51
Macromedia Flash MX2004-->minden aminekk öze van hozzá
  • Inquisitor
    #51
    Továbbképzésre járok és tanulunk többek között Flash-t is, persze a jó öreg 2004 MX-et. Na most otthon fel kellett volna már réges rég tennem és mindenféle apróságokat gyakorolnom. De nem megy.
    Feltelepítettem a 7.0.1-et, de állandó jelleggel szétfagy, ha bármi melót el akarok kezdeni benne.
    Kis kotorászás után leltem egy XP patchet hozzá. De ahhoz meg updatelni kellett 7.2-re (bár a file neve 7.0.2), ez is meg volt, feltettem az XP patchet is.
    Semmi nem változott. :(
    Lassan vége a tanfolyamnak, és után pár hétre lesz vizsga meg minden, de így még a minimális szintet sem tudom gyakorolni.
    Van valakinek tippje?
    A gépen XP Pro SP2 van, a tanfolyamon patch mentes 7.0.1 flash van és XP Homes SP1, ott semmi gond.
  • vegicsek
    #50
    Nos, valakinek fontos lenne msn-en gyors segíccséget nyújtani a programmla kapcsolatban:
    [email protected]
    Ma regisztrált, aztán nem tud még írni
  • Dj Faustus #49
    Torrent
    Ebook
    Ebook2
    Rakás tutorial
    Actionscript tutorialok
    Flash tutorialok
    Flash tutorialok
    Actionscript tutorialok
  • RaZoK
    #48
    igen, jártas vagyok a vektorgrafikában valamint az animáció készítésben...valamennyire megy is a dolog, de jól jönne egy leírás..
  • Dj Faustus #47
    A filemegosztó-hálózatok tele vannak ilyesmikkel foglalkozó irodalmakkal, sok tutorial-oldal van, kapható egy rakat szakkönyv is hozzá. Keress, kutass, vásárolj, és végezetül próbálgasd kezelni (nem nehéz, kezeld először úgy mint egy vektografikus rajzolóprogramot, majd mint egy animátorprogramot, majd ismerkedhetsz az Actionscript-tel).
    Ha valamennyi informatikai/multimédiás jártasságod van, akkor könnyen bele lehet jönni.
  • RaZoK
    #46
    Heló!

    Nem tudom mennyire él a topik, de szeretnék érdeklődni, hogy erről a programról készült volna e-book?
    vagy valami hasonló...mert a "fiók aljáról" előkerült a progi...és ha már feljött akkor használnám is, de őszintén szólva eddig nem igen sikerült rájönöm, hogyan működik ez az egész..
  • eNiX
    #45
    megoldva...
  • eNiX
    #44
    én régen felraktam a flash8-at de nem tetszett így elsőre és le akartam törölni. csakhogy mivel olyan sokáig tartott volna és egyszerűsítettem : shift+del. na igen de mostmár le se lehet törölni, merthogy úgy veszi mintha fenn volna. és most újra akartam telepíteni de ahogy elindulna a repair vagy a remove úgy nem válaszol. na mit tegyek?
  • akmot
    #43
    hi,
    letöltöttem a macromedia flash-t telepítettem és crackelni akartam, de továbbra is azt írja ki hogy triál verzió és egy csomó mindent nem tudok csinálni, vagy amit megcsinálok azt nem nyitja meg. Szóval nem tudna valaki segíteni, mert nagyon fontos lenne!
  • Hunnenkoenig
    #42
    Köszi!
  • izb
    #41
    Magyar flash közösség
  • Faterx
    #40
    itt
  • Hunnenkoenig
    #39
    Hello mindenki!

    Ugy latom itt nem nagy flash elet van, de azert megprobalom:

    Hogyan tudom megcsinalni azt, hogy ha egy kepre rakattintok, akkor az a kep kicserelödjön egy masikra es ezutan az latszodjon folyamatosan?

    Tehat az animacioban bent van "képA.jpg", rakkattintok és kicserélödik "képB.jpg"-re.

    Ha itt nem tudtok valaszolni, akkor tud valaki egy jo forumot (magyar, angol vagy nemet) ahol profik vannak es forgalom is van? Eleg sürgös lenne, igy olyan hely kene, ahol hamar valaszolnak is ra.

    Nezelödök neten tutorialok ügyeben, de azokban mindent irnak, csak ilyesmit nem...

    Elöre is köszi!
  • laliking
    #38
    hy! Elég kezdő vok, szal a kérdésem is elég lámer. Azért keztem el flesselni mert volt egy "vágyam", miszerint egyik kedvenc számomhoz készítek egy rajzfilmszerű klippet. A kérdés az lenne hogy ezt hogy tudnám megvalósítani?
  • Mayer
    #37
    Sziasztok. Kéne egy kis segítség. Kaptam egy full flash sitot és találtam benne egy olyan módszert amit eddig nem használtam, (feltehetőleg azért mert baromira alapszinten nyomom a falsht) :) és gondoltam megkérdezem itt hátha tudtok segíteni nekem. Tehát arról van szó, hogy van a fő jelenet és a fő jelenetben van egy movie clip, a movie clipben van egy gomb, ami a fő jelenet egy framejéhez linkel, label 1-hez.

    on (release)
    {
    if (_root.link != 1)
    {
    _root.link = 1;
    _root.play();
    } // end if
    }

    na most ez eddig szép és jó és működik is, de ha ven egy másik gomb és egy label 2 is akkor mindkét gomb label 1hez linkel.

    on (release)
    {
    if (_root.link != 2)
    {
    _root.link = 2;
    _root.play();
    } // end if
    }

    szóval ha rányomok az egyik gombra (mindegy melyikre) label 1hez dob, és ott rányomoka másikra akkor label 2höz. Tehát igazából oylan mintha az első jelzéshez dobna mindkét gomb. Aztán mikor megint rányomok akkor a következő jelzéshez.

