500
A webfejlesztés netovábbja. :)
  • ILLNeo
    #41
    A html kódban állítsd be a következőt:

    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1"> vagy "-2"
  • sufnituning
    #42
    http://jacky.atw.hu nézzétek meg!
    És klikk a bannerekre is(érdemes)!!!
  • ILLNeo
    #43
    Mikor kezdted sufni tuning?
  • rollab
    #44
    az a gond, hogy PHP-ban dolgozok és nem a főoldalnál van (a lap részekre van bontva)
    ez van állítva egyébként:
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
  • Ch_Slater
    #45
    fúú, ez nagyon király..
  • Ch_Slater
    #46
    nekem is teljesen szétcseszte a php-t. utf-8-ba átkódolta az egészet, azt odalettek az ékezetek...
    azért annyira nem mélyedtem ám bele.:)) de mivel haladni akartam visszahúztam a HTML-kit-hez. azzal nem szokott gond lenni.
  • rollab
    #47
    HTML kit? az mi? nem ismerem
  • Ch_Slater
    #48
    az egy ingyenes html-php-stb szerkesztő eléggé sok plug-innal. szerintem sokat tud.

    itt van róla info
  • reszcsi
    #49
    Ti használjátok a gyorsgombokat? Én rászoktam párra, mondjuk CRTL-B, I de ebben az új verzióban vannak gondok. NAgyon soxor nem működik, a menüben is szürke a hozzá tartozó sor, de pl. az eszközökben ha bold-ot kérek, akkor megcsinálja.
    Olyan mintha bugos lenne ez a rész, de keményen.
  • rollab
    #50
    köszi megnézem majd a HTML-KIT-et

    de engem akkor is érdekelne, hogy miért nem viszi jól át az ékezeteket (őŐűŰ) a DW, tehát van az index.php, amiben term. a charset beállítva, létrehozok egy aloldalt, ami csak PHP, és az oda beírt ő betű nem jó kint a lapon! MIÉRT? a fontok beállítását nem menti, hogy közép európai... tudtok erre valamit?
  • Ch_Slater
    #51
    nekem is voltak vmi hasonló gondjaim, aztán nem is erőltettem továb, mert gyorsan kellett megcsinálnom a melót, de olyan mintha unicode-ba mentené el (lehet hogy nagy marhaságot mondok)..
    tehát elmentem dw-ben, megnézem, szarul jelennek meg a betűk. utána megnéztem html-kitben a kódot és a <?php előtt (vagyis rögtön az elején) ott volt 3-4 kriksz-kraksz karakter, amit dw-ben nem lehetett látni..
  • rollab
    #52
    az létezne, hogy ezt nem lehet kikerülni? ezért ebben kételkedem, hátha tud valaki megoldást ilyenre
  • rollab
    #53
    hogyan lehet szerkeszteni vele kit. nélküli állományokat? mert alapból elutasítja :(
  • etick
    #54
    nem tudja valaki hogy valamien dreamweaver magyarosítás létezik e a világhálon? Dremweaver2004 mx-hez kellene.
  • alakulat
    #55
    Dreamweaver8 hoz van magyaritás?
  • Dj Faustus #56
    Dreamweaver-hez, Flash-hez nincs magyarosítás.
  • viso 007
    #57
    Sziasztok!

    Elhatároztam hogy megtanulom a dreamweaver használatát a problémám lehet hogy nektek nevetséges de nem tudok (akarok) tovább haladni úgy hogy kihagyok valamit:
    tehát a könyv amiből tanulok az MX-hez van nekem meg a 8-as van meg és elérkeztem a rétekek használatához, de az istennek nem látom úgy a réteget ahogy a könyv írja, design nézetben csak szaggatott vonalat látok, ha megnézem hogy néz ki egy böngészőben akkor látom és minden úgy van ahogy megrajzoltam, de így elég nehéz szerkesztgetni (nem látom pl. az átméretező fülecskét, meg nem tudom áthúzni oda ahova akarom, a tulajdonságát meg tudom változtatni, de jó lenne ha a végeredményt nem csak a böngészőben látnám). Ha tudtok segítsetek már és bocs ha egy kicsit hosszú voltam így elsőnek!

