463
Az új optikai szabványok, mi lesz a befutó?
  • daggatt
    #343
    :D Hát igaz én biztos nem bírnék ki annyit, mint ezek a lemezek:P
  • tremore
    #342
    vagy ne mászkálj olyan helyen ahol blu ray lemezeket tesztelnek
  • vienman
    #341
    Ne mászkálj a Blahán mp3playerrel és múszod a késelést :P
  • tremore
    #340
    te sem bírnád :D
  • daggatt
    #339
    Megnéztem ezt a tesztet. Tényleg elég meglepő, de a késelést már ez sem bírta:D
  • Izgága1
    #338
    azért annyira szerintem nem bírják mint ezek a kék lemezek
  • vienman
    #337
    DVD is bírja a strapát, az is elég ha olyan lesz
  • granati
    #336
    most néztem meg youtube-on egy videót, ahol összekarcolták, alkoholos filcel írtak rá, késsel megvágták, tehát elég rendesen megnyúztak egy szerencsétlen lemezt, és nagyon jól bírta, minden egyes teszt után berakták egy lejátszóba, hogy olvassa e, és mindegyik után tökéletesen működött.
  • daggatt
    #335
    A nevét nem tudtam:D Én azért nem nyúznám annyira. 25 giga azért nem kis adat, hogy csak ugy pikk-pakk elveszítsem. Bár itt írtátok, hogy vannak tesztek arról, hogy még mit bír ki, de én inkább óvatos lennék.
  • granati
    #334
    igazad van, utánanéztem és tényleg van rajt egy különleges réteg, melynek Durabis a neve. Ennek elsődleges feladata a lemez és az azon tárolt adat megóvása a külső behatásokkal szemben, vagyis védelmet nyújtani a por, a piszok és a karcolások ellen. Így ezek a lemezek tényleg nem igényelnek különleges bánásmódot. Lehet őket nyúzni Bár söralátétnek azért lehet nem fogom használni
  • daggatt
    #333
    Pedig jobban kell neki bírni. Azért is van az adatréteg alatt egy védőréteg ami nehezebben sérül meg mint a Cd/dvd-nél. Ott csak egy sima polikarbonát réteg volt. Gondolj csak bele egy dvd-hez képest 5x akkora tárkapacitás, tehát 1 karc 5x annyi adatot tesz elérhetetlenné. Így sokkal kisebb az esély a hibajavításra.
  • granati
    #332
    nem hinném hogy sokkal jobban fogják bírni ezek a kék lemezek a strapát, mint a hagyományos CD/DVD lemezek. Milyen védőréteggel van bevonva a lemez, erről tudtok valami infot?
  • morfologus59
    #331
    Te is erre a youtube-os videóra gondolsz, vagy valamilyen írásos tesztet olvasnál?
    Kiváncsi lennék, hogy mások milyen eredményre jutottak vele (a youtube-os eredetinek tűnt, mivel teljesen vágás nélkül vették fel).
  • Paz
    #330
    Láttam egy ilyen tesztet ahol ezt a kopásvédő réteget próbálgatták, hogy mit bír
  • morfologus59
    #329
    Én úgy tudom, hogy egy szabvány az a védőréteg, ami a lemezeket védi.
    Ezért gondolom a külső behatásoktól a legolcsóbb fajták is védve lesznek. Az más kérdés, hogy a gagyibb írók milyen minőséggel írják majd a lemezeket.
  • kvaszad
    #328
    A blu-ray lemezek strapabirosaganal is sokat szamit a markaja, mint a dvd-knel cd-knel! Az olcsobbak pl konnyen szetkarcolodnak elkopnak. Az LG irok meg sose voltak silanyok, nekem is van egy ilyen blu-rayes lg irom, semmi gondom nincs vele
  • morfologus59
    #327
    Elvileg elég jól bírják a strapát a lemezek, tán youtubeon láttam videót, amiben tesztelték különböző eszközökkel, hogy mit bír egy lemez. Ha jól emlékszek, akkor volt ott pizzaszeletelő, vmilyen dörzsi szivacs, toll, konyhakés. Csak az utóbbi behatásai után nem volt hajlandő beolvasni a lemezt a készülék.
    Az viszont más kérdés, hogy az író hogy bírja hosszútávon, de gondolom ügyeltek annál is nagyon a minőségre, szóval valószínűleg az is bírni fogja rendesen.
  • BudosBanan
    #326
    Rendben, hogy megéri, meg minden...de szerintetek meddig és mennyire bírja a használatot?
  • trofiga
    #325
    Nekem 250 gigás vinyóm van, és bőven elegendő a kapacitása.. Zenék egy helyen vannak, a filmeket viszont kiírom, mert azoknak lemezen a helyük..
    Zenét valóban nem nagyon szoktak írni, de pár ismerősöm azokat is írja.. Igazából mindig jól jön egy biztonsági mentés, egy olyan eszközön, ami nem vinyó..
  • morfologus59
    #324
    Igen, tetszetősnek tetszetős, sőt, praktikus is, ezt nem is tagadtam :)
    Viszont 500 megás vinyóra manapság már a windows se fér rá :DDD
    Na jó, komolyabbra véve a szót, 500 giga azért sztem nem olyan hatalmas mennyiség, viszont nem is olyan kicsi. Manapság az a közel optimális egy gépbe sztem. Kiírni persze ki lehet sok mindent, de én speciel zenéket sosem szoktam. Szeretem ha egy helyen vannak és bármikor el tudom érni őket. Másrészről a komolyabb programok, játékok telepítése is foglalják rendesen a helyet, szóval kell az a mennyiség.
    Viszont filmek és játékok archiválására tökéletes a kék lézer :)
  • trofiga
    #323
    Én ilyen mélyen nem számoltam még, de hiszek neked.. Viszont sokaknál valóban a praktikusság dominál.. Azért mégiscsak impozánsabb egy ilyen kütyü, nem? :p

