118
Minden ami modellrepülés!
  • DJviolin
    #1
    Sziasztok!

    Mielőtt kapnám a leb*szásokat, meg any*zásokat, hogy azonnal zárja be valaki, mert a név nagyon hasonlít a Felhők felett.. topikra, meg hogy minek külön rc-s topik, miért nem a fenti felhősbe írom, meghogy szétosztom az sg-s közösséget. épp azért nyitottam külön rc-s topikot, mert a Felhők felett... topikban már nem nézték jószemmel, hogy oda rakom az rc-s képeket. A fórum mindazonáltal nagyon aktuális, ugyanis most zajlik kicsiny kis falumban a Jet-modell vb. Nemsoká kaptok pár infót, meg képet.

    Ja, és moderátorok, még mielőtt bezárnátok a topikot, kérlek olvassátok el a fenti írást.

    Köszönöm:
    DJviolin
  • modellmaker
    #2
    Bocsi hogy közbekontárodok de van már modellezés topic.
  • DJviolin
    #3
    az modellezés, és ahogy olvastam, autós. Ez meg repülő modellezés. Szerintem nem ugyanaz. De lehet hogy neked van igazad. Egyébként abba a topikba már 2004 májusa óta nem írt senki.
  • modellmaker
    #4
    Aha láttam. Engem nem zavar a tied csak mondtam hogy van RC-s topic.
  • OPM
    #5
    jó topic!

    ezekhez a modellekhez mit szóltok? biztos nem túl jó minőségűek, az ár miatt, de én lehet beruházok nemsokára egyre :)
    el lehet velük jól szórakozni
  • DJviolin
    #6
    Szerintem jók, de én inkább ezt ajánlanám:
    Origomodell
    állítólag az egyik legjobb magyar bolthálózat, plusz van netes áruházuk is. Meg lehet itt még alapanyagokat is kapni, még balsa fát is.
  • Lt.Balu
    #7
    Hát..aranyosak..ahhoz,hogy megtanuld kezelni a rádiót,és valamennyire kiismerd a modellezés alapjait,megfelelnek szvsz.Ha jobb minőséget szeretnél,és azt,hogy tényleg alaposan kitanuld az alapfoku modellezést,ruházz be egy trainerre (ha nincs repülőépitői tapasztalatod,létezik egy csomo repülésrekész,ezekkel 1-2orás munka van csak.)Másik megoldás egy movit: igy kiismerheted mind a motoros mind a vihornyamodellek tulajdonságait,kezdésnek tökéletesek!
    És ha már modellvásárlás,egy tipp: érdemes kint (Ausztriában) körülnézni,megéri!


    Üdv: Lt.Balu(HA-FUN)
  • Lt.Balu
    #8
    Pl egy ilyen trainerre gondoltam...

  • DJviolin
    #9
    Szerintem ha nem akarsz sírni az összetört vadiúj modelled fölött, akkor kezd inkább vitorlázómodellel. Mert sokkal olcsóbbak, mint a motoros gépek, és ha hozzácsapod a földhöz, max szerkezeti károkat sérül, de nem megy tönkre a 60ezer forintos motor. Mindazonáltal van egy remek szimulátor, amely alkalmas számítógépes gyakorlásra is. topikja itten:
    Aerofly Pro DELUXE

    Üdv:
    DJviolin
  • Lt.Balu
    #10
    Kicsit körülnéztem.ha tényleg komolyan gondolod,itt egy másik példa,a movit:

    Szárnyfesztáv: 3300 mm, fehér-piros balsa építésû , sirály szárnnyal. törzsbe épített kerekekkel, orrba épített 2,5 ccm-OS-max újszerû motorral, alu orrkúppal, hátrahajló légcsavar, 3 db Futaba szervóval.

