90
A sorozatról van szó.
  • CLINT EASTWOOD9
    #1
    Szerintem nagyon jó sorozat.
    Ma lett vége pont a filmnek a cool-on.
    Akinek van véleménye, me talán megvan neki a film, akinek egyszerűen van hozzászólni valója az írjon.
    Szerintem ez a film megér egy topikot.
    Ennyi.
  • peteragoston
    #2
    nincs velemenyem...
  • pasquale
    #3
    kérem kapcsolja ki
  • PLackó
    #4
    csatlakozom a 2#-höz
  • Bucser
    #5
    Egész jó kis alternatív univerzumnak indult ahogy Duncan és Connor ismerték egymást de amit a 4. részben műveltek a nagy triológiával az túlzás volt.... Hogy Duncan megöli Connort és ő lesz az utolsó.... TÚLZÁS és elég szar volt....

    A sorozat maga tetszett volt benne dráma meg minden és a múltba való kalandozások is jók voltak.. a figyelők elmennek (bár látszott hogy csak azért jött be Horton és társai a képbe mert ki kellett találnia valamit a készítőknek, hogy ne váljon egysíkúvá a halhatatlanok öldöklése dolog)...

    Szal Jól indult de elkurvult ez is mint minden a 4. részt meg nem bocsátom meg a készítőknek:D
  • Seth
    #6
    Ez a 4. rész teljesen olyan volt mintha a sorozat bevezető része lett volna, a minőség teljesen tv film szintű volt, nem moziba való
  • Bucser
    #7
    Nem mert a pilotban benne volt Connor is:) a 4 pedig bőven a sorozat után készült:)
  • Aramir
    #8
    Hát tény, hogy rendessen szétbaszták a storyt :D
    1. rész: felejtehetettlen, nálam itt beis fejeződött a történet.
    2. rész: szimpla sci-fi, C kategóriás.
    3. rész: az első koppintása, a 2. rész figyelmenkívülhagyása, bah... :/
    4. rész: nemláttam :D
    A sorozat meg az elején még jó volt, aztán fostalicska lett az is.
  • Seth
    #9
    Tisztában vagyok hogy ez nem a sorozat pilotja, de az volt az egész fílingje érted ugye...
  • _Vegeta_
    #10
    :DDD

    Regen a foldrajztanarom mindig aztjaccotta h o a hegylako. Nagyon lol:D
  • CLINT EASTWOOD9
    #11
    Hát én csak a sorozatot néztem de azt nagyon jó volt nekem tetszett.
    De az a másik 4 hyegylakó azt nem láttam, de nem is kívánom, elég szar volt még a tartalma, és a bemutatója is.:


  • Atomreaktor
    #12
    Sorozat nekem is nagyon bejött, én sajnáltam is, hogy vége lett.
    Filmek is tetszettek, de a 4-ről nem nyilatkozok:)
    AZ első film a legjobb, ez tény, de a sorozatban is voltak nagyon jó részek.
  • juzosch
    #13
    A 4. rész a sorozat alapján készült, a stílusa is olyan. Nem is lehet összehasonlítani az első 3 résszel, annak teljesen más hangulata van. De nekem mind2 fajta hegylakó bejött.
  • mesor
    #14
    Az első rész a legjobb!
  • Montanosz
    #15
    kedvenc karakterem akit peter wingfield játszik
  • kiserik
    #16
    Hát nálam a Hegylakó, mint olyan csak a trilógiában él. Ott is a második rész, inkább holmi akció sci-fi (mint ahogy Aramir is mondotta).

    A sorozat, ha nme lett volna előtte a film, akkor jó lett volna, de így elég hervasztó. Főleg a figyelők bevonásával elveszítette a "hegylakós" mivoltát. A végére már egy brazil szappanopera is változatosabb és cselekményesebb lett.

    A 4. rész egyszerűen gagyi. Össze-vissza van keverve a sorozat és a trilógia, semmi normális nincs benne az eredetihez képest, úgy sz@r ahogy van.

    És amiről még senki nem beszélt: az újabb sorozat azzal a fehérhajú szukával a sorozatból, Hegylakó, a holló címmel (vagy mi). Na hát az LOL, úgy ahogy van.
  • Bucser
    #17
    IGazából szerintem pedig a Hegylakó 2 rendezői változat az igazi folytatás ami le is vezeti, hogy honnan jöttek a Hegylakók és miért is vannak a földön!!! És pont a 3. részt tartom semmisnek... (mi az hogy felébredt a hegy gyomrában egy újabb halhatatlan???? és Connor ettől újra halhatatlan lett???? Bullshit....)
  • Seth
    #18
    Van rendezői változat? nemis tudtam,miben több mint a sima?
    Amúgy én csak az 1 részt szeretem, a többi vhogy nagyon nem jött be, főleg a 2. rész jövőképe és a Michael Ironside akit játszott
  • kiserik
    #19
    Abban igazad van, hogy ott derül ki, hogy mit is keresnek itt valójában, de az a rész akkor is egy értelmetlen sci-fi, aminek alapjába véve semmi köze a halhatatlanokhoz, sem pedig a háborújukhoz.

