240
Isten és az EU
  • immovable
    #240
  • z0ty #239
    De miért éppen az "úr angyala elimádkozásakor"???
  • sz4bolcs
    #238
    Olvassatok Weöres Sándor: A teljesség felé-t
  • HUmanEmber41st
    #237
    Azért én elolvastam..meg az egész Bibliát is..hát az még milyen nehezen olvasható..
  • Gorvik #236
    (Geees, csak most vettem észre a választ, sorry)

    Ez mind szép és jó, de fizikailag hogy kell elképzelni szerinted? Értem ezalatt, hogy anno eljött Jézus, hirdette Isten igéjét, ...
    Tehát az antikrisztus (vagy hogy mondják) egy ember lesz, aki szintén hirdeti a magáét, mint Jézus...?
  • kuncika
    #235
    Ne szórakozzatok már gyerekek:D:D:D:D. Fonyikám ezt már megint ki fogja elolvasni? Rendezetlen, nehezen olvasható szöveg, és ráadásul elég sok is. Valahogy próbáld összesűríteni a gondolataid tömörebb formában, mert különben akármilyen bölcsességeket írsz ide, nem fogják figyelembe venni. Nem piszkálásként mondom, csak a komunikáció gördülékenységének megkönnyítése érdekében.
  • Fony
    #234
    „….2Thessz. 2,1
    Ami pedig a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelét és a hozzá való gyülekezésünket illeti, arra kérünk titeket, testvéreim, [1Thessz 4,15-17]
    2Thessz. 2,2
    hogy ne veszítsétek el egyhamar józanságotokat, és ne rémítsen meg benneteket sem valamely lélektől származó kijelentés, sem a mi nevünkben elhangzó megnyilatkozás, sem valamiféle nekünk tulajdonított levél, mintha az Úr napja már közvetlenül itt volna.
    2Thessz. 2,3
    Senki semmiféle módon ne vezessen félre titeket. Mert az Úr napját megelőzi a hittől való elszakadás, amikor megjelenik a törvénytipró, a kárhozat fia.
    2Thessz. 2,4
    Ez majd ellene támad, és fölébe emeli magát mindennek, amit istennek vagy szentnek mondanak, úgyhogy beül az Isten templomába is, azt állítva magáról, hogy ő isten. [Dán 11,36; Ez 28,2]
    2Thessz. 2,5
    Nem emlékeztek rá, hogy még amikor nálatok voltam, megmondtam nektek mindezt?
    2Thessz. 2,6
    És azt is tudjátok, hogy mi tartja vissza most még, hogy csak a maga idejében jelenjék meg.
    2Thessz. 2,7
    A törvénytiprás titokban már folyik, csakhogy annak, aki azt most még visszatartja, el kell tűnni az útból.
    2Thessz. 2,8
    És akkor jelenik meg nyíltan a törvénytipró, akit az Úr Jézus meg fog ölni szájának leheletével, és meg fog semmisíteni eljövetelének fenségével. [Ézs 11,4]
    2Thessz. 2,9
    Mert ennek a törvénytiprónak az eljövetele a Sátán munkája a hazugság minden hatalmával, jelével és csodájával; [Mt 24,24 ]
    2Thessz. 2,10
    és a gonoszság mindenféle csalásával azok számára, akik elvesznek, akik nem szerették az igazságot, hogy általa üdvözüljenek.
    2Thessz. 2,11
    Ezért szolgáltatja ki őket Isten a tévelygés hatalmának, hogy higgyenek a hazugságnak,
    2Thessz. 2,12
    hogy ezáltal mindazok elvegyék ítéletüket, akik nem hittek az igazságnak, hanem a hamisságban gyönyörködtek.
    2Thessz. 2,13
    Mi pedig hálával tartozunk az Istennek mindenkor értetek, testvéreim, akiket szeret az Úr, mert kiválasztott titeket az Isten kezdettől fogva az üdvösségre, a Lélek megszentelő munkája és az igazságba vetett hit által.
    2Thessz. 2,14
    Erre hívott el titeket a mi evangéliumunk által, hogy így részesüljetek a mi Urunk Jézus Krisztus dicsőségében.
    2Thessz. 2,15
    Ezért tehát, testvéreim, álljatok szilárdan, és ragaszkodjatok azokhoz a hagyományokhoz, amelyeket akár beszédünkből, akár levelünkből tanultatok.
    2Thessz. 2,16
    Maga pedig a mi Urunk Jézus Krisztus és az Isten, a mi Atyánk, aki szeretett minket, és kegyelméből örök vigasztalással és jó reménységgel ajándékozott meg,
    2Thessz. 2,17
    vigasztalja meg a ti szíveteket, és erősítsen meg titeket minden jó cselekedetben és beszédben.
    2Thessz. 3.
    2Thessz. 3,1
    És végül, testvéreim, imádkozzatok értünk, hogy terjedjen az Úr igéje, és úgy dicsőítsék, ahogyan nálatok is,
    2Thessz. 3,2
    és hogy megszabaduljunk az elvetemült és gonosz emberektől: mert nem mindenkié a hit.
    2Thessz. 3,3
    De hűséges az Úr, aki megerősít titeket, és megőriz a gonosztól…..”

