63
  • BlackRose
    #22
    Az MS gőzerővel dolgozik, hogy ez meglegyen de nem rakja bele a roadmap-ba mert nem biztos, hogy meglesz a stabil verzió addig, a Vista meg már nem igen halasztható el a WinFS miatt.
    P.S. és ez a Beta1 dolgozik XP-n de a WinFS blogon elolvasható, hogy a végső verzió még nem biztos, hogy XP-re is elérhető lesz, ugyanis elég sok kompromisszumra lenne szükség és az MS még mérlegeli, hogy mi legyen.
  • NuCLEARScoRp
    #21
    Szerintem a MS titokban arra készül, hogy mégis berakja a Vista-ba a WinFS-t..
  • Zedas
    #20
    Jakuza, nyugodj már meg. Nincs igazad.

    A Longhorn a fejlesztési kódneve a Vistának, ergo amíg ki nem jön, a bétateszterek Longhorn néven fogják megkapni, stb. A Vista a kész, dogozos termék neve, ezzel fogják reklámozni, stb.

    Annak, hogy a Longhornból egy csomó dolog kikerült semmi köze ehhez.

    Remélem így már érthető.
  • Pheel
    #19
    Kár a másikat anyázni és belemagyarázni mindenfélét a dologba. Beégetted magad, kész. Miért nem lehet ezt elfogadni?
  • smv
    #18
    Ehh. :) Inkább csend.
  • BlackRose
    #17
    A WinFS részben hasonló a BeFS-hez, de ettől fejlettebb... pl. relációs DB abból áll, hogy ha mondjuk rá egy fájl tartalmaz más fájlokat akkor aok a relációk megmaradnak, képzeld el pl. az Adobe Bridge által nyújtott lehetőségeket, hogy egy fileben csupán egy paraméter változásával változtatod az adatokat, azaz másik file van benne beágyalva, de ez nem klasszikus OLE, ez sokkal modernebb és előrehaladobb. Tehát míg a klasszikus fájlendszerekben az fájlok különálló ismeretlen szigetek )esetleg az OS tudja, hogy milyen fájl, de még ez is inkább a PC esetében a extenzió ami megmondja) a BeFS-ben szigetek amelyek önmagukat leírják, míg WinFS-ben ezek a szigetek önmagukat is leírják, de másik szigetekről (fájlokról) is tudnak. Na de egy picit nehéz megérteni ha nem mélyül el az ember a dologban...
  • [Jakuza]
    #16
    Ilyen resz pl a MSN Virtual Earth.

    Pontosabban ez kerul bele.
  • [Jakuza]
    #15
    Lol te feltudod fogni a masik ember mit ir ?
    Vagy adjak hozza neked forditogepet, ami mint neked 2 eves felfogasunak elszotagolja mi az arcpiritas es mit terveztek, es mi lett belole ?

    "Nos mint kiderult azota, hogy se WinFS nem lesz, sem pedig Longhorn eredeti formaban."

    Nem eredeti format feltudod fogni ?
    Mint tudjuk egy csomo resz nem lesz benne a Vistaban, tobbfele okbol.
    Ilyen resz pl a MSN Virtual Earth.

    "ugyanis tudni illett volna, hogy a Longhornban akartak bevezetni a WinFS-t.
    Marpedig Longhorn mar nem letezik atkereszteltek Vistara, es pro secundo nem lesz benne WinFS."

    Marpedig mar nem Longhorn neven fut a project, mint ahogyan azt az MS bejelentette, kar erolkodnod. (Senki sem mondta, hogy a regi kodnevet valtoztattak meg)
    Az is napvilagot latott, hogy nem jelenik meg a Vista-val a WinFS.
    Ezt sem en mondtam, hanem a fejlesztok.
    Sot azt is mondtak, hogy egesz mas lesz a Windows Future Storage egy kulonallo filerendszer, mint amit most adtak ki.

    Majd ha ertekelni tudod ezeket a mondatokat kritizalhatsz.

    A masik veled ellentetben valoban nem tudom mi az NT es azt sem, hogy mi az hogy 6.0
    Valoszinuleg azert, mert amikor te meg egy gyogyis ovodaba sem jartal, akkor en mar regen tudtam, hogy mi az MS (leirom Microsoft, csak azert mert te szvsz vagy olyan okos, hogy Michael Schumacher-nek ertsd) es mit jelentenek a verzioszamok.
  • kbupdate
    #14
    "hallgass"
  • kbupdate
    #13
    na hlaggass már, hogy lehet valaki ilyen buta mint te? Miért szövegelsz ha nem tudod miről van szó???

