697
Fórumozást segítő progik forumozóktól forumozóknak. Avagy a \"Mi kellene az SG-nek?\" kérdésre kliens oldali megoldások.
  • Darkboy
    #41
    az jó lenne...
  • hen-tes
    #42
    meg akit még bejelölünk, pl darkboy -.-
  • blackgamer
    #43
    köszi a tippet! át fogom nézni!
  • Sir Quno Jedi
    #44
    Amit beírtam végül is műxik, azért ütöttem össze, így már átjut a proxyn, de a továbbfejlesztése rád vár !4 :DDD

    Amúgy sokan nyomulnak vállalati proxy mögül, szal. jó dolog lesz, ha ezt is tudja...
  • cSuwwi
    #45
    most röhögni fogtok, de ezt még phpval is simán meg tudnám oldani (gyk. nem kell külön program, hanem simán egy böngészőbe írt címmel ezsgézel, csak más címről.)

    csak most olyan kusza a kód, hogy nemigen tudnám kiszűri belőle, jó lenne a táblázatokra vmi id vagy name tag, userid vagy névvel. :)
    [request for st] :)
  • Sadist
    #46
    Milyen címszóra keressek rá, ha ilyeneket meg akarok tanulni?
  • Dodo55
    #47
    Az új szmájlik az SG-nek topicban volt szó arról, hogy kéne egy smiley browser progi.
    Én csináltam egyet.

    Van egy adatbázisa, amiben benne van a smiley-k neve, és url címük.
    A Program kiolvassa a nevüket, és a bal oldalon található listába teszi őket.
    Ha kijelülünk egy smiley-t, akkor megmutatja a jobb oldalon.
    Alul van 4 gomb: 3 darab beszúrási kód generátor, ami azonnal kirakja a vágólapra a kijelölt smiley beszúrási kódját. A negyedik gomb egy adatbázis frissítő gomb, ami már tudna frissíteni, csak még nincs meg a hely, ahol fenn lenne az adatbázis legfrisseb változata, ezért le van tiltva.

    A program dbf adatbázisokat használ, egyelőre nem csináltam hozzá külön adatbásizkezelő programot, de az 5 perc lessz, de pl. accessből lehet dbf-be exportálni táblákat.

    Az adatbázis felépítése:
    Name mező: A bal oldali listboxban megjelenő név
    pic mező: A kép url-je
  • Duddits
    #48
    Hol találjuk meg?! Ha már ilyen ügyes vagy?!
  • blackgamer
    #49
    tökjó
    tényleg böngészőbe kellene integrálni, de nekem most kapásból csak ágyúval verébre ötleteim vannak megvalósításra nézve
  • ivjoe
    #50
    Nekem viszont van egy ötletem, de igen kevés az esély rá, hogy majd műxik.
  • Dodo55
    #51
    Ez az! Sikerült megoldanom, hogy a progi a kódgeneráló gombokra kattintva azonnal berakja a beszúrási kódot az internetböngészőbe! Ehhez azonban szükségesek bizonyos feltételek:
    -Az internetböngészőn belül a fókusznak azon a szövegbeviteli mezőn kell lennie, amibe be akarjuk szúrni a kódot
    -A progin belül ki kell választanunk az internetböngészőnk exe-jét, ezt majd csak egyszer kell megtenni, mert megoldom, hogy megjegyezze.

    Szóval a lényege megvan, műxik, de a többi dolgot majd később, mert most fontos dolgom van.
    Elméletileg szombaton, vagy vasárnap kész lesz a beta 2, ami majd tartalmazza ezt a közvetlen beszúrást, és beépített adatbázis kezelést
  • blackgamer
    #52
    A következő időszakban nem lesz időm programozni, se SG-zni, ezért gondoltam lejegyzem pár gondolatomat.
    Sok félbehagyott projektem van, ha valaki valami hasonlót szeretne megvalósítani, talán segítségére lehet.


    Logó cserélő
    megadott időközönként autómatikusan cseréli a lógóképeket
    másik funkció, beállítható lehet: online, offline, away stb külön ezekre az eseményekre készült képek, pár kattintással


    Idő kijelzése logóban
    Készítettem egy képet, majd ciklusban elkészítettem 1440 db képet, amely egy nap összes óráját és percét tartalmazza
    rendszeridő változásával, mindig a pontos időt ábrázoló kép lenne feltöltve


    Panorámakép logó helyére
    Sok helyen vannak webkamerák amik percenként frissitik a képeiket. Ebből jött az ötlet, hogy milyen poén lenne, ha a logóba bárki, kedvenc helyét jeleníthetné meg (pl. pont ahol él, vagy egy távoli város látképe, stb.)
    persze nem sok dolog lenne a képen kivehető, néhány apróság (pl. süt a nap vagy borús az ég, vagy éppen egy templom torony)


    logó cserélésénél ott akadtam el, hogy a TWebBrowser komponensnél, a feltöltési mező (tehát ahol a SG beállításoknál a logó képét kéri, Tallóz) read only, vagyis közvetlenül nem sikerült neki értéket adni, pár oldalon olvastam nyakatekert megoldásokat, de nem jártam nagyon utána


