54
Téma a megmagyarázhatatlanokról...
  • TommyC
    #14
    Einstein-t is leszólja...=)

    "Einstein megbukott diplomavédésén, tanárai akkor helyesen ítélték meg képességeit. Jegyét később valakik, valamilyen okból felkerekítették, így adták meg számára a lehetőséget, hogy kidolgozza azokat az alapvetően téves, már-már tudományvallási dogmává merevedett elméleteit melyek idestova 100 éve kötik gúzsba a fizika tudományának fejlődését. Az is lehet, mindez szántszándékkal történt, az emberi gondolkozás és világszemléleti mód gúzsbakötése érdekében."
  • Carlos
    #13
    Én kérek elnézést!
  • sz4bolcs
    #12
    Végülis.. Ezt is ő írta...
  • sz4bolcs
    #11
    Nem szeretem az olyan érveléseket, ahol a logikai összefüggés nem feltétel.
    Mennyire tudományos, vagy következetes Uri Gellert és a deja vue-t egy mondatban említeni?:

    " Gondolatátvitel (telepátia), tárgyak távolról történõ mozgatása (telekinézis), jóslás (predikció), parajelenségek, természetfeletti érzékelés (prekogníció), tisztánlátás (clairvoyance), csodatételek, jósló álmok, deja vu (itt már voltam, ez már megtörtént velem - élménye), szellemidézés (spiritizmus), kapcsolat az angyalokkal, jelenések, kézrátételes gyógyítás, auralátás, kristályerõ, léleklátás, halottlátás, halálközeli élmények, reinkarnáció (újraszületés), s a legutóbbi kapcsán: ki dönt arról, hogy ki, mikor, milyen nemûként, hova, melyik családba szülessen? - még felsorolni is hosszú."

    -Én tudnám folytatni a leforolást a szomszédomban élő földönkívüliekkel, a télapó égi szánkójával stb stb. Vajon az én két példám mennyire lóg ki a példák sorából? (amúgy szemtelenség bizonyított dolgot belekeverni a "nem tudjuk" kategóriába)

    Amúgy a hozzászólásom után gondolkodtam, ha megmásítom az idézetet, és csupán saját fantáziából írok bele még egy pár példát, az föltűnne-e annak, aki amúgyis elhiszi azt, amit ez az ember ír.
  • skristof
    #10
    nincstöbbkérdésem?
  • TommyC
    #9
    =P
  • TommyC
    #8
    Ő írta....
  • sz4bolcs
    #7
    Szerintem az.
  • Carlos
    #6
    Mint a deniken gyerek.
    Biztos összedumáltak. UFO Teknológia!
  • TommyC
    #5
    =)...
    de sztem az elektron-pozitron dolog benne nem hülyeség...szted?...
  • sz4bolcs
    #4
    Nem fogok belemenni, hadd legyen most ez az én intuitív csodalátásom...
  • TommyC
    #3
    Példázz a kedvemért....=P
  • sz4bolcs
    #2
    Az írója felettébb tájékozatlan ezen a téren, és az írása nagy részében próbálja misztikussá tenni azt, amiről ír. Nyugodtan mehetett volna az áltudományos topicba. Amúgy van benne pár tudományos tény (max 5%) helytelen vagy hiányos magyarázattal, amit arra használ föl, hogy belemagyarázhasson / fantáziálhasson.
  • TommyC
    #1
    Fúú emberek!
    Épp az imént bukkantam egy !nagyon! érdekes kis szövegre....nagyon jó dolgokat ír benne, és gondoltam megosztom veletek,
    és elbeszélhetünk az olvasottakról!
    Kicsit hosszas a szöveg,de garantálom h megéri akit az iesmi érdekel;)

    Aki elolvasta az szoljon=)

    Itt a dokumentum