    LONGHORN NEM KERESZTELTÉK ÁT! Ez mindig is egy KÓDNÉV VOLT! De te olyan buta vagy, hogy azt se tudod mi az, hogy kódnév! Mosst az előbbi hozzászólásoddal is csak beégetted magad! Semmit se tudsz!

    Az tény, hogy Windows NT 6.0-ban akarták bevezetni WinFS-t, de még nem lehetetlen, hogy sikerül! 1 év még hátra van a kiadásig! (Habár sztem azt se tudod mi az az NT és 6.0 :D )
  • pemga
    #12
    Ez olyan, mint a BeFS, hogy ojjektum a file metaadatai? (ezáltal indexelhető-kereshető) Bármi lehet attribute (amit csak az őt futtató progik tudnak neki generálni). Be-ben láttam először olyat, hogy a levelezőprogi egy sima file-manager volt, mert olyan attribútumai voltak a levélnek, hogy: Sender, Subject, Sent-Date, stb. De mi ebben a relációs DB?
  • [Jakuza]
    #11
    En pontosan tudom mirol beszelek nektek kellett volna inkabb csondbe maradni, ugyanis tudni illett volna, hogy a Longhornban akartak bevezetni a WinFS-t.
    Kar tehat tepni a szatokat a Whistlerrel.

    Marpedig Longhorn mar nem letezik atkereszteltek Vistara, es pro secundo nem lesz benne WinFS.

    Tehat kbupdate es Pheel lehet atertekelni a mondokatokat.

  • BlackRose
    #10
    nem tudom, nekem lejött a megszokott módon...
  • Pheel
    #9
    Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna...
  • BlackRose
    #8
    rational = relational / bocsánat elírtam :)
  • kbupdate
    #7
    "sem pedig Longhorn eredeti formaban. (csak Vista neven)"

    He? Tudod miről beszélsz? Sztem nem.

    Longhorn a KÓDNEVE (volt) a Vistaba, mint ahogy

    Whistler= XP
    Chicago= Win95
    de ezt biztos te is tudod..
  • Zedas
    #6
    Ha jól tudom nem lehet leszedni, csak újrahúzással. Én is ki tudnám próbálni, de nem merem, pont ezért.
    Majd írj plz. ha érdemes megnézni és le is lehet szedni.
  • BlackRose
    #5
    Látta e már valaki közülletek, vagy csak hasból fikáztok? Én most töltöttem le az MSDN Subscriber oldalról és majd késöbb megírom mit gondolok rolla (előbb ki kell próbálnom). Addig is csak annyit, hogy a WinFS nem file system, a WinFS file system-je továbbra is az NTFS (kicsit továbbfejlesztett formában), hanem egy rational file handling system, vagyis segítségével a tárolt adatok tökéletessen integrálodnak a rendszerbe olyan módon, hogy minden dolgot automatikussan megtalálnak az alkalmazások mert mindenfajta metaadatokkal ellátott állományokról van szó amelyek még relációban is állnak egymással. Éppen úgy mint az adatbázisokban az adatok (fájlok) felett minden olyan operáció megtehető mint az adatbázisban. Na de erről olvashat bőven akit érdekel a neten...
  • [Jakuza]
    #4
    Az arcpiritast egyedul az igergetesek miatt erdemli meg az MS, hogy bevoltak szarva meg egy fel eve, hogy ok majd a longhornon belul megmutatjak, hogy a WinFS.
    Nos mint kiderult azota, hogy se WinFS nem lesz, sem pedig Longhorn eredeti formaban. (csak Vista neven) ; lehet sokat fizetett a Boavista, vagy a Buena Vista
    Most mar csak a technikai adatait kell elosztanunk egy tobbjegyu szammal, hogy az igazsag kideruljon, hogy milyen lesz a WinFS.
  • Axon
    #3
    Néhány technikai morzsát is csepegtethettek volna, ami arcpirító szégyenbe hozza az olyan ócska kacatokat mint a ReiserFS vagy EXT3 és még sorolhatnám.
  • Drawain
    #2
    Az legalább szép dolog az M$-től, hogy a winFS-t támogatja az XP, remélhetőleg meg is marad ez a jó tulajdonsága.
    Azért a winFS - windows future storage-en még mindig ki vagyok akadva :), lássuk lássuk azokat az új feature-öket amiről még csak nem is álmodtunk :)
  • pemga
    #1
    Feat-ekről lehetne részletesebben. Én sok mindenről tudok álmodni, de azokat nem a MS szállította :). Amiről a CNet ír, az elég homályos.