68
  • ForRedGlory
    #1
    "Ez a dolgok jelenlegi állása: süsd el a fegyvered és (talán) életben maradsz, ha hibázol és rosszul lősz - miközben körülötted tombol a terror - háborús bűnösként mész haza."

    Van benne valami...
  • Capra Ibex #2
    "Tervei szerint a leszerelését követően Arizonában fog politikai szerepet vállalni."
    Azt hiszem ezzel ezt kellően meg is alapozta...

    (Úgyis épp Fahrenheit 9/11-et akartam most nézni megint, tökéletes a cikk időzítése :D ...)
  • izb
    #3
    Ideje volt...........
  • Max Damage
    #4
    Vazz blog miatt büntetni? Mondjuk ha tényleg titkos információkat hozott nyilvánosságra abban az esetben teljesen jogos a büntetés, sőt talán még gyenge is, én jobban megbüntettem volna, persze az előbb említett esetben...

    "A tisztek mindig összetartanak, különösen akkor, ha arról van szó, hogy az egyszerű katonákból bűnbakot kell csinálni." - vazz, könnyű mást hibáztatni ahelyett hogy a katona saját balfaszságát ismerné el.

    "süsd el a fegyvered és (talán) életben maradsz, ha hibázol és rosszul lősz - miközben körülötted tombol a terror - háborús bűnösként mész haza." - ez így van, nem kell hibázni, és vállalni kell a tettek után a felelősséget, ha ezt nem meri vállalni minek megy katonának?! Hogy napozzon irakba?!

    Huhh, az ilyen embereket kellene két év kötél általi fejbelövésre itélni!
  • Nyiri
    #5
    Gratulalok... Igen.. Te profi vagy nem? Fejed mellett huz el a golyo. Tegnap nyirtak ki a gyerekkori haverod. Masik bajtasad eppen 3-4 metterrel arrebb epp sul a sajat zsirjaban. Talan holnap te fogod a beleidet visszanyomni a kezeiddel a hasuregedbe, de tee... Atombiztosan hibatlanul celzol. Ne legyel mar nevetseges. Ezek a "katonak" a jobb elet remenyeben a hadseregbe belepett zsoldosok (mivel az Amcsi sereg minden ellatast all sot meg a sulit is fizeti ha beallsz), kozel sem keszultek fel a "haborura". 100-bol ha van 10 aki csak azert allt be mert fegyverbuzi es olni akar...
  • Nyiri
    #6
    Ettol fuggetlenul nem sajnalom azt aki meghal, mert sajat dontes volt. De arra merget lehet venni, hogy az nem azt kapjak a propagandaban ami az igazi. Sok szerencsetlen csorot ezzel megfognak es mehet a levesbe.
  • Praetor
    #7
    A büntetésen nem csodálkozom, de a katonának igaza van.

    Aki pénzért csinálná a katonásdit, az válasszon más szakmát. (Főleg hogy megszállóként Irakban lőnek rá.) A pékek kevesebb embert lőnek le, és könyvelőt is kevesebbet robbantanak fel.
  • burninhell
    #8
    szépen fogynak az amerikaiak de megérdemlik ők is...
  • Max Damage
    #9
    Hát az én véleményem: aki fegyverbuzi az menjen katonának azok fognak lőni, ölni és teljesítik a parancsokat mert élvezik csinálni és tetszik nekik a helyzet, de nem fognak ilyen faxságokat irogatni ki a netre, aki meg nem, csak jobb élet reményében megy oda az meg vállalja a következményt és ne reklamáljon, ő döntött, volt és van is választása!

