16
SUSELinux 9.1 install help!
  • jonnie
    #16
    Yast ban=> szoftver=> telepítési forrás meghatározása=> hozzáadás=> ftp => a cím:
    ftp.suse.com//pub/suse/i386/current a 9.3mas esetében, ha felmész az ftp szerverre
    megtalálod a neked való verziót. a suse mappában.
  • jonnie
    #15
    Ha csak az nvidia driverrel van ijen problémád azt a suse ftp szerveréről is le tudod szedni a csomagok közül, runfileokat nem ismerem. A pontos címet mindjárt megadom.
  • mikrocpu
    #14
    Parancsfile (runfile). Próbáltam szoftver hozzáadásával (A vezérlőközpontban), parancsértelmezőben és parancs futtatásában. Ja, ez nVidia driver volt.





    AMD athlon XP 2000, gforce 2 mx 400/64mb 256mb sd ram
    Win 2003 server+SUSE 9.1
  • jonnie
    #13
    Mijen kiterjesztésű progit szeretnél telepíteni, hogyan próbáltad?
  • mikrocpu
    #12
    Segítséget szeretnék kérni. Telepíteni próbálok progikat 9.1-es SUSE-ra, de nem sikerül. Esetleg tudna-e adni valaki egy kezdő löketet, hogy hogyan kezdjem el.
  • Zsoltika 007
    #11
    Nem tudom hogy melyik disztribre raktad, én debian-ra tettem és jól megy. Igaz a 30Mb-os telepítőssel próbálkoztam.
  • jonnie
    #10
    Feltettem, de még mindig nincs 3d, majd még próbálkotok, lehet hogy rosszat szedtem le. Kösz
  • ILLNeo
    #9
    Köszönöm szépen!
  • Zsoltika 007
    #8
    Fel kell rakni az ati linuxos driverét és akkor az is megoldódik.
  • jonnie
    #7
    Én a 9.3-mas lemezeket javaslom, abból is az első 2 a legfontosabb, mert a 2.on van a kde és sok olyan progi amit le kell majd szeni előbb utóbb, ha van valami értelmes net-ed akkor a többit onnan is leszedheted. A cd-ket a suse.novell.com weboldalon találod. a csomagokat többek között az ftp szerverükről lehet leszedni a telepítéshez. ÉN legalábbis így csináltam.
  • ILLNeo
    #6
    és a 9.1 verzió lehet valami plussz lemezzel frissíteni 9.3-ra és ha igen akkor honnan tudom letölteni!

    A segítséget előre is köszönöm!!

  • jonnie
    #5
    HAli!
    Nekem 9.3 van, és semmi gond nincs vele, mindent egyből fölismert, kivéve a videókártyát, ugyanis azt írja gogy nincs 3d támogatása, pedig egy 9600-as radeonom ról van szó.
  • Zsoltika 007
    #4
    Nekem olyan még nem volt hogy az xp ne futott volna. Suse-ban meg főleg nem. Bár a 9.1-et kihagytam inkább a 9.2-t nyúztam. Azzal semmi baj sem lesz. De már a 9.3 is kint van jó ideje, azt hallottam nagyon jó lett.
  • ILLNeo
    #3
    Hello DeZo!

    Nekem meg van a 2DVD változata és annyit mondhatok,hogy gáz a proci a memória mennyisége és wincsi is kicsi...

    512 swap 387 Mb RAM és csak a Linuxnak kell 5GB hely, amúgy a Bond helyesen mondja azt, hogy a fájlrendszerrel tényleg gázok vannak, de csak Windows vs Linux szinten... Nekem pl. szétbaszta a MBR-t és a Linux leszedése után nem tudtam elindítani az XP-t
  • Zsoltika 007
    #2
    Már van 9.3 próbálkozz azzal. Nekem a 9.1 elvitte az egész wincsi filerendszerét. De a problémádban nem nagyon tudok segíteni. Próbálkozz inkább Linuxos fórumokon. Pl: ITT és ITT
  • DeZo #1
    Hi all!

    A problémám a következő:
    Sqiud-et futtatnék, netmegosztás céljából az alábbi gépen, csak a 9.1-es SUSE install 10-nál kifagy. A HDD-hez nyúlna, hogy a partíciók méretét megváltoztassa. Tippeket várnék, hogy szerintetek mi a gáz?

    A gép: 466 celeron proci, 8.4 Gb Maxtor HDD, Asus alaplap, 256 Mb SdRAM, S3 TRIO 64

    Előre is megaköszi a válaszokat!

    Próbáltam törölni a partíciókat, de az sem segített...