28
Repülős akciófilm Rob Cohen-től.
  • drevil666
    #28
  • drevil666
    #27
    A B2-ről, ha nem tudnád, hogy repül elhinnéd, hogy repül?
    Sztem nem.
  • drevil666
    #26
    Az is érdekes volt: az a légi utántöltő mostrum:)
    meg, hogy az észak-koreaiaknak MBT helikopcsijuk volt:)
    Na az meg botrányos, ahogy a két SU-35-öst leszedték. Mocskos állatok....(bár ha jól emlékszem katapultáltak)
    Gyerekeknek való történet, az igazi légiharcok nem ilyen látványosak.
    ja meg az első bevetésük Rangoonaban:)
    Macsó függőleges lefelé zuhanóbombázó módjára begyorsítja a bombát mumhauhmaumhau
    öcsém:)
  • Pókmalac
    #25
    Kép (52.0 KB)
  • ColdFire
    #24
    mit mond a csávo amikor a csaj azzal válaszol rá h Mányáná? :DDD
    meg magyarul az mit jelent? :DDDD
  • juzosch
    #23
    Ne szidd Dolph Lundgrent, neki ennél jobb filmjei vannak:P
  • grebber
    #22
    Van a filmben egy jó rész idézem: Mit csinál most a gép? Zenét tölt le az internetről! És mennyit? Az összeset :D

    Utánna +ba volt egy kis szoftverrendőrség reklám is benne :D
  • Gabe18
    #21
    Én ugy vagyok,hogy ha egy film a megnézés alatti ideig szórakoztat,akkor én arról általában már rosszat nem mondok.Mondhatni film téren,nincsenek nagy igényeim.Szóval sok,mások által porig gyalázott film után is voltam én ugy,na ez jó volt.
    De azt nem hittem volna,hogy egy ilyen unalmas,nulla történettel megáldot,nem is tudom milyen filmet 2005-ben képessek moziba vetiteni... Na nem mintha én ott néztem volna,csak én naivan azt gondolom,hogy ami moziban is megy,az már legalább valamiben nézhető.De hát ez...
    Ez körülbelül a RTL Klub kedd esti akciófilm (főszerepben Dolph Lundgren vagy hogy hivják) kategória.
    Jogos a korábbi hozzászóló 0/10 értékelése...
  • fifi
    #20
    ezzel a filmmel kapcsolatban nem tudom párhuzamba hozni a színvonal szót!!!
  • Bandew
    #19
    Jamie Foxx alaposan levett a színvonalból a Ray után...
  • fifi
    #18
    na megnéztem ezt a csodálatos filmet!

    Ez egy akkora rakás sz*r, hogy én ilyet régen láttam. Ennél még az XXX2 is élvezhetőbb volt. Förtelmesen laposra összedobált kliséhegyek, buta történeten alapuló NULLA színészi játék stb.. stb... stb... Egyszerűen hihetetlen, hogy 2005-ben ilyenre van igyény/?/!
    Szégyelem magamat, hogy végigültem az egészet/szerencsére itthon/, mert ha ezt az időt végigalszom, akkor hasznosabban ment volna el!

    0/10
    borzalom, förtelem,dzsuva
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    OMG:

    Total Aviation Videos 261
    Total Videos Size 16.44 GB
    Total Video Views 529,633
    Total Run Time 28.13 Hours

    Az életbe nem tudom az összeset letölteni...
  • [NST]Cifu
    #16
    Csak azt tudom javasolni, amit már többször tanácsoltam a filmel kapcsolatban: nézz el Patrick weboldalára, és tölts le pár valódi vadászgépekről készített videót.

    Ha valaki ebből nem tud jó és látványos akciófilmet csinálni, akkor azt bátran nevezhetjük tehetségtelennek... :)
  • Vlala #15
    újabb fantasztikus akciófilm. Persze, hogy amerikai.
    Köszi.
  • Adam II
    #14
    Szerintem azért nem rendeznek igényes és realisztikus vadászgépes filmet mert az egy átlag ember számára dögunalmas lenne. A valóságban nincsenek eksön speckó effektes tűzgolyók és hiperinteligens metált hallgató vadászgépek amik ki vannak polírozva és mivel ritka a női pilóta valószínűleg bikinis lányok sem mászkálnak fel alá az anyahajón szóval a valóság nem felel meg Hollywoodnak ha a haditechnika ezen területére téved.
  • Adam II
    #13
    Hát ez a film nem ajánlott annak aki kicsit is ért a repülőgépekhez.
    Én már a Top Gunon is röhögtem amikor jöttek a MIG-28nak nevezett F5ösök :P