    A büntetés jogos volt, meg amúgy is örüljön h nem lövették fejbe vagy zárták börtönbe hazaárulásért ("hiszen információkat adott ki az amerikai egységek taktikájáról és a bevetési szabályokról" - írja a cikk itt az SG-n).
  • Nyiri
    #10
    Te mikor indulsz ki?
  • Max Damage
    #11
    Nem mostanában, pedig jó lenne egy kis Irak, de sajnos a magyar törvények nem teszik lehetővé hogy én jól érezzem magam kint (meg amúgy sem küldenének ki), ahhoz kellene egy amerikai állampolgárság, és már mennék is a seregbe hogy csatlakozhassak a haderőkhöz :)
  • Cat #12
    Nem sok alapunk van fikázni a mexikoi bevándorlókból és feketékből álló amerikai hadsereget, ha tegnap jelentették be, hogy betelt a magyar szerződéses katonák állománya (fizetés 100e HUF), és sokszoros a tuljelentkezés a külföldi missziókra (ciprus, afganisztán, irak - rendőri egységek), fizetés kb. 400-450e HUF havonta. Nem lehet csodálkozni azon, hogy egy borsodi, vagy szabolcsi fiatalnak ez álomfizetés, ráadásul amcsiknál felsőoktatási támogatás, meg sok egyéb is jár a katonai szolgálattal együtt, arról nem is beszélve, hogy a társadalmi megbecsülésük is jóval magasabb.
  • Cat #13
    nem kell állampolgárság az amcsi sereghez! pont hogy ezzel csábítják a latin amerikai bevándorlókat, hogy ha letölt 2 évet, könnyített úton kap állampolgárságot. Akár holnap indulhatsz
  • Max Damage
    #14
    Zshiere, asszem lesz 1 utam ;)
  • Ronny
    #15
    azért nem ilyen egyzerű a dolog.Igaz, hogy állampolgárság nem szükséges, de zöldkártya kell amit nem fogsz megkapni.Érdekházasságag az egyetlen járható út, de nagyon rizikós.
  • Vieri85
    #16
    Figylej! Mindegy nekünk szerintem hogy kimész-e :) de ha már kint vagy, írd meg a saját blogod (magyarul) :) akkor talán nem buksz le.
  • Alfa Of NS
    #17
    Bar az amerikai katonak primitivebbek, mint pl egy europai, igy nem annyira kepesek felmerni az adott szitut, de azert nemi kovetkeztesseg elvarhato a tisztektol a katonak fele.

  • Alfa Of NS
    #18
    "Ettol fuggetlenul nem sajnalom azt aki meghal, mert sajat dontes volt."

    Valojaban nem felel meg ez a valosagnak. Ha nem lenne eleg onkentes, akkor soroznanak kemenyen az USA-ban is. Mert katonara mindenkeppen szukseg van. Ha nincs eleg onkentes, akkor soroznak. Vagyis gyakorlatilag a tobbi amerikai helyett alltak be katonanak.
  • Alfa Of NS
    #19
    Igen, igy mar kicsit mashogy nez ki az "oszinte katona" kepe...
  • GodBadka
    #20
    Vissza se gyere.
  • rolika
    #21
    "ez nem az a háború, amit például a Fox televízió bemutat napról-napra és nem is az a háború, amelyet az amerikai fegyveres erők etikátlan toborzó reklámjaiban látni lehet"

