyenek neki kaját, mivel ott van afesték!
  • skeagen
    #159
    csak gakorlok
  • skeagen
    #158
    :-)
  • skeagen
    #157
    [brutálnagy]:-)[brutálnagy]
  • skeagen
    #156
    :-)))
  • jefferson83
    #155
    Ja élünk és félünk.
  • sz4bolcs
    #154
    Rájöttek, hogy veszélyben vagyunk, ezért élni kezdtek? :-)
  • skeagen
    #153
    Hellosztok! Egyre kevesebben írtok mi ennek az oka?



  • sz4bolcs
    #152
    Durva lehet ez az "egyik pillanatban még vagy, a következőben már nem". Sokszor elgondolkoztam én is ugyanezen, hogy mennyi égitest ütközik akár másodpercben is az univerzum tágulása/zsugorodása közben(nem tudom melyik most a trendi), és megeshet, hogy bármelyik másodpercben mi leszünk a következők. Csak egy pillanat a világegyetemnek, mégis mennyi ideje volt az emberiségnek, mennyi szép és nehéz dolog történt az emberiséggel, és csak egy pillanat az ember számára, és már el is tűnt, nincs is többé. Van mitől félnünk? Mindig arra jutok, hogy sokkal tudatosabban kéne élnem, amég megtehetem.
  • Pago
    #151
    0,00014 % az esély. Hát ez így nem mond sokat, hisz a kitörés valószínűségét csak valamilyen időintervallumban lehet értelmezni. Pl 0,00014 % az esélye annak, hogy kitör a következő másodpercben, vagy a következő 100 évben. Én inkább az utóbbit gondolnám, de az hogy ettől a Föld elpusztulna, az kizárt, ezt csak a felelőtlen média állítja. Természetesen vannak más reálisabb veszélyforrások, pl a kisbolygók, de ezek becsapódása is nagyon kis valószínűségűek. Szinte tutti, hogy ehelyett egy vonat fog elcsapni, vagy rákban fogsz meghalni. Persze vannak olyan teóriák is, hogy azonnal meghalunk, még mielőtt bármit is érezhetnénk. Pl kvazárok sugárzásától, gerjesztett vákuum lebomlásától stb. Ezek azért nem olyan népszerűek, mert nincs drámai hatásuk, hisz semmi lerombolt város, éhező emberiség, csak az egyik pillanatban vagy, a másikban már nem.
    A lényeg, hogy a sajtó nagyon szereti az ijesztő, hatásvadász kitalálmányokat, mely megragadja az emberek fantáziáját, és befolyásolja a tömegeket. A félelem hatása alatt álló embereket sokkal könnyebb becsapni, ezért ennek a kialakítása alapvető célja a kormányoknak (pl Amerikában a színfokozatok) és a média bizonyos rétegeinek. Ellen kell állnunk. Ennyi az egész.
    Ja és az ózonlyuk: 1985-ben a Montrealban megkötött szerződés hatása már most kimutatható, de az eredeti ózónvastagság visszaállása kb 50 év múlvára tehető, ha csak addigra nem lőnek ki a légkörbe a terroristák egy freonbombát (ezt csak azért mondom, hogy a jól megszokott félelem és terror hangulata azért megmaradjon).
  • jefferson83
    #150
    Vagy gyünnek be :)
  • akyyy
    #149
    ott mennek ki a Zűrhajók
  • jefferson83
    #148
    "ózonlyuk kezd szűkülni"

    Európa nagyságát elérte és,hogy szűkülne azt nem hinném. Szóval nem igaz.
  • pisti0515
    #147
    Hát szerintem veszéjben vagyunk. Met az ember saját környezetét ronbolja és kiírt maga körül mindent. Ez így nem lesz jó. Az oké hogy az ózonlyuk kezd szűkülni de ki tudja meddigf tart ez és hogy mennyre terheli meg ez a Földet
  • pikk8
    #146
    igazad van! az evolúció során mindig volt egy erősebb faj, aki túl élt egy másikat, fenn maradt egy ideig aztán ő is kihalt. miért lenne ez most is másképp?
  • skeagen
    #145
    shó senki? elavult a topic,
  • Baldapple
    #144
    ZsBalinka! Honnan tudod hogy nem az ember lesz a gyenge faj?
    Lehet hogy lessz egy errőssebb. Így már másképpen fest a dolog?
  • Prof William
    #143
    Már mindenki meghalt a vulkántól.
    Jelenleg tenyésznulak gödöllőn. :)
  • skeagen
    #142
    Mi van nincs itt senki?
  • skeagen
    #141
    Úgy írom le ahogy akarom!!!
  • skeagen
    #140
    sziasztok
  • ZsBalintka
    #139
    Nem kell parázni úgyis csak a gyengé hullanak ki
  • Arvind
    #138
    Mér most épp nem irtunk ki mindent?
  • Loál János #137
    Eltalálja a Holdat? :O
  • I.C.ram
    #136
    solyomok? :D az szép!
  • I.C.ram
    #135
    Nyilván a cápák a köcsögok.... Ők tehetnek mindenről! szvsz írtsuk ki mind...
  • DJ Skyline
    #134
    nem nézel te sok katasztrófa filmet?:)
  • akyyy
    #133
    a hét ban:D
  • mabbak
    #132
    nem vagyunk amúgy veszélyben ez is ilyen mátrixos dolog, csak a gépek szivatnak meg minket, amúgy mi csak fekszünk ilyen fekete trutyiban és a sok cső miatt hisszük azt, h van ilyen vulkán ami ki fog törni, pedig nem
    meghalni akkor fogunk amikor "leszüretelnek" minket a gépek és elnyerik az "életesszenciánkat"
    igen "jólesik" dolgokat "idézőjelbe" tenni
  • akyyy
    #131
    de az egy speciális lószunyogjövőre gyere ide el nyaralni hozzám, és meglátod, hogy itt olyan szó szerint idegen lények repkednek:D
  • Sir Quno Jedi
    #130
    egyepkent
  • Sir Quno Jedi
    #129
    Ja. Van akinek még a 3.VH szörnyűségei is javulást jelentenének az életkörülményeket tekintve !
  • Prof William
    #128
    Jaja! Nem kell félni emberek! Megvan a megoldás!
  • prezi
    #127
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Takezó
    #126
    cask a magyarok élik túl, met bebújank Dávid Merlíni mellé a rakétájábaö :o
  • Prof William
    #125
    Mindenki akkor sem halna meg. Valszeg lennélnek túlélők. Relative elég sok. Mondjuk a legroszabb eset amit el tudok képzelni, hogy 6-ról 1- vagy fél milliárdra csökenünk.

    Meg visszmaegyünk a középkorba. De talán másopdjára normálisabb civilizációt építünk ki.
  • Me0w
    #124
    Megegszer leirod az egyebkentet 'egyepkent'-nek es lerugom a hereidet. Akkor nem kell varnod a vulkant.