    Egyébiránt a második részben lesz újra halhatatlan, mikor az a nyomi lejön a földre, mert nehogy már Conor legyen az utolsó..., szal akárki akármit mond a Hegylakó szériába a 2. rész nem illik sehogyse bele, mert az egész egy blőd, összekutyult, jövővel fűszerezet, összecsapott gagyi :DDD
  • Bucser
    #20
    SZerintem meg pont, hogy minden benne van... Gurkan legyőzésével megkapja Connor a tudást minek segítségével megmenti az emberek életét a földön. A tábornok fél, hogy esetleg Connor aki a felkelés vezetője volt visszatérne ezért megpróbálja elintézni a 2 lótifutival... ÉS itt kezdődik a story... Amikor az egyiket megöli a ha megnézed a quickening során lesz újra fiatal és halhatatlan mikor a másikkal is végez akkor tér vissza Ramirez (mert visszahívja) Szerintem pontosan beleillik a 2 a sorozatba:) mert tovább megy az időben a 3. meg erős visszalépés:) és a 89 előtti idők helyett (úgy, hogy a mágust beszorították volna Gurkan újrafelbukkanása előttre) a 90-es évek közepén játszódik szóval sehogy sem fél bele az agyamba, hogy mégis ha minden tudas Connornál lett akkor az a másik 3 aki a hegyben maradt hogyhogy nem jött rá, hogy nekik meg kéne halniuk.... Szóval szerintem a 3 nagyobb hülyeség mint a 2 de ugye mind a 3 egy sci-fi (mert ugye a négy meg csak símán szar:)
  • Bucser
    #21
    A rendezői változat potom 15 percel hosszabb mint az eredeti:)
  • Atomreaktor
    #22
    Na az télleg gány:)
  • Aramir
    #23
    Ja, újravágták az egészet, kihagytak pár jelenetet, hozzátettek pár plusz jelenetet, ami eredetileg kilett vágva. Az új magyar szinkronban az elején hozzáraktak némi monológot, ami pár dolgot megmagyaráz. Szóval jobb lett, mint volt, úgy kell nézni, mintha nem a Hegylakó széria tagja lenne, úgy elmegy :D
  • Bucser
    #24
    Ízlések és pofonok:) én a 3-at 4-et néztem úgy mint egy-egy alternatív univerzumot:)
  • Aramir
    #25
    Hát, a kettes nekem is jobban tetszett, mint a 3., de csak úgy magában :D
  • CLINT EASTWOOD9
    #26
    Valaki akarja újra nézni az egész sotozatot.
  • CLINT EASTWOOD9
    #27
    ?
  • B0B0
    #28
    Pár mondta a Hegylakó jelenségről:
    AZ ELSŐ RÉSZ:
    Ez az eredeti történet, amit egy kelta legendából kreált egy középkori angol faszi. Hibátlan történet, egy teljesen (akkoriban) egyedi kép és hangvilággal.
    A Queen zenéje utánozhatatlan és csodálatos! Egyszóval utánozhatatlan klasszikus gyöngyszem! A kedvenc filmem!

    Valljuk be, itt a történet eredetisége véget is ér! Aki egy kicsit is objektíven nézte meg az első részt, az az alább felsorolt alkotásokat elhatárolja tőle!!

