2080
  • Barrett 50 Cal
    #1921
    Amiket felsoroltál,azok közül csak a kapcsolódási sorrendet nem tudtam beállítani.Win7en a spec beállításokba csak az otthoni meg a nyilvános van,ezeknek a sorrendjét nem tudtam megváltoztatni.Nyíllal legördítem és be tudok állítani mindenfélét,de sorrendet nem tudok.
  • Barrett 50 Cal
    #1922
    A sorrendre rájöttem,h kell.A hamachi volt legfelül,szal ez is megvan és mégsem látom a szerókat
  • Barrett 50 Cal
    #1923
    Akinek 32 bites Win7 van és látja a szerókat,az pls írja le,h van beállítva a hamachi.
  • bence995
    #1924
    Sziasztok!
    Szeretnék a haverjaimal játszani left 4 dead 2-őn hamachin keresztül, de az a probléma hogy az én hamachim mindenkit csak kéken lát és engem is mindenki csak kéken lát. A többiek viszot egymást látyák normálisan zölden mi lehet a probléma??
    Be tudok lépni a játékba csak az a probléma hogy 500-as pingem van és 5-másodpercenként elvesztem a kapcsolatot.
    A töbiek tudnak egymásal normálisan játszani de én nem.
    Ez a jelenség körülbelül a pályák feléig van aztán megjavul.
    De van olyan pálya amin nem javul meg hanem ugyan úgy lagolok.
    Mi lehet a probléma??
    Válaszotokat előre is köszi!

    PLS Válaszoljatok mert ezt már vagy 5 forum on megkérdeztem és még egyiken se írtak.
  • Balumann
    #1925
    FAQ-ban is benne van, és én is jópárszor leírtam már itt is. Nem tud közvetlen kapcsolatot létesíteni a hamachid másokkal, ezért valami alapszolgáltatás portján kersztül, közvetetten kapcsolódik (ezért lesz lagos is, mert közbeékelődik egy szerver). Router, vagy tűzfal helytelen beállítása okozza. Ha tűzfal akkor lődd ki, vagy engedélyezd rajta, ha router akkor nézz utána a routered leírásában, hogy hogyan kell beállítani az upnp -t és a portokat.
  • bence995
    #1926
    Kösz a gyors Választ azt már kiderítetem amit leírtál hogy nem közvetlen kapcsolatot teremt csak azt nem tudtam hogy hogy csináljam meg.Router em nincs úgyhogy azal nem lehet gond.
    Nod-ot használok és már próbáltam hogy kikapcsoltam rajta a tűzfalat úgy se jó esetleg valami más ötlet (ha valami baromságot írtam nem nagyon értek hozzá) :) még egyszer köszi a gyors választ.
  • Balumann
    #1927
    A NOD32 (ha tűzfala van akkor amúgy Eset Smart Security a neve) nem engedi át semmiképp a hamachit, azt mindenképp ki kell lőni. Ha routered nincs akkor itt megint valami anomália van.

    Holnaptól már ráérek úgyahogy, akinek problémája van az vegyen fel msn-en: [email protected] címen.
  • bence995
    #1928
    Akkor felveszlek msn re, és ott jobban megtugyuk tárgyalni és még egyszer köszönöm a segítséget.
  • arcsika01
    #1929
    Sziasztok!
    Nem tudom hogy, ti értetek e az LFS-hez! De az LFS fórumon azt írták h. Hamachi-val lehet neten/lan-ban jáccani! Nem tudjátok hogy, lehet?:)
  • Barrett 50 Cal
    #1930
    Hát akár milyen jó dolgokat írtál le Balumann,de még mindig nem látok semmilyen hostot,pedig tűzfal kinyomva,nod32 kinyomva,hamachi beállításokkal is vívódtam,de sajna nem jó:(
    Am annak van jelentősége,h a Hálózati kapcsolatokba a hamachinál ez van írva: Hozzáférés típusa : Nincs internetkapcsolat
  • Balumann
    #1931
    Vegyél föl msn-en.
  • Bokafix2
    #1932
    Valaki nem tudja esetleg Obscure 2-t lehet hamachin játszani coop-ba?
  • RMarvin
    #1933
    Üdv! Kérnék egy kis segítséget. Régen Hamachiztam, de akkor még win7 nem létezett, meg router sem a gépemhez. Kérdéseim:
    1. Az Otthoni hálózathoz kell társítani?
    2. Átírtam 10-re a metrikát, s azonnal blokkolta a netet. Most akkor hogy van ez?
    3. Tegnap sikerült létrehoznom hálózatot, viszont saját magamat nem láttam alatta, csak a havert. Mikor rávittem az egeret a hálózatra, a szófelhőben azt írta ki, hogy 1 tag, ebből 1 on-line. Pedig magamat is beleszámolva összesen már 2-en voltunk, ráadásul on-line.
  • RMarvin
    #1934
    3. folyt: Ha létrehozok egy új hálózatot, akkor meg 0 tag, 0 on-line. Saját hálózatomhoz pedig nem enged manuálisan csatlakozni, mert tag vagyok. Mégis 0 a létszám
  • RMarvin
    #1935
    4. Hogyan lehet sorrendet állítani win7-en a hálózatoknál?