    Egy másik téma az SG-re írt programok felhasználóbarát indítási lehetősége
    Legjobb tényleg az lenne, ha az általunk írt program beépülne a weblapba, az új hozzászólás dobozra ([szmájlik] [makrók] [url] [kép] mellé)
    Erre viszont nincs használható ötletem, de szívesen várom mások ötleteit

    Ami kivitelezhető és elegáns, fent a böngésző eszköztárnál (toolbar) elhelyezett ikon
    Azért is nyerő megoldás, mert a felhasználó azonnal elindíthat onnan SG-s programokat, és a programozó is könnyen elérheti az adott böngésző TWebBrowser komponensét.
    Van néhány példaprogramom, akit érdekel a téma annak szívesen átküldöm (bár nálam Delphi verzió ütközés miatt nem akartak egyből elindulni, néhány sort át kell írni)


    Smájli beszúró
    Ez a progi úgy nézne ki mint a SG hozzászólás doboznál szereplő [szmájlik] menüpont, azzal a különbbséggel, hogy itt bárki hozzáadhat saját szmájlikat, és a szmájlik a wichesterről lennének betöltve, ezáltal gyorsan jelenne meg, indítani pedig a böngésző felső ikonsoráról lehetne
    Megvalósításnál talán egy TWebBrowser komponensbe töltött sima html lap lenne az ideális, ami a szájlikat tartalmazná, valamelyik képre bökéskor pedig a programunk új értéket adna a SG "Hozzászólás" mezőnek
    Nem tűnik nehéznek bárki belekezdhet, van 1-2 példaprogim ami segítséget adhat.


    SG hozzászólás szerkesztő
    Szintén, mint az előző progi, toolbar-ról indulhatna, célja az lenne, hogy a szerkesztett üzenetünket úgy lássuk szerkesztési időben, mint ahogy elküldés után meg fog jelenni.
    pl. olyan szélességben mint ahogy majd megjelenik küldés után, képek, szmájlik, makrók kijelzés látható formában
    tulajdonképpen egy kis trükközés RichEdit komponenssel, a program eléri a böngésző "Hozzászólás" beviteli mezőjét és a "Mehet!" gombot



    Helyesírás és Nyelvhelyesség ellenőrző + Szinoníma szótár

    Azt hiszem ez lenne ami legégetőbben elkéne a fórumozóknak.
    Iszonyatosan rosszul írnak, és a szókincs is padlón van. Sajnos velem is ez a helyzet.

    Böngésző felső ikonsoráról indulhatna, eléri a böngésző mezőit (objektumait), jelen esetben a "Hozzászólás" szövegdobozt.
    A probléma ott van, hogy honnan szerzünk Helyesírás, Nyelvhelyesség ellenőrző, Szinoníma szótár engine-t, és hogyan csatlakoztassuk programunkhoz.
    Kézenfekvő lehet a Microsoft, Word szövegszerkesztőjének beépített komponenseit használni, persze csak ott lehetséges, ahol a Word fel van telepítve.
    Vannak direkt a célra készített szoftverek is, de ezek programunkkal való összekötése nehézkes lehet

    bocs a hosszú szövegért, de ezt muszáj volt kiírnom magamból
    ha valaki kérdéssel fordul hozzám, megpróbálok segíteni
    de full program megírására egyenlőre nincs időm
  • akyyy
    #53
    az a helyesírás nagoyn jó ötlet lenne!
  • blackgamer
    #54
    átgondolom
  • Dodo55
    #55
    Közben csinálgattam a Smiley Browser-t, és már van benne hsz szerkesztő, és közvetlenül el tudja küldeni a megszerkesztett hsz-t, az internetböngésző fókusz alatt lévő szövegbeviteli mezőjébe.

    És azt is meg tudom oldani, hogy a teljes progi html oldalba legyen integrálva, tehát lenne egy framesetes oldal, felül a progi, alul az sg. Az egyetlen baj ezzel az lenne, hogy csak ie alatt működne, mert activex-es lenne.

    És a smileykat a progi már nem a vágolapra, hanem az alsó nagy szövegmezőbe rakja, majd az alsó bazinagy gomb az alsó szövegmező tartalmát magától berakja a hsz textareaba.