    A MÁSODIK RÉSZ:
    Mivel az első résszel rengeteget kerestek, ezért úgy döntöttek, keresenek még egy kicsit, úgyhogy ráírták a történetet az első részre. Enyhén szólva is lerí róla. Mindenesetre hiba nem nagyon található benne, csak nem hegylakós. A stáb még ugyanaz. Még felbukkannak a Queen dalok is benne.
    A HARMADIK RÉSZ:
    Amikor azt hittük a második résznél, hogy annál rosszabb hegylakó filmet nem lehet csinálni, tévedtük. Jött ugyanis egy Andy Morahan, és alulmúlta. De még hogy!!! A történet tele van hibákkal (felébred 3 halhatatlan, és az univerzum meggondolja magát, inkább folytatódjon a harc) enyhén szólva nevetséges!! No meg aztán, illett volna inkább a 2. rész folytatni!!!! Új stáb. Queen zenéről ne is beszéljünk. No de mindegy! Szerencsére nem kötelező megnézni!
    A SOROZAT:
    A kilencvenes évek betegsége megfertőzte a mi hegylakó barátunkat is :(( A kór tünete, hogy a mozifilmből sorozat lesz. Nem csak a főszereplő változott, de stáb nemzetisége is (francia). Ezek ellenére az első 24 rész (első sorozat) tűrhető. De semmiképpen sem méltó az első részhez! Mind világa, mind hangzása, csak egy sorozattá teszi. A további 82 rész katasztrófa, és még finoman fogalmaztam.
    A NEGYEDIK RÉSZ:
    Úgy gondolom már meg sem lepődtünk azon, a 3. részt is alulmúlták. Már már dicsérni kéne az alkotókat, hogy ezt a nehéz feladatot megoldották. Szegény ötvenes Cristopher Lambert eléggé szánalmas a felvételeken. Haja már alig van, ráncokban sem szűkölködik. Pedig ugye halhatatlan nemdebár? Mondanom sem kell, hogy a történet ugyanúgy hemzseg a hibáktól, mint a 3. rész. Egyetlen egy üde színfolt van az egész filmben. Előszedték Sheila Gish-t (Rachel). Amúgy meg az egész film semmi egyéb, mint egy olyan negyedik rész amit csak azért csináltak, hogy elmondhassák róla, hogy van! Szerintem szégyenletes és hihetetlenül divatfilm!
  • B0B0
    #29
  • Atomreaktor
    #30
    Azért a sorozat ennyire nem rossz... Sőt! Sztem jó! Ne a filmhez mérjed, mert ez "csak" egy sorozat.
  • Waterhorse
    #31
    Lesz 5. rész
  • B0B0
    #32
    Ötödik rész??????
    Mi a fenének? Ja persze tudom! Valaki jó sok pénzt fog vele keresni
  • Dynamic
    #33
    Nem lesz ötödik rész.
  • B0B0
    #34
    De lesz sajnos. Már csinálják :(
  • Waterhorse
    #35
    de
  • B0B0
    #36
    Khmm! Hegylakó fanok! Mi ez a pangás??? Tessék sűrűbben betérni ide!

    Feldobok egy témát, hátha megmozdít valamit:
    Castagir barátilag találkozik MacLeoddal amikor már csak hárman vannak és látható, hogy igencsak jóban vannak. Ha úgy adódott volna, hogy Castagir legyőzi Kurgant, vajon mi lett volna a találkozásból. Mindketten egyből ellenségesek lettek volna egymással? Vagy hagyták volna a francba az egészet és éltek volna örökkön örökké? Vagy végig megtartva a barátságot, megküzdöttek volna mégis???
  • B0B0
    #37
    Nagy az érdeklődés :(
  • Nebet
    #38
    Sziasztok!
    Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudnám letölteni, esetleg megrendelni a sorozatot? Nagyon kéne, már régóta hajtom... Köszi előre is!
  • CodeRed
    #39
    Én imádom a filmet is és a sorozatot is.Talán az egyik legfontosabb film az életemben...jobban mondva nagyon meghatározó volt.Mai napig is megnézem egyszer-egyszer.Természetesen eredeti DVD-n van meg, hiszen megéri mert szépen feljavították a képet, és az eredeti szinkron nagyon tetszik (ez van a DVD-n nem pedig a másik gagyi szinkron amelyiket azthiszem valamelyik kereskedelmi csatorna csinálta), bár az eredeti angol hangot semmi sem übereli.Viszont a 3.ik résszel kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy bár van benne hiba, de nem Connor-al és a díjjal kapcsolatban.Hiszen a film úgy kezdődik, hogy ott "nyavajog" szegény, hogy nem is lehetett gyereke...hogy lehet ez?- kérdi önmagától- hiszen megölte az utolsó halhatatlant Curgan-t.Aztán kiderül miért is.És ami fontos a 3.ik rész az első rész után játszódik 1994-ben míg a második rész már jóval később.És a logikai hiba Brenda halála körül van.Hiszen a 2.ik rész szerint a napsugárzása öli meg 99-ben ha jól emlékszem.Viszont a 3.ik részben aztmondják autóbalesetben halt meg 1994 előtt.Szal sztem itt az egyetlen hiba a filmmel kapcsolatban.Amúgy nekem a 3.ik jobban tetszik mint a második ami számomra sem "hegylakó" film.Az első alap.És a sorozat is nagyon jó volt sztem.Adrian Paul legalább annyit adott hozzá a legendához mint maga Lambert.Duncan is naggyon jó "hegylakó" volt.A 4.ik rész az valóban maga a borzalom.
  • B0B0
    #40
    A 3.-résszel kapcsolatban csak annyit fűznék hozzá:

    Connor mondja az első rész végén Brendához:

    Brenda: Beszélsz nekem a jutalomról?
    Connor: Igen. Csodálatos érzés. Ismerem minden ember gondolatát. Tudósokét. Diplomatákét. Segíthetek nekik, ha szükséges......tudok élni és öregedni, lehetnek gyerekeim.

    Ezek után világos, hogy a 3. részt ráírták az elsőre ami ugye lehetetlen
    feladat, mert a harcnak vége és kész!