  • Gorvik #233
    És eljő a gonosz...
    Valaki magyarázza el nekem plíz hogy kire gondolnak.
    (Nem negatív történelmi emberekre gondoltam, mint Hitler.)
  • Fony
    #232
    Él bizony!

    De azért maradjon a húsvéti szünet is.

    AMEN
  • z0ty #231
  • Fony
    #230
    Naivitás?
    Hinni, vmiben, amit nem látunk, de meg vagyunk arról győződve, hogy az a vmi vagy Vki létezik?
    Nevezhetjük naivitásnak is.

    Lk. 18,17
    Bizony, mondom néktek: aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy kisgyermek, semmiképpen nem megy be abba.”
  • z0ty #229
    Ja, abban, hogy ti is léteztek, természetesen én is hiszek.
    Túl naiv lennék? :D
  • z0ty #228
    Ezzel sem, és egyikkel sem. Csak számomra -lehet, hogy csak kizárólag számomra, és senki másnak nem- zavaró az egy kicsit, ha valaki egy emberek által írt könyvben leírtakat tényként kezeli. Persze ezt csak megjegyeztem, tőlem aztán nyugodtan használhatod tényként is ezeket a dolgokat, max engem zavarsz vele, én meg úgyis kibírom :D
  • Fony
    #227
    Szia, Züti!

    Én is hiszem, hogy léteztek.
    És hiszem azt is, hogy ez tény.

    Tehát hiszem, hogy ez az Igazság, annak ellenére, hogy nem látlak Benneteket, csak a szavaitokat olvasom.

    Ezzel a hitemmel sértem a tiéteket?

    Üdv
    Imre
  • z0ty #226
    de kétezel.
  • Mike
    #225
    én nem kétezek
  • z0ty #224
    Természetesen tudom, hogy léteztek, de valószínű, hogy nem fogok innen szinte senkivel sem találkozni, így megmaradtok -idézőjelesen!- digitálisnak. :D
  • sz4bolcs
    #223
    One in a million
  • z0ty #222
    Hápersze.
  • sz4bolcs
    #221
    Digitális emberek. :D Te talán annak hiszed magad?
  • z0ty #220
    igazából nevetséges ilyen dolgokról 'digitális' emberekkel vitázni, dehát ez van. :D
  • z0ty #219
    naszóval röviden:
    higgyen abban amiben akar, csak ne tényként állítsa be azt, ezzel próbálva ráerőltetni itt mindenkire. (persze lehet, hogy ez a is a hit része, de azért gondoljon bele, hogy aki nem ebben hisz, annak ez nem olyan egyértelmű. ezt tartsa tiszteletben, és fogadja el, ha mi is ezt tesszük vele szemben.)
    a kérdés asszem egyértelmű, csak a az "akkor kérdem én"-t nem kell odaképzelni :D
  • z0ty #218
    hmmm, megszűnt a kommentem fele. :D
  • z0ty #217
    trident...
    Tegezhetsz, én se teszek másképp, itt úgyis mindenki nemtelen, kortalan, stb...
    Szerintem Fony az, aki annyira erőlteti azt, amiben hisz, főleg, hogy csak ő írta le az elméletét, én max annyit írtam, hogy ezen kívül még létezik sok-sok elmélet, hit, stb; miért pont ebben hisz? és hozzátettem, hogy semmi bajom ezzel. mindenki abban hisz, amiben akar. higgyen is nyugodtan ebben,
    Akkor kérdem én, ÉN, aki még utalást sem tettem rá, hogy bármiben is hinnék, semmit nem próbáltam ráerőltetni semmire, nem gyártok semmilyen hülye elméleteket, mit is folytatnék? Miben hasonlítok Klaushoz?
    "ebbe a kérdésben nem dönthet más, csak az adott egyén"
    én talán nem ezt írtam?
  • trident
    #216
    Marha fáradt vagyok. Javítva:

    ..."ezekbe" a topicokba...
    ...hanem azért mert zavar:...
    ...vizázni-->vitázni...
    ...ebbe--->ebben

    Elnézést kérek, nem szokásom...:(


  • trident
    #215
    Én nem azért nem írok "ezekbe" (tudja ám mire gondolok én -Regős Bendegúz), mert nincs véleményem, hanem azért, mert

    miért akarja valaki is elvenni más hitét?!

    Nem, nem Fonyra gondolok, tőle ilyesmire nem emlékszem.
    ................

    Klaus ki lett tiltva, most folytatja Zoty?
    Zoty: nem akarok én veled vizázni, mond el nyugodtan a véleményed, de miért hiszed azt, hogyha valaki valamiben hisz, és te nem úgy gondolod, akkor csak az helyes, ami szerinted az?
    ................

    Én "hitetlen" vagyok. Nem vagyok sem szervezett, sem szervezetlen vallás híve, szóval nem az egyént, és nem is egy vallást védek. Csak azt, hogy ebbe a kérdésben nem dönthet más, csak az adott egyén.
    ................
  • z0ty #214
    persze nyugodtan hihetsz ebben, csak kérlek ne próbáld ezt a dolgot úgy beállítani, mint egy TÉNY. mert nem az.
  • z0ty #213
    "Ő is Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve"

    miért jó ebben hinni? többnek érzed magad? "isteninek"?
  • kuncika
    #212
    Mondom, hogy nem majom! Közös ős. Ami lehet, hogy még primitívebb volt, de akkor sem majom.
  • sz4bolcs
    #211
    A fejlődés és a változás számomra nyilvánvaló. -> evolúció. A kezdettel más a helyzet.
  • Fony
    #210
    Szia.

    Hát persze hogy butaság!

    Mondtam, hogy nem én találtam ki, csak Matefi kedvéért idéztem.
    És ráadásul nem is igaz.

    Mivel az ember természetesen teremtve lett, az Isten képére és hasonlatosságára.

    Tehát senki nem származik a majomtól.

    Még Matefi sem, mert Ő is Isten képére és hasonlatosságára lett teremtve, még ha Ő ezt tagadja is.
    (Nem tudom, miért ragaszkodnak egyesek annyira a majomhoz. Én nem lennék annyira büszke rá, mint Istenre.)

    Üdv
    Fony

    Nem vagyok pap.

    Csak egy pásztor van:
    Az Úr Jézus Krisztus!
  • jefferson83
    #209
    Az elején :P
  • sz4bolcs
    #208
    A Termtés hol ellenkezik az evolúcióval?
  • kuncika
    #207
    Az emberiség, nem a majomtól, hanem a közös őstől származik. Ebből a közös ősből alakultak ki a majmok és az emberek.
  • Mike
    #206
    lerí
  • jointeer
    #205
    de az:|
  • Mike
    #204
    csak nem tetszik papnak lenni?
  • Mike
    #203
    Ámen
  • Mike
    #202
    hopp, sg-n tilos Istent gyalázni? szép is lenne
  • z0ty #201
    „Aki nem hisz a teremtésben, az a majomtól származik.”

    Ez egy óriási butaság. Az, hogy a teremtés, meg a majomelmélet a legismertebb, a legelfogadotabb, nem azt jelenti, hogy csak ez van. Tulajdonképpen végtelen számú elmélet létezhet, és egyik se ér többet a másiknál.
    Hogy miért? Mert mindkettőt (és mindegyiket) ember alkotta.