18
  • Polikarpov
    #18
    Szintén S9500 -asom van, semmi problémám nincs vele.Sokan a ceruzaaksis kivitelt és a stabilizátor hiányát vetik a szemére - ez engem nem zavar, mivel pont a ceruzaaksi az, amit 5 év múlva is biztosan be fogok tudni szerezni hozzá, stabilizátornak pedig ott az állvány Nálam a képzaj, illetve az xD kártyák használhatósága (Előtte Olympus770UZ-m volt) döntött a Fuji javára.

  • kishell
    #17
    Sziasztok,

    a dilemmám óriási! Két gép versenyez értem, a vásárlóért! (Valójában két vásárló van, de ez most lényegtelen.)

    Az egyik a Fujifilm Finepix S9500
    a másik a Panasonic DMC-FZ30.

    Az a kérdésem, ha te vásárló lennél, és szeretnéd megvenni azt a gépet, amit sokáig használhatsz arra, amit te akarsz, de nincs akármennyi pénzed, melyik mellett döntenél

    Néhány példa, amire használnám
    -természetfotók
    -városi fotók (épületek, emberek, járművek, stb.)
    -művészfotók (szürkeárnyalatos és színes!)
    -koncertfotók, éjszakai felvételek, rendezvényfotók
    -családi fotók
    -portrék

    Valamelyikért ki fogom adni a pénzt, de nem tudom, melyikkel járok jobban. Esetlegesen előfordulhat, hogy szeretnék magazinban is képet megjelentetni, tehát nem mindegy, hogy egy sorozat képből van-e jó kocka, vagy nincs.

    Kérlek, meséljetek, elolvastam a tesztleírásokat, utánanéztem a gépeknek, de nem tudok dönteni!
  • NKL
    #16
    Részletes teszt a digicam-en!
  • NKL
    #15
    Nézzétek meg az első tesztképeket az index(digicam) -en! Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
  • adam0
    #14
    Nekem Fuji S602 van. Majd korszerűsíteni szeretnék Fuji S9500. Újabban a sorozat kép funkciot használnálom. S602 csak 0.2 sec ként egy képet csinál. Fuji S9500 milyen sorozat kép készítési lehetöség van?
    (én olyat szeretnél ami 0.1 másodpercenként készítene egy képkockát és 2 sec keresztül. (20 kép)) Részletes müszaki leírásban se láttam rola semmítse.

    b, Fuji s602 és s7000 volt interpolálás
    tehát Fuji s602 tudott 6Mpixelt
    és Fuji s7000 tudott 12Mpixelt
    én úgy olvastam hogy Fuji s9500 már nincs ez a interpolálási lehetöség.

    Kiss Ádám
    [email protected]
  • adam0
    #13
    Nekem Fuji S602 van. Majd korszerűsíteni szeretnék Fuji S9500. Újabban a sorozat kép funkciot használnálom. S602 csak 0.2 sec ként egy képet csinál. Fuji S9500 milyen sorozat kép készítési lehetöség van?
    (én olyat szeretnél ami 0.1 sec venne föl és 2 sec keresztül. (20 kép)) Részletes müszaki leírásban se láttam rola semmítse.

    b, Fuji s602 és s7000 volt interpolálás
    tehát Fuji s602 tudott 6Mpixelt
    és Fuji s7000 tudott 12Mpixelt
    én úgy olvastam hogy Fuji s9500 már nincs ez a interpolálási lehetöség.

    Ádám
  • NKL
    #12
    "Fejlődés tapasztalható viszont a makróképesség tekintetében, hiszen az új optikával 1 cm-es közelpont"
    Az s5600-ról egy másik oldalon azt olvastam, hogy a közelpontja 10 cm, a Fuji amerikai oldalán ez az érték 3,9", ami megközelítőleg 10 cm.
    Igy már kiváncsi vagyok a közelpont és a többi paraméter tekintetében mi az igaz!
  • NKL
    #11
    "Fejlődés tapasztalható viszont a makróképesség tekintetében, hiszen az új optikával 1 cm-es közelpont"
  • Noodles
    #10
    YencY, az 5. képet nézd meg! azon látcik elöl vmi kis pilács ami a 7000-esen nincs rajta. Szerintem az lesz az.
  • Noodles
    #9
    9500- ban minden apróság bennevan, amit az s7000-es használói egy kicsit hiányolnak kedvenc gépjükből. kihajtható kijelző rlz! A világ leghasznosabb dolga! + a manuális zoom! álomgép!

    Hát ha még cserélhető obis lenne...
  • YencY
    #8
    Én arra lennék kiváncsi, hogy a 9500-on van-e már AF segédfény mert ez nekem nagyon hiányzok a 7000-ből.
  • antos
    #7
    De jó,hogy nem vettem meg a 7000-est.Várok őszig:))
  • husika
    #6
    én azért megvárom ugyanezt sr- sorozatban, mint az s20pro-nál.
    Azért nem olyan rossz ez sem :-)
  • Jano
    #5
    Őszig spórolok, ahogy csak lehet, hátha mégis belefér majd egy 9500-as.
  • mittu
    #4
    Azé' jól jártál azzal a 7000-essel...:)
  • Damon
    #3
    Pont most gondoltam rá, hogy kéne egy bridge gép a DSLR mellé, a családnak. Ez a 9500 igen jónak tűnik, de hogy milyen lesz ez az Anti Blur a gyakorlatban... majd kiderül...
  • Hedgehunter #2
    Az ciki, de ha utanaolvastal vonla tudtad volna hogy a 7000 mar egy kicsit (de csak egy kicsit) regi.....
  • mad mind
    #1
    A francba!
    Most vettem egy 7000-est. Ha egy kicsivel hamarabb bejelentik, nem vettem volna.