    Köszi!
  • Balumann
    #1936
    1. Ezt a kérdést nem értem, nem kell társítani semmit semmihez csak föltelepíteni. Föltelepíti a virtuális hamachi adaptert, és a klienst, a kliens a rendes internetet használva összeköti a hamachi "adaptert" azokkal, akikkel egy szobában vagy.

    2. A hamachi kapcsolatnak a metrikáját kell átírni 10-re, semmi köze nincs a helyi hálózathoz, ha az blokkolja a netet, akkor ott valami össze van kutyulva.

    3. A hamachi saját magadat nem fogja beleszámolni és kijelezni. Ha ott van a listában a hálózat akkor bennevagy. 2-t kattintva a hálózat nevére tudsz online illetve offline lenni (ha szürkével írja a hálózatot, akkor offline).

    4. GYIK-ben leírtam.
  • RMarvin
    #1937
    1. Telepítés közben kérdezte, hogy akkor ez most Otthoni, Munkahelyi, vagy Nyilvános Hálózat? Ráböktem az Otthonira, így a Hálózati és Megosztási központban 2 db házikó ikon van az Otthoni hálózatnál.

    2. Megszüntettem a statikus IP-címet, most elvileg működik

    3. OK, értem.

    4. Igen, megtaláltam, elrendeztem.

    Az az érdekes, hogy tegnap este haverral próbáltuk. Nem állítottuk be 10-re a metrikát, se a hálózat-sorrendet, mégis tudtunk egymás Hamachi szerverére csatlakozni. Aztán elindítottuk a Hidden & Dangerous 2-t, de ott sehogy sem láttuk egymás játék-szerverét. A játék anno remekül működött hamachival.
  • Balumann
    #1938
    Ez annyira nem érdekes, nem is olyan régen írtam le itt a fórumban ennek a legvalószínűbb okát. Mivel az internetet is többnyire úgy látják az alkalmazások, mint az otthoni belső hálózatot (pl. ha router van, akkor pláne jogosan, mivel az egy belső hálózat belülről, csak internetet is biztosít), ezért van ami szépen kiválasztja a sorrendben a legelsőt, és csak azt nézi. Van amelyik végigpróbálja az összes kapcsolatot. A metrika sajnos nem tudom, hogy mit csinál.
  • koston
    #1939
    aki blur játékkal akar játszani hamachinm keresztül az jöjjön de csak aki nem azért jön h foglalja a helyet: szobanév: Blurgamehun PW:123
  • Saccard
    #1940
    Hi all! "A Hamachi kiszolgáló elutasította belépési kérését!" szövegnél mit tudok tenni? Ami a FAQ-ban volt megcsináltam de semmit nem ért.
  • kobra223
    #1941
    sziasztok homeworld 2-vel szeretnék és egy ismerősöm játszani de a listán szereplő hálózat nem engedbe vagy esetleg meg telt?
  • csabinho7
    #1942
    Üdv!
    A haverommal szeretnénk Resident Evil 5-t Co-Op ban játszani multiban Hamachin keresztül. Csak bárhogy próbálkozunk nem sikerül.Szerettem volna valakit megkérdezni aki tudja mondja már el hogy lehet Resident Evil 5 -el multiban játszani hamachival szükséges beállitások szerintem megvoltak. Amit a legtöbb youtube-os videón láttam.Aki tudja az légyszives irja le hogyan kellene.Köszönöm.
  • kobra223
    #1943
    homeworld 2 játékkal játszó embereket várnánk multira

