138
Nem a fiú-lány közötti kapcsolat, hanem az igazi barátság
  • rezsofiz
    #1
    Keresőben rákerestem a "barát" címszóra, nem találtam ilyen jellegű topikot, amennyiben még is létezik, törlés.
    Nos a véleményeket várom a barátságról, a barátokról. Létezik e egyáltalán ilyen hogy barátság(annak a tükrében hogy tulajdonképpen nagyon ritka a hosszú ideig tartó igazi barátság). Nekem a barátok eddig általában jöttek mentek, s csak az igazi jóbarátok maradtak meg(3 ember). Voltak olyan barátaim is akikről azt gondoltam hogy mindigis jóban leszünk, aztán mégsem úgy alakultak a dolgok. Sztorik, vélemények, meg minden a barátságról jöhet.
  • degenerator
    #2
    hát ez egy üres topik
  • degenerator
    #3
    vagy mégsem:D
  • degenerator
    #4
    persze, hogy van ilyen, nekem má van egy barátom 13 éve..
  • Blasta
    #5
    Létezik. Én megtapasztaltam, és élek is vele.
    2 igazi barátom van, de 1 tutira. 3-os ált iskolás korunk óta ismerjük egymást. Persze voltak hullámvölgyek ahogy nőttünk fel, de mostmár felismertük mennyire fontos ez a dolog és ápoljuk is rendesen.
    Rengeteg haverom, de igazi barátom max. 1.
    Jó érzés.
  • Ben C
    #6
    Sok ideig az ember azt hiszi hogy megtalálta az igazi barátot, eltűri az összes hibáját, aztán amikor vége, rájön hogy ráerőltette a "leggjobb barát" titulust
  • rezsofiz
    #7
    Hát ja, csakhogy mindketten tizenévesek vagyunk, ezért főleg az idősebbek véleménye fontos számomra, hogy sikerült e megtartani a barátokat, meg stb.
  • fifi
    #8
    nekem anno egy sittes öreg róka azt mondta, csak arra mondd, hogy igaz barátod, akinek, ha szüksége lenne rá, odaadnád pl a fél vesédet, hogy segíts rajta...
    odaadnád?
  • rezsofiz
    #9
  • rezsofiz
    #10
    Én személy szerint a 3 igaz barátomnak odaadnám, másik kérdés hogy ez így lesz e tíz év múlva is :(
  • Csoder
    #11
    Ismerős szitu...
  • blackgamer
    #12
    szerintem csak érdekemberek vannak, akik barátnak állítják be magukat, de aztán úgyis rádunnak, ellened fordulnak
    persze sok normális barátom van, de azokkal nem találkozok naponta, max fél évente, évente

    egy hasonló topic
  • nickandris
    #13
    ő mondhatná rád... De ő is megtenné érted?
  • rezsofiz
    #14
    Szerencsére én sosem estem bele ebbe a hibába, nem voltak legjobb barátaim, csak barátok, azokból is 4, viszont az egyikre felesleges volt ráerőltetni a "barát" megnevezést.
  • Nuki
    #15
    Barát, relatív hogy mettől az és meddig csak haver...
    Legjobb barát sajnos változik ált suli után is (a legtöbb esetben, ugye-e?)
  • Nuki
    #16
    Azt tudom hogy szomszédom ismerem mióta megszülettem, és ez így nagyjából majdnem 17éve megy =) Soha az életben nem veszekedtünk egyszer sem!
    igaz csajdolgokról meg ilyenekről nem sűrűn szoktunk beszélgetni, de szerintem ezzel nincs semmi baj. szvsz
  • ZsirosKwork
    #17
    érdekes, a legjobb barátommal én is így vagyok. Mindenben egyetértünk szinte de ha a nőkről van szó egyből összeveszünk :)
    Neki egész más elképzelése van a nőkről, ő még mindig csak arra hajt hogy minél több nőt tornásztathasson meg az ágyában, én meg inkább a komolyabb kapcsolatokat keresem (mindketten még csak 20 évesek vagyunk). Ezért aztán ha látunk mondjuk kocsiból egy plázacicát az utcán ő rögtön ráizgul, én meg csak legyintek, hogy pff buta liba. Erre persze kiakad hogy mekkora fasz vagyok de hát istenem.. majd egyszer csak felnő ;D
  • franco
    #18
    azért ha belegondolsz ez annyira nem is rossz helyzet, mert ha együtt csajoztok nem fogtok összeveszni...
  • fifi
    #19
    nem

    ezért nem hiszek az "igaz barátságban" és ezt sajnos keserves csalódások árán kellett megtanulnom
    ahogy itt valaki mondta, bizonyos szinten "érdekemberek" vannak...
  • Bandew
    #20
    AZ igaz barátságban nem hinni kell vagy nem hinni. Az létezik, akárcsak az igaz szerelem, de ezeket nem gyerekjáték megtalálni.
    Azért mert az ember csalódik egyet-kettőt fiatalkorában, még nem jelenti azt, hogy ne találná meg.
    Persze az érdekember dolog nagyon is érvényesül mindenhol, de ez lehet pozitív is, nem kell feltétlenül negatívan értelmezni ezt a szót.
  • Tarajos Sül
    #21
    Na ez már egy hasznos/értelmes topic!