    Irányár: 40 000 HUF

    Ez az origomodell börzében van.nem hangzik rosszul kezdésnek.
  • Lt.Balu
    #11
    "ha nem akarsz sírni az összetört vadiúj modelled fölött," - ez azért nem törvényszerű.
    Te is modellezel amugy?Milyen madarad van?
  • DJviolin
    #12
    Én egyáltalán nem modellezek. Nem saját példából montam. Ellenben most van jakabon a jet-modell vb. Én is biza láttam egy két síró embert.:-)) Teljesen kezdő vagyok. Egyébként majd ezt akarom megépíteni:
    http://www.leinauer.de/aero/hanz/
  • ncswork
    #13
    mekkora hasznos terhet bír el egy ilyen ?
  • OPM
    #14
    félreértettetek picit úgylátom :)
    nem akarok ennyire komolyan ezzel foglalkozni és ami a legfontosabb: pénzem sincsen most 50 ezres cuccokra

    előszőr egy ilyen 10-20 ezres repcsire gondoltam (lásd. minirc),
    aztán ha tényleg megtetszik a dolog, csak akkor gondolkozom egy profibb gépben...
  • Lt.Balu
    #15
    Kamerát akarsz rárakni,mi?
    Nem hülyeség,ha azt akarsz:)
    Azthiszem dunaujvárosban csinálták már meg.Amugy meg modellfüggő.egy modell annál jobb,minél könnyebb:)
  • DJviolin
    #16
    Hasznos teher? A hanz-ról vannak videók, hogy termikeléssel felment 15-20 méterre is, de menne magasabbra is. Egyszóval egy vitorlázó kicsiben. Ha arra gondolsz, hogy kamerát rakni rá, azt szerintem csak a motorosokra lehet.
  • Lt.Balu
    #17
    Azért a JET-ezés kcsiit más tészta mint egy trainer:)
    Oda télleg profik és nem uccsó sorban gazdagok kellenek:)
    Kezdésnek tökéletes,én valami nagyobbal kezdenék (sokkal kezesebb,nem oylan fürge),de jonak néz ki.
  • DJviolin
    #18
    Sziasztok!

    Közérdekű információ!

    2005. Július 29-én, a jakabszállási sportrepülőtéren Jet-Modell világbajnokság lesz. De a tényleges műsor július 30-án kezdődik 10 órakor, Veres Zoltán műrepülő bemutatójával. A világbajnokság egészen Augusztus 6.-ig tart, amikor szintén 10 órakor Veres Zoltán műrepülőbemutatója zárja. Amit igérünk:
    - 30 ország
    - 89 versenyző
    - 360 csapattag
    - 250-300 Km/h sebesség
    - Hihetetlen technikai háttér.
    A belépő gyerekeknek 500 Ft, felnőtteknek 1000 Ft. A belépő ára nem egy napra, hanem a teljes rendezvény időtartalmára évényes! Bizony, 7 teljes napon át!!!

    A magyar blokk 2 gépből fog állni, még sajnos nem tudtam kipuhatolni, hogy melyik nap fognak repülni. Az egyik, egy L-39 Albatrosz. A fejünk felett szokott gyakorolni, és szerintem a verseny egyik nagy esélyese. :-)) A másik egy Gripen lesz.

    Jöjjetek el, több okból is:
    1. Növelitek a jakabszállási reptér, és Jakabszállás bevételét. :-))
    2. Nem mindennap van Magyarországon Jet-Modell vb.
    3. Mert bemelegítésnek jó lesz a "nagy" repnapra. :-))
    4. És nem utolsó sorban gyönyörő modelleket láthattok repülés közben.

    A Jet-Modell világbajnokság hivatalos honlapja!
    Jakabszállás nem hivatalos honlapja!
    Én általam készített Jakabszállás honlap
    Az Aero hotel honlapja!
    Jakab-Csík Repülőtér honlapja!