    Nekem például ilyenem van, és ezért vagyok nagyon oda a BluRay-ért.. Vinyóból egyébként nem is kell még 500 mega.. Ha belegondolunk azt filmekkel és zenékkel töltjük meg, amit ugye Blu-Ray-re sokkal praktikusabb kiírni..
  • morfologus59
    #322
    Nem tudom, hogy Te milyen árakkal számoltál, de ha egy 15e forintos 500 gigás winchestert veszünk és egy 50e ft-os blu-ray írót, 2000 ft-os lemez árral, akkor az bizony 30ft/1 giga vs. 180 ft/1 giga (500 gigára nézve).
    Ha csak a lemezzel számolunk és az íróval nem, akkor is 30 vs. 80.
    Ezért mondtam, hogy abszolút értékben még nem éri meg, de ennek ellenére már most is sokkal praktikusabb tud lenni.
  • trofiga
    #321
    Gondolom ő arra célzott, hogy ha vesz egy írót és hozzá lemezeket, az én számításaim szerint is sokkal jobban jön ki az ember, mint egy fél terrás vinyóval.. Nem is beszélve tartósságról, és praktikusságról.. Plusz én jobban élvezem rendszerezgetni fizikailag a dolgokat/lemezeket, mint a vinyón az adatokat.. Bár ez szubjektív..
  • morfologus59
    #320
    Az, hogy most megéri-e, az még azért vitatható sztem.
    Viszont az tény, hogy beruházásnak nem rossz, ugyanis később úgyis ez lesz az általános és ha valaki most akarja megvenni biztos nem fog rosszul járni. Egyedül azon múlik, hogy mikor fogja abszolút megérni, hogy a lemezek ára hogyan alakul.
    Bár kisebb archiváláshoz már most is megfelelő alternatíva, mivel ehhez csak pár lemez kell, míg dvd-ből bizony jóval több. És ugye nem biztos, hogy mindenki raktárost szeretne játszani a lemezeivel :)
  • morfologus59
    #319
    Szinte biztos, hogy az a probléma. Mivel a hd filmek lejátszásához nagyobb teljesítmény kell, ezért az akksiról működő módban alapból lassabb órajeleken már természetes, hogy szaggat.
    Ilyenkor át kell állítani úgy, ahogy icciri mondta (én mondjuk az óra mellett lévő telep ikonnal szoktam állítani) teljesítmény centrikusra.
    Azt azonban ne felejtsd el, hogy ilyenkor jóval kevesebb ideig bírja az akksi!
  • Anomaria
    #318
    Az összes műszaki cikk ára egyfolytába zuhan, de nekem most a blu-ray lemezek a szimpatikusabbak, mert egyszer kell megvenni az írót, aztán a lemezek már olcsóbbak...és hosszútávon anyagilag is jobban kijövök mint egy félterás vinyóval
  • Orionk
    #317
    Erről másnak is ez a véleménye?, mint ahogyan icciri tanácsolta?

    köszi
  • icciri
    #316
    legyen igazad, és pár hónap mulva már legyen adott a lehetőség, hogy 30ért vehessünk egy külső írót ;)
  • mopsar
    #315
    Én speciel 30 ezer forintért már veszek egyet, de az még nem holnap lesz. Úgy pár hónap múlva.
  • icciri
    #314
    verérlőpult->energiagazdálkodási lehetőségek
    energiagazdálkodási séma: minimális energiagazdálkodás vagy maximális telep. próbáld ki mindegyikkel ;)
  • Orionk
    #313
    azt merre lehet?
  • icciri
    #312
    hali,

    valószínűleg a laptopod visszavesz a teljesítményből, állítsd át teljesítménycentrikus módra ;)
  • Orionk
    #311
    Sziasztok!

    A laptopom, ha a hálózatról működik, akkor simán viszi szaggatás nélkül, hangcsúszás nélkül a hd filmeket, még az 1080p-s verziót is.
    Ha viszont csak aksiról működik, akkor szaggat, ennek mi lehet az oka?

    A laptopom:
    AMD 64 bites athlon kétmagos, 1,8 gigaherz
    3 giga ram
    ati radeon mobility hd 2400, 256 megabájtos videókari
    32 bites xp sp2-eng van rajta

    Előre is köszi
  • servac
    #310
    Mit értesz egész jó ár alatt? :)
  • penbutter
    #309
    annyit biztosan, remélem még többet is
  • kalop
    #308
    Remélem azért 10K-t zuhan addig...
  • makker25
    #307
    A fél év az reális kb és akkor már egész jó árban lesznek.
  • kalop
    #306
    Igazából már nekem sem ártana egy 400 gigás lemez,mert tele vagyok oylan adatokkal amik fontosak és már nincs hol tárolnom.Sajnos 150 GB zenének kevés a DVD. Hát... bízok benne hogy fél év múlva már elérhető árakkal találkozok.Különben megint jöhet a vinyó csere.Addig is megpróbálok spórolni...
  • makker25
    #305
    Nekem is az a véleményem, hogy ez nem csak egy aktuális áradat, hanem ez tényleg a jövő. Mint anno a videó kazettáknál és a dvd-nél. Technikai evolúció.
  • Solten
    #304