2363
I am the Doctor whether you like it, or not!
  • Waux Trident
    #1
    Ismeri valaki ezt a brit kultsorozatot? Én csak hallomásból (érdekelt vagyok a brit szubkultúrában), de nagyon megörültem, amikor megtudtam, hogy - ha minden igaz - az RTL Klub gondozásában érkezik Magyarországra a sorozat. YaY! Tud valaki valamit erről?

    Képzeljétek (bár gondolom a hardcore fanok - such as myself - tudják ezt): Douglas Adams 'David Agnew' írói álnéven írt egy Doctor Who... hát, mondjuk, hogy epizódot. City of Death avagy Shada a címe. Használ benne plot elementeket az első Dirk Gently könyvből.
  • gabber_saviola
    #2
    hi , jól nyomod 9komment/2 topik <-----jó átlag ^^
  • Rafaelo
    #3
    scifi sorozat egy idegenről aki segit megmenteni a földet ettől attól
    valami lánnyal :(
  • Waux Trident
    #4
    De állítólag mégis jó. A klisék meg minden egyéb ellenére.
  • béricsi
    #5
    én láttam az első 3 részt.
    kicsit gyerekes, nem igazán fogott meg.
  • Waux Trident
    #6
    A '84-es Galaxis Útikalauz stopposoknak sorozat is... studió-fílinges és gyerekes, de a dumák és a hangulat a lényeg. Azok sem klappoltak?
  • Akos 001
    #7
  • Dzsini
    #8
    szevasz Waux :) hát te hogy keveredtél ide? :D
  • Waux Trident
    #9
    Szevasz Efreet! Hát én csak egyetlen kérdésért keveredtem ide, amit fel is tettem már: ki volt Johnny Depp magyarhangja a Csokigyárban? De ha itt olyanok leledzenek mint Te, akkor maradok!
  • Dzsini
    #10
    még szerencse, hogy én angliában láttam... azt nemtudom, de ez a Doctor Who by RTL nagyon biztatóan hangzik :)) a Shada hatalmas, pártucatszor meghallgattam már... meg pár részt még...
  • Waux Trident
    #11
    Nekem talán Micha hívta fel a figyelmemet a DACon. Vagy Nellodee. Ki tudja?
  • béricsi
    #12
    Nem, a Galaxis sorozat nem gyerekes, csak most tűnik annak a megvalósítás.
    Ez ugye 2005-ös sorozat, itt viszonylag profin van megcsinálva minden, és igen, ez is britt sorozat, viszont gyerekenek szól.
  • Cat #13
    Nagy Ervin
  • Dzsini
    #14
    CHRIS: ....And I don't believe we just travelled hundred of light years.
    DOCTOR: Why not?
    CHRIS: "You cannot travel faster than light" - Einstein.
    DOCTOR: What? Do you understand Einstein?
    CHRIS: Yes.
    DOCTOR: What? And quantum theory?
    CHRIS: Yes.
    DOCTOR: What? And Planck?
    CHRIS: Yes.
    DOCTOR: What? And Newton?
    CHRIS: Yes.
    DOCTOR: What? And Schoenberg?
    CHRIS: Of course.
    DOCTOR: (pauses.) You've got a lot to unlearn.
  • Waux Trident
    #15
    Köszönjük, Dzsini!
  • Aramir
    #16
    Ebből is van egy régi sorozat:
    http://www.bbc.co.uk/doctorwho/classic/
    Nomeg ugye a mostani új sorozat:
    http://www.bbc.co.uk/doctorwho/
    Egyébként szerintem tök jó a hangulata, és azt sem mondhatnám, hogy gyerekeknek szól, pl az THE UNQUIET DEAD c. rész egy kicsit horrorisztikus volt :)
  • Dzsini
    #17
    nem egy, 8 régi sorozat van... (40 évnyi történelemmel)
    http://www.bbc.co.uk/doctorwho/classic/episodeguide/index.shtml
    nem beszélve a többszáz(!) hangjátékról (havonta jelenik meg 2000 óta, előtte is készült jónéhány), plusz rengeteg könyv, képregény meg egyéb...
  • Aramir
    #18
    Nyolc különböző doki van, de szvsz egy sorozat, 25 évadot írnak, plusz a 8. doki csak valami tv filmben szerepelt, az már nem sorozat volt.
    Gondolom lecserélték a főszereplőt mindig, mint Tildát a Barátok Köztben :D
  • Dzsini
    #19
    hát, akkoriban még nem volt ilyen "sorozat" rendszer, mint most úgyhogy nem lehet igazából elosztani... legyen akkor úgy, hogy 8 doktor volt a mostani előtt, és sokszáz rész :)
    a doktor azért cserélődik, mert az előző teste elhasználódott, és az ő fajtája tud új testet és valamennyire megváltozó személyiséget is szerezni. (így magyarázható a cserélgetés - a mostani sorozat doktora is lecserélődik a következőre, úgyhogy meglesz a 10.)
  • Aramir
    #20
    Sajna csak kiskoromban láttam néha egyet-egyet a Sky Channelen angolul, egy szót sem értettem.
  • tgunda
    #21
    Minthogy nálunk nagyon ismeretlen a sorozat, itt olvashattok a Doctor Who világról, az előzményekről némi infot magyarul
  • Dzsini
    #22
    :)
  • Noodlee
    #23
    Mekem a régi sorozat zenéje kéne!
    Nincs ötlete valakinek hogy lehetne megszerezni??
  • Dzsini
    #24
    van jópár torrent, ahol Doctor Who soundtrackeket tartanak, egy olyasmi címűben, hogy "Doctor Who Theme Music 1963-2006" benne van az összes - keresgélj rá.
  • Noodlee
    #25
    Köcce, de nem használok torrentet és társait.
  • syscoHUN
    #26
    Jah nekem is onnan ilyen ismeros,akkor nagyon neztem ezt a sorozatot,bar egy mukkot nem ertettem belole,de valahogyan jobb volt az osszhatas mint ebben az ujabb verzioban.
  • Dzsini
    #27
    ha megmondod melyik sorozaté kell bezipelem és felpakolom valahova (szerzőt vagy évet írj)
  • Noodlee
    #28
    Annyi rémlik, hogy fekete-fehér volt a sorozat, és a mostani új sorozat zenéjétől jött az emlék a régi zenével kapcsolatban, szal valami hasonló volt a vezérszál abban a zenében is. Kb ennyi, amire emléxem, még naon kicsi voltam, de megfogott a film is. Talán a Sky, vagy a Super Chanel adta a sorozatot...
    :)
  • Dzsini
    #29
    link
    kipucoltam a remixeket meg a rövid változatokat, remélem ezek közt van...
  • Pingu
    #30
    Tök jó a sorozat, és ma tudtam meg hogy ez már egy tök régi dolog?
    Nem tudja valaki a régebbi részekből van leforditva?
  • winnie
    #31
    régen, baromi sokáig ment a sorozat és csak most újították fel.

