26
Biztosítékcsere
  • homokhat
    #26
    szerinted ? +
  • TheZsenyka
    #25
    Élsz még?
  • gergod
    #24
    Tényleg hívjál szerelőt, ha enyire nem értesz hozzá, még a végén megvág az áram. Hidd el megéri a szerelő.
  • Munch
    #23
    Hívjál szerelőt. Nem véletlenül ment ki a bizti.
  • Met
    #22
    kérd neg a szomszédot, hogy segítsen
  • Banyapapa
    #21
    Holnap?
    5-10szeres áron talán :-o
  • Drexler
    #20
    persze, megnézem és ha nem olyan, akkor nem piszkálom! bár nem tudom holnap hajlandó-e valaki kijönni. Mégegyszer köszi a tanácsokat!!!
  • Banyapapa
    #19
    16 amperes oks,de ami rox az is az?
    egyformának kell lennie,ha kisebb ( a 16 amperes ami a dobozban találtál) mint ami bevan tekerve, nem birja a hálozatot el és ujra kimegy.
    Ha nagy a 16 amperes a benntlévönél akkor meg veszélyes lehet.
    A legeccerübb lenne lecseréltetni (ha lehet) kismegszakitokra,valami szaki-danival.
  • Garfield
    #18
    Ehh bazze, ez az igazi internet-függés: amikor már egy biztosítékcseréhez is fórumozik az ember.

    Azért van a topiknak egy gyilkosan cinikus oldala: hozzá nem értő ember biztosítékot cserél fórumozók tanácsai alapján. Aztán max. nem jönnek be a tanácsok...

    Nem kéne offline szakember/hozzáértő segítségét kérni?
  • Tuvok #17
    uhh
  • Drexler
    #16
    a dobozban volt pár tartalék biztosíték. ezen az van h: 16 A 500 V. de színes izét egyiken sem látok...létezik ez? így akkor marad a csere, megnézem ha nem jó másik csere módszer?
  • Banyapapa
    #15
    jaja
    a szin jelöli hány amperes is a bizti.
    Ha nincs meg biztositék kiégve.
  • Drexler
    #14
    milyen színes izét kell figyelni? a biztosíték közepén van?
  • Drexler
    #13
    meg van 3 fekete és egy piros kapcsoló. mind a 4et lekapcsoljam? vagy elég a három fekete...tényleg bocsánat hogy ennyire nem értek hozzá, de senki sem mutatta meg eddig... :(
  • Banyapapa
    #12
    de kise kellene csavarni (ha elég tiszta az a kis ablak a porcelánon) és mákja is van látni hogy nincs a szines izé a biztositékon.
  • Drexler
    #11
    ok, köszi szépen, megpróbálom. még annyi hogy az lehet, hogy mint írtam pár helyen nincs villany, a többin van a lakásban, és ez a biztosítékcserével megoldódik? szal nem kell kismegszakítót cserélni?
  • pasquale
    #10
    ja kiégnek a vezetékek benne.. és olyannal kell potólnio ami rávan írva
  • Banyapapa
    #9
    Bocs valamiért elküldte mielött megirtam volna (nemtom mejik gombra)

    Ja fökapcsolo lekapcs,és a kerámiákban van a biztositék,azokat ki kell csavarni.
    Elvileg ha rox a szines kis kerek "izék" leesnek,mer elpattan.
    Rá van riva hány amperes is,olyanra kell kicserélni
  • Drexler
    #8
    és a kicsavarás előtt nem kell vmit lekapcsolnom vagy valami? csak fogom és kcisavarom és kicserélem? és tudom valahonnan hogy melyik a rossz? vagy csere és megnézem van-e villany ahol eddig nem volt
  • Drexler
    #7
    és ha a biztosítékot kell kicserélnem? szóval az olyan kerámia foglalatban van. Azt akkor nem tudom megnézni hogy melyik rossz? és azt ki lehet cserélni úgy, hogy kicsavarom, beteszek egy újat és visszacsavarom? ahhoz nem kell a kismegszakítót lekapcsolni? Bocsi, de nem értek hozzá...
  • Banyapapa
    #6
    Ja,kicsavarod benne van a biztositék.
    Azokra van riva hány amperosak (
  • pasquale
    #5
    hát azt nemtom h lehet megnézni h melyik ment ki maximum úgy hogy felkapcsolsz minden villanyt a kicsiket meg lecsapod..megnézed hol ment el akkor az működik..és így sorban... ha megvan akkor veszele gy újat... kicsavarozod arosszat.. SZIGETELT fogóval megfogod kicsavarozod a vezetéket és az újba becsavarod a kimenővele gyüt.. sé kész
  • Drexler
    #4
    szal 3 kör van a házban ez azt jelenti, ugye?
  • Drexler
    #3
    Kertes ház és van 3 db kis biztosíték és 3 fekete és egy piros kismegaszkító, a kismegazsakítók mindegyike felfelé áll
  • pasquale
    #2
    csak kicsik vannak?? vagy van nagy biztosíték is??
    panel avgy kertes ház?
  • Drexler
    #1
    Sziasztok. Tudom hogy nem igazán ide tartozik, de van egy kis gondom. Nagyon nem értek a témához, s nézhettek hü...nek,de nem értek hozzá.:( Szóval a háznál valszeg kiment egy biztosíték, mert pár helyen nincs villany, de a kismegszakítók mindegyik fel van kapcsolva. Ez lehet a gond? Ha igen, a biztosítékot ki kell cserélnem, de hogyan? simán ki lehet csavarni a foglalatot és kicserélni? vagy előtte a kismegszakítót le kell kapcsolnom? vagy honnan látom hogy melyik a rossz? Ne haragudjatok hogy ilyen hülye vagyok, de eddig senki sem mutatta meg :( Fontos lenne, és előre is köszi!!! Sziasztok