    A kérdégem az, hogy mit rontok el. Mint mondtam egy másik oldal átböngészése közben találtam ezt és igazából nem találtam más ehhez kapcsolódó beállítást. Biztosan van csak én nem találom. A fő jelenetben a label elhelyezése egyszerűen csak annyi hogy beírom a label name helyére hogy s1 ugye? És nagyon megköszönném ha valaki elmondaná nekem úgy nagyjából hogy mi, mit takar ebbena ha függvényben.

    Köszönöm előre is,
    -m
  • SaintSavin
    #36
    Pontosan, és pont ezeket a legnehezebb kiszúrni
  • okularum
    #35
    Köszi! Ez volt a hiba, én meg nem vettem észre.
    Apróságokon múlik.......
  • SaintSavin
    #34
    Nem tudom ez okozza e a bajt, de van egy felesleges space a filenévbe. galer.htm[itt a space]
  • okularum
    #33
    Sziasztok!
    Tudja valaki, hogy miért van az, hogy ha egy gombra teszek egy hivatkozást az IE megnyitja, a mozilla és a firefox pedig nem? Ezt teszi a link után: galer.htm%20
    Köcci előre is! A gomb scriptje:

    on (rollOver) {
    g4_mc.gotoAndPlay(2);
    }
    on (release, rollOut) {
    g4_mc.gotoAndPlay(6);
    }
    on (release) {
    getURL("galer.htm ", "_top");
    }
  • Palinko
    #32
    vannak tutorialok,mert asszem nem jövök rá egyedül a kezelésre :D
  • ent
    #31
    Ja és a kérdés:
    milyen paramétert írjak a nameofyourframe helyére?

    on (release) {
    getURL("your url.htm", "nameofyourframe");
    }

  • ent
    #30
    HELP!
    Helyzet: Falsh menüt+animációt teszek html be.

    Adott: 1 flash menü, 1 640*480 as flash animált kép és egy html. A html-be 2 frame van (also = mainframe és felso = felsoframe, az egészet index.html nek nevezem)

    Amit szeretnék:
    A flash menübe beírom az elérési utat, elmentem, publisholom!! Az elérési útként a mainframe-et szeretném!!!!
    A mainframebe van az animált kép. A menük választásával csak az also frame változzon!
    A problémás honlap, amit meg szeretnék csinálni: www.firpocod2.atw.hu
  • directorius
    #29
    Megtaláltam..

    Macromedia Flash 8 lite
  • directorius
    #28
    FLASH MX 2004
  • ent
    #27
    Melyik mx-nek?
  • directorius
    #26
    És van mx-nak lite verzioja?
  • ent
    #25
    Megoldódott, a 2004 MX verziójába ninsc még így benne, ezért nem találtam. De az Mx 2005 verzióba már teljesen érthető, thx azé!
  • directorius
    #24
    Hát csak bekapcsolod a progit és beolvasod az EXE-t vagy a SWF-t...
    Oldalt van egy explorer tree amivel kiválasztod a filet és gondolom a többi magától érthető..ha nem akkor már csak arra kell menni (1 gombra)hogy convert to fla.
  • ent
    #23
    Ezt a Decopiler-t hogy kell használni, hogy a letöltött swf fájlomból fla fájlt csináljon? Vagy rosszul értelmeztem?
    Vagy a 2004 MX verziója nem tudja vagy?
  • directorius
    #22
    Szerintem a te véleményed le van fosva..ha nem teccik a topic akkor ne írjál ide....vagy ha nincsen elég agysejted a flash-készítéshez.
  • SoDI---
    #21
    ezSzerintemEgyZárhatóTopik _:DD
  • SoDI---
    #20
    sokazujreg 2005 pro v5.34 :D
  • Falconer
    #19
    Megvonni az ujregektöl a topiknyitási jogot!!!!
  • Shadow_THH
    #18
    a lite az egy kb flash 4 szintüre lebutitott flash amielfut telefonokon is (s60 telókra macromedia flash lite player) szvsz
  • directorius
    #17
    Itt van!!! Használja mindenki egésséggel!!



    És a LITE MACROMEDIA FLASH MX-ről még mindig várom az infót.
  • Dichter
    #16
    majszoljál...
  • directorius
    #15
    OK..majd szolok ha feltettem crackel eggyutt lesz.
  • Dichter
    #14
    na ezt megnézném. tedd fel akkor kérlek valahova.
  • directorius
    #13
    Hát nemtom te hol élsz de én már régóta csomagolom a SWF-ket ki FLA-ba..

    Sőt olyan fasza progit találtam ami még EXE-ből is visszaalakítja FLA-ba.

    Ha akarod felrakom az ftp-m re és adok linket hogy lásd a működés közben.

    Nem aztmondtam hogy nem tok flash-t csinálni mert rengeteget foglalkoztam vele

    és kezdem érteni csak a scriptes részét nem élvezem és Lite-os kellene.
  • Dichter
    #12
    Azért érteni is kell hozzá, mert 0 tudással fingod sincs róla, hogy mit ír.

    A másik, hogy a decompilerek, akár a sothink, akár a liatro, NEM csinálnak .fla-t swf-ből, csak megmutatják a tartalmát. Óriási különbség.