    Hamachi:
    name: HomeWorld2Coplex
    pass: hwc
  • csabinho7
    #1944
    Üdv Balumann !
    Lenne egy kis gondom Hamachival és abban szeretném segítséged kérni :).
    Haverommal akarnánk Resident Evil 5 -t játszani Hamachin keresztül de sehogy sem jön össze minden féle beálitást megcsináltunk amit lehet Hálózatoknál a hamachi kapcsolatot előre hoztuk a metrikát 10-re állitottuk (bár annyíra nem konyítok ehez ) de így sem sikerül nem tudunk eggyüt játszani mindketen routeres-ek vagyunkszeretném a a segítséged kérni.
  • SHARER
    #1945
    Red Alert 2 es játékosok jelentkezését várom Háló
  • harmadas
    #1946
    Arra van valami megoldás ha hamachi azt írja ki hogy korlátozott kapcsolat?
  • Sippie
    #1947
    úgy tudom különböző verziónál szokott előjönni, valamelyik félnek upgradelni kéne a hamachit.
  • Balumann
    #1948
    Semmi ilyet nem okozhat az, hogy különböző a verzió. Korlátozott kapcsolat (avagy közvetett, "relayed") akkor jön létre, ha valami blokkolja a hamacihm űködéséhez szükséges portokat, ilyenkor valamelyik 1024 alatti porton a saját szerverén keresztül hozza létre a kapcsolatot.
    Megoldás a router vagy tűzfal, illetve a hálózat megfelelő konfigurálása (utóbbi alap esetben jól szokott beállítva lenni, bár már találkoztam furcsa helyzetekkel).
  • gumci
    #1949
    Üdv mindenki!
    nekem egy olyan problémám lenne hogy cod 6 spec opsot akartuk haverommal ketten tolni.elindítottuk a tunnglet és a hamachit (külön-külön mind2vel megpróbáltuk).az lett a végeredmény h én tudtam rá csatlakozni de ő nem tudott rám ami azért rossz mert laggolok és élvezhetetlen kb 500as pingel.nemsokkal később másik haverommal a bfme2őt probáltuk meg.ő tud rám csatlakozni de csak kis ideig én viszont nem tudok rá mert "connection timed out"ot kapok.most win7 van fent de xp-n mind2 haverommal toltunk egy csomó gamet.küldtek ps-t erről-arról és láttam a képeken h ugyanaz a beállítás csak hogy nekem azt írja a hamachi és a tunngle is hogy:ipv4-kapcsolat:nincs internetkapcsolat ipv6-kapcsolat:nincs hálózati hozzáférés..
    nagyon megköszönném!
  • Balumann
    #1950
    Hát, ezzel is valami félreállítódott hálózati beállítás lesz, vagy tűzfal/router probléma, nem a tipikusabb fajtából. Vegyél fel MSN -en, ha esetleg engeded megnézem TeamVieweren (távsegítség) neked is.
  • Balumann
    #1951
    jah cím bár már ezerszer leírtam; [email protected]
  • Rotcsa
    #1952
    Sziasztok!

    Nemrégen megosztottuk a netet a lakásban 2 gép között egy St-lab (IPR-4P-EUR-1) Routrrel. Tudom, h nem mai darab és azt is, hogy nem a legjobb, de nem is manapság vettem, hanem vagy 4 éve, csak most került rá sor, h használjam. No, mielőtt bármit kérdezni akartam volna, megnéztem az itteni faq-t és a routerem faq-ját.

    A gondjaim, kérdéseim:
    Az UPnP-t nem találom sehol. Na, de gondoltam se baj, mert van port fowarding.Volt valaki oly rendes és megírta a router topicjában, meg is találtam.
    Itt a faq azt írja adjak egy fix tcp-t és udp-t, majd a két 5 karakterből álló 12975 és 32976-os tcp kommunikációs portot is a írjam be a routerbe. No, én a hamachis tcp re és udp-re 10 et és 11 et gondoltam. Ezek még ok is, de nekem a kütyü( virtual server menüpontjában csak 3 karaktert engedélyez, pedig állítólag az felel meg a port fowardingnak...), ezért a két kom. portot nem tudom már beírni.
    Ja és kérdésem még, hogy a tűzfalamban a hamachinak is adjam meg ezt a 4 portot? Sima, xp mezei tűzfalam van amúgy.
  • Rotcsa
    #1953

