3016
  • PíszLávJuniti
    #2736
    Nekem nem ment fel VMwarere, acpi meghajtóval variált telepítéskor, és tovább sem lépett, néhány dolgot nem talált.
    :(
  • Zsoltika 007
    #2735
    Hát jó kérdés.
  • gergod
    #2734
    egy gyors kérdésem lenne
    - megoldható, hogy kulso vinyora tegyem fel az OSx et? És onnan is bootoljon? mondjuk ha azt állítom be biosban, hogy az legyen az elsodleges boot drive.
    Laptopom van, es semmi esetre sem akarom elrontani a Win installomat.
    Tehat ha kulsrol akarom, akkor csak bedugom USBbe a kulsot akkor onnan bootol, egyebkent meg a belso vinyorol?
  • miatyánk
    #2733
    Sziasztok!


    Full kezdőként próbálkozok feltelepíteni a notimra a Mac oprendszert, de egyelőre nem jártam sikerrel. Több verziót is kipróbáltam, de a felinstallált rendszer még egyszer sem indult el.
    A gép egy MSI s270 notebook 64 bites (1 magos) Turion procival, Ati Xpress 200m chipsettel/vga-val.
    Találtam a Wikin egy kompatibilitási listát, és egy telepítési leírást. Ezek szerin a "MacOSX_10.4.6DVDPATCHED_Myz.iso" verzió kompatibilis a notimmal. Eddig csak újabb verziókkal próbálkoztam.
    A leírás szerint csak az SSE3 opciót kell kijelölni, bár a procim ismeri az SSE3-at.
    Eddig még rendben is lenne, de a többi lépés számomra teljesen homály. Pl. a "Omni Callisto b003fixed alternate ATI driver", amit nem tudom, hogy hogy kellene telepíteni.
    Szóval valaki lefordíthatná nekem úgy hogy én is értsem!
    Esetleg ha valaki pont ilyen notebookra telepytett már os x-et.

    " Megabook S270 (MS-1013) / PC Club Enpower ENP41304

    AMD Turion MT-30 (1.6 Ghz w/1MB cache) ATi RS480M + ATi SB400, 512MB DDR, 12.1" WXGA (1280x800) TFT.
    AMD Turion MT-37 (2.0 Ghz w/1MB cache) ATi RS480M + ATi SB400, 1024MB DDR, 12.1" WXGA (1280x800) TFT.

    Using MacOSX_10.4.6DVDPATCHED_Myz.iso *ONLY*

    Installation notes:

    Custom install with language packs & printer drivers removed, SSE3-only kernel added.

    PATA IDE: remove AppleGenericPCATA.kext and AppleOnboardPCATA.kext from /System/Library/Extensions/IOATAFamily.kext/Contents/PlugIns/


    copy Zappadoc's AppleOnboardPCATA.kext to /System/Library/Extensions/

    ATI driver: use Omni Callisto b003fixed alternate ATI driver. Follow the procedure described in the archive. First boot on Windows to identify the EDID string with Monitor Asset Manager.. The string in CallistoHAL.kext should be 0x41501002 instead of 0x59551002 and the string in Callisto.kext should be:
    <key>DFP,EDID</key>


    <data>
    00 FF FF FF FF FF FF 00 06 AF 02 0C 00 00 00 00
    01 0E 01 01 80 1B 11 78 0A 3F E0 98 55 53 87 26
    24 50 54 00 00 00 01 01 01 01 01 01 01 01 01 01
    01 01 01 01 01 01 4C 1D 00 80 50 20 10 30 15 20
    44 00 05 A3 10 00 00 18 00 00 00 0F 00 00 00 00
    00 00 00 00 00 0B D2 02 10 00 00 00 00 FE 00 44
    35 33 38 32 00 42 31 32 31 45 57 32 00 00 00 FE
    00 FF F1 DF D5 A3 6F 51 00 01 0A 20 20 20 00 18
    </data>

    Functional:

    Video: ATI Radeon Mobility 200M [working, at 1280x800, no QE/CI with Omni Callisto b003fixed driver]
    Hard drive: Hitachi Travelstar 20GB or 60GB [working with Zappadoc kext]
    Optical drive: Pioneer DVR-K05 DVD+/-R DL slot [working with Zappadoc kext]
    Ports: IEEE1394 (400) / USB 2.0
    Ethernet: 10/100
    Keyboard / touchpad


    Currently not functional:

    Audio: type unknown
    Modem: type unknown [not tested]
    Wifi: Atheros AR5213A-00 802.11g
    PCMCIA/Cardbus slot [not tested]
    SD/MS media reader [not tested]
    Built-in keyboard shortcut buttons (Mail, Web, Find)"
  • lck
    #2732
    Közben olvasgattam Osx86.hu - n ugyhogy tárgytalan.
  • lck
    #2731
    Aha Oké!
    Particionálni nem akarok csak simán a C:re tenni.
    Maga a rendszer FAT32-t használ, vagy valami saját fájlrendszere van ?
  • Zsoltika 007
    #2730
    Ha telepítéskor csak formázod az adott partíciót akkor tuti nem bántja a másikat. Viszont a 10.4.8 telepítőjében a partícionáló hibás. Érdemes beszerezni egy régebbi változatot is a gondok elkerülésére. És nálam a telepítés lehalt ha feltettem a nyomtató drivereket. Szóval azokat is érdemes kihagyni.
  • lck
    #2729
    Hali.
    Az egyik torrent oldalon láttam a MAC OSX 10.4.8 -at.
    Leszedném kipróbálni, de lenne egy kérdésem előtte:
    A vinyómon most van egy 15 gigás C: mögötte a maradék D: ( mindegyik NTFS )
    Ha a C:-t elghostolom a D: -re
    Aztán a C-t leformázom FAT32-re. Akkor a C:re felmegy a rendszer úgy hogy a D-t békénhagyja, illetve - ha megunom, a D-ről visszatudom e ghostolni a régi C:-t (XP-t) ?

  • Zsoltika 007
    #2728
    Lehet hogy nem. Próbáld ki 2 cpu-val. Indításkor nyomj f8-at és írd be cpus=2. Az eredeti mac os kernel lekezeli a 4 magot de a hackelt lehet hogy még nem tudja.
  • formatuq
    #2727
    Lenne egy kerdesem, kb egy eve, mikor meg amd-s gepem volt akkor a Apple.OS.X.x86.10.4.Generic.Install.DVD simant ment, kiirtam dvd-re, boot, es telepites

    most intel van (qx6700) es ezt szerettem volna pelrakni: Mac OS X 10.4.8 [JaS AMD-Intel-SSE2-SSE3 with PPF1 & PPF2].iso. kiirtam dvd-re, boot, elkezdi a telepitest, majd panic-ol, es valami CPU3 error-t ir ki.

    kesobb felrakom a kepet is, hatha segit.

    A kerdesem az lenne, lehet olyan hogy nem birja a quad-s intel cpu-kat?

    koszi !!!
    F
  • Zsoltika 007
    #2726
    Szerintem nincs.
  • Sorcy
    #2725
    Nem, csak úgy már igazán tökéletes lenne! Egyébként nem tudod esetleg, hogy létezik-e msn mess-hez magyaritás ?
  • Zsoltika 007
    #2724
    Nem értem. Most miért kell annyira az az effekt? Ha minden más megy rendesen én nem is foglalkoznék vele. Neked ez a mérce vagy mi?
  • Sorcy
    #2723
    Minden drivert kipróbáltam(azt hiszem), de semmi megoldást nem találtam hogy a GF 7300GT-s videokarimmal elővarázsoljam azt a bizonyos effektet a dashboard-nál!! Mindegy, ha esetleg valakinek van valami ötlete azt szivesen olvasnám!!
  • Evin
    #2722
    Felraktam, de előtte letiltottam az USB Legacy-t, mert nem volt jó a PS2-es egerem. De a hangkártyát elsőre felismerte.
    Privi ment.
  • PyRex
    #2721
    Te simán feltelepítetted és megy elsőre? Akkor megtennéd, hogy priviben elküldöd annak az iso-nak a PONTOS nevét, amelyiket felraktad? (Esetleg azt is, hogy hol található). Thx!
  • Evin
    #2720
    Csak azért lovaglok ezen a HD témán, mert akkor nem értem neked miért nem megy, ha nekem igen.
  • PyRex
    #2719
    http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PNid=23&PFid=31&Level=5&Conn=4&ProdID=59

    Itt sem írják, hogy HD, de nekem tök8, a lényeg, hogy nem működik. :(
  • PyRex
    #2718
    Nem tudom, de amennyire én tudom, a 850-es nem HD. Legalábbis tudnék róla, ha az lenne :)
  • Evin
    #2717
    Akkor ide miért High Definition van írva?
  • PyRex
    #2716
    ALC850 van, amiről ez a leírás van (ezt megtaláltam régebben is):

    http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=15173

    Itt nagyon jól le van írva, hogy hogyan kell 5.1-ben használni. De wameg, nekem fel sem ismeri. A 2.0-nak is örülnék lol :D