    Szoval létezik igazi barátság!

    Én is a barátomat ovodás koromban ismertem meg,és ált.suli 8 osztályáig voltunk barátok!
    Utána azért nem mert,mind a ketten más suliba járunk,és nem látjuk 1 mást!
    De ha most átmennék hozzá(mert tudom hogy hol lakik)biztos el tudnánk beszélgetni egymással!
  • fifi
    #22
    én nem is 100% negatív értelemben írom. de különbség van a két jelentés között
  • fifi
    #23
    8???

    -őszintén
  • rezsofiz
    #24
    Hát szerencsére 2 olyan barátom is van akik általánostól kezdve még mindig a barátaim :) Remélem még jó sokáig azok is maradnak.
  • rezsofiz
    #25
    Igen, ez így van. Nehéz megtalálni, de valahol létezik.
  • Kanál
    #26
    kábé 12 éve ismered de nem tod hol lakik és még nem voltál nála? most így kábé 1 éve nem láttad nem? zsír barátság :s
  • Tarajos Sül
    #27
    most akkor hogy mondjam?

    Ovodában ismertem meg és 8 osztályig találkozgatunk!
    de 8 után nem ugyanabba suliba jelentkeztünk!
    (Mindenki más akar lenni,ha felnött lesz!Nem?)
    és 9-dik ota nem láttam,mert nem abba a suliba járunk!
    Öneki is vannak barátai abbol a sulibol,meg nekem is!
    De azért ismer engem,és szivesen eldumcsiznánk,hogy hogy vagy,jol megy a suli,hány eggyesed van stb!

  • Tarajos Sül
    #28
    amugy meg nem!tudom hol lakik ö is tudja,mert akkoriban sokat logtunk!
    Akkoriban voltunk barátok,na ugy igen de már nem logunk 1-üt meg ilyenek
  • maozedong
    #29
    bár nem tudom most hanyadikos vagy, de azt nem nevezném barátságnak hogy az illető máshova jár és utána nem találkoztok. még ha más városba kerül el, és barátok vagytok, tudtok találkozni.
    barátságban is vannak kisebb hullámzások, de normális esetben ezek mélypontján sem tekinted a másikat lényegtelennek..
  • Brigicsaj
    #30
    jéééé! egy komoly ember.....:DD
    te vagy a 2. olyan fiú akit ismerek és így gondolkodik a nőkről......:))
  • Bandew
    #31
    Akkor én vagyok a 3. :-)
  • Tarajos Sül
    #32
    És én a 4?
  • Tarajos Sül
    #33
    Amugy jokat mondasz

    Átkéne gondolnom,hogy valojában barátok vagyunk-e még!
  • vizmagus
    #34
    Hello mindenkinek!
  • rezsofiz
    #35
    Akkor én leszek az 5. :\
  • maozedong
    #36
    kicsi vagy még ehhez.
  • vnczllr
    #37
    Örülök ennek a topicnak!

    Na.Én msot vagyok 15 éves és van egy nagyon jó haverom,akiről nehéz megállapítani ,h télleg haver-e vagy esetleg ő egy barát,de benne bízok meg a legjobban haverjaiom közül,hiszen oviba is együtt jártunk,alt.ba is és most,középiskolában is oszttársak vagyunk.AZ a helyzet ,h ő inkább az a bulizós fajta,aki szeret inni és sokmindent kipróbál...Na én ennél jobban meggobnolom ,h mit teszek.Veszekedni is szoktunk néha,mostanában ALonso-Raikkönen párharcok folynak közöttünk:)(Én azt modnom h Alonsonak mákja van ,h it tart,ő azt,h nicns mákja...)A lényeg az,h nem lehet ennyi idő alatt sem eldönteni,h ki az igazi barát és ki nem az.Ehhez sztem legalább 10 év kell,persze akkor 10 év,amikro az ember már érettebb,nem a mi korunkban:)
  • franco
    #38
    ugyan , ez legyen a legnagyobb bajotok ki lesz idén világbajnok.
    fogadjatok 2 sörben és igyatok :D

    a közös élményekkel erősödik a barátság, szal ha fontos neked járj el vele bulizni.
  • vnczllr
    #39
    Köszi,igazából én is elszoktam járni bulizni,de nem mindig,szívesebben megyek moziba szórkozni ,minthogy ivással örüljek vminek.SZokotkat olyat csinálni néhány haver oszttárssal ,h kifejezetten megszerveznek egy időpontot amikor isznakNa én erre nem szoktam elmenni,de legközelebb elmek,próba szerencseFőleg ,h csajok is vannak...Köszi!
  • franco
    #40
    azért csak óvatosan 15 évesen....

    bár tudom manapság korábban értek [# sóhaj]