24
  • pepe003
    #24
    MEgérdemlik, azok után, hogy kidobták azt az 50 usert
  • Yossarian
    #23
    Senki sem mondta, hogy a névérték fontos. Akkor számít, ha kibocsátáskor vetted a részvényt. Mert nem mindegy, hogy a kibocsátáskor 100Ft-t, vagy 1000Ft-ot kellett kiadnod egy 900Ft-os részvényért. :)
    Én például 700Ft-ért vettem kibocsátáskor az 1000 Ft-os MOL részvényt és ma kicsivel többet érne, ha meglenne. :)
  • uniu
    #22
    De ez mire jo ?10x tobb lesz de 10edet eri ?
  • greekboy
    #21
    max akkor ha megajándékozzák a részvényeseket 10 ugyanilyen részvénnyel. Ezért volt az, hogy anno a 26ezres otp 1 ével később 2600 ft körül mozgott (de ugyanezt megjátszotta az inter európa stb.). Na is ilyenkor az adott cég névérteke is osztódik 10-zel.
  • greekboy
    #20
    2600 ft is volt a Matáv, a névérték nem jelent semmit, hiszen ez az összeg nem sosem változik.
  • Yossarian
    #19
    allright
  • uniu
    #18
    take it easy:) vicc volt:)
  • Yossarian
    #17
    a témához visszatérve:
    Nagyon tetszett, hogy a nagy letöltőknek azért mondtak fel, mert állítólag a T-online a T-comtól drágán veszi a 3Gbyte-ra optimalizált vonalat. :) Ha még saját anyacégtől is piaci árnál drágábban vesz valamit, akkor ne csodálkozzon, hogy csökken a nyereség. De nincs is ezzel semmi gond, meg kell keresni ezt a kis lóvét a T-com zsebében. :)
  • Yossarian
    #16
    intelligens ember lehetsz. Nem tudsz valamit, de nyomod a szöveget magas lóról, aztán ahelyett, hogy azt mondanád bocs, még öcsizel...
  • uniu
    #15
    megneztem, privatizalva van 50%a, es 15% van allami kezben. most az 1x szerencsed van ocsi!:)
  • Yossarian
    #14
    A te bajod meg a tájékozatlanság. Amit nem az én linkjeim fognak eloszlatni, mert nem különösebben érdekel a forumtársak oktatása... De elhiheted nekem, mert én a MOL-nál dolgozom jóideje és már 93-94 környékén privatizálták. Az államnak pedig alig van tulajdona a cégben.
  • uniu
    #13
    Te bajod:) Tudtommal allami tulajdonu a Mol, de ha tudsz linket szivesen elolvasom.
  • Yossarian
    #12
    lehet rosszul tom, de úgy rémlik, a matáv részvény 100Ft-os névértékű, szal a 900Ft nincs azért a béka segge alatt. Meg aztán a MOL is egy privatizált cég, szal nem tom értelmezni azt a kitételt, miszerint a privatizált cégek ára a béka segge alatt van.
  • jefferson83
    #11
    Az, hogy vesztesége vagy csökkent a nyeresége nem éppen ugyanaz a kategória.
  • uniu
    #10
    Persze h nem. En ugytudtam az Axelero nagyon is nyereseges, bar konkretan nem foglalkoztam veluk azota amiota megszuntettek a Mindenkinet csomagot, gazdasagossagra hivatkoza. Es akkor a Deutsche telekom volt melyen nem a Axelero.
  • JohnnyFirpo
    #9
    " T-öltögetünk? T-öltögetünk? "

  • hPi
    #8
    Hűha... akkor az igazgatótanács tagjai miből vesznek új autókat maguknak és miből finanszírozzák a magániskolákat?
  • shabba
    #7
    Mellesleg a következő fél évi évi eredményük még nagyobb csökkenést fog mutatni, hisz július elején drasztikus mértékben 40-50%-kal csökkentették az áraikat a német piacon. Ez pedig elég alaposan megérződik majd a bevétel oldalon.
  • shabba
    #6
    Kicsit számolj már utána.

    Tavaly az első félévben 160 millió volt az adózott eredményük, a második félév már akkor is csökkent az egész éves eredmény úgy ~300 millió euro volt. Az 75 milliárt forint átszámolva.

    Tavaly a Suxelero először zárt nyereséges évet 655 millió forintos eredménnyel. Mint láthatod a magyar piaci eredmény 1%-át sem teszi ki a teljes cégcsoport eredményének. Egy csepp vagyunk mi abban a tengerben, nem pedig mi tápláljuk azt a tengert.
  • aaaaa
    #5
    Lassan olyanok lesznek ezek a szolgáltatók, mint a biztosítók. Állandóan "veszteségesek", köss velük szerződést és lehetőleg fizess minél többet, csak ne használd a szolgáltatást...
    A biztosítók is csak pénzt beszedni szeretnek, de ha bekövetkezik a kár , akkor bezzeg mindent kitalálnak , összehazudoznak, átvernek csak fizetni ne kelljen. Persze a kifizetés nem "gazdságos", csak a bevétel ...
  • uniu
    #4
    Igy hirtelen mar nemtom kibogozni, de a nemet divizio a veszteseges ugytoom mar jo ideje, a volt Matavos reszbol(ami nyereseges) probalja fenntartani magat. Kellett eztis privatizalni... Amugy erdekes, h a nagy magyar cegeknek a reszvenyei mennyit ernek es mennyire megbizhatoak meg a Telekomme. (Telekom kb 900Ft, Richer 30 000, Mol 21 000, OTP 7800)A privatizalt cegeknek a reszvenyara a beka segge alatt van, ill. az aruk a szinuszhullamhoz hasonloan valtozik, stagnal.
  • hPi
    #3
    Szegények... így már érthető, hogy próbálnak megszabadulni a veszteséges előfizetőktől...
    Szánalmas banda.
  • Cleawer
    #2
    Ezt a sok-sok veszteséget az az 50 magyar power user csinálta nekik? háhá
  • worldwideweb
    #1
    Nem is csoda ha kidobálja az előfizetőit.