16
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    Kár, hogy kell a rálátás is ...
  • MrTressy
    #15
    vágd ki
  • Inquisitor
    #14
    Érdekes nálam akkor 192Kbps, ha minden rossz összejön, átlagban 256-700Kbps, éjjel meg néha 2Mbps. Azért 64Kbps-ért 10 rugó az rablás!
  • lck
    #13
    Tavaly még én is wlant használtam csak picit lassabban ment: 64 kbps. Az is akadozott néha. S mindezt havi 10e-ért . Hálistennek már adsl-em van.
  • állat
    #12
  • shabba
    #11
    Korábban is voltak hírek olyan termékekről amik 200-300mW-on is üzemeltek, távolkeleti országokban engedékenyebbek az ottani NHH-k, talán amcsiban is de ezt nem tudom. Ezt pl egy 300mW-os kártyával érték el.

    Itt van pár további info, egy tegnapi hírben találtam ezt a linket.

    http://www.wifiworldrecord.com/2005writeup.html

    Egyébként a 11Mbps a jelsebesség, adat szinten ez ~4mbps-et hoz. És a 802.11b úgy tudom half duplex, szóval ez föl-le együtt értendő.
  • Caro
    #10
    Nem lehetett több. A WiFi ennyit használ maximum.
    De érdekes, mert az én CB-rádiómra az van írva, hogy 0.5 W :)
    Persze kissé elavult szegényke a frekvenciaosztásos analóg átvitelével.
    Digitálissal messze jobb lenne. Pl.: nem szólnának be mások a mi beszélgetésünkbe.
  • kicsizoz
    #9
    Én úgy hallottam, hogy Dunaharasztiban már elindult a T-com-os tesztüzem... Nem tutok róla valamit? milyen?
  • Inquisitor
    #8
    Bár nem biztos, hogy befér a M.O.-n engedélyezett max. 100mW teljesítménybe ...
  • Inquisitor
    #7
    Kéne egy ilyen antenna, hátha kicselezné a szemét diófát, ami benőt közém, meg a router közé :))
  • TeDDyRuSh
    #6
    Mondjuk dumcsizhatunk mennyi a letöltési sebeség,de mennyi a fltöltés? Mo-n sajna ez az oldala a szolgáltatásnak elég gagyi,hisz hiába van nekem is 2Megás netem,ha ahhoz adnak 192K feltöltést.Ha meg 1:1 sávot akarok,akkor jól a zsebbe kell nyulnom,ha egyáltalán van a körzetemben erre lehetőség.Jah és persze nem csak a torrentezés,meg DC-s miatt,hanem olyan melóm van,ahol napi több száz megát kell mozgatni.
  • pemga
    #5
    Sajnos ezzel nem lehet. Ez koncentrált sávban adja csak a jelet (úgy képzeld el, mint egy cső), ha azon kívül vagy, szinte semmit nem látsz belőle. Legalábbis nem eleget ahhoz, hogy vissza is tudj adni. A WiMax alkalmas nagy terület lefedésére, az Antenna Hungária kísérletezik is vele, azt ígérték szolgáltatni is fognak hamarosan. Japánok full Tokyo-t lefedték már vele :). Németek ezt 3G-vel oldották meg jelenleg (kb DSL-árban mozog ha otthonról (adott bázisállomás) használod; tudod bárhonnan máshonnan is, csak akkor az ár többszörösét számlázzák ki)
  • Omega
    #4
    Hát LOLLER hogy nem képesek már bekötni WLAN az egész országba. 10 Mbitel nezetezni kissé más volna mint 1- el.
  • szombi
    #3
    Egy lóherét fogják az országot rákötni!
    Szemét csaló kormányunk nagyban hurrog évek óta, hogy a falvakat is ellátják szélessávval,
    de eddig semmi. Most azt hurrogják, hogy amint szabvány lesz a dologból, akkor
    WiFi-t fognak telepíteni. Pont nekünk, ,,csóriknak'' fogják odaadni a legmodernebb technikát...
  • Alfa Of NS
    #2
    Egesz Magyarorszagot egy LAN-ra fogjak hamarosan kotni
  • siposbence
    #1
    Cool.
    Ilyen kell, hogy lanozzak a vidéki hawerjaimmal.