    ehhez nem blog, ebbe csak bele kell gondolni
  • Tbone
    #22
    Ameikai katonak alomfiyetese kb $1100/ho a veszelyessegi potlekkal egyutt! Igaz minden koltsegedet fedezik. Kaja, szallas, utazas, csomo egyeb juttatas. Olcsobban kapsz autot, motort (10-15% engedmeny, ott veheted at ahol akarod). Ha tanulni akarsz azt is fizetik, akar meg diplomat is lehet szerezni. Persze mindennnek ara van...
  • Derapo
    #23
    Hahó senki nem veszi észre,hogy ezt az embert a véleménye a gondolatai miatt büntették meg?
    Amerika a demokrácia meg a szabadság hazája.Egy nagy büdös TÚRÓST!
  • MacrosTheBlack
    #24
    Ez nálunk is így van a rendőröknél. Azért nem is mennek oda legtöbbször a gengszterekhez, mert mit tudnak velük csinálni? Fegyvert majd csak akkor használhatnak ha már lelőtték őket, ezért inkább hagyják a faszba, oda se néznek. Nálunk is lenne mit javítani a helyzeten.
  • MacrosTheBlack
    #25
    LOL bazz, mejn oda, nyomj le 1-2 évet, aztán magyarázz. "nem kell hibázni" - ugye te még sose hibáztál? Meg amikor ezekre 3 oldalról lőnek a terroristák, akkor majd nekiállnak célozgatni? Aztán meg minden lelőtt terroristát beállítanak "védtelen" civilként, a csóringer katona meg megy a sittre. Hát ez valóban egy helyes dolog...
  • MacrosTheBlack
    #26
    Nem lehet mindenki pék meg könyvelő. Akkor ki vásárol kiflit?
  • MacrosTheBlack
    #27
    Majd ha nálunk a metróban a te szüleidet robbantják fel az arabok, akkor is ezt fogod mondani?
  • MacrosTheBlack
    #28
    Ez egy átlag pestinek is csak álomfizetés lenne.
  • jefferson83
    #29
    Én se bírom az amerikaikat az tény, de ezt te sem gondolod komolyan.
  • jefferson83
    #30
    Korán van és nehéz szó tehát: amerikaiakat
  • jefferson83
    #31
    Ha csak azért büntették volna az tényleg gáz, de olvasd el a cikket és a hozzászólásokat. Állítólag titkos információkat hozott nyílvánosságra (taktikákat), amivel a saját bajtársait is veszélybe sodorta. Valjuk be ez felelőtlenség volt. Kérdés, hogy mennyi igaz belőle, vagy ez is csak arra példa,hogy a tisztek összefognak a nekik nem tetsző bakák ellen.
  • jefferson83
    #32
    Nyílvánosságra=nyilvánosságra. Sorry inkább alszom még egy picit
  • Nethyrrea
    #33
    hidd el akik kint vannak ott sztem azok is már ezerszer megbánták hogy anno akkora lelkesedéssel kimentek....

    "blogért büntetni"? naja, sértette az amerikai propagandát a blogjával, még szép. és olcsón megúszta ahhoz képest.

    másik meg:

    "SITE CLOSED" :DDDDDDD

    pedig belenézegettem volna :D
  • immovable
    #34
    Kiváncsi lennék az arcodra mikor fegyvert fognak rád (te terminátor)...
    sztem te attól becsinálnál ha a rendőrök igazzoltatnának az utcán... csak a monitor mögött ilyen nagy a szád mi.?...
  • immovable
    #35
    egy z
  • nenad
    #36
    en igazabol azon szoktam kiakadni akik tamogatjak ezeket a haborukat, a monitor mogul anyaznak, meg okoskodnak, logikusan gondolkoznak es egy pillanatra sem kepesek atlatni hogy egy ilyen dologban csak pusztitas es pusztulas van, igazsag sohasem.. Erre aztan meg ratesz egy lapattal, na es? Ez mindig is igy volt. Ezeket kene besorozni, hogy szembesuljenek ezekkel a dolgokkal.
  • Lenny
    #37
    Na végre valaki!
  • Caro
    #38
    Ma már simán lehet nem halálos fegyvereket gyártani, a rendőrök olyanokat is használhatnának.
    Gumigolyó, esetleg kábítólövedék.
    Mindegyiknek olyan hatása van, hogy nyugodtan lehet vele lőni, mert maradandó károsodást nem okoz, viszont egy időre eléggé megbénítja az ellenfelet.
  • bigjoe
    #39
    Köcsög Jenkik. Ennyit a szólás szabadságról.
    Ez már nagyon durva. Lassan ammerika rosszabb lesz mint kína vagy a régi SZU.

  • Asperot
    #40
    Nem lehetsz akkora zseni hogy kevered a szólásszabadságot és a katonai taktikák kiadását illetéktelenek esetleg az ellenség részére! Két külön dolog. Azt pedig jó ha tudod hogy kicsit más szabályok vonatkoznak egy katonára, mint egy civil polgárra. Még a legnagyobb demokráciában is!