42
játék widescreen kijelzőn
  • Mike at home
    #42
    aha
    ilyen volt nekem a GTA SA
    megszoktam crt-n hogy néz ki, és akkor már nagyon zavart a széthúzott 1280x1024

    arról nem beszélve, hogy tudta a nativ felbontást is, de az sem passzolt
  • Kozman
    #41
    a rainbowban engem se zavart az tökre jol csinálta meg a felbontást...
    de vannak amiknél elviselhetetlen akár hogy akarod beállitani...névtelenebb illetve régebbi játékoknál főleg
    tegyük fel én a diablonál szivtam a fogym ugyanis diablo 2 fun vagyok...
  • Mike at home
    #40
    már aki ugye nem bírja elviselni ha kicsit torz a kép, ami szerintem csak megszokás kérdése
    pl. a Rainbow6 Vegas-ban egyáltalán nem zavart
    de pl. a GTA SA-ban igen, mert azzal korábban is játszottam már, még crt-n
  • Kozman
    #39
    én megtaláltam a megoldást ... a monitorom menüjében van egy aspect kontrolkapcsolo eddig azt nem értem el ugy véltük hogy a videokártya tiltja le...igy van
    a windows asztal modban amikor fut akkor a videokártya a megadott képfelbontáshoz köti a monitort ... de amikor megy a játék akkor már engedélyezi a monitornak a képarány modositását...ritka egyszerü dolog ezzel szivtam egy honapot röhejes mikor rájöttem a hajam téptem....
    kiprobáltam 10 programot 4 drivert semmi köze hozzá...
    a monitornak kell tudnia a 4:3as felbontást
    a laptopomnál azért müködött egyszerüen mert ott a videokártya öszevolt hangolva a monitorral bios szinten is...a pcnél ugynéz ki máshogy van ott a monitornak kell tudni a képarányt...
    tanulság:
    csak olyan wide - os monitort vegyetek aminél tudjátok hogy kezeli a 4:3as képarányt különben ráfaragtok...nekem mákom volt
  • Mike at home
    #38
    nálam a monitor menüjében a size nevet kapta
    full screen, native mode, fill with aspect
  • pocokpck
    #37
    és ez mien nevű specifikációja a monitornak h meg tudjam nézni meik tudja meik nem. mert én pl most akrok venni egy 19"ost a new masinahoz. vagy egyáltalán jelzik ezt vhol a leirásában h tudja-e???
  • Mike at home
    #36
    nem rossz
    van amelyik tudja ezt, van amelyik nem
  • Kozman
    #35
    szoval azt mondjátok hogy a monitor alakitja át a videoképet?...a monitorom a rosz?...háát...szerintem minden készüléknél be lehet állitani valahogy...
  • virs lee
    #34
    Nekem széthúzta mikor utoljára próbáltam, de nem volt nagyon zavaró. Az új játékokban meg már alap a wide.
  • Mike at home
    #33
    illetve volt egy site amit ismertem, de ez eléggé üres lett :(
  • Mike at home
    #32
    ez inkább monitor kérdése
    Philips-em például tudja ezt

    más kérdés, hogyha nem megy az 1680x1050 (vagy gyenge hozz a gépem) akkor 1280x1024-ben szoktam játszani, és amelyik programot nem láttam korábban 4:3-as arányú crt-n ott bnem zavar, hogy kissé széthúzza