    Üdv:
    DJviolin
  • ncswork
    #19
    10 literes kerozinos tartályra gondoltam

    kamera/fényképező és rádión küld7né a földre h mit lát :)
  • DJviolin
    #20
    Még nem késtél el. Ma van 31-e, és tart egészen Augustus 6-ig. Ajánlott akkor kimenni, mert akkor repül újra a Veres. Ha lesz türelmem linkelek ide is pár képet.
  • Lt.Balu
    #21
    Megoldható,kb 2 éve volt az egyik AERO Magazinban a srác,aki emgcsinálta,és a rádió felett egy lcd-n leste a képet:)
  • Lt.Balu
    #22
    Nha én mostanában fogom berepülni a kicsikémet:

    (ez nem az enyém,de ugyanilyen:) )
  • DJviolin
    #23
    Klafa
  • ncswork
    #24
    szép nagy, ez már biztos teherbíróbb :)
  • Lt.Balu
    #25
    Annyira nem nagy, 1,6os szárnyfesz,10ccm-es moci..lehetne nagyobb is,de erre volt $ :)
    Ennél főleg a minimális súly a lényeg,hiszen a látványos műrepülésnek ez elengedhetetlen feltétele!
  • ncswork
    #26
    engem csak a kémkedés érdekel :98
  • DJviolin
    #27
    itt van pár kép a Jakabszállási Jet-Modell vb-ről:
















  • Lt.Balu
    #28
    Nah mindenkinek nagyonjó hetet,én mek szunyálni,holnap go Őcsény-airport,aztán a tiszatónál keresek vmi repteret,majd Jakabszállás,és végül Kecskemét Airshow...kis kemping-tura:)
    Izgi hetem lesz!
    Legyetek jók,ha tudok írok!

    Üdv: Lt.Balu (HA-FUN)
  • DJviolin
    #29
    Sok sikert a túrához. Ide Jakabra feltétlenül gyere el. :-)) És elne feljts egy ezrest a belépőre. Nem szivatásból mondom, csak ma már 5 pesti fordult vissza, mert azt hitte, hogy ingyenes. :-))
  • DJviolin
    #30
    Na, én is megyek szunyálni. Csáó mindenki.
  • PLackó
    #31
    én akkumlátoros ,távirányítós helikoptert vettem még kb. 1 éve.ezt
    de sajnos gondok akadtak a töltéssel és még aznap visszarepült garanciálisan,és sajnos nem újat küldtek hanem visssza a pénzt.
  • sonance
    #32
    Nem rossz időtöltés. Nem drága 1 picit?
  • I.C.ram
    #33
    Ez gagyi :/
  • Seaweed
    #34
    http://www.avonds.com
  • DJ Skyline
    #35
    van rc tomcat?
  • DJ Skyline
    #36
    Junkers Ju87 B, Stab II./StG 1, Ostfront 1941/42 (1:5)
    Technische Daten:
    Maßstab: 1:5
    Spannweite: 2,86 m
    Gewicht: 16 kg Antrieb:
    2 Zylinder Reihenmotor
    90 ccm Hubraum, 10 PS










  • DJviolin
    #37
    Egy kis ízelítő, hogy mi megy itt nálunk jakabszálláson. Belépő egész hétre 1000 forint, gyerekeknek plusz nyugdíjasoknak 500. A következő képeket én fotóztam. Én tegnap mentem ki, mert az első két nap még ingyenes volt, és nem kelett belépőt fizetnem :-)) Nos, akkor jöjjenek a képek:

    A kóreaiak f100-asa, amelynek volt egy (vagy több?) necces leszállása, de szerencsére egyben maradt:


    Veres Zoli megérkezett:


    Az extra cockpitja:


    Szintén:


    Veres Zoli ablakot pucol:


    Az új sportcenter és hangár egyben, ahol a csapatok gépei várakoztak, plusz festették meg javították őket, báramelyiket kellett. Érdekesség a falon. A piros extra a Veres Zoli repülés közben, az egyik zlinben pedig a jakabszállási repülőtér megalkotója, Csík imre:
  • DJviolin
    #38








  • Punkerwork
    #39
    a Magyar stuka nem volt kint?
  • DJviolin
    #40