34
Deák Bill Blues Band
  • SzinesGeza
    #34

    Holnap új lemez!

  • OssianFan
    #33
    Sziasztok!
    Nagy rajongója vagyok énis Billnek. Ezért készítettem is tiszteletére egy rajongói oldalt, ahol várok minden rajongót a fórumban, hogy ott is beszélgethessünk. Az oldal még elég kezdetleges, de próbálom fejlesztgetni, és várom mindenki ötletét, hogy milyen újdonság kerülhetne fel :)

    A cím: www.deakbill.fw.hu
  • Lord White #32
    Nah, kivolt 6. án a ZP-s koncerten?
  • Kaplan
    #31
    Zöld Pardon!
  • ChevyG work
    #30
    hivtalos oldalt néztem de ott csak max 1,5 7re van előre jelezve, hogy mi leszz
    pár éve volt egy "böszülés" nevü öszi koncert tecso parkoloba tök fasza vot, és ráadáasul ingyenes, jo lenne ha idén is lenne
  • McGrady
    #29
    én itt (Kecskeméten) láttam plakátot csak nem néztem meg hol, mikor :( :)
  • ChevyG #28
    közelbe? viszonyitás kérdése. én bajai vok
  • hen-tes
    #27
    októberben lesz a közelben egy, előtte egy ismerős együttes lép fel, szazl elkéne menni [lustageci]
  • ChevyG #26
    Billynek az biztos, hogy egyedi hangja van. uhh idén még 1 koncerten se voltam, lassan itt az év vége és ideje pótólni!!!
  • Czivil
    #25
    Bill kapitánynak vannak nagyon jó albumai.
    Rossz vér Rossz vér
  • McGrady
    #24
    leszedtem a mindhalálig blues albumot.
    nagyon király hangja van Billnek :)
  • ChevyG #23
    nem irta itt azt senki, hogy ritkaság, hanem hogy ritkajo!
    A Presser féle dolgot akko jo félreértettem
    mi az a ZP?
  • brocki
    #22
    Hali
    A rossz vér lemezt gyakorlatilag Hobo (szöveg) és Póka (zene írta)
    Egyetlen Presser szám van rajta: Ne szeress engem. Erről van szó az interjúban is, de ha valahol megnézed az albumlistát arról is kiderül.
    A Hey Joe feld. nem annyira ritkaság, megjelent albumon (HBB - Középeurópai Hobo Blues) és egyébként hétfőn eljátszották a ZPben is :-) (csak persze Bill nélkül :( )
  • Dougie
    #21
  • Dichter
    #20
    Akárkinek :)
  • hen-tes
    #19
    bill kapitány (Y9(Y)(Y))))::O
  • ChevyG #18
    ez kinek irtad?
  • ChevyG #17
    nem mondom ki nevü (jointeer) SG felhasználó, semmit mondo buta beszolása volt, szerencsére valaki törölte már.

    Hey Joe eredetileg valóban Hendrix, de Bill, a Hobo felállásban énekelte anno.

    szuper az eredeti, de a "feldolgozás" egy R I T K A S Á G ! ! !
  • Dichter
    #16
    Ja, egyébként megvan, ha nem találod, felpakolom valahova.
  • Dichter
    #15
    a Hey joe eredetileg Jimmy Hendrix, de a Deák Bill féle előadás is kiba jó.
    Egyébként mi volt a #12?
  • Ben C
    #14
    Asszem nem kell kommentálnom..
  • ChevyG #13
  • ChevyG #11
    itt akkor valamelyik hazudik!!!

    én a "hivatalosnak" hiszek , mer azt olvastam förszt
  • ChevyG #10
    igen, kb 9 perces a hey joe, és valóban Hendrix
  • Match
    #9
    a címe hey joe....
    elvileg hobo szám...(vagyis jimi hendrix) de asszem hobo lemezen van rajta.
  • tigeroo
    #8
    valakinek nincs meg az a szám amiben azt énekli hogy hé dzsó, lelőtted az asszonyt vagy vmi ilyesmi? :o nagyon kellene
  • Loál János #7
    Lap alja.

    Érdekes, ellentmondanak az infók. :/ Walaki félrevezet! :@
  • ChevyG #6
    pont ma olvastam:

    "- Ha már a szólóalbumod említetted. Elterjedt, hogy az István, a király című rockopera annyira népszerűvé tett, hogy szinte illett csinálnod egy nagylemezt.

    - Ezt én is visszahallottam, pedig már két éve szó volt róla. Úgy látszik, akkor még nem voltam érett és főleg elfogadott. Féltek, hogy csupán néhány száz kél el a lemezből. A Rossz vér nem blueslemez, bár igazán csak azt tudok énekelni. Bluesénekes vagyok. A gyerekek mégis megkérdezték, miért énekeltem rá azt a Presser-szerzeményt, mert szerintük nem illik oda. Én szeretem azt a csodálatos dalt és tisztelem Presser Picit. Egyébként is szándékosan csináltunk több rétegű lemezt. Hobó is elmondja a koncerteken, hogy mi nem csak az első öt sornak játszunk."

    hivatalos oldalrol idéztem ("Bill - sajtóarchívum")
  • Loál János #5
    Én úgy tudom Deák Bill írta Földes Hoboval.

    Mindenesetre . :)
  • ChevyG #4
    jajja, odab@szos
    azt olvastam, hogy Presser "Pici" irta a szöveget!
  • Loál János #3
    Rossz vér
  • ChevyG #2
    B I O G R Á F I A

    A kőbányai Sztár együttesben külföldi dalok éneklésével kezdte. Később mint jazzénekes a Napsugár, a Wanderers és a Loyd együttes tagja.

    1979-1985-ig a Hobo Blues Band tagja volt, ezután szólópályára lépett. Megalapította a Bill és a Box Company-t Bencsik Sándorral, a P. Mobil és a P. Box egykori tagjával.

    Fellépett az István, a király című rockoperában: Torda, a Táltos szerepében. 1983-ban, az Itt élned, halnod kell, a János vitéz, a Jézus Krisztus szupersztár című musicalekben láthattuk.

    1983-ban Rossz vér címmel jelent meg első szólólemeze.

    1986-ban Bill Kapitány Blues Cirkusza és a Mindhalálig blues című önálló albumokkal jelentkezett. (Ezeket a lemezeket 2001-ben újra megjelentették CD-n és kazettán.)

    1987-ben a Deák Bill Blues Band vezetője lett. Dániában és az egykori Nyugat-Németországban is fellépett.

    Filmszerepet kapott a Kopaszkutya című Szomjas György filmben.

    A 90-es évektől vidéken és a fővárosban is nagy sikerrel koncertezik folyamatosan együttesével, a Deák Bill Blues Banddel.

    Az 1993-as Bűnön, börtönön, bánaton túl című lemeze megjelenése után 6 évig új lemezt nem készített, de együttesével rendszeresen koncertezett.

    Bort, bluest, békességet című albuma 1999-ben jelent meg. Stílusa változatlan, tehát régi szokásához híven, a tőle megszokott blues: rhytm and blues műfajt hallhatjuk albumán.

  • ChevyG #1
    Nagyszerü elöadónak, tartom. Ha nem kis Országunkba született volna, talán "világsztár" lehetne!

    Úgy gondolom, hogy 1 topik kijár Neki is!




    hivatalos oldal