    egyébként van ilyen oldal, ami a widescreen játékokkal foglalkozik, de most nem emlékszem rá fejből, sajnos a google-t tudom csak ajánlani
  • Kozman
    #31
    ja még annyit hogy a laptopomon képes vagyok akár a diablo 2 vel is teljes képernyős modban tőkéletes felbontással játszani nem huzza szét....egyszerüen kihagy jobb és baloldalt két sávot és megtartja a játék felbontásának arányának eredeti értékét ...
  • Kozman
    #30
    sziasztok! a minap beújitottam egy újabb vassal...és ha már ... akkor widescreenes monditort vettem laptoponom is az van és nagyon bejött...
    nagyon meglepödtem amikor nem találtam semmiféle beállitást amivel meg tudom oldani azt hogy a játékokat ne huzza szét... 1 hete olvasgatom a forumokat mindenfele de mindenhol csak arrol van szo hogy van játék ami támogatja és van ami nem...pf...ezt nem akarom elhinni...a laptopomban van egy ati x1300 as videokártya és az ati gyártotol letöltött kezelőprogrammal képes voltam beállitani(csak egy kapcsolot kellett bekapcsolni) hogy teljesképernyős modban az oldalarány megtartva legyen...most nvidia 8600 GTS-t vettem a pc-m be de nem találok megoldást aki esetleg tudna segiteni kérem tegye meg előre is köszönöm
  • EmThor
    #29
    biztos van. widescreengamingforum.com, itt sok infót találsz. csak vedd már meg :D
  • Banano007
    #28
    1000*800 nál nincs alacsonyabb??? mert multinál lehet akármilyen pixeles is..csak lássam az embert ennyi a lényeg..szal vmi 748*nemtom mennyi?:D
  • Noninnyó
    #27
    Tegnap fater új laptopján kipróbáltam a Half-Life 2 Episode One-t. Az 512 ddr2 miatt eléggé akadt, de a játék gyönyörű volt. Féltem, hogy a tükröződős 15.4"-os kijelzőn szarul fog kinézni, de nem, fasza a kép. Amúgy a laptop 16:10-es, 1280x800-as felbontású.
    A nagy monitorom is wide, mindent 1440x900-ban játszok, és a 6600GT az eddigi játékokat szépen is vitte. De az új Rainbow Six és a TDU képeket látva hamarosan újítani kell a rendszert, mert a mostani konfiggal max diavetítést tudok majd csinálni.
  • EmThor
    #26
    hát nem is tudom... van vmi 1000x800 körül...
  • Banano007
    #25
    köszi..és nem tod mi a legkisseb 16:10 es felbontás? ..mert multinál nem a szépség a lényeg..legalábbis nállam
  • EmThor
    #24
    köszi szépen!

    Banano: 1440x900 a natív igen. van kisebb ws felbontás is természetesen, akkor elvileg nem olyan szép a kép mert egy pixelt több képpontra kell kirajzolnia...
  • Banano007
    #23
    *1280
  • Banano007
    #22
    Akkor most egy nagyon fontos kérdés..ha veszek egy Ws 19" os monitort akkor ugye 1440*900 a max felbontás..de mi van akkor ha én mondjuk multizni akarok? ..mert ugye multinál nem a szépség számít..pl én Fear multizok és hiába hogy megy a fear 1024 en is 80Fps el (7900GT)..de én akkor is 640*480ban játszom..szal akkor ennél a Ws monitornál csak 1440 ben lehet ? mert még ha 12800 ban is lehetne az is túl nagy ..
  • darkling
    #21
    Itt van jópár játékhoz a megoldás (pl. Rainbow Six Vegas).
  • EmThor
    #20
    nyugodtan vegyél, összehasonlíthatatlan élmény, ha egyszer ilyened lesz, soha többet nem kell a kockamonitor!
  • Banano007
    #19
    Mert én már eldöntöttem hogy Ws-t veszek..vagyis úgy volt hogy eldöntöttem..de most megint bajban vok..
  • Banano007
    #18
    Akkor még most nem érdemes Ws monitort venni?
  • EmThor
    #17
    Rainbow Six Vegas - nincs natív támogatás - trükkel sem megy egyenlőre
    Star Trek Legacy - ha minden igaz van natív támogatás
  • Code92
    #16
    jah hozzátoldanám még a GUN-t is ami ha jól emléxxem 1150x940 ben tolható ha tévedek javítsatok ki
  • EmThor
    #15
    rég frissült :D
  • Lyan Kyj
    #14
    Ezekről a játékokról tudok még, amik támogatják WS-t:
    Titan Quest
    Call of Juarez
    Lego Star Wars 2
    Darkstar One
    AoE III
    Flatout 2

    bár látom ezen a tigerdave.com-on elég sok fent van:)
  • EmThor
    #13
    no látom mégis csak van ilyen topic, gondoltam nyitok egyet játékosok fórumában :)

    most megjelent címek közül natív támogatást kapott a company of heroes és a broken sword 4 is ha minden igaz...

    FEAR anno csak config file módosítással, de natív támogatja az 1440x900-at... remélem a kieg már jobb lesz
  • MacrosTheBlack
    #12
    htx :)
  • czky
    #11
    Sok sikert hozzá!!!
  • MacrosTheBlack
    #10
    Váó, sirály. Thx! Akkor asszem beruházok egy widescreenes notebookra. :)
  • Montanosz
    #9
    refreshlock is segít
  • czky
    #8
    Ezt sasold meg!!!
  • czky
    #7
    Erre sajnos nem tok választ adni.
  • MacrosTheBlack
    #6
    Sirály, a GTA az pont kedvenc. :) Igazából nemtom hogy van-e valahol erről lista a neten, ahol meg lehet kukkolni mi megy widescreenben és mi nem?
  • czky
    #5
    A kedvedért kerestem 1 játékot.
    GTA San Andreas
  • czky
    #4
    Most így fejből nem megy. De már sok játékban láttam opcióként.
  • MacrosTheBlack
    #3
    Pl. melyekben aktiválható?