    Szóval probléma még mindig fennáll. És a spotlight probléma is...
  • PyRex
    #2715
    Sajnos ez tényleg így van a magyar szervíznél és engem csak ez az egy tart vissza attól, hogy vegyek egy mac-et. De az tuti, hogy a következő gép bővítésnél intel core2-t veszek (vagy jobbat, de mindenképpen olyat, ami alapból van apple gépekben is, mert tapasztalataim szerint AMD-vel nem mindig ok a dolog...)
  • Zsoltika 007
    #2714
    Amúgy meg ezért nem vettem Apple gépet anno pedig lehetett volna. De nem akarok ilyeneket benézni köszönöm szépen. És van egy valag ilyen topik az oldalon.
  • Zsoltika 007
    #2713
    Nemtom melyik van az a8n sli-n de itt vannak a driverek hangkarikhoz. Nekem működik.
    Keresd ki milyen hang van azon a lapon (használati utasításában benne van).
    A legtöbb csak 10.4.8 vagy attól újabb rendszeren működik.
  • PyRex
    #2712
    http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=15&l3=148&model=539&modelmenu=1

    " AI Audio (8-channel Audio)
    A8N-SLI has eight channels of audio output with Coaxial and optical S/PDIF connector designed to maximize your auditory experience. AI Audio also provides "Jack Sensing" and "UAJ" functions. "Jack Sensing" automatically detects and notifies user of any inappropriate connection. "UAJ" function enables both input and output functions each jacks, thus eliminates the confusion of Line-in, Line-out and Mic jacks once and for all!"
  • Evin
    #2711
    Én az Asus honlapján néztem, és aszerint az SLI-s HD-s.
  • PyRex
    #2710
    sli nem HD-s, csak 8 csatornás, én 10.4.6-ot és 10.4.8-akat próbáltam és semmi.
  • Evin
    #2709
    Nekem is 6600GT-m van és hiba nélkül ment a MacVidia-val.
    Mást még nem próbáltam vele.
    Asus A8N-E lapom van, és ahogy nézem ugyanaz a hangkártya benne, csak az SLI-s HD-s. Az enyém kapásból felismerte.
    (osx 10.4.6)
  • PyRex
    #2708
    Ja, csak egy apró dolgot felejtesz el:

    míg apple gépeknél nem rakhatsz össze magadnak a hardverekből szinte végtelen variációt, addig a pc-nél igen, és az, hogy nálad meg sok embernél jól megy az osx pc-n, nem jelenti azt, hogy ugyanannyi ember meg nem szív vele, akiknél viszont nem megy.

    pl. nálam sem megy rendesen:

    Asus A8N SLI Premium lap
    Athlon 64 3700+ San Diego proci
    2GB 500-as nem noname ram
    6600GT

    - akármelyik verziót felraktam, hangot sehogy sem sikerült rá varázsolnom, pedig utána is olvastam és több variációt is kipróbáltam, de alapból az, hogy egy oprendszernek magától nincs hangja egy ilyen alaplappal, már nem tetszik (és ez NEM az osx hibája, hiszen ugye hivatalosan nem is kell, hogy támogassa a cuccot)

    - akármelyik verziót felraktam, a spotlight hol működött, hol nem, néha az újraindexeltetés megoldotta a prblémát, néha a restart oldotta meg, néha semmi

    - két verziónál is volt olyan grafikai bugom, hogy a gombok és az egyéb kattintható cuccok körül fekete keret jelent meg


    És mivel SENKI nem tudta biztosan megoldani egyik problémát sem (külföldi fürumokon is próbálkoztam), ezért nem hiszem, hogy ezek az én hozzá nem értésemből adódtak. Innentől kezdve mondhatsz nekem akármit, a lényeg akkor is ugyanaz: minél jobban hasonlít a PC-s hardvered az eredeti Apple hardverre, annál nagyobb az esélye, hogy hiba nélkül menni fog az osx, de 100% soha nem lesz.

    Úgy tudom, nem használhatom pl. a pc-s 10 ezer forintos tv tuneremet vele (legalábbis eyetv nem támogatja), mindenképpen meg kell, hogy vegyem a 30+ ezer forintos direkt apple-höz gyártott cuccot, gondolom csomó más program is így van a dzsunka pc-s hardverek egy részével.


    Nem veszem magamra a "buta hozzá nem értő" jelzőket, 89 óta - 18 éve - ültem le az első PC-mhez (jó ez persze semmit nem jelent :), de hidd el, hogy nekem a kedvenc operációs rendszerem mindezek ellenére az osx - habár mondom: az én hardveremen nem nagyon fut.

