38
  • gipsz
    #38
    Sziasztok,
    Tudja valaki, hogy lehet műlödésbe hozni a Microsoft AntiSpyware progit?
    Valamit akarna amikor elindítanám, de nem tudom hogy mit.
    A tavalyi telepítésű az működik az egyik gépemen, de amelyik gépemet legyalúltam és újra feltettem a progit, egyszerűen nem akar elindúlni.
  • NuCLEARScoRp
    #37
    Marha vicces vagy...
  • worldwideweb
    #36
    Én csak a kék ablakomat fogom rájuk fehér szöveggel.
  • stratoman
    #35
    Azokat nem engedi át! Ha már fent van a gépen, a keresés utáni eltávolításnál az ignore lett az alapértelmezett.

    Viszont, ha be van kapcsolva az állandó védelme egy piros ablakot illetve riasztást dob, ha fel akar mászni a gépre. Magyarán települni nem engedi, és ez szvsz elég.
  • Macc
    #34
    Ertelmezd mar amit irok!!! (Ugytunik te meg mar Divatbol veded az MS-t meg attol is akotol nem kellene)
  • Macc
    #33
    Hozzaszolasomban, egy korabban olvasott hir igazsagtartalmat csupan megkerdojeleztem (http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=29337), nem akarok en semmi urbanlegendet terjeszteni bocs. Felolem aztan az van ami. Udv.
  • Piscator
    #32
    Kémírtók tesztje, HardwareOC
  • NuCLEARScoRp
    #31
    Ahogy nézem ez az oldal se firefox kompatibilis...
  • NuCLEARScoRp
    #30
    A Microsoftra lassan azt is ráfogják, hogy miattuk zöld a fű és kék az ég.... [color=#FF0000]nevetséges és szánalmas minden MS fikázó...[/color]
  • FTeR
    #29
    terjeszd az urban legendet.
  • FTeR
    #28
    winben 2féle rejtett file van. van a szimpla rejtett, meg a rendszer fájlok. ha mind a 2 engedéjezve van akkor mindent mutat. az más kérdés, h mit tudsz velük kezdeni.
  • Pukkár
    #27
    Nem tudom. Én csak annyi különbséget érztem a SP2 és anélkül, hogy az SP2 vel lasabb volt a gép. Egyedül az a jó benne hogy a gyári tűzfallal be lehet állítani hogy egyes programokat (pl. DC++) ne blokkoljon. Nekem az üzenetküldő szolgáltatást nem sikerült semmivel kiszedni. Úgyhogy megoldottam manuálisan. Akinek ilyen gondja van annak közlöm hogy a "C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\free meet ball scr" mappát kell törölni időnként, mert sokszor visszateszi. Ugyanígy voltam az Asztalra kirakott ikonokkal (pl.: Tune up my PC stb.), ezt is manuálisan kellet megoldanom. Szóval tölts le egy régi DOS-os Norton Commandert, mert az minden fájlt felismer (ne ringassuk magunkat abba a hitbe hogy a Windows lát minden fájlt, ha be van téve a rejtett fájlok megjelenítése) és törölgesd ki magad a problémás fájlokat.
    Jah és ha vkit idegesítenek hogy az asztalra egy program csomó ikont kitesz az írjon ide e-mail -t szívesen segítek: [email protected]
  • Gweb1984
    #26
    Vista: Az sp2-es cd-t egy ugyancsak szoftverhírekkel fogklalkozo weboldal cikkje alapján készítettem el, mindent a leírása módon. Aztán így telepítettem. Fel is ment a gépre rendesen, de például a windows media palyerrel, megnyitottam egy filmet a megfelelő codecekkel természetesen és kiírta, hogy nem támogatott ez a formátum, ezzel szemben az sp1-es xp-n ugyanazt a filmet elindítva ugyanazzal a codecekkel rendesen lejátszotta ugyan az a media player. Tehát nemtudom mit ronthattam el, ha csak az említett weboldal cikkje valami módon nem helyesen írta le a dolgokat... azt tudni kell, hogy sp1-es cd-vel integráltam az sp2-t, ha tudnál nekem segíteni nagyon megköszönném. Kérlek írj nekem a [email protected] -ra. Előre is köszönöm. És bocsi, hogy ez a téma nem nagyon ide vág.
  • Macc
    #25
    Nemreg volt hir, hogy az MS antispyware-e atenged bizonyos progikat, attol fuggoen ki mennyit tejelt nekik. Nem tudom mi igaz az egeszbol, engem hidegen hagy a tema, de errol mintha most egy szo sem esett volna. Ha tenyleg igy lenne, akkor megertem hogy ingyenes, mert van mas beveteluk is a programbol.
  • NuCLEARScoRp
    #24
    Hát akkor ott valamit nagyon elronthattál... mert nekem meg pont az ellenkezője az
    igaz... mióta SP2-es XP-m van sokkal kevesebb parazita jut a gépemre és stabilabb is a gépem...
  • Gweb1984
    #23
    Nem véltlenül mondtam, hogy a frissítésekkel megjártam, hiszen már próbáltam. Szereztem XP_SP2-es cd-t fel is telepítettem, de rengeteg dolog volt ami nem jól működött... pedig minden programból igyekeztem a legújabbat beszerezni. Ráadásul nekem SP2-re sokkal jobban jöttek a vírusok, mint SP1-nél. Windows Vista köszönöm a tanácsodat, de egyenlőre még maradok az SP1-nél mivel az SP2-vel kapcsolatban elég rossz tapasztalataim vannak.
  • LiDoCaiN
    #22
    viszont ha elég jó a tuzfalad akkor észreveszi hogy nem az eredeti program akar kijutni netre és figyelmeztet. az már más kérdés hogy ezt a figyelmeztetést a legtobb ember el sem olvassa csak nyom egy ok-t és netel tovább :)
  • FTeR
    #21
    egy spyware elvétve kér saját maga kapcsolatot, túlnyomó részt valamilyen más programot használ erre (pl böngésző, fájlmegosztó/letöltő).
  • IoIa
    #20
    Egyet áruljon már el valaki!
    Ha egy tűzfal úgy van belőve, hogy új program _alapértelmezésben_ nem kommunikálhat sehova, akkor mit tud tenni egy spy, trójai és egyéb? Hova és kinek árulkodik? Honnan és mit tölt le? Esélye nincs kommunikálni!
  • NuCLEARScoRp
    #19
    Off:

    Hát pedig a frissítéseket nem véletlenül adják ki... szerintem minél előbb szerezz
    be egy integrált SP2-es XP-t sokkal jobb mint az SP1...
  • Gweb1984
    #18
    Hm... Nekem az Ad-aware-val semmi bajom nincs. XP-s frissítéseket meg végképp nem használok, mert nagyon megjártam azokkal is. Nekem egyszerűen van az Antivir Personal Edition, meg az Ad-aware és két fontos frissítés sp1-hez. Ennyi és semmi gondom sincs.
  • Fenjoy
    #17
    Nálam ami bevált... ZA...Avg,Panda2005 Titánium, SpyBot,Ad-aware és még ez a Ms is bejelzett olyat amit a többiek nem... így ezek nekem "megfelelő" ... "védelmet" bíztositanak, upgradek mellett:)
  • Fenjoy
    #16
    pont ezt akartam írni:)
  • Laci73
    #15
    Izb: én már megtanultam nem bízni a tesztekben... a legjobb megoldás valóban az, hogy ki kell próbálni több megoldást, és Neked kell döntened.

    NEXUS6: Én mindenesetre úgy vettem észre hogy az MS-AS szelídebben kezeli a registry-ket mint pár társa: nekem egyszer (igaz, én nem voltam óvatos) az Ad-aware hazavágott egy két-dolgot (nagyon érzékenyek egyes fordítók). Na de hát a MS már csak tud optimalizálni MS oprendszerre, és van gyakorlatuk felhasználói tapasztalatlanság területén is :)
  • NEXUS6
    #14
    Hogy egy kicsit megvédjem a Spybotot, azért annak a Teatimer részével elég rendesen be lehet védeni a rencert.
    Minden próbálkozást bejelez, ha valami a registrybe próbál beírni!
    Le lehet blokkolni, és ha kívánjuk megjegyzi, hogy engedélyezzük vagy nem, így legközelebb már nem zargat a kérdésekkel.

    Szal lehet hogy a Spybot nem olyan hatékonyan szűri ki a gépen levő fájlokat, de az a néhány mega kuki meg egyéb anyag a következő nagytakarításig elfér, ha egyszer úgy sem csinálnak semmit.
  • NuCLEARScoRp
    #13
    Pont erről beszéltem... bár a Spy Sweeper és a Spyware Doctor szerintem jobb mint
    az MS Antispyware... spybot viszont szar jöhetnek bármilyen teszttel... én mást tapasztaltam
  • IoIa
    #12
    Elég sokoldalú és alapos leírás. Kár, hogy nem volt arra nézve semmilyen utalás, hogy a cikkben említett és feltelepített programok közül miket ismertek fel az egyes kémirtók.
    PS: melyik ismerte fel magát a windowst?
  • izb
    #11
    okostojások!!!
    Olvasás!!
    Nagy Kémírtók tesztje
  • NuCLEARScoRp
    #10
    Spybot egy nagy szar.. aki mást mond az hazudik... egyébként a MS Antispyware elég jó... de még van nála jobb...hangsúlyozom még
  • FTeR
    #9
    spybot S&D?
  • FTeR
    #8
    ha nem adja ingyen, az a baj, ha mégis, akkor meg az.
    észre kéne már venni magatokat.
  • lck
    #7
    Nincs is nagyon olyan ingyenes spywarekergető amelyik valósidejú védelmet kínál. Hát most ezt felraktam. Kiváncsi vagyok a hatékonyságára.
  • worldwideweb
    #6
    Hát persze hogy ingyenes lesz egyébként a kutya se használná.
  • Roli
    #5
    Kinézetre is egész jó
  • Roli
    #4
    Én az első bétát jónak találtam, de a inkább az Ad-Aware-t használom. Lehet ha kicsit magyarbarátabb lesz, és nem kell majd időnként szótár után szaladni, akkor majd áttérek rá, de kicsit félek, hogy mit nem ismer fel, amit fel kéne elvileg. Habár az első tesztnél még talált az Ad-aware után pár kémet, amiknek azóta se híre se hamva! most is fent van csak havonta egyszer végigszalajtatom a rendszeren
  • the Godfather
    #3
    Nem tudom mennyire fog megbizni a jónép ezekben a cuccokban, ismerve az átlagon felüli jó minőségü M$ termékeket.
  • Cicero
    #2
    Csak ez kell a népnek! :D
  • bertino
    #1
    pompás