  • JohnnySmith
    #12
    Tény (ez a szokásos "tény kéz mozdulat akar lenni de nincs megfelelő smile hozzá :) )
  • NST Agica
    #11
    hey! nem tudom mi a tema, mer tnincs kedvem elolvasni, de hozzaszolok, mert jol mutat, hogy harom NST-s irt egymas utan:))
  • [NST]Cifu
    #10
    Én már csak ilyen felületes ember vagyok Johnny bácsi, ha egy vadászgépen egy oda nem illő koszfoltot látok, az kiveri a szemem, de ha azt kérdezik, hogy ki az a rendező, vagy szinész, csak bambán bámulok...
  • JohnnySmith
    #9
    Cifu nekem így mondott volna többet a film "Rob "Fast and the Furios" Cohen és az XXX készítőjétől" :D:D
  • NiGhTM4R3
    #8
    Fuúúújj, de nem fogadnám el, ez undorító!

    Egyébként a film nem lesz rossz, de nem egy filmel voltam úgy h "na, ez jó lesz!", azt miután emgnéztem elborzadtam.
  • gabber_saviola
    #7
  • gabber_saviola
    #6
    nem mondod ^^
  • DJ Skyline
    #5
    érdekes leírás,de igaz amiket írtál!:D
    pl "miért kell mindenáron "arc" az AI-nak"...ezt én sem értem...erre csak annyit tudok mondani,hogy Holivúd...:D
  • [NST]Cifu
    #4
    A Google csodákra képes. :))
  • gabber_saviola
    #3
    jó bör , több pikcsör nincs a sunárol?
  • PeeTeR
    #2
    jessica -t szeretjuk :D
    olvastam mar a filmrol, kihagyni biztos nem fogom :)
  • [NST]Cifu
    #1
    Nálunk csak Július 11.-én jön elvileg a film, de mint katonai repülés mániás, nem tudtam megálni, hogy meg ne szerezzem a screenert (bármilyen fosch minőségű), noha nem enyhe szkepticizmussal tekintettem rá a trailere alapján.

    A film nézése alatt nekem három fő motívum motoszkált az agyamban a régi filmekből: a "Top Gun", mint az új hullámos katonai repülős filmek ősatyja, a "Vasmadarak" B-movie sorozat, melyre szót is alig érdemes pazarolni, és a "2001".

    (Igyekszem spoilermentes maradni, illetve csak azt elárulni, amit a trailerből már úgy is sejthető)



    A szuperman, a nagybetüs nő, és a vicces haver.


    A történet nem túl mélyenszántó, vannak a világ legjobb pilótái (a tökéletes csapatvezető, a szexis nő (kötelező bikinis jelenttel) és a vicces fekete - a többi szereplő is legalább ennyire eredeti karakter :))), akik megkapják társul az első szuperinteligens AI által irányított pilóta nélküli harci gépet, "E.D.I."-t. E gépbe villám csap, önálló (természetesen gonosz) életre kell, és nagy pusztítást akar véghezvinni. A "best of the best" csapat pedig azon találja magát, hogy meg kéne menteni a világot.
    Nem árulok el nagy titkot, hogy nagy fordulatokra nem kell számítani, mintahogy logikus cselekményekre sem, a végkifejlet pedig... izé... hát olyan Hollywoodi akciófilmes.

    Ami miatt azonban szerintem sokaknak tetszeni fog a film, az a látványos CGI munka - tényleg jól néz ki (izé, legalábbis jól nézhet ki jó minőségben:)). A gépek kinézete, a mozgása, a robbanások, és szinte minden a látványra hajaz (és nem a realitásra).


    Zoooommmmm-Zooommmm... :)


    Ha mint egy picurit is hozzáértő ember nézi a filmet, azonnal nekiáll majd vakarni a fejét, köszönhetően annak, hogy a film készítői még véletlenül sem igyekeztek a realitáshoz a létező legminimálisabbnál többet ügyelni. Arra volt eszük, hogy a gépek életnagyságú modelljeivel az eredeti USS Abraham Lincoln hordozón vegyék fel a jelenetek egy részét, ám arra már nem nagyon ügyeltek, hogy más részletek reálisak legyenek... Tipikus Hollywoodi hozzáállás.

