60
Over There - sorozat az iraki háborúról.
  • Montanosz
    #20
    a 7 részben az elején milyen poén volt....egy-két terminátor filmben szerepelhetett volna,....valamint feláldoztam egy garfield-os pólót egy kávéfoltnak ami cigányútra szaladt és nehezen de kiköhögtem)))
  • ghost cb
    #19
    Joak sorozat!
  • Montanosz
    #18
    Ah,ah....repülök.
    winnie te nem iszol-eszel, dolgozol, nem babuskadsz gyermeket, csak minket szolgálsz ki? Ez a Küldetésed???
  • winnie
    #17
    jött a 4. rész felirata.
  • Montanosz
    #16
    szerintem igen, bár való igaz jómagam is inkább a WorldwarII rajongója volnék, és szívesen nyomom a commandmissiont..
    ami a idáig látott 3 részből kiderül, mintha ott lennél.
    emuléről érdemes tölteni mert dc-n még kevés embörkének van meg.
  • neuro
    #15
    Az összehasonlítást inkább arra értettem, hogy hasonlóan realisztikus-e a fegyverzet, a bevetések, az egységek stb. De amit írtál abból azt szűrtem le, hogy nem ezeken van a hangsúly.
  • Montanosz
    #14
    itt teljesen más a szitu, zsoldosok, tartalékosok, és csak pár hónapra beuró szerelők, satöbbi adják a karaktereket..
    és nemúgy mint a világháborúban, itt a katonák közt is van aki ellenzi az iraki háborút, néhány konfliktus ebből származik..
    BoB-ban nincs kétségünk hogy ki a jó és ki nem)) itt bizony tényleg látszik hogy a "mai" ember háborúzik, példa: a terrorista vezér az amcsi blokádd ellen küldi a gyerekeket, fiatalokat, időseket, csak hogy ő átcsússzon.
    az amcsik javarészt halomra lövik őket míg elkapják a vezért akiből kiszedik a rakéták pontos helyét....na most jön a kérdés, hogy hány ártatlan ember életét áldozhassuk fel hogy még többét megmentsük? szal a film egy halom morális, erkölcsi, Vallási alapon fekvő igazságot vagy hazugságot feszeget. sokkal több mint élvezetes de üres akció!
  • neuro
    #13
    Tudom, hogy sorozat... Ezért is kérdeztem, hogy milyen a BoB-hoz hasonlítva.
  • winnie
    #12
    nem film - sorozat.

    érdemes megnézni egy részt, és abból íétlni
  • neuro
    #11
    Kicsit elbeszéltünk egymás mellett sorry :)

    Egyébként biztos jó film lehet. A Band of Brothers-hez hasonlítva milyen (élethűség, sztori, színészek játéka stb.)? Főleg az érdekelne, hogy harci jelenetek nincsennek-e elbagatelizálva...
  • Montanosz
    #10
    szerencsére a bepörgésem elmúlt, és óvatos moderátornak hála vita sem lesz...)))
    bár nem értem miért kell fikázni attól hogy amerikai??? már csak úgy kapásból?

    nos voltam katona, kétszer is(tartalékosan), és talán nem hadititok már, pont a délszláv válság alatt és bizony háromszor is kivonultunk a szerbek ellen szeged alá...
    ebből ítélve bizony nagyon félelmetesre és élethű karaterek által megyszemélyesítve lett egy-egy katonai akció megcsinálva. pont ilyen érzemeket láttam, a normálistól eltérőt: (az én szakaszomban is volt), bőgő, idáig retteget tisztet, többiekben lelket tartó újoncot, rambót és életünk őrültetjeit (kést szúrt egy pokrócba, csak éppen a társunk is benne tartózkodott) ...
    a fimben egyáltalán nincsennek heroizálva az amerikai katonák, egyszerű családapák és anyák, akik tartalékosak és csak/nem túlélni szeretnék!
  • winnie
    #9
    de míg európa és más országos vetélytársak a filmkészítésben, sorozatok esetében usa az egyeduralkodó
  • 0Fritz0
    #8
    Az amcsiknak a háborúk mellett a filmezés hozza a legtöbbet a konyhára, szal muszáj (viszonylag) jól csinálniuk. :)
  • winnie
    #7
    nekem tipikus amcsi sorozatnak tűnik..

    ezt az első rész alapján, vagy az eddigi 6-ból ítélted meg?

    amúgy meg nem is értem a tipikus amcsi kitételt. az amerikaiak az egyetlen nemzet szinte, akik csinálnak normális sorozatokat, nem? (a németek, angolok és ausztrálok elég hulláámzó színvonalúak)
  • Montanosz
    #6
    tévedés, csak nézzétek meg az első három részhez van már felirat.
    nem nyálas, szirupos propaganda film, még annyira sem mint J.A.G vagy hasonló sorozatok. Ez legjobban a harmadik rész végén fog kiderülni amikor mindkét fél hazudik egymásnak, és nem is tarják be az esküvéssel fogadott ígéretett(((
  • Blasta
    #5
    Ihhh, ennek is el kellett jönnie, várható volt.
    Persze van a Squad-ban kemény "mindentmegjárt" őrmester, két feka, két nő (az egyik természetesen kemény délamerikai), stb... :-)

    Ettől eltekintve lehet még jó, ha túl tudjuk tenni magunkat a propagandán.
  • aeris
    #4
    nekem tipikus amcsi sorozatnak tűnik..
  • Montanosz
    #3
    persze ők is szerepelnek, meg a terroristák, gyerekeknek ne is engedjétek nézni a néhol előforduló brutalitás és kínzások miatt.
  • 0Fritz0
    #2
    Talán ezt a sorozatot az iraki katonák szemszögéből kéne forgatni. Talán...
  • Montanosz
    #1
    Nagyon kemény film, hősökről és egyáltalán nem hősökről, az iraki háború ahogy a katonák látják.
    Talán az áldozatok emlékére, akik elvitték a demokráciát oda, ahol az emberi faj léte óta sosem volt szabadság, oda ahol most már megtörtént az első szabad demokratikus választás....
    Over There