  • Balumann
    #1954
    Az érdekes lenne ha csak 3 karaktert lehetne megadni, mivelhogy az 1024 alatti portok amik előre vannak definiálva, alapból továbbítania kell a routernek, a többi program portja minden esetben ez fölé kell essen.
    Az amit te nézel, az az IP címnek a vége, hogy az adott portot melyik IP cím felé továbbítsa (az első 3 -at nem módosíthatod, mert nem eshet más tartományba a router belső hálózati címéhez képest), egyébként 254 a max ott is. Megnézed a számítógépeden, hogy milyen IP címet osztott ki neked a router (nyitsz egy parancssort - futtatásba: cmd, és ipconfig), 192.168.1.100 vagy ilyesmi lesz, és azt a végét írod oda. Mapping ports -hoz pedig a Hamachi által alapméretezett, és az általad megadott portokat. 10 és 11 nem lesz jó, 1024 fölötti portot válassz ki, amit semmiképpen sem használ másik alkalmazás (nem véletlenül írtam 5 jegyűt).
  • Rotcsa
    #1955
    A mapping ports-ba én azt hitem, hogy valami nevet kell adnim azért olyan hosszú rublika :D
    Amúgy az átjáróm 192.168.1.1
    Az ip-m: 192.168.1.3

    Szóval akkor 4 rublikát töltsek ki úgy, hogy mind a 4 ben a server ip-nél az legyen, amit nekem kiosztott a rendszer, a mapping ports-oknál pedig rublikánként a 4 port(2 saját, 2 faq-s) valamelyike.

    Amúgy a tűzfalban is meg kell adni ezeket a portokat?

  • Balumann
    #1956
    Ha olyan tűzfalat használsz, ami letiltja az összes 1024 feletti portot (beállítás szerint) - ha jól tudom a comodo ilyen, akkor azon természetesen engedélyezni kell. A tűzfalak többnyire az alkalmazásokat figyelik, és rákérdeznek, hogy engedélyezed-e annak, hogy használja a kapcsolatokat, a Windows tűzfal, zonealarm, meg ilyenek rá kell hogy kérdezzenek még telepítéskor vagy első indításkor.
    Az ESET Smart Security tűzfala az aminél hiába van engedélyezve minden, nem engedi át rendesen a Hamachit, ha az van akkor ki kell kapcsolni.

    Egyébként a routerekben is van tűzfal ami tud port szinten tiltani, bár azt otthoni használatra nincs túl sok értelme bekapcsolni, de ha be van ott is külön engedélyezni kellhet a portokat.
  • Rotcsa
    #1957
    Mezei windiws xp tűzfalam van, vírusírtónak avast 4.8-at használok.

    Igazad lehet, mert ami után beállítottam a portokat, nem jött rendesen a net és az msn is port problémákra hivatkozott, szóval szerintem a router tűzfala letilthatta. Mellékelem a képet:


    Jól csináltam?

    A tűzfalon a time-ot meg a többit hogy állítsam be?


    Bocsi a sok értetlenkedésért, de kb 2 napja kezdtem el a tűzfal, router, portok kiosztása és egyéb ilyen dolgoknak utána nézni.
  • Rotcsa
    #1958
    Na,így állítottam be:


    A net jön rendesen, az msn sem szarakodik, a hamachi is kapcsolódik kellőképpen,aztán majd kiderül, hogy a játékban hogy szuperál....
  • Balumann
    #1959
    Igen valószínűleg jól állítottad be, szerintem azért van egyébként olyan nagy hely, mert be lehet írni egy rublikába többet is (vesszővel elválasztva, vagy kötőjellel ha az intervallumban az összeset engedni akarod).

    Mint írtam a tűzfalat érdemes teljesen kikapcsolni, biztos van rá egy ilyen pipa hogy enable vagy disable. Vagyis lehet, hogy ha nem adsz meg semmit akkor úgy van kikapcsolva.

    Egyébként a forwarding (vagyis a NAT beállítása) nem fog túl gyakran kelleni, a böngészés, netezés 1024 alatti porton történik, ráadásul te indítod a kapcsolatot, így a router tudja, hogy az adott válaszcsomag melyik gépre + portra kell továbbítania, szerintem MSN-nél sincsen másképp. UpNP is furcsa hogy nincs rajta, az én routerem is kb. 3 éves, akkor is 3000 Ft -ért vettem (TP link), és simán ott van benne az upnp beállítás.
  • Rotcsa
    #1960
    Először is köszi a segítséget! :)
    Remélem a játékban is menni fog, de ha nem, majd ismét jövök idegeket-fárasztani! :D :P

    Upnp-t sehol nem találtam benne. Ha a topicban nem olvasom, hogy a port fow. is a virtual servernek felel meg, akkor azt sem tudom.
    Ja amúgy van benne tűzfal off, de had legyen csak bekapcsolva. Kicsit belemélyedek a témába, majd utánanézek a DMZ(Demilitarized Zone)-nak is.
    Gondolom ez véd hackerek ellen. Egy router meg szerintem erre való, met akkor szerezhettem volna egy sima switch-et is és kész nemde bár? :)
    De örülök, hogy legalább tanultam valamit! :)