    Screenshot:


  • akyyy
    #56
    és hol lehet ezt letölteni?
  • Dodo55
    #57
    Egyelőre sehol.
    Majd ha kész lesz, akkor felrakom.
    Még vannak benne bugok, meg tesztelgeni kell, meg lehet, hogy még teszek bele egy pár funkciót.
  • blackgamer
    #58
    tökjó! várjuk
  • CattiBrie
    #59
    Fórumozás felsőfokon. :)
  • DEXTER92
    #60
    F.A!
  • blackgamer
    #61
    Elkészült az "amit hallasz" / Winamp -> SG.hu progim beta verziója.
    A program a Winampban játszott dalt jeleníti meg aláírásodban.
    Előfordulnak hibák, később próbálom orvosolni, tesztelve eddig IE és Winamp 5.12 Lite verziókon
    Forrás megtalálható a weblapon.

  • akyyy
    #62
    naon jóó:)
  • akyyy
    #63
    azt nem lehetne hogy háttérben fusson teljesen? mert folyton átvált frissítéskor, és mindig rá kell mászni az alkalmazásra ha írok akár ide, akár msnbe :(
  • blackgamer
    #64
    igen, ott van valami problem, átnézem majd
  • vaa
    #65
    grat hozzá !
  • akyyy
    #66
    siess, szeretném használni:D
  • blackgamer
    #67
    ne rakd le óra mellé! akkor nem veszi át a fókuszt
  • akyyy
    #68
    köszi. de remélem azért ki lesz hamarosan valahogy javítva..már nagyon hozzá vagyok szokva hogy az óra mellet vannak az ilyen fontos progik (winamp is ott van, meg bitcomet is, szal...:) )
  • blackgamer
    #69
    javítottam!
  • CUCLI
    #70
    hm. jókis progi :)
    grat
  • Flamaster #71
    Grat.Ügyes munka.
    Nálam kicsit bugosnak tünik.
    Az "aktuális aláírásod" az frissül szépen, de az Sg-n belüli aláírás random időközönként nem frissül mindig.
    Ezt mi okozhatja?
    A frissitésre nem tudnál betenni egy +menüpontot?
    Legjobb lenne ha személyszerint lehetne ezt beállitani, mivel 10 másodperces gyakoriság az szerintem felesleges.Az SG-t nem terheli ez le?
    Mondjuk ha mindenki 10 másodpercenként frissiti az aláirását az gáz lehet.'?
  • izb
    #72
    Nem akarsz csinálni olyan progit,amivel meg lehetne keresni a publikus dc hubokban,egy egy adott usert?
  • akyyy
    #73
    zeneszám szerint módosítja alogót:D
  • blackgamer
    #74
    igen, még nem kiforrott a dolog, akkor nem frissül az SG aláírás, ha nincs a proginak elég ideje elküldeni az űrlapot, és máris újra lekéri az oldalt
    elvileg nem is kéne frissülnie, csak akkor amikor új számra váltott a winamp

    az a gond, hogy amikor kiküszöbültem egy hibát jött két másik, ezért ilyen tákolt az egész, a szerkezetet újra át kellene gondolni
  • Nashville
    #75
    Ehhez nem kell program: Users search, nekem bevált!
  • blackgamer
    #76
    olyanon gondolkodtam, hogy letöltöm mindenkinek a fájllistáját+e-mail címét és egy adatbázisban tárolnám
    így nagyon ritka dolgok is fellelhetőek lennének
  • Nashville
    #77
    Jó, hogy fellendült a topic. Blacgamer! nem működik a újSáG v1.3 a múlt héten is letöltöttem, hátha javítás van benne, de nem jelez az új hozzászólásoknál. Hibát viszont állandóan jelez, hogy nem működik az új topik figyelés, ami mellesleg engem nem is érdekelne, de hiába törlőm ki a CFG- ből a 100- as kódot akkor is kiírja. Ha a kedvenc topic címére kalibrálok egyet és azt beírom, akkor sem megy a figyelés. Próbáltam Internet Explorer- ben is. Tavaly szeptember környékén jó volt.
  • blackgamer
    #78
    a logó cseréje régi álmom, de sajnos a fájlfeltöltési mező readonly, tehát nem lehet közvetlenül értéket adni
    valami fórumban olvastam egy nyakatekert megoldást, de nem működött
    ha valakinek van rá megoldása szóljon
  • blackgamer
    #79
    újSáG megelőzte a korát, akkor írtam amikor még nem volt az SG-n RSS támogatás
    az RSS ugyanazzal a funkcióval bír, és megbízhatóan működik (nem én írtam:)
  • Nashville
    #80
    Kössz! Utána járok majd.
    Lenne még egy dolog: hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a kedvenc topicomban az oldalak számozása ne változzon, tehát az 1- es számú lap mindig egyes legyen, ne a legfrissebb kapja az 1- est. Ez pl. egy régebbi hozzászólásra való hivatkozásnál lenne fontos, mert csak addig használható a link amíg nem ugrik lapot a hivatkozott hozzászólás. Gondolom érted mire gondolok.