    Néhány első nézésre szembeötlő dolog:

    -Noha a film címe "Stealth" vagyis Lopakodó, ennyiben ki is merül a téma. A filmben nem nagyon törődnek már ezzel, és hagyományos, "elavult" technikával is simán felfedezik az elvileg nehezen felderíthető gépeket...

    -A repülőgépek kialakításánál láthatóan a desingerek nem vették a fáradtságot, hogy legalább felületesen tanulmányozzák a témát. A lényeg, hogy látványosan nézennek ki, tehát természetesen változtatható szárnyállásúak, mert az jól néz ki, meg a neten kavarog egy Northrop Switchblade fantáziarajz, ami láthatóan nagyon komoly hatással volt a desingerekre.


    Fantáziarajz a Northrop Switchblade-ről...


    ...és a fantázia szülötte F/A-37 Talon.


    Arra sem figyeltek, hogy mélyrepülésben nem repülünk olyan brutális sebességel, nemcsak azért, mert a sűrű légkörben nagyobb a levegő súrlódása általi felmelegedés a gép belépőélein és orrán (noha ennek itt nyoma sincs), hanem azért is, mert ilyen magasságban a preciz manőverezés meglehetősen bonyolult (elég egy apró turbolencia, és csúnya dolgok történhetnek). Az olyan dolgokra már nem is térek ki, hogy a látványos beömlőnyílások túl kicsik és nem megfelelő formájúak ahhoz, hogy csaknem hiperszonikus sebességű repülésnél működjenek. Az üzemanyagmennyiség és a hatótávolság közti összefüggés is csak marginális (elintézték hamar: a gép 4000 mérföldes (6436km-es) hatótávolsággal rendelkezik, és pont.)
    Amúgy nagyon poén volt, hogy amikor az első képek kijöttek a fikcionális F/A-37 gépről, egy nagy csomó fórumban feltüntek, mint új "titkos" amerikai gépekről készült kémfotók. :)))

    -A gépeknél maradva: a pilótafülke engem a Kinght Rideri időszakra emlékeztet, úgytünik, őfeléjük a "modern" még mindig annyit tesz, hogy minél több led, lámpácska és kapcsoló legyen. Talán az 1970-es és 80-as években a laikusok még úgy gondolták, hogy tényleg ez jelképezi a haladást, dehát ezek az idők elmúltak. A mai vadászgépek azonban már egyre "egyszerűbbek": 3-4 lapos kijelző a műszerfalon, amelyeken csak az adott pillanatban szükséges információk jelennek meg.


    A filmbéli gép pilótafülkéje... (érdemes megfigyelni a 'kötelező' képi adatátvitelt a másik gép pilótájáról)


    ...és a Dassault Rafale pilótafülkéje


    -E.D.I. megoldása eléggé "érdekes", kezdve ott, hogy egy ilyen szuperinteligens pilóta nélküli gép miféle logika szerint lesz "beosztve" pilótavezette gépek mellé (ha még aféle "kisérőgép" lenne, amit előre lehet küldeni a veszélyzónába, de nem, itt egyenrangú "csapattárs"), ugyan megmagyarázzák, dehát az inkább vicc kategória. Az is érdekes, hogy miért kell mindenáron "arc" az AI-nak, de főleg, hogy miért kell pilótafülke egy pilóta nélküli repülőgéper???

    -Ugyan már most is arra törekednek, hogy a vadászbombázónak lehetőleg ne kelljen a cél közelébe repülnie, és már 30+ km-ről (de inkább messzebbről) ki lehessen oldani a fegyvert (siklóbombát, rakétát vagy robotrepülőgépet), hogy minél kevésbé kelljen a légvédelemnek kitennie magát, a közeljövőben ez már nem így működik. A légiharc legalább ennyire vicces. A legnépszerűbb fegyver szerintük a gépágyú. Hogy a már jelenleg is rendszerben lévő rövid hatótávolságú légiharc rakétákkal és sisakcélzóikkal mi lett a fikcionális jövőben, azt nem tudom.

    Végső konklúzióm: Aki egy látványos, mozgalmas akciófilmet akar látni, és nem zavarják a logikátlanságok, az nyugodtan nézze meg, nagyot nem fog csalódni.


    És a végére: hogy nehogy azt mondjátok, csak a vadászgépeket figyeltem. :))


    Hivatalos oldal