    amúgy a héten indul az rtlklubon is szinkronosan (ugyanaz, ami eddig a coolon ment)
  • Dzsini
    #32
    Kiváncsi leszek a szinkronra, meg az itthoni fogadtatásra...
    (nekem mostanra ért le a teljes hangjáték-kollekció)
  • tgunda
    #33
    Ezen a magyar site-on tudhattok meg sok mindent az egész Doktor Who világról. ...klikk
  • Dzsini
    #34
    12 hozzászólással ezelőtt már mutattad :)

    a szinkron éééérdekes, van pár félrefordítás, meg a hangok nekem idegenek, de nem lett rossz (hál'égnek a TARDIS az maradt...)
  • Qwerty4
    #35
    Már elindult a sorozat az RTL Klubon!!!

    Nagyon cucc.
    Jó kis csaj a Rose, bejövős.
  • Dzsini
    #36
    énekesnő, van vagy 2 albuma...
  • stargatelost
    #37
    na kicsit uppolom a témát, méltatlanul el van hanyagolva ez topik...

    Negyedik évad Április 5.-én kezdődik

    Mondanom sem kell, hogy aki nézi a Doctor Who-t, az nézze a spin-offot is, vagyis a Torchwood-ot Cpt. Jack Harkness-el és csapatával :)

    Bátran kimondom, hogy nekem ez, a Doctor Who a kedvenc sorozatom. Mondom is hiszen nézek én PB-t, 24-et, Lostot(jó, ő a második kedvenc), BSG-t vagy akár Heroest, Dextert, House-t....stb....de mégis ez az a sorozat, amiben van annyi szellem és van olyan hangulata, ami megragadott és number one lett :)
    Brit sci-fi rulez!!!!!

    (persze a 2005-ös-ről beszélek, a régieket nem láttam és valszeg nem is fogom...)
  • Dzsini
    #38
    pedig jók ám a régiek is, már láttam jópár részt, és lassan töltődik mind a 26 régi sorozat... meg persze a hangjátékok, meg a könyvek, meg a képregények :)

    Torchwood2 utolsó rész csütörtökön, szombaton DW4 - jó kis hét lesz.

    A Sarah Jane sorozat nem volt rossz, az is ment karácsony után.
  • Bulykin
    #39
    Hali all!
    Most kezdtem el nézni ezt a sorozatot, eddig csak az 1.részt láttam és hát...fura:D
    A folytatást várom, csak lassan jön a torrent:D:D remélem elég szórakoztató, izgalmas kis sorozatra leltem:D
  • Jrex
    #40
    Sziasztok,azt olvastam h ebből van 1 "mozifilm" is,de azóta nem találom hol olvastam,igaz ez?