    De ha megoldod a fenti három problémámat, akkor változtatok a véleményemen, ígérem :)
  • Zsoltika 007
    #2707
    "- nincs hozzá rendes támogatás"
    Mi? A patchekre gondolsz? Az itt is van.

    "- mindig lesz olyan program ami nem fog rendesen futni"
    Nálam ilyen még nem volt.

    "- csomó bug van a PC-s OSX-ben. Kinél előjön, kinél nem..."
    Már egy ideje nem így van.

    "Nem tudom én úgy érzem, hogy egy dzsunka pc-re rárakni az osx-et az az oprendszer megszégyenítése :)"
    Ez a winre is igaz. De fel kéne már ébredni hogy a dzsunka pécét is az asus gyártja meg a nemes apple hw-t is. Úgyhogy le kéne már essen hogy egy hw nem attól dzsunka mert nincs rajta alma logó...

    "de az is tuti, hogy egy Mac-en nem lesz olyan, hogy veszel hozzá egy hardware-t és szívsz a driverek miatt, vagy nem fér össze más cuccokkal, stb. Ennek persze ára van :)"
    (No offense)Inkább úgy látom hogy a buta hozzá nem értők látják így legtöbb esetben. Nekem semmi ilyen jellegű gondom nincs pc-n már jó néhány éve. Egyszerűen hozzáértés kérdése. Persze aki nem ért hozzá annak így egyszerűbb 1.5-2x annyit kifizetnie a jó megoldásért. De az meg is érdemli.
  • PyRex
    #2706
    Hmm...

    - nem dizájnos - ez a legkevesebb
    - nincs hozzá rendes támogatás
    - mindig lesz olyan program ami nem fog rendesen futni
    - a PC hardvare-ek egy részét elfelejtheted (tv tunerek pl, de sorolhatnám, pl. csomó hangcodec-et sem ismer fel)
    - csomó bug van a PC-s OSX-ben. Kinél előjön, kinél nem...

    Nem tudom én úgy érzem, hogy egy dzsunka pc-re rárakni az osx-et az az oprendszer megszégyenítése :) (Persze én is használom - azaz használnám, de az A8N SLI Premium lapomat utálja (pedig az nem is ócska noname)... hang nincs, stb...)

    A szervízzel igazad van sajnos, de az is tuti, hogy egy Mac-en nem lesz olyan, hogy veszel hozzá egy hardware-t és szívsz a driverek miatt, vagy nem fér össze más cuccokkal, stb. Ennek persze ára van :)
  • Zsoltika 007
    #2705
    Én nem foglalkoznék vele ha megy minden.
  • Sorcy
    #2704
    Megy jól ezzel is minden csak az a bizonyos effekt nem! Pedi úgy lenne teljes! Nagyon bejöt ez az OS!!!
  • Evin
    #2703
    Ha nem kell 3D-s támoagtá, rakd fel a MacVidia-t, azt csak feltelepül és megy.
  • Sorcy
    #2702
    Egyszerűen már nem értem mi van
  • Sorcy
    #2701
    Fent van!!!! Sőt, kiírja azt is hogy....Chipset Model: Generic NVIDIA
    Type: Display
    Bus: AGP
    VRAM (Total): 256 MB
    Vendor: NVIDIA (0x10de)
    Device ID: 0x02e2
    Revision ID: 0x00a2
    Displays:
    L1919S:
    Resolution: 1280 x 1024 @ 60 Hz
    Depth: 32-bit Color
    Core Image: Supported
    Main Display: Yes
    Mirror: Off
    Online: Yes
    Quartz 2D Extreme: Supported
    Quartz Extreme: Supported
    Display:
    Status: No display connected
  • Zsoltika 007
    #2700
    Melyik verzió van felrakva? És ha a 10.4.8 akkor ugye a titan drivert is felraktad? (Ha valamelyikre nem a válasz akkor értelemszerű mit kell tenned.)
  • Sorcy
    #2699
    Segítsen már valaki, már szinte mindennel próbálkoztam hogy az a hülye hullám-effekt a Dashboard-nál megjelenjen! Van itthon egy régi GeeForce 5200 Fs karim azzal működik de nem igazán akarom vissza tenni mert a 7300GT-vel megvagyok elégedve!
  • Zsoltika 007
    #2698
    Miért is? Jah persze hát nincs alma a gép oldalán de ez nem is baj mikor valami meghibásodik mert nem mindegy hogy 3 hónapig vagy 10 percig kell várni a kérdéses alkatrész cseréjére. Az hogy nem olyan designos engem nagyon nem izgat fel.
  • PyRex
    #2697
    "Ugyanaz" - ezt azért enyhe túlzás állítani...