    Üdv: viso
  • viso 007
    #58
    Na nincs azzal semmi baj, ha otthon tanulok, de bazz hogy egy ilyen aprósággal eltököljek, majd egy napot ááá. Mondjuk egy életre megtanultam az biztos
    tehát az előző hozzászólás storno, rájöttem magamtól!!
  • gaspy
    #59
    Hy
    Kérdezni szeretnék...
    A megnyitási listát nem lehet kiüríteni?Mert van benne csomó olyan fájl amit már rég töröltem...
  • hasis
    #60
    Sziasztok!
    Egy honlapot készítek, de egy kicsit elakadtam. Egy menüt akarok csinálni layerekkel, úgy, hogy ha megnyomk egy gombot, felugorjon a következő menüsor. A baj csak az, hogy ha felbontást váltok a layerek nem maradnak a helyükön. Hogyan lehet a layereket minden pozícióban a megadott helyen tartani?
    Üdv: hasis
  • Dj Faustus #61
    Ha a layereken a <layer> elemeket érted, felejtsd el, nem böngészőfüggetlen megoldás.
    Lehulló menűnek itt találhatsz jó megoldást.
  • Zod
    #62
    Sziasztok, meg tudnátok mondani, hogy html-ben hol tudom beállítani a sorok közti távolságot? Köszi.
    (Angol verzió van.)
  • Dj Faustus #63
    HTML-ben sehogy. Ezt legjobban a CSS line-height tulajdonságával tudod elérni.
    További információk:


  • Underground23
    #64
    hello!
    meglehet adni egy tablazatnak h fent legyen van lent!vagy kepernyo mejik pontjan?
    koszi
  • Dj Faustus #65
    Leginkább CSS segítségével. Illeszd a <head> és </head> tagek közé:
    <style type="text/css">
    table {
    position: absolute;
    top: 0px;
    }
    </style>

    ez így felülre kerül.

    vagy:
    <style type="text/css">
    table {
    position: absolute;
    bottom: 0px;
    }
    </style>

    Ez így alulra kerül.

    Stb, stb... Olvasgass CSS leírásokat - a weblabor.hu illetve a htmlinfo.polyhistor.hu oldalakon bizosan találsz ilyesmiket.
  • Underground23
    #66
    koszi.de lenne itt meg valami.mondjuk ojan gombot szeretnek csinalni hogy az egesz egy kep(mondjuk zold hatterel) es ha folemesz az egerrel megvaltozik az egesz egy masik kepre(mondjuk aminek piros a hattere).hogy birom ezt elerni???vagy esetleg flashbe lehet ojan moszgast csinalni hogy csak akkor activalodjon ha ramegyunk az egerrel???
  • Dj Faustus #67
    "es ha folemesz az egerrel megvaltozik az egesz"
    Itt a fórumban keress rá a javascript rollover szókapcsolatra.
  • littleNorbi
    #68
    lehet vhogy a flash gomboknak hangot adni ?
  • XRV
    #69
    Sziasztok, hogy tudom megoldani, hogy a mainframe-ben megjelenő oldalban ne legyen alul csúszka?
    Van topframe teljes szélességben és balframe meg mainframe. (Top and Nested Left Frames)
    A mainframe-ben meglejenő új html lap mérete, bőven a 800*600-as felbontáson belül van, sőt próba idejére még kicsire is vettem. Bármekkora felbontásban is tologatom az ablak széleit, akkor is megmarad az alsó csúszka. Ha egészen kicsire tolom össze az oldalt kb fél képernyő, akkor kezd el csak rövidülni, tehát szinte félképernyőnyi a mérete és mégis.
    Valaki tud valami megoldást?
  • sucha
    #70
    Sziasztok!

    Dw8-ban template-ből készítettem egy honlapot, de sajnos miután feltöltöm a webre, más betűszínnel, más betűmérettel és más betűtípussal jeleníti meg az oldalt.
    Van valami tipetek, mi lehet az oka?
    Előre is thx!
  • Dj Faustus #71
    Valószínüleg nem töltötted fel a html-hez tartozó stíluslapot (css) állomány.
  • xxdani
    #72
    helló. Hogy tudok dreaweaverel beszúrni egy real playeres lejátszót? fontos lenne. előre is köszi.
  • Dj Faustus #73


  • xxdani
    #74
    köszi! még egy kérdésem lenne. hogy lehet azt megcsinálni hogy a linket ne egy új oldalon hanem ugyan azon a lapon nyissa meg?
  • Dj Faustus #75
    <a href="oldal.htm" target="_self">Ez a link ugyanazon a lapon nyílik meg, mint a jelenlegi oldal.</a>
    Bővebben az <a> tag attribútumairól - tessék elolvasni!
  • Rolesz
    #76
    Plz valaki mondja meg hogy tudok berakni egy wmp lejátszott weboldalra(php,html,java?)kéne a pontos kód kösz!
  • xxdani
    #77
    azt meg lehet csinálni hogy ha valaki megnyitja az oldalt akkor ne jelenítse meg egy pop-up-ban hogy "Az ön bitronsága érdekében az IE megakadályozta, hogy ez a fájl olyan aktív...." és a letöltésnél hogy "Az ön bitronsága érdekében az IE letiltotta a fájlok letöltését..."
  • Dj Faustus #78
    Tessék
  • Dj Faustus #79
    Eszközök/Internetbeállítások menüpont/Biztonság fül/Internet/Alapértelmezett szint gomb megnyomása.
  • JAHAY
    #80
    Én mégcsak most telepítettem fel a dreamweaver 8at, nemtud vki számomra 1 cool tutort?